Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do velkého akvária (201 - 500 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Filtr do velkého akvária (201 - 500 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 12:08 R Muž ctibum [6926] Re: rover218
Chtělo víc informací o akvárku a jeho obsahu a obyvatelích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 12:06 rover218
Aký filter do 540l akvária ? Mám tam jeden Tetra 1000+ ale asi je to málo, akvárko som zdedil :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 20:23 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: imax
Taky jsem cpal do filtru filtrační vatu, sice něco zachytila ale nic moc. Když zapnu UV lampu přes noc je to podstatně lepší. Ten bordel budou z velké části asi shluky bakterií které filtrem prolítnou a pak se zase spojí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 18:20 Muž imax [47] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Minimalny prietok cerpadla, ktore pouzivam je 600L/hod. Obavam sa, ze pri velkosti nadrze 300L by slabsie cerpadlo nestihalo. Druha vec je, ze JEBAO je v podstate velmi tiche cerpadlo a kupovat ine stylom pokus-omyl, aby som zistil ci nie je tichsie, by ma vyslo asi zbytocne draho. Prudovemu cerpadlu by som sa rad vyhol. Vsimol som si, ze ho pouzivas a chvalis, ale nechcem ho kvoli vzhladu. Co sa tyka UV lampy si nie som isty ci dobre rozumiem. Pokial viem, UV lampa sa pouziva na "sterilizaciu" vody, tym ze zabije bakterie a ine mikroorganizmy a ja potrebujem vodu mechanicky vycisti. Alebo sa mylim?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 18:05 Muž imax [47] Re: Driv3r
Cerpadlo je ulozene v molitane od zaciatku, kvoli zabraneniu kontaktu so sklom. Je ho pocut len preto, ze je v komore s malou sirkou. Skla sa nedotyka. Prietok som skusobne uz zvacsoval, bez ohladu na hlucnost. Niekolko dni som bezal na 1000L/hod bez ocakavaneho vysledku. Moj dojem je, ze biomolitan, aj ked jemny, ale je natolko hruby, ze prachove castice nedokaze ked je cisty zachytit. Preto som ho docasne prestal cistit. Po par tyzdnoch by sa mal vysledok dostavit, ak vobec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 11:51 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: imax
Nevím jestli to pomůže, pokud ti dělá hluk to čerpadlo protože je příliš silné tak ho vyměň za něco jiného a podstatně slabšího. Na proud v akváriu můžeš dát proudové čerpadlo. Na čistější vodu bych spíše použil UV lampu než další filtr. Použití jemných molitanů nepomůže odstranit vznášející se částečky a budou se dříve ucpávat a snižovat hladinu ve filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 09:32 Muž Driv3r [236] Re: imax
Skoro na všechno sis sám odpověďel.
Dát čerpadlo v 3komore na molitan.
Nedávat ho na chlazení světla dlouhé vedení snižuje průtok a účinnost čerpadla.zvis průtok přes filtr a dostaví se čistota,pokud molitany dobře těsní kolem skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 21:11 Muž imax [47] – Filter pre +300
Ahojte. Riesim upgrade filtracie pre nadrz s cistym obsahom cca 300L. Dovody mam dva. Jeden je zvysenie cistoty vody a druhy znizenie hlucnosti. Momentalne pouzivam 4-komorovy vnutorny filter vid prezentacia. V dvoch komorach mam po jednom biomolitane, kazdy o rozmere 70x80x500mm, cize objeme 2,8L x 2 komory = spolu 5,6L. Jeden je hruby a druhy jemny. Cez tieto biomolitany je popod prepazky tahana voda do 3. komory, v ktorej je na spodu vrecko s cca 1L keramickych valcekov. Nad valcekmi je kusok filtracnej vaty na zachytenie jemnejsich necistot a nad nou cerpadlo JEBAO DC2000 s regulovatelnym prietokom, ktore taka vodu a tlaci ju cez 2 svetelne rampy kvoli ich chladeniu. Na druhej strane nadrze su vystupy z ramp vedene do rozstrekovacej rampy, ktora je po celej sirke zadnej steny. Voda sa melie v nadrzi podla mna ako treba. Rastliny sa jemne pohybuju, prudenie je vidiet aj na “prachu”, ktory vo vode plava a zatial sa ho snazim dlhsiu dobu marne zbavit. Je pravda, ze do nedavna som prepieral vzdy jeden biomolitan kazdy tyzden, co nebolo celkom fajn. Uz cca mesiac ich necistim a dufam v zanesenie, od ktoreho si slubujem lepsiu mechanicku filtraciu. Biologicka by mala fungovat bez problemov, nakolko nemam problem so ziadnou formou dusika, ani inymi prebytkami vid merania v prezentacii.
Upgrade zatial vidim na pridanie externeho filtra, co by mohlo riesit vyssiu cistotu vody + znizenie hlucnosti, lebo by som odstavil JEBAO a vodu by tahal len externy filter. Priznavam, ze mechanicku cistotu vody ocakavam hodne vysoko, co je trochu moja paranoja, ale tu nehodlam polavit. Externy filter zvazujem bezny hrncovy JBL, Eheim, SunSun…., alebo na mieru robeny externy komorovy filter. Momentálny filter by bol potom vyuzivany len ako predfilter. V 3. komore by bolo nasavanie pre externy filter. Bezne JBL, Eheim… filtre maju vyhodu jednoduchej udrzby, nizkej hlucnosti, slusnej spolahlivosti, nizkej spotreby, ale oproti komorovym filtrom maju mensi objem, aj ked pre moje pouzitie by objem pri pouziti predfiltra nemal byt problem a su drahsie. Na mieru robeny komorovy filter by mal zatial nedefinovany objem, no urcite viac ako hrncovy. Boli by v nom komory s jemnym biomolitanom, nejakou keramikou napr. Eheim Substrat Pro a na koniec asi filtracna vata. Posledna komora by musela byt hodne velka, aby JEBAO, ktore by tahalo vodu nebolo pocut. Mam odskusane, ze teraz hlucnost cerpadla v 3. komore v nadrzi nesposobuje ani tak jeho hlucnost ako to, ze komora funguje ako ozvucnica a zosiluje jeho vybracie. Ked cerpadlo vlozim priamo do nadrze aspom 15cm od steny, nie je ho vobec pocut. Na nizku hlucnost mam tiez vysoke naroky. Z beznych filtrov predbezne zvazujem JBL CristalProfi e1502 greenline, SUNSUN HW-703A, Eheim professionel 4+ 600 2275, SICCE Whale 500. V idealnom pripade, by mal mat filter moznost regulovat vykon/prietok + relativne nizku spotrebu. Nehladam absolutnu spicku v obore, ale ani najlacnejsie riesenie. Bude sa jednat o investiciu na dlhu dobu s minimalnou potrebou zasahov a nakladov.
Riesili ste niekto nieco podobne, pripadne viete poradit s vyberom? Som pristupny aj inym moznostiam. Dakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 20:38 Muž LeRi [315] Re: karelchess
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 20:10 Muž LeRi [315] Re: Karlos55
Ne jelikož má předfiltr spojky k hadicím apatřeny nventily tudíž po odpojení předfiltru v nich zůstává voda , nejdřív je potřeba připojit předfiltr k nasávání z akvária poté dojít předfiltr vodou nakonec zavřít a připojit k nasávání hlavního filtru , nasaje se jen pár bublinek ze spojů . ps: odpojení probíhá v obráceném pořadí jen je potřeba dát nejdřív pod předfiltr cca 1,5l nádobu (používám nízkou plastovou misku).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 19:16 Karlos55 Re: LeRi
Dotaz,není problém s tímhle druhem předfiltru ,že si při čištění zavzdušníš hlavní filtr,a následovně bordel z něho ti vletí do akvária ,a stejně celý systém musíš odvzdušnit jako kdyby jsi otevřel velký filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 19:00 Muž karelchess [45] Re: LeRi
Řešení dobré, zvětší to objem atd. Ale já musím mít něco v akva, měl jsem půjčený nějaký eheim a během dne mi to nasálo vytřený ancíky a mečovky. Takže aspoň hrubá houba tam bude. Ještě jsem koukal, že TetraTec 1200 je něco jiného, než jsem měl. Jak si stojí, krom toho že bere 20w oproti Sunsun 30w?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 18:48 Muž LeRi [315] Re: karelchess
www.rostlinna-akvaria.cz/… + www.rostlinna-akvaria.cz/… V akva nic navíc ( žádný molitan na trubce který stejně musíš tahat ven kvůli čištění) předfiltr cca 2l objem a celý komplet za slušný peníz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2018 17:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: karelchess
AquaNovu bych nechtěl ani zadarmo. Znám jen pár lidí co ji mělo, ale většině z nich přes něj vytekla část akvária. To už radši SunSun. Taky levný, ale zatím na něj nikdo nenadává, tak nebude tolik poruchový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 17:22 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: karelchess
Do filtru jdu tak jednou za rok. A to není moc špinavý. Předfiltr odvede kus práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 17:10 Muž karelchess [45]
Díky za názory. Pokud by byl kanystr, tak jedině s předfiltrem @Gringo63, pak ale má smysl nějaký JBL oproti AquaNova o 3000 dražší, když nejhorší práci odvede předfiltr a filtr samotný budu čistit párkrát do roka? Substráty si samo upravím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 15:25 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Předfiltr je hodně dobrá věc. Nejhorší bordýlek dostávám z akvária při každé výměně vody. Osvědčil se mi už i u Malawi. Vidět není, je schovaný za kamenem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2018 14:35 R Žena Jája [1426] - Živorodky
Podle mě to je spíš o tom, co kdo od toho očekává. Já mám JBL e1501. AQ je 12x50x50 a ten filtr ho bez problému utáhne (mám ho ztlumený). Nepoužívám ale rampu, ale trysku, která je součástí balení, neboť mi rampa nevyhovovala. Z toho filtru jsem doslova nadšená a také jsem nasadila molitan jako předfiltr (není to kostka, ale malý modrý váleček, který je daleko menší než kostka 16x10x10) a počítám s tím, že se musí čistit častěji. Když vidím, že se zeslabí proud a i na nejvyšší výkon je slabší, tak molitan vyperu - zatím to bylo poprvé cca po měsíci, což opravdu jako problém (čas + práce) nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 13:18 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Magic
No lepší, než čistit filtr při každé výměnně, néé? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 12:45 Muž Magic [879] - RostlinyRe: RE5PEKT
Čistiť predfilter pri každej výmene vody? TFUJ KOLALOKOVĚ LIMONÁDĚ?! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 11:08 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: NHKG
Aha, to je ale pak věc názoru :-) Mně přijde výdrž 2-3 týdny dostatečná, aby to prostě vydrželo bez praní do výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 11:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RE5PEKT
Já jsem tu kostku velkou měl. Cca 10x10x20cm a nestačilo to na 325l akvárium, navíc na mě málo zarybněné. Dost snižovala průtok filtru, čistit jsem ji musel co 14 dní.
Teď tu kostku mám s čerpací hlavou jako jediný filtr 60l akvária a minimálně půl roku jsem na ni nemusel šahat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 10:28 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: karelchess
Aby se ten předfiltr po domácku vyrobený z kostky molitanu nasazeného na sací košíček neucpával, je potřeba udělat tu kostku co možná největší (bordýlek se pak rozprostře na větší plochu a interval zacpání se tím tak prodlouží). Jen to má úskalí, že to pak vypadá jako klasický filtr z kostky molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2018 23:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Taky bych doporučoval vnitřní haburský. Mám podobné řešení a funguje to výborně. Nevýhoda, že to zabere část vnitřního prostoru, dál jen samé plusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 23:03 Muž karelchess [45] Re: NHKG
To jsem přesně (ne)chtěl slyšet. U externích - teď jsem měl skleněný komorový, nasávalo to potěr ancíků, živorodek atd., předfiltr jsem zkoušel něco vyrobit, ucpával se, hrozná manipulace... Takže když to nezvládnou profi firmy, tak ani já. Navíc stejně bych musel mít v akva nějakou houbu. Takže ušetřený penízky půjdou do nových LED pásků (těším se na diskusi vedle :) )
S tím naříznutím to není špatný nápad, na YT jsem koukal že stačí proužky skla zvenka, že se to do nich opře. Tvůj článek mě právě navnadil na HMF, takže zatim díky, pak bude prezentace palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2018 22:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: karelchess
Doma mám JBL901 - sání je řešeno tragicky a ucpává se. Předfiltr, co jsem si udělal jen nasazením molitanu na sací koš, se taky neosvědčil. Trochu to vylepšila novější verze končící dvojkou.
A v práci mám Eheim classic a na tom je povedené snad jen to sání. Eheim má dobře řešený předfilr, ale za cenu místa v akváriu.
Každý filtr má nějaké mouchy. U HMF dost vadí ty vodící lišty. Černé moc nejdou sehnat a světlé razí. Ale viděl jsem řešení. Molitanovou desku na straně co se dává do lišty nařízneš 1cm od hrany. 4cm molitanu dáš do lišty (ona má právě 4cm, 5cm široký molitan ani do ní nejde pořádně narvat) a ten zbývající 1cm zůstane před lištou a schová ji.
Výrobu mého HMF jsem popsal i do článku: rybicky.net/clanky/1637-hambursky-plosny-filtr-hmf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 22:40 Muž karelchess [45] Re: NHKG
Mno rozpočet je dobrý, resp. přemýšlel jsem o JBL 1502/SUNSUN 703a, nebo podobné. Ale 5k za filtr už se mi zdá dost, spotřeba těch levnějších taky není zanedbatelná. Dilema tedy je několik tisíc vs zabraný roh HMF. Ještě taky nevím, jak to bude vypadat. Co byste případně vybrali za kanystr? Mám ne moc dobrou zkušenost s TT 700 v menším akva, moc mě neoslovil, takže jestli doba pokročila, tak ok, jinak na to kašlu a beru HMF. Když to udělám šikovně, mohu ho kdykoliv nahradit kanystrem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2018 21:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: karelchess
Záleží, co od toho čekáš a jaký máš rozpočet. Mám většinu typů filtrů (skleněný externí, HMF, vlepený skleněný filtr, čerpací hlavu + biomolitan, vnitřní i externí kanystrový), tak můžu srovnávat. ;-)
Klasické HMF se nedá pořádně zamaskovat. Zatím jsem ještě HMF nepropíral, ale vadí mi na něm, že musím vytáhnout a pročistit celý molitan najednou. U skleněných a kanystrových filtrů vytáhnu a pročistím vždy jen část náplní. Navíc vzhledem ke svému objemu zabere moc velkou část akvária. Ale účinnost je výborná. Spočítej si objem molitanu HMF a navíc u HMF je výhoda, že voda jde pomalu a velkou plochou.

Externí skleněný nechceš. Takže pokud se nebojíš případného úniku vody a máš dost peněz, tak bych ti doporučil externí kanystrový.
Druhou možností je vlepený filtr (skleněný) - ten doporučím pokud se bojíš úniku vody nebo chceš šetřit.
EDIT: Link na nádrž kde mám HMF tu už dal HanysOV, skleněný vlepený mám tady, ale nádrž je nová, tak s ním zatím nemám skoro žádné zkušenosti (ale nějaké fotky tam jsou): rybicky.net/nadrze/28047
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 21:12 Muž HanysOV [54] Re: karelchess
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 21:07 Muž karelchess [45] – Jaký do 400
Ahoj, bude nové 160x50x50 a rozmýšlím jaký filtr. Bude tam hlavně hodně neonek, teter, pancéřníci, ale hlavně když se mi podaří stabilní prostředí, tak terče. Jak jsou na tom s účinností rohové HMF řekněme 50x50x5 30ppi s adekvátním čerpadlem - celé do 1000,-? Raději bych externí s předfiltrem, ale ty ceny, aby to mělo smysl... Externí skleněný nechci. HMF jsem tady u nikoho asi neviděl, všude +- kanystry. Takže vyplatí se uvažovat o HMF?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 19:41 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: NHKG
Prosím jaké jsou ty situace? Klidně SZ.

Nebavíme se o odchovnách.

Psal jsem, že TREND je EXTERNÍ (ne pouze kanystr)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 19:40 Žena Pedro7 [1] Re: NHKG
Super, opět díky moc :-) Vyzkouším to, tak nějak jsem to čekala a mám obavy, že to právě naproti sobě bude lepší, ovšem esteticky méně příznivější sad Když tak budu muset dosadit nějaké vyšší kytky i na druhou stranu. O té rozstřikovací rampě jsem také uvažovala.
Ještě jednou dík snad to akva i s vnitřními filtry k něčemu bude :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2018 19:34 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Pedro7
Můžeš, ale lepší je proti sobě. (důvody popisoval NGHK) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2018 19:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pedro7
Můžou být umístěné jakkoliv. Ale musíš si otestovat proudění vody v akváriu, ať ti nikde nestojí, ale ať není nikde zbytečně velký proud. Případně na jeden z filtrů můžeš dát rozstřikovací rampu. Při umístění naproti sobě to proudění vody bude pravděpodobně lepší.

@bobik0cz: Kanystrový filtr je možná trend, ale určitě to není univerzální řešení (jako například LED). Ve spoustě situací je vhodnější jiný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 19:13 Žena Pedro7 [1] Re: bobik0cz
Ahoj, už jsem to vysvětlovala, ten první filtr jsme dostali, teď řeším jak z toho co nejjednodušeji ven. Kytky, vzhledem k tomu, že je to nové akva, se teprve rozrůstají a na té pravé straně mají šanci za chvíli oba filtry zakrýt. Tedy doufám.
Proto se ptám, jestli můžou být na jedné straně či nikoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 19:10 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: NHKG
Chápu že se ti líbí interní filtry (3 ze 4 AQ), ale proč tak vehementně odrazuješ lidi od externích filtrů (lepených či kanystrových)? Nejen kvůli účinosti, ale hlavně estetice.

Vždyť společenský trend (i ve světě) je jasný - externí. To riziko tam sice nějaké je, ale holt je potřeba jít s dobou a nedržet se všeho starého :)

Doporučuji Pojištění domácnosti - a spím jak bezstarostné mimčo :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 19:02 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Pedro7
Nevím o jaké spoustě rostlinek mluvíš (koukám na tvoji prezentaci), ale když jsi se rozhodla mít uvnitř dva ošklivé filtry tak je dej aspoň proti sobě hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 18:23 Žena Pedro7 [1] Umístění dvou filtrů
Zdravím :-) Tak stávající filtr Aquael Turbo 2000 je rozšířen o další oddíl s materiálem Seachem Matrix a zítra mi má dorazit čerpací hlava Eheim AQUABALL POWERHEAD 1212 (650) a biomolitanová kostka. Ještě bych se ráda poradila, kam by bylo vhodné tento druhý filtr umístit. Může být na stejné straně jako stávající - tedy můžou být vedle sebe? Mám tam dost rostlin, byly by tak oba slušně zamaskované. Nebo je nutné jej dát na druhou stranu akva? Pro upřesnění - délka je 140 cm, šířka 50, výška 60 cm.
A průtok? Nechat je spíše přiškrcenější nebo naplno?

Moc děkuji všem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2018 10:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: odikcz
Ano, riziko vytečení je vždy. Ale můžeš ho omezit nebo zvýšit různými způsoby. A externí filtr to riziko výrazně zvyšuje. A pár litrů přes netěsnící těsnění/puklinku v silikonu akvária nepovažuji za vytečení akvária..

Z mého okolí vím o několika vytečených akváriích z důvodu různých problémů s externím filtrem, o jednom z důvodu prasklého externího topení a o jednom z důvodu nekvalitního slepení (prasklo hned při prvním napouštění).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.02.2018 10:27 Muž odikcz [114] Re: Pedro7
Pedro7 napsala: ... páč zmínka o vytopení u nás taky padla ...Sice to bude znít divně, ale kdokoliv má akvárium, tak musí počítat s možností vytopení. Je úplně jedno zda máte externí nebo interní filtr. Já třeba vím o několika lidech, kterým teklo akvárium. U nikoho to nebylo rozbitím v nedbalosti. Někomu začal jen malý čůrek mezi těsněním = je možné si toho všimnout a zachránit ... ale jiní se vrátili z práce a cestou do svého bytu viděli 2 patra dolů vytopené ... čím větší akvárium, tím větší potenciální problém a když to přijde, tak kam se na to hrabe netěsnící externí filtr ... tak to prostě je ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 11:17 Muž mk79 [15] Re: NHKG
A čo tak dať filter do vedra so snímačom na vodu? V prípade úniku vody snímač vypne filter a zatvorí hadicu. Toľko moje riešenie ak sa rozhodnem pre výmenu vnútorného filtra. Momentálne ma odrádzajú len skúsenosti majiteľov s hlučnosťou externých filtrov. A aké ja mám šťastie na nepodarky tak zatiaľ len vyberám vhodný model.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 19:29 Žena Pedro7 [1] Re: Wanderer
Jojo ano Máš úžasné akva s hodinami potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 19:25 Žena Pedro7 [1] Re: Kubaa
Nene, budou tam dva filtry, jeden s keramickými kroužky BIOCERAMAX 600 a molitanem a druhý čerpací hlava s molitanem...
Není to asi esteticky nejideálnější, ale za stávající situace zřejmě nejschůdnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 19:24 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Pedro7
To čerpadlo se dá později použít i po montáži nějaké té přepážky. Mrkni jak to mám já, funguje to perfektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 19:21 Žena Pedro7 [1] Re: Wanderer
Děkuji za názor:-) Asi to tak dopadne, snad se mi to podaří nějak rozumně zamaskovat :-)
A určitě pojedou oba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 19:19 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Kubaa
Nejlepší by byl nějak vestavěný molitan, ale v napušteném akváriu se to špatně realizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 19:17 Muž Kubaa [718] Re: Wanderer
Kostka s hlavou je dost limitující řešení, v podstatě to znamená filtrovat jen přes molitan. Mně by to nevyhovovalo. Ale tak každý má jiné potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 19:17 Žena Pedro7 [1] Re: NHKG
Jojo, to je opravdu škoda...
Když se ještě dívám na tu hlavu s molitanem - kolik může být zapuštěný do dna? A je nějaký problém, když by byly oba na stejné straně akva, ten stávající výš a s molitanem níž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 19:16 R Muž romant [27987] Re: Kubaa
A já mám jednu výhradu proti externímu filtru. :) Když se nebude udržovat, je to úplně jedno jestli je vlepenej a nebo schovanej pod akváriem. V tom je podle mě kámen úrazu, lidi to silně podceňují. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 19:15 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Taky bych zvedl ruku pro vnitřní filtr. Na nějaké lepení je už pozdě (spíš na to pamatovat při nějaké přestavbě), tak tam dá tu kostku s hlavou. A klidně můžeš provozovat oba filtry souběžně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14658x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8727-filtr-do-velkeho-akvaria-201-500-l?od=201