Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ludwigia repens - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Ludwigia repens - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:28 R Muž romant [27987] Re: donleo
Já tu odstřiženou zakořeněnou část většinou vyhazuju, protože stejně ta rystlina nemá ve spodní části dostatek listů, tak jenom zasadím tu horní polovinu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2011 13:27 Muž kortezhugo [983] Re: donleo
najlepsie sa rozvetvuje prave ked plave na hladine X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:26 Muž donleo [1] – to romant
tak díky... ta ustřižená zůstane nebo roste dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:11 R Muž romant [27987] Re: donleo
Podívej se ke mě do prezentace. Jednou za měsíc jí zkrátím napolovic a jede se dál. Po hladine jí plazit nenechávám, ale taky je to možný. Těma bočníma výhonama se mě větví jenom některý stonky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:08 Muž donleo [1] – řízkování
Dobrý den, v popisu píšou, že se řízkuje bočními stonky, ale mě roste nahoru každá jako jeden stonek, světla mám asi dost,když jsou všechny červené. Nevite jestli poroste dál, až dosáhne hladiny? Mám jí pak zkrátit nahoře? dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 17:45 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Designer
Fotka k příspěvku Pistiu stratiotes a Ludwigiu repens som doniesol spolu tiez sa jej moc nedary, prikladam foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 10:26 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: robo35
Dival jsem se na Tve akvarko a mas tam take Pistia stratiotes. Kdyz u mne zacaly vetsi problemy s Ludwigia repens, bylo to rychle videt i na Pistia stratiotes, spousta zluteho listi, rozpadala se, prestala se silene mnozit, dokonce mela i zelene zilky na svetlejsim listu, projevy nedostatku snad uplne vseho... Ludwigia repens drzela lepe, ale stejne shazovala listi, a tak divne ji nekde sklovatelo. Pridal jsem PMDD a uz behem tydne bylo znat zlepseni, nove vyrostle listy uz bez tech projevu, nejen na techto dvou rostlinach. Ted uz zase Pistia stratiotes vyhazuju kazdy tyden a u Ludwigia repens asi brzy provedu omlazeni, vyhazu spodni klacky a zasadim ty krasne vrcholy.

Asi by se dalo najit lepe, co Tvym rostlinam chybi presne, ale ja bych to asi nekomplikoval a zkusil pridat trochu stopovych prvku, s citem co to udela. Nechat toho pridavani se da vzdycky, nebo jeste pridat, podle vysledku za nejakych 14 dni. U te Pistie je to videt uz za 4 dny, ze se neco deje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 21:44 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: vaclav
raz za tyzden zvrchu odsajem usadeny kal. molitan periem raz za 6tyzdnou+- (uplne docista nie) krmim raz za den a aktualny stav ryb musim v profile skontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 21:15 Usine – Re: robo35
Ty čistíš týdně první komoru?To já nedělám nejméně měsíc. Na můj vkus je tam trochu víc ryb. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 20:35 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: beowulfx
akva je zalozene asi rok tak zabehnute uz asi bude.asi mas pravdu chce to asi cas aby si zvykla.zaujmave ze od spodu nove vyhonky nehniju,len pri hladine.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 20:29 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: robo35
To že kytka reaguje jak popisuješ může být způsobeno pouze a jen změnou prostředí ve kterém celou dobu rostla (v akva ve kterém byla předtím byly stabilnější bio podmínky), zkus ji dát čas, ať se přizbůsobí na Tvé prostředí, případně taky možná máš v akva něco co ji nevyhovuje. Osobně již tuto kytku mám v akva několik let, taky měla jednu dobu obdobné listy jak popisuješ, avšak po stabilizování podmínek v akva a nastolení bio rovnováhy se docela hezky vzpamantovala, je to vytrvalá, velmi přizpůsobivá, hezká a docela rychle rostoucí kytka, když už po nějaké době začne mít ty listy takto zašlé, tak ji jednoduše omladím, sestřihnu vrchy, ty kořenící spodky vyhodím a zasadím jako novou kytku, takto mí jedna kytka vydrží třeba i 3 roky. Byla i docela náchylná na řasy, které rostly v akva. Jak říkám zlepši si bio rovnováhu v akva a kytka se Ti sama odvděcí hezkým, zdravým vzhledem. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 20:11 R Muž romant [27987] – Re: robo35
Tak jsem to asi špatně pochopil z Tvého prvního příspěvku. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 20:09 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: romant
nehnojim ani co2 nedavam.dik za nazor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 19:58 R Muž romant [27987] – Re: robo35
Mě podle těch fotek nepřijde, že by ty listy nějak strádali. Spíš bych si myslel, tím, že tam přidáváš CO2 a hnojíš, tak, že ta kytka roste pěkně rychle. Jestli to tmavnutí listů není projev jakoby rychlého stárnutí, tím, že je tak vydatně podporován růst. Ale to je jen můj názor, nejsem rostlinář a myslím si co jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 19:53 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: romant
nie stare listy su ok. nove hniju a odpadaju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 19:50 R Muž romant [27987] – Re: robo35
Ta kytka od spodu stonku strácí listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 19:48 Muž robo35 [4] - Cichlidy
Fotka k příspěvku takze nieje to mesac ale 14 dni. korienky boli pekne,este jedno foto. Ď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 17:04 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Ludwigia repens- cernanie listou
Fotka k příspěvku asi pred mesiacom som si doniesol ludvigiu repens od kamosa nehnoji ani nedava co2 tak ako ja. nove listky mi zacali cernat a opadavat cim to moze byt? dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 11:04 Muž kortezhugo [983] – Re: vaclav
...tiez nechapem preco zaciatocnici nezacnu "takto"... :-) a popri tom nic zlozite na tom nie je :) ...potom "vseobecne" vela akvaristov "hlada" co este? "nadrbat" do vody... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 10:22 Usine – Re: Jakubqo814
Je to poměrně jednoduché. Máš málo světla, moc krmíš, používáš chemii na křišťálovou vodu a její výměna jednou za tři neděle. To jsou důvody proč ti neroste.
Přidej světlo, krm jen jednou denně a v týdnu jeden den vynech úplně. Chemii používej co nejméně a vodu měň 1/3 týdně.
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 08:29 Muž karelpavel [18] – Re: Jakubqo814
Nejsou to třeba staré listy ? v které části jí opadávají ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 08:09 Muž kortezhugo [983] – Re: Wrata
no aj u mna rastie ako "diabol" a to mam 2x18W na 160l vody... X-) ale je fakt ze pri mojom svetle je cervena par cm od hladiny...resp. ked ju necham aj tahat sa po hladine...
ale napr. par ks. mam pri "tomto" svetle este aj pod ricciou - tam rastie pomalicky listy su ovela mensie a je uplne zelena...ale ani "tu" nemam problem ze listy opadaju...a to je co povedat... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 22:11 Muž Wrata [21] – Re: Horác
Pry neroste rychle..u mne to je uplne nejrychleji rostouci rostlina.:)

Mel jsem 0,3W/l (2x30W T8), cervenala az 10 cm pod hladinou. ted jsem pridal na 0,55W/l (+ 1x39W T5), tak uvidime jestli se uz nebude tolik vytahovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 21:30 Jakubqo814 – Ludwigia Repens - opadavaju jej listy :(
čím to je ??? ako sa da zachranit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 20:46 Muž Sid [6634] - Rostliny
Jak píše Václav - běžné rostliny vám pod stávajícím osvětlením (nějak) porostou...
Když přenesu do fialova zbarvené L. repens ze 450 l akviška s osvětlením 0,5W/l do 230 l akviška s 0,3W/l, kytka neuhyne, ale zezelená.
Možná byste časem mohl alespoň zkusit vyměnit vaše nejspíš speciální 40W zářivky za třípásmové 36W...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 19:02 Muž Horác [3942]
Je to jedna z mých nejlépe prosperujících rostlin. Dokonale bezproblémová (dlouhodobě). Neroste zbytečně rychle, listy má tuhé, takže si jí nevšímají ani ampulárie. Dokonce ani na to opadávání listů od spodu a tvorbu adventivních kořenů si nemůžu stěžovat. Zkrátka ideální stonkovka. Co se světla týče, krásně mi zčervenala teprve když jsem z hladiny odstranil plovoucí Limnobium. Do té doby byla červená spíš jen na rubu listů. Svítím 4x58W/400litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 17:32 Usine – Re: jirikovar
Nesmíš podlehnout zdejším nadháněčům dodavatelů elektrické energie. Tvoje osvětlení ti bohatě stačí pro většinu klasických akvariních rostlin jako je třeba Ludwiga repens. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 15:28 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re:Jirikovar
odporucane mnozstvo svetla na rastlinne akvarium je 60W na 100 L,zalezi od stlpca vody,ale ocividne 120W na 350 L je malo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 08:09 Muž Jasnovidec [-3] – Re: jirikovar
je to perfektní, nenáročná kytka, mam jí v akva cca. půl roku a docela dobře se chytla, vytáhla se až k hladině a dělá strop akva. Když se ti vytáhne, stačí vzít kosu, pokosit a rozesadit, no zachvilku už budu sázet i do odpadkového koše. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 22:07 jirikovar – Re: Sid
jasný děkuji za rady ja s řasou jsem už vyřešenej konečně ludwigu jsem pořídil před měsícem a tak se ptám bo svítím 3x40W na 350l akvišo asi ji to moc nestačí ale zvedat to nehodlám možná postavím terasku a posunu ji blíže k hladině
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 22:04 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
To s těmi řasami jsem myslela trochu jinak, řasa nebyla přímo na ludwigii, ale v riccii a pak i na skle. Současný stav s trochou zelené přisedlé ludwigii nevadí, je prostě krásně červená. Ale je fakt, že mám hodně teplý odstín světla, tak se jí to asi líbí :-)

jirikovar: doporučuju zasadit za nějakou rostlinku nižšího vzrůstu anebo schovat za kořen/kamen, pořád pouští postranní kořínky a trošku to kazí tu její krásu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2008 21:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: jirikovar
U těchto kytek je i v dobře osvětlených akviškách běžné, že červené jsou jen vršky rostlin. Spodní části pak zelené nebo i "vyholené". Souvisí to s ubýváním světla se vzdáleností.
Podmínkou, aby rostliny prosperovaly, je také dostatek živin a to, aby nebyly "dušeny" řasami, jak poznamenává Ustavprochore.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:47 Žena ustavprochore [567] – Re: jirikovar
já myslím, že ju, taky ji mám někdy od léta a vyměnila lístečky z menších "kulatých" na větší "špičatější". a teď momentálně je hezky červeňoučká, svítím pořád stejně, ale měla jsem problém s řasou a při něm byla spíš zelená. tak nevím, možná to má souvislost i s nějakýma živinama hmm týdenní výměna vody té mojí evidentně svědčí :-) ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: jirikovar
Je to velmi pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:44 Muž matrix069 [79] – Re: jirikovar
tak jak píšeš. Změna z emerzních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:40 jirikovar – Re: Sid
díky side jen jsem se chtěl ujistit a co ten tvar listů je to že byla předpěstována na suchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2008 21:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: jirikovar
Je to tak. Za ztrátou červeného zbarvení je nízká ozářenost těchto rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:32 jirikovar – ludwiga
chtěl jsem se zeptat koupil jsem tuto rostlinu a změnil se mi za prvně tvar listů od původního a za druhé začala mi od spodu zelenat a ztrácet červenou barvu co s tím .... je to málo světla?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7490x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8840-ludwigia-repens-problem?od=201