Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nejlepší hnojivo

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Nejlepší hnojivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 22:24 geo25 Re: darka
Mam s tim dobre zkusenosti. Pouzij E15 jednou za dva tydny - jedna tableta na 100 litru. K tomu davaji V30, to pouzij za dalsich 14 dni po E15. 2 x striknuti z lahvicky na 100 litru. Takto se to strida - E15 a V30. K tomu kazdy tyden S7 Vitamix - opet 2x striknuti na 100 litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 17:33 Fanda – xy
Ahoj,v obchodech ty maličké flaštičky jsou moc předražené,namíchejte si to sami,vyjde to na pár haléřů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2009 15:08 R Muž Silent [5949] Re: DaD
Horácomatky jsou tohle www.horacovoakvarium.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 13:47 Muž DaD [0] Re: darka
Asi hloupý dotaz: Horácomatka je co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2009 23:20 Muž kortezhugo [983] Re: darka
... :-) nic nevyhadzuj ... :-) - "nieco" v tom urcite bude...-len ty potrbujes vediet CO a NA CO...
...dufam ze ti niekto poradi.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 23:08 Žena darka [520] Re: kortezhugo
Já bych spíše uvítala konkrétní zkušenost s tímto výrobkem, když už ho mám doma ;-) Jsou ho plné obchody, tak se divím, že ho nikdo nevyzkoušel :-) Než přidat něco, o čem skoro nic nevím, tak to raději vyhodím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 23:06 Muž kortezhugo [983] Re: darka
...no takto..... Rolala a Ludwigia ma "chabe" korene - vecsinu zivin prijimaju listami...
...presne neviem aky "mas-nemas" problem???....
X-) - az mas radsej tam nedavaj "nic"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 22:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: VF
Pokud bych doporučoval dávat rašelinu jako hnojivo, tak jen smíchanou v hrubozném štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2009 22:49 Žena VF [1] - Plži
Já pouzívám hnojící rašelinu a od té doby ,co sem ji sehnala už nekupuju novou.stačí ji zahrabat pod rostlinu ,ta do ní zapustí kořeny a co 3 měsíce se musí kořeny zkrátit na dva cm.Rostliny skvěle rostou a prospívají protože to je přírodní způsob. DOPORUČUJI!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2009 22:03 Žena darka [520] Re: kortezhugo
Ty jsi to zkoušel? Chtěla jsem přilepšit Ludw. repens Rubin a Rotale rotundif., které nyní nemají takovou barvu jako kdysi, ale jelikož je průběžně zakracuji, takže do dna se mi nechce nic dávat, protože to stejně brzy vytáhnu i s Horácomatkou :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2009 21:57 Muž kortezhugo [983] Re: darka
...ono pouziva sa to vecsinou pri zakladani aqua...
...pouzi to na spodok - a co najhlbsie....
...a este zalezi "co" tam mas .....alebo chces mat...
...pod Echinace. mozez dat viac...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 21:57 Žena darka [520] Re: zeck
Jenže právě proto se majitel výrobku ptá jiných, protože nic víc v té krabičce napsáno není ;-) Ještě jinak, český návod tam není pro jistotu vůbec, takže louskám z netu a nemohu na nic přijít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 21:50 zeck Re: agent007
Tak to nebyla ale vina výrobku, ale majitele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2009 21:47 Muž agent007 [47] Re: darka
Nedávno tu někdo psal, že použil hnojivo od Dennerle a vychcípaly nějaké ryby nebo co to bylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 21:44 Žena darka [520] – Hnojivo od Dennerle
Má někdo zkušenosti s tímto výrobkem www.akvarista.cz/… ? Dostala jsem ho k substrátu, jsou to tablety, ale návod k použití je udáván na litry vody hmm Má se to zahrabat coze nebo rozpustit ve vodě a nalít do akva nebo raději vyhodit, ať něco nepokazím? Červené rostlinky začínají být nějak méně červené, tak bych jim chtěla trochu přilepšit železem, když už mám toto doma ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 16:05 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: Aňula
Používám Bivoj ke kořenům, dává se hodně hluboko, aby se nedostal do vody a dalo se odkalovat. A pak PMDD s Plantex CSM+B bez KNO3. Mám ho ve dvou nádobách, zvlášť Plantex CSM+B a K2SO4 s MgSO4. Nejúčinnější je Bivoj, ale rostliny musí mít kořeny, což všechny bohužel nemají. PMDD je nejlepší kombinovat s CO2, jinak podporuje růst řas a musí se s ním opatrně. V rostlinném akváriu s malou rybí posádkou se musí používat PMDD s KNO3, ale to je spíš výjimka, většinou se musí přidávat ještě CO2, aby se KNO3 využilo. A hlavně je potřeba hodně světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2008 14:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Aňula
Z komerčních hnojiv má PMDD tři obrovské přednosti před ostatními - známé složení a z něho vyplývající možnost podávat rostlinám živiny podle potřeby, a velmi příznivou cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 13:58 Muž jg [3] Re: Aňula
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 11:59 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: mili512
Bohužel dřive či později zpravidla dojde k deficitu některé živiny a dohnojování je pak nenahraditelné. Zvláště jsou-li v akváriu i jiné rostliny, než málo náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 11:15 mili512 Re: Aňula
I když mám akvo relativně krátkou dobu,tak o jediné hnojivo,které používám,se mi starají rybičky.Kytky rostou jak divoký,jednou za týden jich hromadu ostříhám.Takže asi tak... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 10:27 Muž matrix069 [79] Re: Aňula
Ja mám veľmi dobrú skúsenosť s JBL hnojivami,tekuté Ferropol a do dna Florapol. Ale cena je trochu vyššia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 21:49 olouch Re: Aňula
a co tak sera florena tu poživam zase ja jsem spokojen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 21:14 Aňula Re: ezechiel, Usine
tak jo, děkuju. Zkusím se obhlídhnout po tom Biofloru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 20:54 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Usine
Pridavam se k vaclavovi, mam velmi dobre zkusenosti s Bioflorem. V Brne se da sehnat snadno a i docela levne - napr. u Minarika 2l lahev pod 300 kc (pres internet).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 20:44 Usine Re: Aňula
Jedno z nejlepších hnojiv je bioflor od Rataje ale je poměrně drahé a ne všude k sehnání.
Teď používám Pmdd ale s ním musíš velmi opatrně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 20:37 Muž Diego [72] Re: Romy
A ještě bych někdy doplnil PMDD. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 20:35 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Aňula
Detrit a Co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 20:34 Aňula – nejlepší hnojivo
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké kdo máte zkušenosti s hnojivem pro akva rostliny a jestli byste mi moh někdo nějaké doporučit? Či jaké myslíte, že jsou dobrá.. jaké považujete za nejlepší? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 13:12 Muž bunda [28]
Já hnojím jen když si vzpomenu, tak jednou za měsíc nejlevějším hnojivem. Nevím jak se jmenuje, myslím že AKVAFLOR ( stojí asi 30 Kč ) a rostliny rostou velmi dobře. Určitě nezáleží jen na hnojivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 13:06 Muž isamik [180] Re: amazonstar
Osobne bych to tak resil dal, poctive odkalovat... Pripadne pak laborovat s pmdd rozdelenym na slozky, ale to jsem nezkousel. Jak rikam jestli to funguje a rostliny rostou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 12:56 amazonstar Re: isamik
no prave ze mam tech ryb celkem dost...na hranici...)) a cetl sem ze kdyz je hodne vykalu tak se udela hodne fosforu a kdyz chybi zelezo a draslik tak rostliny nejsou dobre schopne zpracovat ten fosfor...takze jsem myslel ze se hnojiva rozdeluji na druhy podle zarybneni nadrzi...ale v kytkach sem velkej zacatecnik a vse sem doted resil castejsi vymenou vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 12:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: amazonstar
nevim jestli zrovna ve vašem případě by bylo dobré hnojit. možná tak řasám!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 12:35 Muž isamik [180] Re: amazonstar
Dobrym hnojivem je pravidelna vymena vody a rybky. Jestli mas nenarocne rostliny a jak rikas moc jich tam nemas melo by jim to stacit... Resil bych to az by bylo na rostlinach videt, ze necim stradaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 12:31 amazonstar – Poradte mi ktera hnojiva jsou dobra ...
Mam celkem zarybnena akvaria a kytek tm enmam moc,spis plovouci a v prendavaci v kvetinacich,tak predpokladam ze pro me budou dobra hnojiva v malym obsahem Fosforu zato vetsim obsahem Drasliku,sodiku a zeleza??dost sem toho precet,ale trosku v tom plavu.. hmm
takze kdybyste mi to trosku osvetlili budu rad....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9156-nejlepsi-hnojivo?od=201