Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ludwigia repens - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Ludwigia repens - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 16:54 Muž soubi [32] Re: Filip980
no jo už je to... nic neuděláš :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 16:47 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: soubi
Teda no tak tohle by mě mrzelo kdyby se mi to stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 16:37 Muž soubi [32] Re: Filip980
koukni se do mé prezen. 84ka fotky složka "tak jde čas" a uvidíš jak to rostlo(foto z 29.10.2011) a během pár týdnů bylo hotovo.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 16:06 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: soubi
No mě právě odhora krásně a některé i do červena rostou. Což jsem rád, protože nemám zase tak silné osvětlení na to, aby udržela svou krásnou červenou barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 16:03 Muž soubi [32] Re: Filip980
mě to uhnívalo odhora(nepřišel jsem na nic)....neudržel jsem jí....už neni sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 15:55 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Odhnívání stonků
Ahoj, chtěl bych se zeptat, mám tuto rostlinu a krásně mi roste, jenomže mi začala odhnívat odspodu. Celkově několika stonům rostlin, odhnil dole asi 1 cm stonku a rostlinu jsem musel znovu zasadit. Nevíte čím to může být proč tak odhnívá, ale přitom se jí celkově daří. Jinak teď už celkem přestala takhle odhnívat, dělalo to takhle asi pět stonků , teď už je to ale bez problému. Chtěl bych se, ale optat stejně čím to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 14:42 Muž soubi [32] Re: kortezhugo
..jo tak tohle bude asi ono...mam to taky, už jsem udělal v akvárku "průvan"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 10:59 HaDaS Re: sivon
Sestřih provádím zásadně v podvečerních hodinách. Mám takovou, možná mylnou, představu, že rostlinka přes noc nabere síly a ráno se z té rány zotaví :-D . V každém případě po sestřihnutí do dvou dní vyhodí "véčko", a jede vzhůru.
Možný problém v odumírání "mateřské" rostlinky v tvém případě, bych hledal v intenzitě osvětlení v nižších partiích akva - hlavně u těch stonovek.
Jinak se mi líbí teorie od larixe. Dává to smysl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 09:16 Muž kortezhugo [983] Re: sivon
No ja nemam tento problem a striham pomerne casto.Ja zas co odstrihnem -to vyhodim.Mne to vyhovuje ze ked sa ostriha tak sa spomaluje rast.A listy opadavaju len tie co su uplne naspodku a v tme.
Inac to ze sa nerozvetvuje tak ako chceme? -sposobuje to ze rastlina sa taha za svetlom.Ak ju nechate plavat na hladine bude sa rozvetvovat v kazdom pare listov.
Tede ked vam ide o rychle namnozenie.Alebo ju nechat rast nech sa "kruti" pod hladinou.A potom z toho nastrihat kolko vam treba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 01:01 Žena sivon [1714] - PlžiRe: kortezhugo
S těmi odřezanými částmi právě není vůbec problém, problém je s těmi, co zůstanou v substrátu.
Myslíš to tak, že ta odříznutá část rozvětví a pak z ní udělám dvě rostliny? U mne ty odříznuté nemají snahu rozvětvovat, pouze pokračují v růstu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.01.2012 23:41 Muž larix [1420] Re: sivon
Skús tú zakorenenú časť vytiahnuť a skrátiť korene o dve tretiny. Osvedčilo sa mi to pri presádzaní Echinodorusov. Moja neoverená teória je, že po odstrihnutí terminálu nastane nerovnováha nadzemnej a podzemnej časti a zostávajúce listy nestíhajú "živiť" veľký koreňový systém. Ale je to len úvaha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 23:31 Muž kortezhugo [983] Re: sivon
sivon napsala:Nedaří se mi tedy zvýšit počet jednotlivých rostlin.
Skuste to co sa odreze nezasadit...iba nechat plavat na hladine.
Bude sa rychlo a rovnomerne rozvetvovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 23:23 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: sivon
tak to by me taky zajimalo, mam podobny problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 23:17 Žena sivon [1714] - Plži – Ludwigie
Prosím o radu, zda je to obvyklé. Mám v akváriu asi 3 druhy ludwigií a u všech se objevuje stejný problém. Rostlinka krásně roste až k hladině, je zbarvená do červena a má velké listy. Když odstřihnu cca 20 cm a znovu zasadím, pokračuje řízek po zakořenění dále v růstu bez problémů. Zbytek rostliny (10-15 cm), i když mu zůstal dostatek listů a má vyvinutý kořenový systém, skomírá. V paždí listů se sice objeví nové růstové vrcholy, ale nové listy jsou mrňavé a neduživé. Rostlinka začne od spodu přicházet o listy a časem ji musím odstranit. Nedaří se mi tedy zvýšit počet jednotlivých rostlin. Hnojím pouze do vody PMDD, bublám CO2.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 08:21 Muž soubi [32] Re: soubi
tak jsem jí zašpípal a uviíim jak bude regovat. Na tech spodních patrech ty díry nebyly. Je možný aby ty rychle vyrostlé stonky rostlina nestíhala vyživovat? Tyhle stonkovky berou asi hlavně listem. Tak uvidíme X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 09:52 Muž soubi [32] Re: romant
jo.. už jsem po výměně vody tam nic nedával. Uvidíme co to bude dělat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 09:19 R Muž romant [27987] Re: soubi
Pokud máš ve dně, nějaký zásobní hnojivo, jako že si myslím že máš, tak bych už tam nic nelil do vodního sloupce. Ono je klidně možný, že tam je některýho prvku tzv. už přes míru a blokuje příjem ostatních. Mě tahle kytka normálně prospívá v nehnojeným akvárku(jenom ryby) s pravidelnou výměnou vody 30% a klidně i více co týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 09:11 Muž soubi [32] Re: kortezhugo
tak jsem vyměnil 1/2 vody a zaštípal to napadané a nechal jenom dole mladá odnože. Pokud to nebude dobrý tak jí vyměnim X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 07:06 Muž soubi [32] Re: kortezhugo
tak tohle zatim to odnesla jenom Ludwigia repens , Hygrophila corymbosa se zatim jeví docela v pohodě. Ještě se podívám na to hnojiho jestli obsahuje taky draslík ale myslím že je tam psaný. Zatím dík za info. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 17:10 Muž kortezhugo [983] Re: soubi
Fotka k příspěvku na corymbose nedostatok K vyzera takto...
ako som pisal zo vsetkeho co mam -reaguje prva...
popritom ako som casom zistil -staci ak akva trochu zarastie -tak v miestach kde voda "stoji" bude derava napriek tomu ze v akva bude K dostatok X-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 10:25 Muž kortezhugo [983] Re: Johan
moze...
ak je "derava" aj corymbosa -na tej to badat najskvor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 09:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: soubi
Nebude to jen málo draslíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 09:00 Muž soubi [32] Re: kortezhugo
dík za radu...zkusím vyměnit víc vody. Já měním každy týden 20litrů, tak zkusím vyměnit dvojnásobek a vysadím hnojení(o to se mi už postarají paví očka). Doufám že se probere k životu protože byla pěkná a byla by jí škoda. :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 13:25 Muž kortezhugo [983] Re: soubi
...ona je vcelku nenarocna rastlina
ja som ju mal rok na parapete v uhorkovej flaske a raz za tyzden som tam vymenil vodu...a rastla bez akychkolvek problemov...
preto vam poradim -skuste vymenit polku vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 11:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: soubi
Šnekama to nebude. Mam taky tuhle rostlinku, šneků až až a problémy s ní nemám. přijde mi jakoby od něčeho spálená. Jestli hnojivo, nebo nějaká látka ve vodě co jí nesvědčí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 11:47 Muž soubi [32] Re: Mrakoplash
používám honojivo od DAJANA a ostatní kytky rostou pěkně(až na tyhle). V nejhorším případě je něčím nahradím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 11:35 R Muž Mrakoplash [1776] Re: soubi
To vypadá jako by jí něco scházelo. Ovšem co to se bude muset vyjádřit někdo povolanější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 08:16 Muž soubi [32] Re: deCORF.OBRAEN
copak tam máš za šneky? jestli to neprokoušou ty malý potvory no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:39 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: soubi
mne sa to robí taktiež :-( ..tak som zvedavý čo to má za následok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:35 Muž soubi [32] – co je té rostlině
Fotka k příspěvku nevíte co by to mohlo být, co dělá ty dirky
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 21:19 Muž tomas3000 [15] Re: Johan
Díky za odpovědi. reagoval jsem tím na příspěvek od Soubiho. pokud se v akva nic moc nezměnilo, tak to může být i tímto, že v různých obdobích kytky rostou různě. U mě se v tomto období, hůře daří rotale green
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 18:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tomas3000
Jo, jsou to zanedbatelný výjimky. Většinou se jedná jen o kvetení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 09:11 Muž soubi [32] Re: tomas3000
poznam :1) rostou pěkně 2) nerostou = něco neni "echt" tak se musim zeptat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 09:06 Muž kortezhugo [983] Re: tomas3000
mozne to je
vplyv ma nato trebars denne svetlo a teplota...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 09:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: tomas3000
No jistě. Většina z nich si pamatuje období dešťů a sucha (dostatku vody a nedostatku). Pokud mluvíme o těch přírodních, jak je to s kříženci, to si jistý nejsem. Ale je třeba brát v úvahu, že asi polovina akvarijních rostlin neroste jen pod vodou a tomu odpovídá i jejich růst, či respektive "nerůst".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 08:55 Muž soubi [32] Re: tomas3000
nožný to je ale nejsem rostlinář. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 18:23 Muž tomas3000 [15] Re: soubi
je možné, že některé kytky lépe či hůře rostou v různých ročních obdobích?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 16:42 Muž soubi [32] Re: romant
čus....taky se mi pěkně rozjela a najednou začely čenat ty nově vytáhlé větvičky u hladiny. Barvu mají pěknou a najednou pic a je to černý a upadne to. Tak jsem přihnojil hnojivem od DAJANY a uvidim co bude. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 17:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tudy
Tak to jste mě skutečně potěšil, že to takto vidíte. :-)
Při trochu slušných podmínkách tahle kytka nepotřebuje ani mnoho světla, aby se stala červenou dominantou akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 17:04 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Sid
Tato rostlina patří mezi opravdové krasavice, díky Vašemu doporučení mi pěkně zdobí akva. ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 17:01 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tudy
Tuhle kytku "seřezávám" zhruba v 1/2 výšky vodního sloupce, a to tehdy, když už se po hladině "válí" přerostlé růstové vrcholy. (Ano - jsem lajdák, že to nechávám dojít tak daleko... :))
Růstové vrcholky pak hážu do kbelíku, se kterým pak mažu do spřátelené akvaristiky. :-)
Chvilku ty spodní části rostlin nevypadají nejlíp, ale opravdu jen chvilku - za nějaké 2-3 týdny musím tuto proceduru zopakovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 16:27 Muž Tudy [330] - Krevetky
Ok, díky všem. Nemám v akva už moc místa nazbyt, takže dám přednost odstřižení 3/4 délky stonku (nad bází vybraného internodia) a nechám rozvětvit "pahýly".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 16:21 R Muž romant [27987] Re: Tudy
Já používám obě dvě metody a to jak větvení, tak zasazení té vrchní části znovu do substrátu, podle toho kde mě to více vyhovuje. V zadních partiích akva je nechám větvit, protože ty neolistěný spodní části nejsou vidět a více ve předu spíš zasadím celou tzv. novou rostlinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 16:17 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Johan
Nejsem nijak zvlášť zběhlý v angličtině, cituji: a busy effect can be achieved by cutting just ¾ way down the stem, above the internode (point where leaves attach), and allowing the side shoots to grow out.

Když je to o aquascapingu, předpokládám že je tím myšleno rychlého dosažení dobrého vizuálního efektu rostliny na pozorovatele...

Díky za radu, nechám ji tedy větvit a vrcholy odstraním.

Edit pro prisavnik:: mám ji 12 dní, povyrostla za tu dobu o cca 4 cm a horní půlka rostliny pěkně zčervenala, nové listy jsou téměř 2x větší než původní. Zatím žádné kořeny nepouští
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 16:16 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Tudy
Pri vetveni vypusta viac korenov a to nieje pekne. Preto sadim vrcholce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 16:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tudy
Sice nevím jaký máte namysli efekt, ale při zastříhnutí se větví, při zasazení vrcholu onen vrchol pokračuje v růstu a moc se větvit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 15:46 Muž Tudy [330] - Krevetky – Ludwigia palustris
Zdravím,
na aquascapingworld jsem se dočetl, že rychlého efektu lze dosáhnout odstřižením 3/4 stonku a poté nechat rašit vedlejší výhonky. Ovšem spodek rostliny má jen malé zelené listy, tak s říkám, že ve výsledku to nebude dobře vypadat. Lepším (ale pracnějším) řešením se mi zdá naopak vytržení stonku ze dna a zasazení odstřiženého vrcholu. Čemu dáváte přednost vy ?

PS: světlo tento týden posílím z 0,4 na 0,6 W/litr, měly by se pak červenat a dobře růst listy i na spodku rostliny ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:34 R Muž romant [27987] Re: donleo
Z toho opětovnýho sázení strach mít nemusíš, vodu tím moc nezvíříš a pokud Ti akvo funguje tak za hoďku je to zase tak jako před tím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:32 Muž donleo [1] – to romant
tak dík, to asi spíš počkám, jestli se nerozvětví u hladiny, když jí budu furt vyndavat a sázet (to bych dělal snad po 14 dnech, roste jak blázen), tak budu stresovat ryby a bude špinavá voda...
děkuji vám chlapci za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:30 Muž donleo [1]
to jsem si myslel o limnophille taky a nerozvětvovala se mi...asi jsem málo čekal....zase nechci, aby mi obě stínily tolik, už mi tam plave nějaká nepukalka nebo co to je a furt jí vyhazuju, protože roste jak blázen....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7490x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8840-ludwigia-repens-problem?od=151