Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ludwigia repens - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ludwigia repens - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2024 15:58 Muž Richo [11] – Načervenalé kořínky
Fotka k příspěvku Zdravím, podařilo se mi vytáhnout jednu Ludwigii a má načervenalé konce kořínků. Setkal se s tím někdo? Žeby přišla do kontaktu s FE2O3 co mám pod substrátem? Ale toho tam je minimum. Jen "pocukrováno".
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 17:14 Muž Tomo [2] Re: Passenger77
Mne zasa spodné listy akoby trocha zožltly a potom opadávajú a stonka býva tak dopoly holá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2020 12:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pantheon
Tyhle rostliny rostou dobře i bez substrátu jen něčím zatížené třeba horácomatkou, takže substrátem to nebude. Podle mě ti ve vodním sloupci něco schází. Co to je je někdy dost složité vysledovat ale změřit to jde. Dávat hnojivo pod stonkové rostliny je u většiny zbytečné protože moc velký kořenový systém většinou nemají a často se vytrhávají a znova sází jen vrcholové řízky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2020 11:06 Muž Pantheon [85] Re: Passenger77
Fotka k příspěvku Listy zůstávají, akorát jsou takový nevýrazný, je pravda že jsem ji přesadil ze substrátu do křemičitého písku a dal pod ni zásobní hnojivo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2020 10:07 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Pantheon
A ty listy Ti na stonku zůstávají nebo odpadnou a je pak stonek holý? Jak je to dlouho od přesazení a jsou v jiném typu substrátu, než dříve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 11:43 Muž Roger [1873] Re: Pantheon
Možná hnojíš zbytečně, jestli se jedná o nové akva pak je tam živin dost, zároveň i kytka má v sobě živiny do zásoby, přehnojení má obdobné projevy jako nedostatek živin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 09:06 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Pantheon
Nikdo neodpovídá, tak zkusím - spíš názor než rada - nedostatek hořčíku, popř. železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2020 16:26 Muž Pantheon [85] – Ludwigia
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,potřeboval bych poradit,nebo nakopnout
Listy Ludwigie po přesazení ze starého akva do nového začínají být lehce průsvitné, přitom vyrostla o cca 10 cm za 9 dní. No2 je 0,No3 je 15,a po výměně vody přidávám saechem flourish
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2019 14:53 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Celsiq
Fotka k příspěvku Tento Rubín rástol pod obyčajnou E27 24W žiarivkou a predsa sa zafarbil. Musel byť rovno pod ňou a farbil sa len vrchol, ale predsa.

Takže pod chihirosom by som sa vôbec nebál.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2019 14:35 Muž Celsiq [50] Re: Blackie89
Ahoj,
Přemýšlel jsem také nad touto verzí :) Akvárium mám o půlku vyšší, ale zase mám dvě řady světel + počátkem roku plánuji přidat třetí. Snad se bude tedy hezky barvit.
Díky palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2019 14:26 Muž Blackie89 [493] Re: Celsiq
Ahoj,
já mám v akváriích tedy verzi "Rubin" a v mých akváriích, kde ji mám pod světly chihiros A series, jde klidně až do fialova... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2019 13:59 Muž Celsiq [50] – světelné požadavky
Zdravím kolegové.
Díval jsem se po nádržích s touto rostlinou. Zajímalo mě při jakém světle dosahují jakého zbarvení. Dle mého bych ve své nádrži (podvodní ráj) neměl mít problém, aby byla rostlina hezky červená (např. jako reineckii mini). Rád bych se ovšem zeptal, zda náhodou nemá někdo zkušenost s touto rostlinou pod chihirosem a series / sinkor led. Rád bych měl vetší opravdu červenou rostlinu. Macranda bohužel svého potencionálu zatím nedosahuje :)
Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2019 01:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: 0
Když jsem ji viděl na tvých fotkách, myslel jsem, že to je kotvice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.07.2019 13:44 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Jo, je a bez objednání z asijské pěstírny, bych ji těžko sehnal. Dostal jsem je v rozpadlém stavu a z 5 rostlin umístěné pod zářivku 865/36w, tři zhnily a u dvou zůstaly živé jen konečky lodyh. Naštěstí se udržely a rostou, takže ty vynaložené prachy za ně nelituji. Na noc se ty listové hlavy- růžice uzavírají, jak květy. Na stoncích se vytváří odnože a roste to stejně, jak kotvice, kterou tam mám, taky - viz foto:

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2019 13:32 Muž Horác [3942] Re: 0
Svého času jsem ji měl ve všech svých (sedmi) akvárkách (bylo mi líto vyhazovat tak vitální a krásné rostliny) :-) ...
voda byla různá (Svoboda nad Úpou /Krkonoše/, Litvínov a teď i Praha) ... a vždycky byla v poho :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2019 13:22 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Horác
Až budete mít několik nádrží vedle sebe (i bez hnojení), se stejným světlem a údržbou , tak se Váš úsudek změní a to neberu v potaz rozdílnou vodu v každé oblasti, co teče z kohoutku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   03.07.2019 13:03 Muž Horác [3942] Re: Pavla28
Pavla28 napsala: Ahoj, píšeš, že nehnojíš, Ludwigia potřebuje přihnojovat do dna, z toho důvodu ti může odcházet, má málo živin. Ludwigia (repens) nepotřebuje (podle mých zkušeností) vůbec nic :-) ... Je to ten největší držák, jakej jsem kdy měl ... absolutně nenáročná na jakoukoliv péči ... a navíc ji neničej ryby a šneci (v tom na ni nemá ani další nenáročnej držák Hygrophila polysperma) ...
Jak to tady tak pročítám ... tak mě napadá, esli vy si s tím hnojením všichni spíš nekomplikujete situaci ...

edit: Takle krásně roste v horácomatce na holém dně (takže samozřejmě i bez hnojení do dna) :-) ... www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 12:03 Muž Roger [1873] Re: Pavla28
Omlouvám se, zapomněl jsem dodat, ve dnu mám NPK a pravda je že se nejspíš vyčerpali a já zaspal a došlo mi to až když se skoro všude zbrzdil růst(píšou u nich na půl roku a já je měl skoro 8 měsíců a kytek tam mám poměrně asi dost) dodal jsem NPK před třemi týdny tak vyčkám a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 12:00 Muž Roger [1873] Re: Wanderer
Jj, zkusil jsem ji šoupnout jinam tak uvidíme. Třeba se oklepe a poroste, fakt je ten že konkurence je tam dost a až na echinodorus jsou vše ostatní nenáročné rychlerostoucí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 11:42 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: 0
Ta je super krásná!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.07.2019 11:33 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Roger
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nejspíš ji vadí konkurence dalších rostlin odebírající z vody potřebné prvky - viz popis v místním atlasu a nedostatek světla, kterého potřebuje docela dost.

Mi takto doma nešla Ludwigia sedioides, i když byla přímo pod zářivkou a málem vyhynula. Pomohlo teprve umístění do skleníku na přímé slunko, aby se zregenerovala.

Vložím foto L.sedioides po obnovení růstu.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 11:13 Žena Pavla28 [210] Re: Roger
Ahoj, píšeš, že nehnojíš, Ludwigie potřebuje přihnojovat do dna, z toho důvodu ti může odcházet, má málo živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2019 10:17 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Roger
Tohle jsem měl taky. Když jsem založil tuhle nádrž rybicky.net/nadrze/26262-vetev-s-hodinami tak 3/4 roku jela jak splašená. Nestíhal jsem ji stříhat a byla vzadu. Pak se zastavila a prakticky nerostla. A přitom jiné příbuzné Ludwigie prosperovaly. Tak jsem zasadil poslední paběrkující stonek na jiné místo, trochu dopředu, kde má víc světla a čekal, že ji vyhodím úplně. Nějaký měsíc se tam plácala a za posledních pár měsíců se zase rozrůstá a mile mě překvapila. Už ne tak splašeně, jak na začátku, ale roste a už se i červená. Kolik tam kdy bylo nějakých prvků ti neřeknu, protože to neměřím. Ale myslím, že je normální, že i v průběhu fungování akvária různě prosperují různé rostliny a co jelo na začátku, vůbec nemusí růst za rok a časem to může být zase jinak, i když se složení ryb a další podmínky zásadně nezměnily. Svádí mezi sebou konkurenční boj o co největší kus živin a světla. Pokaždé, když to protrhávám, roste víc trochu něco jiného, takže i z tohohle pohledu je zajímavé to sledovat. Takže prostě příroda. ;-)

Zkus ji přesadit jinam a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 06:26 Muž Roger [1873] Re: Tref
No mě i z toho černého stonku vyrazí menší větvička ale je to o ničem, ve finále po čase ten stonek odejde, kolegyně mi poznamenala že to může být přebytkem draslíku který dodávám do akvária, jelikož zase všechny listy byly tehdy jak cedník, a po přidání K jsou už ok, a teď zase toto. Přitom jela tak krásně, rostla jak splašená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2019 23:26 Muž Tref [20] Re: Roger
Mě nečernají stonky ale nové listy, zhora dolů listy zčernají a odpadnou. Asi máme podobný problém. :-( A průběh stejný, jela parádně a pak tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2019 21:59 Muž Roger [1873] – Stonky černají
Ahoj, když jsem akva Rasboraland II zakládal tak Ludwigia jela jak splašená, větvila se, nahoře červená, poslední dobou se jí nedaří, vždycky když ji v půlce ustřihnu a zasadím, tak stonek zčerná, občas z toho vyrazí nějaký ten výběžek s pár listy ale prostě se jí nedaří. Dělám někde chybu? Ostatní rostou, plovoučky jsem na chvíli vzdal, zkusil jsem 3 druhy a ani jeden nijak nerostl, nejspíše málo NO3, s tímto nedostatkem se potýkám i u druhého akvária, to dodávám takže ten zbytek plovoučky se drží sotva při životě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 21:24 Libcin Re: vaaclav
Dokonce jsem zkoušel hnojivo speciálně pro červené rostliny nebo po zastřižení trošku růstových hormonů pro lepší zakořenění a bez výsledku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 21:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Libcin
To je dost divné řízky musí vydržet hodně tvrdé zacházení, co nějaká podezřelá ryba nebo plž. Fotka by nebyla ono je to z těmi názvy dneska všelijaké aby jsme se bavili o stejné rostlině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 21:11 Libcin Re: vaaclav
Zkoušel jsem různě dlouhé a výsledek je pořád stejný. 4 dny se drží a pak nastane problém!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 21:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Libcin
Jak dlouhé ty řízky děláš? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 21:00 Libcin Re: zervan
Poslední měření PO4 1,2mg/l. Dokonce jsem večer kontroloval řízek a vypadal dobře, ráno už byly listy dole! Stíněním to nebude!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:59 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Libcin
Tak chýbajúce živiny to asi nebudú. Nenapadá mi už, v čom by mohol byť problém. A čo to svetlo, nie sú zatienené, keď sú malé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Libcin
Uvedené hodnoty mi pripadajú v pohode - a čo fosforečnany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:48 Libcin Re: zervan
Substrát ADA, hodnoty PH 6,75-6,85, KH4,GH8,FE 0.2,NO3 15,K 10, Mg9, Ca40. Hnojení Seachem a Profiplants.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:35 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Libcin
Po ustrihnutí nemá korene a má menej svetla, tak asi niečo z toho vadí. Ak sú v substráte živiny, potom by bolo možné, že vo vode ich nie je dosť. O akváriu a podmienkach však nič nevieme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:31 Libcin – Pernamentní problém
Zdravím,mám neustálý problém s Ludwigou super red. Roste normálně až k hladině, ale jakmile ustřihnu řízek a ten zasadím, přesně po 4 dnech svěsí listy dolů a začne uvadat. Z ustřižené části začnou normálně růst výhonky, ale mě je líto vyhodit pěkný řízek. Ostatních 14 druhů rostlin roste normálně a při řízkování s nimi není problém!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Commander
Nepodarilo sa mi nájsť, aký chelát železa obsahuje Microbe-Lift Iron, ale asi to bude nejaký bežný. Nejde primárne o pH, ale o to, že ak sa dá železo len trebárs raz za týždeň, tak pri vysokom pH vydrží len chvíľu a potom nie je už dostupné. Preto treba dávať každé ráno malú dennú dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:33 Commander Re: zervan
myslíš že by to mohlo byt sposobene tým PH? ono totiž rastlinám sa darí a dokonca tej ludwigii tiež to len nejake 3 stonky mi robia,hnojivá-jbl to univerzálne kde je všetko a Fe od microbe lift
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:25 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Commander
To pH je riadne vysoké, nie každé Fe hnojivo je v takej situácii vhodné. O aké hnojivá konkrétne šlo? Treba dávať každý deň ráno malú dávku a nie raz za čas veľa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 20:41 Commander
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,nedávno mi začala ludvigia dosť strácat farbu a teraz je az priesvitná(listy)... pred vyše tyzdnom som aj kôli tomu začal hnojit,najskor železom a potom univerzálnym hnojivom...nezdá sa že pomohlo.Taktiež mi to nerobí celá rastlina ale len niektore stonky.To isté sa mi deje s Microsorum pteropus.Prosím poradte.CO2 nepridávam,vzduch pustam iba cez noc,Ph-medzi 8-8,5.No2 pod 0,3mg.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 00:20 Muž TRULY [164] Re: JirkaŠčobák
tak odchadzaju listy ake velmi pomaly. Ja by som ho aj zarast nechal keby to slo :-D :-D
Uz som aj trosku vlociek pridal koli zivinam tak uvidime no.
Chce to testy na vodu len stale kupim nejaku hivadinu ako naposledy test na ph a je od 5.4-7.4 a nad 7.4 si mozem piskať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 23:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TRULY
Je ale zajímavé, že se ti nerozpadly kryptokoryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 23:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TRULY
Moc změn. Vytvoř stabilní biotop a drž ho. Klidně, ať zaroste celé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 23:44 Muž TRULY [164] Re: JirkaŠčobák
tak nejdem tu riesit planariu riesim ludwigu heh :)
Skusim ju teda zajtra otestovat. Inac vseobecne som mal take fazy ze rastla ako sialena a potom nic. Potom zacnu listy opadavat a nic. Potkm dosiahne hladinu zacne bunnjet a ma milion korenov a potom zase nic hore dole hore dole.
No aktualne je to asi top zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 23:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TRULY
Já planárie řeším výměnami vody a nějakým ráčkem (aktuálně testuju živorodku Poeciliopsis prolifica).
Hele, tohle napatří do vlákna o ludwigiích, ale spíš sem rybicky.net/forum/18252
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 23:28 Muž TRULY [164]
antici 50x1.3-2.2 a 2x8cm.
Teraz je tam 1x8 a 2x3cm. Mal som v akva planariu a riesil som to NO PLANARIA. Odvtedy neviem dat akvarium dokopy.
Je v jorsom bilogickom stave ako bolo ked som tam mal 50 kusov. Rastliny rastli ryby nekapali a voda bola relativne cista. A fungovalo to tak vyse roka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 23:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TRULY
Pak jsi udělal dobře, žes vyměnil 20 litrů. Pokračoval bych obden s pěti litry.
Takto: Nemám šajnu, jaké psí kusy jsi s tou chemií prováděl, ale podle toho, jak reaguješ, jak se ptáš a jak tvé akvárium vypadá, navrhuji uvedený postup.
Jak byli velcí ti ancistrusi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 23:10 Muž TRULY [164] Re: JirkaŠčobák
3 ryby su tam len docasne predtym tam bol odchov 50 ancistrusov ale stale sa to minalo takze nijdy to tam nezilo dlhsie ako 3 tyzdne takze preto dva filtre.
Rastliny hniju nielen od dna ale zhnili aj vsetky ktore plavali na hladine a dokonca by som povedal ze zhnilo skor. Skusim ich povytahovat pol na pol.
Akva vyzera cisto lebo som ho vcera daval dokopy ale ak by si ho videl vcera tak tam boli doslova nakopene listy okolo vsetkeho co sa mohli na dne zachytit. Nanosy hnedych hnijucich listov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 22:34 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TRULY
Ok. To půjde. Vyhoď filtry. Nehybná voda.
Další krok je dostat ludwigii na hladinu. Pokud je zakořeněná, tak ostříhat a výhonky nechat vzplývat, pokud není zakořeněná, vytahat. Ludwigii se pod hladinou daří úplně nejlíp. Pokud se má o co opřít, vyroste nad hladinu a vypadá takhle: rybicky.net/fotogalerie.php…
Kryptokoryny to zvládnou, s valisnérií nevím. Každopádně akvárium není nutné hluboce odkalovat (naopak - kašlal bych na to a vůbec odkalovačem do dna nelezl), ani vyvařovat. Vypadá to použitelně, jen se musí chytnout. Můj názor, se kterým ostatní nemusí souhlasit, je, že tomu brání právě ony filtry.
P.S. To, že zahrabeš rukou ve dně a stoupají bublinky bahenního plynu, nevylučuje, prosperitu rostlin. I mě se to děje.
P.P.S. Pro ty tři ryby a s těmito rostlinami doopravdy filtr nepotřebuješ.
P.P.S2. Pro jistotu bych měnil 5 litrů vody obden po nejbližší dva týdny. Nebrutální změna k lepšímu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 22:23 Muž TRULY [164] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7490x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8840-ludwigia-repens-problem