Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nejlepší hnojivo

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Nejlepší hnojivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 00:18 - Re: fido16
Niekedy nič resp.menej je viac.Pekne sa dajú prebrať rastlinky použitím Profita alebo PMDD.No ak to človek trocha preženie je to na riasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 18:37 R Muž afc1886 [14655] Re: fido16
Zatím bych neřešil žádné hnojivo.Uvidíš jak ti rostlinky porostou a potom to budeš řešit.Myslím,že ti nikdo neporadí nic pořádného,když nic neví o parametrech vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 18:17 Muž fido16 [631]
Čauky potřebuji poradit jaké hnojivo pořídit do akva. Mám v akva co2 + ryby ale vím že do budoucna to nebude úplně ideální a tak mne zajímat co pořídit aby rostlinky pěkně rostly. Něco univerzálního. Nechci žádný extrém chci jen aby rostlinky neživořily. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 09:12 Muž Jarry [1433] Re: Petas33
Zkousel jsem take na malem akvariu (v dobe, kdy jsem bojoval s ruduchou), nezaznamenal jsem zadny rozdil oproti nepridavani ani po vice, nez mesici pridavani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 06:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bacoun
Protože jaké je nejlepší hnojivo? Přece rybí hovno (možno doplnit plžím) ... Nejlépe hnojí ryby... ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 16:44 Bacoun Re: Petas33
Nevím jakého výrobce by jsi chtěl použít,ale 5 ml je na dlouhodobé dávkování moc.Běžná denní dávka je 2-2,5 ml/100 litr.
PS:Je to určitě podpůrný prostředek,ale nic se nemá přehánět,že by ti to vyřešilo problém s řasou to určitě ne.A pozor při dlouhodobém předávkování se ti můžou začít právě ty kryptokorky rozpadat.A to samé platí např.i pro Egerii densu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 16:14 Petas33 – tekuty uhlik
Dobrý den chci se zeptat,ma cenu přidavat tekuty uhlik do akvaria ? Eleminuje to řasu a prospěje rostlinám? Mám 54 litru takze by to bylo asi 5 ml deně.Má to smysl mám šípatky a kryptokorky .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 13:38 Muž ice82man [0] – Výběr hnojiva
Dobrý den,

rád bych si nechal poradit s výběrem hnojiva pro mé akvárium, do kterého budu dávat vodu z reverzní osmozy, kvůli špatným parametrům vody. PH má 8,3 Ca 145 mg/l , Mg 10 mg/l. I při přidávání co2 a dolívání výluhu z rašelliny se mi PH vrací na 7,3. Doufám že mi s tím RO pomůže a budu moc začít pořádně pěstovat rostlinky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 16:23 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: tojehnus
Z jejich stránek: Všechna námi vyráběná hnojiva obsahují tři složky - minerální, organickou a podpůrnou.

Minerální složka poskytuje všechny potřebné makro i mikroprvky - patentovaným postupem obsahuje hořčík i vápník vedle sebe. Organická složka má komplexotvorný efekt a zlepšuje sorpční vlastnosti substrátu v němž rostliny rostou a podpůrná složka obsahuje rostlinné působky a další látky, které v nepatrném množství mají velký vliv na energetickou bilanci uvnitř buněk rostlin a tím rostlinu aktivují k tvorbě lepšího kořenového systemu, rychlejšímu transportu živin a jejich lepšímu využití.


Já bych do toho nešel. A pak, je tam příliš fosforu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 15:55 Muž tojehnus [1] – Hnojivo pro bonsaje
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte,
pěstuji doma bonsaje, díval jsem se na složení kapalného hnojiva pro bonsaje a napadlo mě, jestli by se to samé hnojivo nedalo použít i pro akvarijní rostliny v menším množství. Co myslíte? Na fotce je složení. Je to hodně zcestný nápad?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2015 09:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: visek
Divis se, ze je nezamestnany, kdyz si nedokaze poradit ani s obstaranim levneho hnojiva? Vis co se vsude vali pouzitelneho materialu? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 09:14 Muž visek [75] - TetryRe: Kulisek
Holt ho bude muset sehnat na internetu, aby to bylo co nejlevnější. Na Mostecku ho nemaj. Já mu dal set CO2 a vic ani ťuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 08:50 Kulisek Re: visek
Tak PMDD je snad nejlevnější hnojivo které znám, levněji to snad ani už nejde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 08:45 Muž visek [75] - Tetry
Potřebuji poradit. Já v akváriích používám PMDD ale kolega -nezaměstnaný chce hnojivo dobré ale co nejlevnější. Já nevím co mu mám doporučit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 11:13 Muž justinik [9]
začal som pridávať 2,5 ml PMDD skoro každé ráno, plávajúce sa už rozbehli jak besné, už len dúfať že sa preberú aj ostatné rastliny hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 17:14 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Pekne zhrnuté. Minule som si prekladal vlastne to isté, len viac konkrétnejšie: www.aquaticplantcentral.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.10.2013 11:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Nejvhodnejsi hnojivo je takove, ktere obsahuje vsechno, co rostliny potrebuji a neni uz ve vstupni vode, a davkuje se presne tak, aby vseho bylo stale dostatek, ale nebylo toho zbytecne moc.

Kouzelna vodicka neexistuje. Vcera jsme resili Liberec, pri pohledu na rozbor vody je voda prakticky bez NO3. Jinde je to uplne jinak. Kdyz v akvariu v Liberci nebude moc ryb, neporoste nic a vetsina komercnich vyrobku se chlubi tim, ze neobsahuji fosfor a dusik, takze to v uvedenem pripade jen jimi nedohonis.

Ze nekdo vychvaluje nejake hnojivo k nebesum, a ze nic jineho nepotrebuje a muze v akvarku jezdit se sekackou, je dano tim, ze ma "prumernou vodu", takovou, se kterou vyrobce pocita, aby to vyhovovalo co nejvice akvariim, a take ma dalsi parametry akvaria (treba osvetleni, mnozstvi a druhy rostlin) "bezne". V lokalitach s vodou "jinou" si vzdycky musis nejak pomoct, at uz je to dostatkem ryb v akvariu, nebo dodavanim neceho, co vetsina nemusi vubec potrebovat.

A to jsem do toho jeste nezahrnul to, ze nekdo potrebuje kvuli rybam pH klidne kolem 8, a pak nastava problem nektere latky dopravit rostlinam v pro ne dostupnem stavu. Prave tak mohou byt akvaria s extremnimi teplotami, treba 30°C, a nektere rostliny to nerady, nehlede na to, ze spotreba latek (a tim i davkovani hnojiva) s tim souvisi, stejne jako se svetlem a mnozstvim CO2 ve vode.

Nejlepsi hnojivo, a ani nejlepsi vhodna davka, nic takoveho univerzalne neexistuje, muze existovat jen nejlepsi mozne hnojivo pro dane akvarium, coz ja konkretne resim tak, ze to proste zkousim, radeji mene a kdyz podle projevu na rostlinach neco chybi, pridam, protoze ani mnozstvi rostlin u mne zdaleka neni konstantni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 07:43 Aforte
Objem vím, že je 32l. Nevím proč jsem napsal 50l. Já zatím mám jen ve stávajících akva bioflor + CO2 vital. Hledám něco nového a lepšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   04.10.2013 22:47 Žena darka [520] Re: Aforte
Jen než začneš hnojit, je jedno čím, si zkus znovu přepočítat ten objem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 22:08 Muž sinda [40] Re: Aforte
Co se týká hnojiva,mohu jen doporučit Brutus od Rataje.Po feroxu řasa a nemohu se jí zbavit.Když hnojím Feroxem,je řasa druhý den i na skle.Po Brutusu ani náhodou,jen ho dávám více,než je doporučované množství,po výměně vody 100%,třetí nebo čtvrtý den 30%.Když zapomenu na druhou dávku,nebo ji dám pozdě,tak mrkev(Hygrophila difformis)začne okamžitě kroutit konečky listú a pak černat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 21:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aforte
Uvědomuješ si, že bolbitis může klidně i 70 cm velké listy?
Hnojivo kam? Do dna nebo do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 20:43 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravím mám dotaz. Hodlám založit akvárium netradičních rozměrů 80x20x20. Jedná se o 50litrovou nádrž. Jak by asi měla vypadat najdete na přiloženém obrázku. Prosím berte na vědomí, že nejsem moc dobrý malíř a v malování už vůbec ne. Ta liana se normálně prodává na webu. Na ní bych navázal mechy, microsorium a bolbitis. To kulaté a s divnými tvary jsou kameny. Osvětlení by bylo 1x25W zářivka. Na dno bude JBL manado a pod to JBL florapol. Poradíte mi nějaké opravdu dobré hnojivo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 18:00 Muž Váza [6] Re: Yirka
Díky za radu. Použiji tedy jen jílové kuličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2012 09:20 Muž Yirka [9118] Re: Váza
Osobně bych to tam nedával. Maximálně, pokud budeš uvažovat nějaký echinodorus, jílové kuličky ke kořenúm. Toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 15:58 Muž Váza [6] Re: Yirka
OK, také tedy asi žádnou tu výživu nepoužiji. Snad jen bych mohl dát pod štěrk tento substrát, co myslíte? Jako štěrk použiji flexiobklady H1.
www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.11.2012 09:45 Muž Yirka [9118] Re: Váza
Hnojivová esence není podmínkou. Před časem jsem měnil dno za též za nové,flexiobkladové, a šly tam jen ty flexiobklady. Také mám nepříliš náročné rostliny a momentálně je to džungle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 21:49 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Sid
Vodu nám zajišťuje obec a úředníci nejsou až tak sdílní jako to bývá u vodáren, které rozbory dokonce pravidelně vyvěšují na web. Jen ten zkrácený rozbor mě dal zabrat měsíc než jsem je z nich vydyndal ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 19:33 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: lhajek
...škoda že nemám k dispozici úplný rozbor s dalšími prvky...
A sehnat by se nedal? Vypadá to, že by mohlo jít o hodně "tvárnou" vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.11.2012 18:25 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: grunda
Přesně vystiženo.

Rozhodně bych ale nepsal jako LiborSprysl že pokud musím dodávat do akva hnojivo i pro běžné rostliny, že to je proto že se neumím o akva starat. Když mě v akváriu plave pár rybek, které krmím obden tak krmivem ani výkaly moc nepohnojím a po čase prostě někde ty rostliny aspoň trochu něčeho vzít musí. Navíc když z vodovodu mě teče voda, která má podle rozboru tyto parametry tak se bez hnojení prostě nemohu obejít:
železo mg/l 0,06 0,20 ±12% ČSN 757385/A
mangan mg/l <0,01 0,050 -ČSN 757385/A
dusitany mg/l <0,020 0,50 -SOP 2-Z37/A
dusičnany mg/l 4,6 50,0 ±5% SOP 2-Z37/A
konduktivita mS/m 7,26 125 ±4% ČSN EN ISO 27888/A (škoda že nemám k dispozici úplný rozbor s dalšími prvky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   16.11.2012 16:53 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: LiborSprysl
já bych řekl, že je špatně položený dotaz a na základě toho jsou špatně i odpovědi. Je třeba se ptát,rozměry akva jsou..., mám takové a takové světlo, plánuju CO2(nebo ne), kytky budu mít takové a takové, ryby takové a takové, moje představa o akva je ...(rostlinné, společenské ...) potřebuju hnojit? Pak může někdo relevantně odpovědět, takhle jen mlátíte prázdnou slámu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2012 16:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: tajfun1
tajfun1 napsal: bez hnojení to prostě nejde :-D , No tak to zase trochu rozdělíme...nejde...to je blbost! Já jsem doufám nesklízel body za svůj výkřik pro nic za nic! Jsou rostliny, které porostou vždy a dobře a stačí jim fakt jen to h.vno z ryby. Dokonce je jim fuk, jakou vodu lijete do nádrže při výměně a po hnojivech mají vyrážku smich Nechtějte mne prosím přesvědčovat, že před třiceti lety se nějak výrazně hnojilo a to již existují holandská akvária! Osobně jsem nikdy nepěstoval kytky, o nichž zarytí céóčkaři tvrdí, že bez toho a hnojení nerostou, nevím...ale to vaše tvrzení, že bez hnojení to prostě nejde - v případě běžných rostlin svědčí pouze o tom, že se o akvárium moc postarat neumíte a potřebujete nějaké berle. Spolu s krmivy se do vody dostává takové množství prvků, že se vám to ani nezdá...Rostlinná krmiva draslík obsahují více, ostaní méně...Takže opravdu bych se nebál toho, že běžné rostliny bez hnojení neporostou...
tajfun1 napsal: ale oba hnojite, jen to za hnojeni asi nepovazujete - bud vymenou vody nebo krmenim, pokud teda menite vodu (ne destilovanou) :-D Tak proč jste před chvílí tvrdil, že to bez hnojení nejde? coze Správně kolega poznamenal, že dotaz bylů na lití hnojiv...tak nematťe... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 15:17 Muž Váza [6]
Když zakládáte nové dno posypete také skleněné dno akvária nějakou hnojivovou esencí? Viděl jsem několik videí na YouTube, kde to vždy dělali. Chystám se založit nové akva (140 l) se dnem od flexiobklady H1 kde budu mít nenáročné kytky. Tak bych nerad něco hned ze začátku zanedbal. Zase si však nemůžu dovolit kupovat za 1000,- tyto přípravky.
Např. zde www.youtube.com/… tam cpe nějaký penac W za 1400,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 14:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: tajfun1
Jo, jistě, výměna vody se za hnojení považovat dá, ale už nepoužívám žádné komerční přípravky jako bioflor, brutus a tomu podobné. A dotaz tazatelky zněl, jaké z těchto hnojiv by zdejší osazenstvo doporučilo.

ivaho, ono to stačí jeden kýbl za měsíc smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 14:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Zoidik
Jo :-) Kdo nemá nutkavou potřebu každej tejden vyndavat z akvária kýble rostlinný hmoty, tak by si měl vystačit i bez hnojení. Neumím se představit, jak se při svý lenosti přemluvit k pravidelnýmu kapání hnojiva (pro mě asi opravdu jediný schůdný řešení by byly ty kuličky, který tam nastrkám a nazdar).

tajfun1: výměny vody samozřejmě za hnojení považuju, nebo spíš za takový lehký přikrmení, který většinou dostačuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   16.11.2012 14:35 Muž tajfun1 [222] Re: Zoidik
ale oba hnojite, jen to za hnojeni asi nepovazujete - bud vymenou vody nebo krmenim, pokud teda menite vodu (ne destilovanou) :-D

viz. např. zákon o hnojivech, který definuje hnojivo jako: "látku schopnou poskytnout učinné množství živin" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.11.2012 14:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: tajfun1
Ja mam teda jenom nenáročné rostliny, nehnojím a jsem bez problémů, takže souhlas s Yirkou. Ve starém akvárku jsem přihnojoval, ale u současného jsem si řekl, že to zkusím bez hnojení a je to v pohodě už nějaké 4 měsíce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   16.11.2012 14:18 Muž tajfun1 [222] Re: Yirka
bez hnojení to prostě nejde :-D , nějak tam ty prvky dostat musíš, ať už výměnou vody (což lze považovat za hnojeni také), tak i speciálními přípravky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.11.2012 14:06 Muž Yirka [9118] Re: 150koni
No vidíte (oba), a já jsem nikdy v životě nehnojil.
Pokud nechcete mít superrostlinnou nádrž tak to prostě jde i bez hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.11.2012 13:37 Muž 150koni [653] Re: Yirka
Já to taky moho potvrdit :-) a to nejsem prodavač. Přestal jsem hnojit a rostlinky mi začali odcházet, začali průhlednit listy, dělat se v nich dírky, odpadávat listy, blednout barvy a podobně. Tak jsem znova hnojivo nasadil a rostlinky se zase vzpamatovávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.11.2012 13:27 Muž tajfun1 [222] Re: Yirka
tak se koukni na rozbor vody treba z vodaren...ze se musi dodavat draslik je znama vec...

edit.
popr. www.lmgtfy.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 13:22 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: tajfun1
Já se hnojení zatím úspěšně vyhýbám (kromě Florapolu v malých nádržích - v něm, tuším, stejně draslík asi není). Ale pravda je, že poslední dobou uvažuju aspoň nad kuličkama z PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 13:21 Muž Yirka [9118] Re: tajfun1
Kdo říkal? Nejspíš prodavač ze supermarketu..... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.11.2012 13:09 Muž tajfun1 [222] Re: ivaha
Ale i tak je nutno do vody pridat aspon draslik, ktery se ve vodovodni vode skoro nevyskytuje, dale idealne i Mg a mikroprvky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.11.2012 09:34 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: toni
Proč by nepomohlo? Máš tam živorodky, ty Ti to pohnojí pěkně ;-) Odkaluj jen povrchově, ne moc do hloubky (to udělej jen občas) a uvidíš, jak to kytkám půjde palec Já teď dva týdny neodkalovala, jen jsem měnila vodu (odkalila jsem až třetí týden) a jak to kytkám prospělo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 09:27 Žena toni [68] Re: LiborSprysl
hi hi..no to jo ale to mim rostlinkam nepomuze:-(.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 34   16.11.2012 05:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: toni
Nejlepší hnojivo je "ho.no z ryby" hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 21:57 Žena toni [68]
ahoj....ted premyslim taky-bioflor nebo proflor a easy life ProFito...?.....je tolik znacek :-O ....potrebovala bych neco na zacatek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2012 17:17 yenya Re: fido16
Ne, nemusí. Měl jsem to normálně ve skřínce pod akvárkem, je tam konzervant ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 20:56 Muž fido16 [631] Re: yenya
Je to super to ja jsem třeba nevěděl takže zkusím objednat a uvidíme :-) A nemusí to být teda v lednici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 20:41 yenya Re: fido16
Po švagrovi jsem chtěl, aby mi objednal PMDD, takže mi objednal to namícháne, tímto vím, že to míchají :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9156-nejlepsi-hnojivo?od=101