Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ludwigia repens - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ludwigia repens - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.09.2013 18:24 R Muž romant [27987] Re: romant
Tak ono nějaký testy až zase tak potřeba nejsou. Když jsou na hladině nějaký plovoucí rostliny, tak se velmi záhy ukáže, jak že si to tvoje akvo s dusičnanama stojí. Když jich je málo, tak plovoučky budou živořit a skomírat, žloutnout jim listy a nebudou se množit, docela spolehlivej test, tzv. více v jednom. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:21 Muž dudak [1885] Re: Tomiino
s Dajanou nemam zkusenosti, ale urcite nebrat no3 test od Rataje, dnes jsem u něho zjistil, že veškeré naměřené hodnoty jsou velmi zkreslene, prakticky ukazuje pořád stejnou hodnotu. hodně lidi kupuje od aquaru, myslím že je to dobrý poměr cena/výkon, asi do něj taky půjdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:15 Muž Tomiino [43]
mam pauzu jeste protahnout??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
V pauze se Ti nahromadi CO2, rostliny jej rady vyuziji. Jak uz mnohokrate Roman psal: "Nadech a vydech" :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:10 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Tomiino napsal: co se tyce sviceni mam tam pres poledne 2,5 hod.pauzu...to znamena ze rostlinam odebiram svetlo ale docetl jsem se ze pauza pro rostliny prospesnaA to je chvíle pro mě. :) Pauza = nádech, výdech, nádech. Sedlácká metoda, jak si kapánek přilepšit s CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:07 Muž Tomiino [43]
postaci na mereni NO3 test od Dajany??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:04 Muž Tomiino [43] Re: Tomiino
co se tyce sviceni mam tam pres poledne 2,5 hod.pauzu...to znamena ze rostlinam odebiram svetlo ale docetl jsem se ze pauza pro rostliny prospesna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:01 Muž Tomiino [43] Re: Designer
zmerim vodu a uvidim z akva menim 40 l tydne...
Je teda pravda,ze kdyz jsem mel v akva stale torben problemy jsem nevidel..ted jsem ho prave na nejaky cas prerusil protoze jsem si myslel ze se z korenou louhuje dost latek...asi ho zacnu postupne pridavat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 17:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Staci si zjistit, kolik NO3 obsahuje voda u Vas. Muzes mit klidne dostatek NO3 jen vymenami vody (pokud jsou dostatecne caste a zase podle sviceni).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 17:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Kdyz nesvitis, nemusis ani moc hnojit, pac rostliny houby spotrebuji... ovsem taky houby rostou. Kdyz prisvitis, uz jim stacit co dodas v krmeni pres ryby a vymenami vody nemusi. Ale tak to je obecna pravda, to si muzes precist vsude, nic noveho.

S Torbenem jsem ted udelal zajimavou zkusenost, uz jsem o ni psal. V akvariu nejaky cas nebyl, rostly tam Kryptokoryny. Jak jsem ho pridal, veskere listi slo rychle dolu, zadna jina zmena nebyla. Ted uz z pisku trci listi nove, zase naroste. Ja si myslim, ze Torben na rostliny vliv ma, treba i jen snizenim pH, nebo cert vi jak, ale podle tehle me zkusenosti ma. Mohlo se stat i neco jineho, co jsem nepostrehl, ale to by byla dost velka nahoda ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 17:51 Muž Tomiino [43] Re: romant
takze koupit test na NO3 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 17:48 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Čím míň světla, tím menší potřeba po živinách, takže by to ve tvém případě mohlo stačit jenom tzv. z vnitřních zdrojů a výměnou vody. Jílový kuličky do dna, dobrá a nic nekazící volba. Co bych zjistil je množství NO3, což je základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 17:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
A ja mam zase Ludwigii, ktere to listi dole taky moc udrzovat nejde, pac ma nad sebou jen 60W ve 200l akvarku (sice specialky, ale i tak musim pridat). Nahore krasna, dole to svetlo chybi, po zasazeni vrcholu spodni listy chvili drzi, ale casem odchazeji. U ni je to ale jeste snesitelne, mnohem lepe je u mne nedostatek svetla videt na Hygrophila polysperma. Na jednom miste ma listi vsude, na jinem ma zastineny spodek a nema tam listi zadne, proste opadalo a zustalo az nahore, kde je na svetle.

Takze se pridam, vidim to taky na svetlo, mohu snadno srovnavat s tim co mam doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 17:45 Muž Tomiino [43]
kdyz jsme u tech zivin...nepridavam do akva zadne hnojeni pro rostliny nikdy jsem ho teta v mensim akva nepotreboval...je treba pridavat hnojeni?postaci torben,nebo ten neslouzi jako hnojivo?pak mam doma akvaflor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 17:34 amrtin Re: romant
Já mám ale jinou zkušenost :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 17:31 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Ne živiny, ale to světlo se nedostává do spodních partií a to je hlavní příčina té listové ztráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 17:28 amrtin Re: vaaclav
Ale tady se nejedná o to,že nemá co2(já to blbě napsal).Ty živiny se prostě nedostanou do spodní části,ať už pocházejí odkudkoli.A že by Ludwigia repens patřila mezi nenáročné rostliny,to snad nee.Ty ostatní už jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.09.2013 17:07 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: amrtin
Já mám vždycky trochu problém poslouchat někoho kdo neumluví k věci. Jestli jsi stačil zaregistrovat tak ten komu tu radíš žádné CO2 nemá. Tyhle rostliny patří mezi nenáročné a žádné silné světlo ani CO2 nepotřebují stačí jim jen trochu silnější světlo než má Tomilno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 16:00 amrtin Re: vaaclav
To je právě vžitá fáma.Ludw.potřebuje sice hodně světla,ale taky rovnoměrné rozprostření živin.A co2 a velký proud?To jde velice dobře dohromady-ba právě naopak:když budeš dávkovat co2 bez jeho rovnoměrného rozprostření po nádrži,nebude to k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 15:57 amrtin Re: Tomiino
Vzhledem k tomu že má kořeny(i když malé),tak z obojího.Ale převážně z vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 15:51 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: amrtin
Žádné živiny ale velice slabé světlo způsobuje u těchto rostlin vyholování stonku. Pokud nemáš CO2 tak je silný proud v akváriu možná i na škodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 15:40 Muž Tomiino [43] Re: amrtin
luwigia si bere ziviny kompletne z vody listim nebo ze dna???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 15:29 amrtin Re: Tomiino
Takže to vypadá spíš než na světlo na ty živiny-tyhle stonkovky tím dost trpí a pak odspodu odumírají a většina si to vysvětluje právě nedostatkem světla...Dej tu rampu doprostřed tak,aby se stonovky lehce kolíbaly v proudu.Pak se živiny dostanou i ke dnu.O tom indiánovi mě něco povídej :-D -koukni do mé presentace-já mám obavy,že mi za chvíli uteče z akva :) jinak ta ludwiga je veliká,škoda,že fotky nejsou kvalitnější X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 14:40 Muž Tomiino [43] Re: amrtin
tak ted me napada presne tento problem proud v akva.Kdyz se podivas na moji prezentaci je videt kde roste..akva ma delku 120 cm a ja ji mam zruba 10 cm od kraje a jeste za korenem,aby nebyly videt stonky bez listku..je teda mozne ze se k nim nedostanou ziviny?mam rampu a taje cca 10 cm od kazdeho kraje...zkusim ji presadit do prostred nadrze..ale tam mam echace indian red a tem se dari krasne...pritom echas indian red je taky docela na svetlo a listy ma i nacervenale
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 14:06 amrtin Re: Tomiino
Jája to krásně nastínil,ale nedopověděl.Takže:světlo samozřejmě hraje svou roli,ale ty živiny...a není to tím,že by v akva třeba nebyly,ale jejich nedostatečným rozprostřením po celé nádrži,viz: DŮLEŽITOST PROUDU V AKVÁRIU

Kvalitní proud v nádrži je společně s hnojením a dodáváním CO2 extrémně důležitý faktor, který může způsobit úspěch či neúspěch vašeho úsilí o krásné akvárium bez řas. Jak už bylo řečeno v tomto článku: Dusičnany a fosforečnany z hnojiva nezpůsobují řasy. Proč? je pro zdravý růst rostlin a minimální výskyt řas nutné zajistit rostlinám vhodné podmínky, aby jim neopadávaly listy...
Citováno ýe stránek: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 10:18 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Tomiino
Může to být i tím, že máš naprosto nedostatečné osvětlení. 60w na 225 l a 50cm výšky je sakra málo, i když jsi přidal reflektory. V podstatě by to chtělo cca 100W, možná i víc. No a pak to může být i z nedostatku živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 10:07 Muž Tomiino [43]
pripojuji se mezi problemy :-) kdyz jsem si repens prinesl krasne se ji darilo a ted najednou ji postupne odpadavaji listecky od dna az k hladine...cim to muze byt?malo svetla mam tam 2x30 w day,a varm lite od juwelu..to same se mi deje i hydrop.polysperma

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   05.07.2013 20:05 Muž kortezhugo [983] Re: Alferi
Na to si terba zvyknúť. :-) Jediná rada je - nenechať rásť "pár" stoniek.Zasadiť zo 20(hustejšie) a do predu menšie a takto maskovať korene.Proste nenechať ich rásť v rovnakej vyške.V zadu vyššie v predu nižšie a korene nebude vidno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 13:26 Muž Alferi [0] – Adventivní kořeny
U Ludwigií repens mě dost zlobí bláznivě rostoucí adventivní kořeny, je na to nějaká rada? Roste zde: rybicky.net/nadrze/17915
přibližné hodnoty vody: teplota 25, tvrdost 10, pH 7, hnojení PMDD a CO2

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.11.2012 17:09 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kofejn
Je to podobné, jako byste (si) přeťal žíly. Jenže v tomto případě nejde z ran krev, (i když jisté tekutiny také), ale i plyny, což ve vodě docela zřetelně vidíte.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 14:40 Muž muťa [554] - RostlinyRe: kofejn
Právě jsem protrhal AQ a voda doslova vře, asi si dám kafe. :-D Je to normální, jak píškou kolegové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 14:29 Muž sporinek [15] Re: romant
u mne také jdou bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:58 Muž kofejn [963] Re: romant
Fajn :-), tak snad zakrácená kytka neuhnije. Naštěstí nemám problém s opadáváním listů v nižších patrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:55 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Ano je, pozoruji to pravidelně, nejen u Ludwigií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: kofejn
Nikdy jsem to u sebe nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:51 Muž kofejn [963]
Je normální, že po zastřihnutí stonek bublá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 21:47 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vašek
Vrcholový řízek by měl růst dál, zbytku to chvíli bude trvat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 20:22 Muž Vašek [56]
Mám tuto rostlinku poprvé. Zkraje relativně rychle dorostla k hladině. Né tak rychle jako Egeria a tak jsem ji chvíli nechal válet po hladině. Před týdnem jsem ji vyndal z akvária a o polovinu zakrátil. Od té doby stojí. Zkrátil jsem ji moc, nebo je normální, že po zakrácení chvíli stagnuje? Nechal jsem cca 20cm vysoké odnože.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 04:40 Muž dome [6] - Rostliny
No jako mnoho kolegů mám podobný problém s L.Repens.Roste jako divá,ale uhnivá odspoda a to zejména lístky(hnědnou,chřadnou,jsou dírkované poté upadnou),ale u jedné rostliny uhnil i stonek.další rostlinu jsem vyhodil úplně a zjistil jsem že její stonek byl hodně křehký(u ostatních spíše pružný).rostlinky mi bezproblému rostou,větví se,ale moc nevybarvují.
ve dně jílové kuličkyPMDD+N ,osvětlení-0,7W/l,hnojivo 1xtýdně Brutus,1xd easy life easy carbo...
světlo a easy carbo nově.tak zkusím pokračovat v této strategii a když neuspěšně tak přestanu hnojit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 10:28 Muž Ad@m [1051] Re: sivon
Ja som zasadil aj tú odstrihnutú hornú časť ale tá odhnila takmer okamžite. Neviem či je na ňu toho svetla málo, ale doteraz bola v pohode tak neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 16:01 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Johan
Ono asi také záleží na tom, jak silné má člověk v akváriu osvětlení. Co jsem přidala do zadu LED lištu, jsou ochotné růst i ty zbytky. Před tím asi měly málo světla, proto většinou skončily jako potrava šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 12:33 Muž Johan [4945] - Rostliny
Mě neuhnívají ani ty ustřižení, ani s nimi nijak nehýbu. Prostě v paždí listů mi začnou vyhánět nové lodyhy a roste dál. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 12:29 R Muž romant [27987] Re: sivon
Tu spodní, velmi často již nevzhlednou a bezlistovou část je možno vytrhnout ze substrátu a znovu zasadit, což jí nutí znovu kořenit a potom i dát nějakej ten výhon a k tomu zahnívání obvykle nedochází. Je třeba to zkoušet, u těchto rostlin to není problém, zkušebního materiálu je dostatek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 12:07 Žena sivon [1714] - PlžiRe: romant
100% souhlas
Nutno dodat - zasadíme horní část ;-)
Pokud se rostlině ustřihne horní část opravdu často uhnije.
Pokud je rozvětvená, lze odstřihnout a zasadit delší výhon, ten druhý pak pokračuje v růstu normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 21:02 R Muž romant [27987] Re: Sera
Moje zkušenost s touto rostlinou je taková, že když jí po zastřižení znovu zasadím(je skrácená na polovinu), tak jí nějakej čas trvá než se zase rozjede jako před zástřihem. Já to přisuzuji tomu, že se musí dostat k více světlu a potom už když je toho světla tzv. dostatek, přirůstá velmi slušně a červená se taky pěkně. Akvo mám 60 cm vysoký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 20:49 Muž Ad@m [1051] – Ludwigia ovalis
Ahoj. Nedávno som zostrihol rastlinky vrátane ludwigie. Tá dovtedy rástla ako divá, ale teraz sa rast zastavil, dokonca začína odhnívať. COčkujem, osvetlenie je 36w, nehnojím. Ostatným rastlinám sa darí. Neviete čím to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 17:54 Muž soubi [32] Re: Filip980
jo mě to doklaplo až když jsem to odeslal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 17:12 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: soubi
Ne to já psal o svojí ludwigii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 17:05 Muž soubi [32] Re: Filip980
ne je po ní...exitus :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 16:57 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: soubi
Tak jsem teda docela rád, že se vzpamatovala z toho uhnívání, jen mě mrzí, že mi asi odejde úplně lindernia, ale to už sem nepatří.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7490x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8840-ludwigia-repens-problem?od=101