Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ludwigia repens - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ludwigia repens - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 22:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TRULY
Ok. Jinak. Zkus něco. Vyhoď veškeré filtry. Akvárium bez filtru.
Ale ještě předtím, prosím, dej fotku celého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 21:35 Muž TRULY [164]
Ahojte. Vsimol som si v malom akva kde som liecil planariu a kde mam uz 3 tyzden rozbitu biologicku rovnovahu ze mi hniju rastliny.
Kazdy den x listov na hladine. 90% rastlin hnije od korena smerom hore.
Zacali odchadzat aj valisnerie.

Dno som akuratp prebhrabal a vychadzaju z neho bublinky. Nie nejako extremne ale vychadzaju. Vcera som menil 20 l z 45 takze mozno nejaky vzduch ostal ale skor nie.
Pocitam ze dno hnije po zniceni bakterii a mnozstva planarie v dne.

Mam rastlinky dat do ineho akva?
Mam odkalovat hlbokou orbou kazdy druhy den?
Alebo zrusit vsetko. Strk vyvarit alebo poriadne vyplachnut.
Akva mam len na odvhov momentalne su tam len 3 ryby. Cize to dno nieje u mna nutne + su tam 3 spongiove filtre takze podklad pre bakterie by tam bol

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 16:51 R Muž afc1886 [14700] Re: Jakub
Normálně vršek odstřihnout a zasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 16:16 Jakub
Chtěl bych se zeptat, mohu zkrátit ludwigii? Případně jak. Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 22:23 Muž TRULY [164] Re: romant
tak to je pravda. Akonahle doaiahne hladinu hoci len 1cm tak okamzite rastu dalsie boky a ked tk uz plave slusne tak je to vsade. Ovsem potrebuje podmienky. Vo vedlajsom akva sa jej nedari vobec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 21:37 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Když se plazí po hladině, tak se rozvětvuje velmi slibně, tedy podle toho co jsem měl možnost vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 21:33 Muž TRULY [164] Re: romant
no tak ja som tam zasadil asi pred 4 týždnami len jednu taku 20cm rastlinku a teraz ich môžem predávať, brutálne sa rozrástla a tie korene su všade. Len musim asi nejako preusporiadať akvarium lebo ma 120l a mam tam 6 durhova rastlin a je to fakt ako džungla.
Jedine mi na ludwige vadia tie korene ktore pri vyššej výške rastlinky hrozne rašia kade tede.
Cisto teoreticky ak by som ju strihol nad vrcholom? (otazka len pre zaujimavosť) začala by rašiť do bokov? a rast sa zastavi nie smerom hore? začala by hniť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 21:29 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Ale klidně zkracuj a sázej znovu a znovu a....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 21:26 Muž TRULY [164] Re: romant
ako ano chapem, aj na čo su že ju treba zrezať a zasadiť s korenom. Len ma zaujima či je nutne ju skracovať, alebo či sa môžu cvaknuť. Ale zrejme nie ako píšeš.
Začínam zisťovať, že starostlivosť o zarastene akva je väčšia ako o celý zvyšok aj s rybami :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 21:19 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Ne, jsou to internodiální kořeny, znakem, že se rostlině daří.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 21:17 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čaute chcem sa spýtať, či môžem odstrihnuť korene ktore rastu zo stonky. Teda to čo trčí každých x cm. dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 07:46 beeper Re: DavidŽ
Taky je to možné, ale máme vodovodní vodu dost železitou, tak nevím, je fakt že nemám žádné testy vody:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 07:45 beeper Re: Xpe
No zkusim tedy víc krmit, ale akvarko jede uz pul roku a molitan ve filtru je furt stejny, jen jednou za 2 mesíce ho propláchnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 21:22 Muž DavidŽ [0] - Rostliny
já myslel že v tom má prsty i nedostatek železa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2015 21:01 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: beeper
Ano je, kord když je akvárko nové nezaběhnuté, i nová media ve filtru můžou to udělat ale to je asi jen na chvilku nebo jiné rostliny to spotřebují a na ni se nějak nedostane kolik by potřebovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 20:52 beeper Re: Xpe
děkuji, je to pěkně popsané. Vypadá to na nedostatek N, je to možné když tam mám 5 živorodek na cca 25l a krmím je denně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 20:06 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: beeper
Koukni na tyhle stánky třeba pomohou. akvarijni-hnojivo.cz Já se podle nich orientuji, když je potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 19:38 Muž Xpe [132] - Loricariidae
Koukni na tyhle stánky třeba pomohou. akvarijni-hnojivo.cz/… Já se podle nich orientuji, když je potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 19:26 beeper – Spatne roste
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim o radu, slabe svetle listy, skoro neroste, flicky a nasledne dirky. A pritom se ji driv darilo skvele.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2015 14:44 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Fotka k příspěvku Stříhám první dva nové lístečky aby se rostlina co nejvíce rozrostla a nevypadala moc blbě. :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 14:02 Muž TRULY [164]
ccem sa spytat este na jednu vec ze co sa stane ak jej strihnem vrch. Teda odstrihnem najvyssiu cast. Zacne tlacit vyhonky bokom? alebo zacne vrch hnit? odumierat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 22:43 Muž TRULY [164] Re: Jifi
tak ja ju mam v jednom vacsom solo a v druhom mensom viac a u oboch je to to iste zial. V tom mensom 54l mam dokonca pocit ako keby celkovo odchadzali spodky a u niekyorych dokonca odhnili a pritom vrch cerveny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 20:01 Muž Jifi [675] Re: TRULY
Světlo hnojením nenahradíš.
Pokud budeš hnojit víc a víc, tak nakonec dojdeš do bodu, kdy bude světlo (nebo množství CO2) limitujícím faktorem a větší množství hnojiva nebude mít za následek lepší kondici rostlin.

Asi by byla situace u stonkovek jiná, pokud by ta stonkovka byla jako solitér. Ale já jich mám více ve skupině a dole je pak holt méně světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 19:34 Muž TRULY [164] Re: Jifi
tak to akva mam to iste aj rozmer aj svietivost. Myslite ze ich niekto ma pekne od dola az hore? Resp. fokaze prihnonenie vykompenzovat rastlinke nedostatok svetla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 16:59 Muž Jifi [675] Re: romant
Naprosto souhlasím s tím maskováním. Ale kromě toho to chce takové stonkovky po pár týdnech ustřihnout a pěkný vršek zasadit, jinak lezou z akvárka ven. Což by bylo fajn, kdybych neměl hned na akvárku kryt s osvětlením.
No a když jsou ustřižené, tak jsou zase chvíli hezké až dospodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 16:55 Muž Jifi [675] Re: TRULY
Jo, mám to skoro stejně.
Pro doplnění: mám akvárko 80 cm x 40 cm x 35 cm a zářivky 2x18 W, takže světelné podmínky velmi podobné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 16:37 Muž TRULY [164] Re: Jifi
Ja to mam u svojich tak ze 1/5 listy odumrete, 2/5 je na listoch riasa jemna, a 2/5 su pekne zelene listky c cervenym nadychom dole. + nove vyhonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 15:30 Muž Jifi [675] Re: romant
Já jsem nasadil Hygrophila siamensis za mangrovový kořen, přesně kvůli tomu odlistovávání spodní části. Čas od času ji sestřihnu a zasadím a za kořenem to hezky vypadá.
Můj postřeh je ten, že bude asi limitujícím faktorem málo světlo dole ve stínu těch horních listů. Vrchní listy pod hladinou mám krásně svěže zelené s nádechem do červena (takže živiny asi nechybí), ale na spodku listy žloutnou a opadávají. Fakt je, že těch kytek mám skupinku a pak je dole stín.
Co se proudění týká, hned vedle skupinky této mokřanky je vidět, jak proud z čerpadla trochu mává listy rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 15:03 Muž TRULY [164] Re: romant
tak mne to moje prufenie je celkom v poriadku. Stake vidim ako ssa potrava alebo kadejake cadtice plavia po celom akva lebo mam fikter sice slabsi ale naplno. Ale to bude asi dobre. Dam tam asi nejake crypthocorynu alebo neco podobne. Idem na dovolenku v pondelok ale po dovolenke skusim to PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2015 14:40 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Velmi často se používá malá finta, že se před stonkovky obecně umisťuje nějaké "stínění", tak aby ty holejší spodní partie nebyly vidět. Mít solidní proudění vody je taktéž žádoucí, neb kolega jamajcan správně připodotkl další možnou příčinu. Samozřejmě, pokud je voda na živiny chudší nemusí ani to proudění být všespásné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 13:50 Muž TRULY [164] Re: romant
cize najlepsie bude ak to stale prestriham a zasadim na novo? Pekne sa tahaju za svetlom aj ked mam len 2x18W len ten spodok je vselijaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 13:28 jamajcan Re: romant
romant napsal: Ano je, už se v těch spodních partiích nedostává světla.
A živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 11:42 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Ano je, už se v těch spodních partiích nedostává světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 11:41 Muž TRULY [164]
ahojte je normalne ze na ludwigw chybaju dole listy? Tak je mi jasne ze asi nieco jej chyba lebo nehnojim. Do vysky rastie pekne len tie spodne listy jej pri vyske asi 30cm dole hybaju na 5-6 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 22:59 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: honza94
Když si pořídíte Ludwigii repens "Red" nebo "Rubin", barva vás určitě potěší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 20:43 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honza94
Zkus to a uvidíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 20:43 Muž rybka1 [178] Re: honza94
Fotka k příspěvku Preco by nemalo?moja v 35l.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 20:31 honza94 – Osvětlení
Ahojte,

myslíte, že bude tato rostlinka dobře zbarvovat při 128 litrech (čistých cca. 102) při osvětlení 2 x 24W + reflektory?

Hnojení - PMDD, Osmocote

Děkuji

:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2014 21:30 Žena Olča [29] – Re: deck
Noo tak to bude ono ;-) , jen tak zkus dát do stejné úrovně ruku a uvidíš po chvilce ti to určitě bude dost do ruky hřát a když to na kyti hřeje delší dobu tak už jí to nešmakuje . Takže myslím když to osvětlení pořešíš tak se to co nevidět spraví ;-) . Tak ať se daří a roste . A není vůbec zač děkovat , dyť si na to přišel taky pivo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 21:26 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Olča
Abych řekl pravdu, tak mě to napadlo hmm Mam nad tim lampičku s obyč žárovkou. Koupim úsporku, která tolik nehřeje. Kryt nemam, protože jiné kytky rostou ven. Je to dost malé paludárko. Moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 21:21 Žena Olča [29] Re: deck
Ahojj, rolováním lístků zabraňuje rostlinka odpařování vody z listů . Takže jestli kyti jinak vypadá dobře a má dostatek silných kořínků aby to utáhly tak pak musíš kouknout nahoru.
Máš kryt?? není blízko hodně tepla od světla?? Možná by nebylo odvěci ji zastřihnout a až bude mít hodně kořínků a celkově bude silnější tak to už utáhne a nemusela by měknout a rolovat lístky . Noo snad to bude ono a trošku sem se trefila stydim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 21:08 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: vaaclav
No mšice asi ne, ale houba je možná. Přinesl jsem něco z přírody (mech, kořen, kůru). Plíseň jako takovou teda nevidim. Anubias mam taky částí nad vodou a ten je ok. Neni tam teda tak dlouho. No nejspíš to vypadá na tu plíseň. Dá se tomu nějak zamezit? Moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 20:48 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: deck
Co nějaké mšice nebo houba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 20:41 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, chtěl bych se zaptat: mam Ludwigia repens v paludárku a ze začátku rostla super. Po nějaké době listy co byli nad vodou, začli měknout a trochu se po okrajích jako by rolovat. Pod vodou je pořád super a krásně roste. Píše se, že lze pěstovat emerzně, tak jsem jí tam dal. Nevíte, v čem by mohl bít problém? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 21:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tomiino
jop ,maximálně nepůjde do červena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 21:47 Muž Tomiino [43] Re: vaaclav
aha :-) tak ji zkusim sehnat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2014 21:44 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomiino
Když ti tam neporoste tahle rostlina tak snad už žádná jiná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 21:38 Muž Tomiino [43]
poradi mi nekdo jestli by se darilo teto rostline v me nadrzi?viz prezentace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
No jestli nevadi mit na hladine Okrehek, ktery pry ma prakticky kazdy kdo zna Vaclava (promin, mozna jsem to z toho tehdejsiho posezeni usoudil spatne, ze je to na Tebe, ale prislo mi to vesele), mas indikator NO3 jak vino. Jak mu zacnou zloutnout listecky, je jasno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dudak
Ten mam a pokud Ti nevadi mereni s nejpresnejsim moznym odhadem barvy +/-5mg/l, pak je super, funguje dobre. Za 40Kc na burze, no co bych za ty prachy jeste mohl chtit ;-) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7490x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8840-ludwigia-repens-problem?od=51