Filtr do velkého akvária (201 - 500 l)
1. Nebo 3. Za mě
chtělo by to napsal i jaká bude osádka atd. Pokud to bude rostliné akvárium s pár neonkama tak v pohodě úplně bude stačit i ten 4. ale jak tam bude pár větších ryb volil bych 1. Nebo 3.
první dva odkazy jsou ideální stav
1 02.09.2015 20:24 konrad [45] Při doporučení filtru je třeba brát v úvahu i jiný faktory než jen reklamní popisky výrobců, prodejců, čímž neříkám že ve všechny nejsou pravda. Doporučení že je filtr vhodný do akvária o objemu od - do je potřeba si trošku přeložit a to jako že obecně lze předpokládat, že ten objem "od" bude právě ten dostatečný pro tzv. běžné společenské akvárium s rybí osádkou, kterou spíš tlačíme do přerybnění. Maximální papírový dosahovaný výkon je nutno určitě dělit dvěma, což je cca výkon filtru po zašpinění a tento "špinavý" výkon by měl akvo otočit za hodinu 2-3x, když se budeme stále bavit o onom společenském akváriu s rostlinstvem. Dalším faktorem, který je třeba při výběru filtru při konečném rozhodování zvážit jsou filtrační média, tedy čím kvalitnější s velkým osidlovacím prostorem, tím lepší pro budoucí funkčnost filtru ve smyslu biologické filtrace.
Chlape o pár příspěvků níž je napsáno,že stěží stačí na 112l akva a ty he hned doporučíš do 200l.Já mám ve 240 ecco pro300,a biju se taky do hlavy že je slabý a to ho taky doporučujou do 300l
A co třeba tenhle
abc-zoo.cz/… mám a samá spokojenost. Vůbec není slyšet.
Starší reakce
Ahoj, man tento filtr va 112l akva. S roztrikovaci listou na cele zadni stene, delka cca 75cm je tento filtr tak akorat, pridal jsem k nemu jeste Eheim skimmer pro vetsi proudeni v akvariu. Realne si myslim protece filtrem tak polovina z tech udavanych 800 l/h. Takze pro vase akva bych se nebal volit neco s prutokem 1200 - 1500l. Po zabehu a zaneseni byt udrzovane soustavy se prutok rapidne zmensi. Vetsi filtr bude mit i vetsi filtracni naplne, coz je dalsi plus. Konkretni typ vam neporadim, mam jen tenhle Ex800. JBL, Eheim, nejake polske napodobeniny ....
1 28.07.2015 19:01 lemura Chtěl bych se zeptat, chtěl bych si do své 250 tky pořídit vnější filtr TetraTec EX 800, má někdo zkušenosti, popřípadě mohl by mi někdo doporučit nějakou lepší alternativu v podobné cenové relaci? A nevíte, jestli je tam možnost regulace průtoku vody? Nikde sem se to nedočetl.
Starší reakce
já je viděla mají je napojené na všechny akvarka ale na hmotu sem se neptala, měly tam přímo i k odběru. tady je odkaz
www.akva-exo.cz/… paní říkala, že místo uhlí dát náhradní pol.hmotu. to co tam píšou tomu už nerozumím
Tak to čtu prvně, nemám na to názor, počkej až sem zavítá někdo kdo ty filtry zná, já jenom vidím že mají velkou spotřebu el. en. a nedohledal jsem velikost filtračního média, což bude v poměru k tomu výkonu docela důležité.
Ahoj tak jsem byla v jedné rodinné firmě co dělá akva na zakázku a pro 300 a 400 l mi byl doporučen Druid 303B 35w s UV 7w přečerpá 1400L/hod výtlak má 2m a stojí 3449 a do 600 Driud 304B 55w UV lampa 9w 2000L/hod výtlak 2,5m a stojí 3994
prý je to česká značka a náhradní díly jsou u toho a není problém dokoupit jednotlivé části pokud se něco stane, Líbí se mi cena a paní říkala, že u těch skalár pokud se nebude překrmovat lze čistit i jednou za měsíc. Tak bych šla asi do toho co ty na to? do 600 to je pro ty terčáky.
Ahoj je tu ještě někdo?
Každý máme jedno akva s tím, že akva 300 a 400L je určena pro skaláry a 600L pro terčovce.
Chtěla bych poradit jaký vnější filtr s velkým objemem filtrační hmoty bude vhodný do těchto akva? Finančně max8 tis každý pokud se najdou i kolem 5 tis bylo by to fajn, ale nechci šetřit na kvalitě.
Potom jsem se chtěla zeptat, zda v případě akvárií pro skaláry, bude možnost v delších intervalech čistit? Momentálně se čistí jednou týdně a v akva 400L jsou s majitelem zdravotní problémy, a chtěly by filtrací vyřešit, že by se čistilo jednou za dva týdny. Nevím zda je to tak reálné, ale snažím se najít nějaký způsob jak prodloužit dobu čištění. V akva jsou 4 denisonovky, 7 skalár 6 pancíků, 4 ancistrusy a 10 kong
Moc děkuji za názoryy!!
Starší reakce
no pokud tam není voda tak jistojistě rachtá vrtulka, podle obrázku vidím, že má zvrchu nasávání vody, jako jiné ext. filtry, chtělo by to nejprve nasát tím nasáváním vodu i do hadic atd.(mačkat) a zkontrolovat zda jsou puštěné ventily.
1 10.04.2013 16:58 jaroslavsokol12 Dobrý den koupil jsem si vnější filtr aqua nova 1000 a vse tam uz mam i vodu az po víko tak mi tam akorat neco pořád rachtá ale vodu nenasaje nevíte někdo čím by to mohlo být jsem z toho uz na nervi :(
Starší reakce
Já jsem u toho nebyl, neb jsem v té době setrvával na dovolený, tak jsem nemohl nijak zasahovat, ale polovinu akvárka jsem vyměnil 2 dny před onou událostí, tak si myslím, že ta moje výplachová terapie mě tentokrát podržela. Ještě pro oststní čtenáře je nutno poznamenat, že se bavíme o externích filtrech, ale u tolik populárních kostek biomolitanu to má taky odzkoušený že 18 hodin se dá zvládnout, ale zase s výplachem.
Mně se něco podobného stalo před 14ti dny. Vyhořela mi rozvodná deska a než se to opravilo tak jsem byl cca 28 hodin bez proudu. Kdybych nevyměnil více vody a nevyčistil filtr tak by to asi moc dobře nedopadlo. Naměřil jsem ve vodě ve filtru nadlimitní hodnoty amoniaku, patrně už začal rozkladný proces, ale stačilo filtr vyčistit a velmi rychle se obnovil plný biologický filtrační proces.
Edit: nechám to tady. Přece jen se to týká filtrů.
Honzo jsem strašně rád, že jsi napsal tu dobu tzv, ještě bezpečné odstávky "jeden den", protože právě minulý týden při delším výpadku proudu po silné bouřce jsme byli 26 hodin bez elektřiny a všechno je po obnovení dodávek proudu, tak jak má. Akvárko jsem na tuto mimořádnou událost nikterak nepřipravoval. Nutno přiznat, že akváriím dopřávám velmi častých vodoléčebných procedůr.
Edit: Ono to spíš patří do jinýho vlákna, tak to kdyžtak přesuň.
V mém malém akvárku 80cm dlouhém mám JBL e901 a tam jsem dlouho laboroval co a jak a nakonec jsem přišel na to, že nejlepší je to mít také na jedné straně, ale to je poloviční délka a kančíci prý mají rádi slabší proud vody, tak nevím...
Pokud filtr neodstavíš na déle než jeden den tak bude biologická filtrace okamžitě fungovat i v nové nádrži. Přesto bych byl opatrný při osazování rybami. Co se armatury týče tak já mám sací koš i rampu na jedné straně nádrže.
Chci to napustit vodou, nechat půl dne odstát a z fungujícího akvárka filtr přesunout do nového, tak mě zajímá, zda stávající bakterie budou fungovat v novém akváriu. Samozřejmě přendání toho filtru bude práce max na 30 min.
Jen nevím, zda dát sací koš třeba do prava a rampu do leva. Nádrž je dlouhá 170 cm, Eheim 2075. Nebo dám koš i rampu na jednu stranu
Dá se použít bez problémů. Zabíhací proces je u všech typů sladkovodních nádrží přibližně stejný.
Starší reakce
Osobně bych zůstal u té silnější čerpací hlavy.
Tak nakonec jsem z fin. důvodů vybral čerpadlo Atman AT-203 + Polyuretanová pěna 10x14x30 to je přímo na to. Zajímá mě jen, jestli na 400l akvárium nemám vzít raději o třídu slabší čerpadlo. budu tam mít velké cichlidy a sumce, ne žádné malé ryby, takže potřebuji aby to bylo čisté. Tohle čerpadlo má 2000l/h, o třídu nižší 1200l. Co myslíte? Další věc je, že to hle má 30w a to slabší jen 10w. Díky
Starší reakce
Starší reakce
Já jsem "kamarád" s Eheim, takže vnější Eheim dle litráže, ale rozhodnutí je na tobě.
1 12.07.2012 17:01 fido16 [631] Vzhledem k osádce bych už uvažoval o něčem s velkým objemem filtračních hmot. Skleněné filtrační akvárium 60÷80litrů (cca 1000Kč včetně slepení), filtrační molitan (cca 1000kč), čerpadlo 500Kč a ostatní kolem 500Kč. Chce to hodně bastlení, ale filtrační objem pak bude o řád větší.
jojo, taky můžu doporučit, Aqua Novácké filtry mají dobře vyřešený a utěsněný průběh vody filtrem, nejsou hlučné a jsou jednoduché na údržbu (výměna těsnení, otvírání, výměna ventilů atd). Ventily mají 2 O-kroužky, což je u takhle levných filtrů ne moc vídaný jev.
Doporučuju ale přikoupit kilo keramických kroužků - ve filtru je aktivní uhlí, to bych vyhodil a místo něj nacpal keramické kroužky. Uhlí se bude hodit někdy třeba po léčbě nějaké nemoci.
Celkem pěkné info máme zde:
www.akva-tera.cz/… Pokud se rozhodneš pro vnitřní systém tak bych použil HMF(hamburský plošný filtr) a vhodné čerpadlo. Ten příkon u Atmanu se ti může zdát velký, ale zase máš velký výkon čerpadla, navíc u plošného filtru lze použít i jiný typ, třeba úspornějšího čerpadla. Tady je něco o tom systému
rybicky.net/forum/13004 Pokud se rozhodneš pro vnější tak máš vícero možností. Já za sebe bych se poohlédl po Eheimu professionel III 2075 nebo JBL CP e 1501 GL. Možností je vícero, ale tyto se mi osvědčili.
Sice nemám tak velké akvárko jako ty, ale používám externí atman cf-1200 urrčený pro nádrže až 450l. Kupoval jsem ho za 2,5k což není nijak strašná cena. Tři koše, v jednom molitan, v druhé keramika, ve třetím vata, kterou jsem po cca 4 měsících vyměnil za další dva molitany.
Zdravím, jaký filtr byste mi doporučili do 400l nádrže? Předem říkám, že na to nebudu mít x tisíc, takže něco levnějšího. Váhám jestli vnitřní nebo vnější filtr. Máte nějaké vlastní řešení, které byste doporučili? Budu tam mít velké ryby, vrubozubce, sumce atd, 20cm a více, takže potřebuji výkonný filtr, který udží čistou vodu. Koukal jsem např. na atman at-203 a dodat k tomu jen molitan, jenže30w spotřeba mi přijde docela dost a nevím, nakolik je účinné klasické čerpadlo s molitanem, pro takhle velkou nádrž.
Starší reakce
1 06.02.2012 12:08 Bromus – Filtrace 450L akva
Zdravím,
Plánuji pořízení nového, většího akvária, ta moje 97litrová nádržka má jeden nedostatek .. je malá
Rozhodl jsem se (byl sem přinucen) omezit se na 450 litrů akva 180x50x50 cm. A promejšlím co a jak. Momentálně sem u tisíckrát a jednou řešeného problému Filtrace. Hlavní požadavek je na křišťálovou čistotu vody. Určitě chci externí filtr např. Vnější filtr Eheim Professionel 3 2080.
Zjistil sem že se dělaj ve variantách s topením případně elektronicky řízené. Nejsem si jist že se jedná o ideální stav mít vše v jednom, osobně bych řešil raději topení bokem. Zajímá mě spíš elektronika jestli má efekt za ní připlácet nebo je to jen past na prachy.
Dále uvažuji nad tím jestli by nebylo lepší volit dva slabší filtry ? (jeden mám ze současného akva)nebo takovýto jeden silnější.
Případně ho doplnit na druhé straně akvária alespoň kostkou s čerpadýlkem nebo bublifukem, přecijen ta dýlka je značná tak aby byl systém filtrace co nejlepší. .. předpokládám v akváriu v rohu komory jak na odsávání tak na přítok, a jednu z těchto komor případně rozdělit a tam dát tu kostku s čerpadlem. A vedle výtok z externího filtru.
Děkuji za rady, a poznatky.
Starší reakce
pouzival som vnutorny filter na 1200L 10 rokov ,napln akvacit 54l. Absolutne doporucujem, v poslednej komore okrem cerpadla som mal aj ohrievace. Konstrukcia bola totozna ako na fotkach (mojho miniakvarka)
rybicky.net/nadrze/10718 1 15.10.2010 19:26 crxjet – Re: grizly
tak vlepit bych si to tam asi nechal profikama, ale stale nechapu, jak dostat vodu tam a zpet do akva
Je to v ZOO Bráník v té 2500covce
IMHO by byl nejlepsi celoskleneny filtr pod akvariem s objemu neco okolo 150 litru, ale váha by byla už asi neúnosna a hlavně má manuální zručnost je prakticky nulová... Z tohoto důvodu asi zvítětzí první varianta. Planuji jinak biotop MAlawi...
Filtr nebude vubec videt, protoze pozadi bude po trech stranach z polystyrenu. Jestli zmensim akvarko na sirku nebo delku mi prijde z estetickeho hlediska jako naprosto stejne... Z praktickeho, ale jasne prevazuje umisteni do boku z duvodu snadnejsi udrzby.
Avárium bude mít rozměr 150 (mozna 160) * 55 * 60 (od Zekie nevíte jestli dávaj i krycí sklo?)
Přidat reakci
1 ...... ...... [10] 11
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14666x