Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do velkého akvária (201 - 500 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtr do velkého akvária (201 - 500 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 12:37 Žena Rennee [21] Re: Rennee
Děkuji všem za tipy. O těch vlepených přpepážkách slyším prvně, ale moc se mi to zamlouvá (mám panickou hrůzu z velkého množství vody a proudů a představa vytečení filtru ve mě vyvoláva panický záchvat smich ) Takže když si nechám slepit nádrž i s těmi přepážkami, tak tam pak už jen dokoupím molitany, vatu atd + čerpadlo a to je vše pokud jde o filtraci? Z ryb tam budou určitě nějaké větší druhy krunýřovců a zbytek zatím nevím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 11:58 Muž 4Sima [1894] Re: Rennee
Určitě bych se podíval na spotřebu elektřiny, protože srovnatelné filtry od Eheim a JBL mají poloviční spotřebu oproti Sunsun. Navíc jejich provedení je lepší. Osobně bych volil ten vlepený přepážkový. Anebo by se dal zkombinovat malý vlepený a menší externí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 11:38 Muž Riccihifi [13] Re: Rennee
Ahoj, osobne mam v 450 2ks tohto SunSun a plna spokojnost:
www.wiltec.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 11:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rennee
JBL1502 by mohlo stačit. Záleží dost na tom, kolik a jak velkých ryb tam bude. Slabý proud se da posílit proudovým čerpadlem.
Levnější by bylo, kdyby ti tam filtr vlepili při lepení akvária. Navíc jako bunus pak nehrozí, že ti filtr vytopí byt. Dva filtry ti nedoporučuji. Zvýšíš riziko havarie a vyjde to dráž.
Možností je spousta a nejde říct, která bude pro tebe nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 11:33 R Muž Anthrax [4762] Re: Rennee
Vnější filtr ti neporadím. Ale můžu doporučit vlepené přepážky a čerpadlo k tomu.
Výhody: Práce je s tím minimum. Cena nesrovnatelně nižší než 4 litry. Nehrozí vytečení filtru. Můžeš do toho kdykoliv sáhnout aniž bys musela něco rozdělávat a pak zavzdušňovat. Záleží na čerpadle ale provozní náklady jsou zpravidla nižší než u těch externích filtrů. Do těch komor mezi molitany si můžeš vložit co potřebuješ (aktivní uhlí, rašelinu a co já vím co ještě).
Nevýhody: Zabírá místo v akvárku, při manipulaci s molitanama se ti dostane část bordelu do akvárka. Třeba někdo ještě ty nevýhody doplní ale mě teď nic dalšího nenapadá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2019 11:26 Muž Celsiq [50] Re: Rennee
Názory se liší. Já osobně bych do Sunsun už nešel. Po půl roce jsem řešil výměnu hlavy - tekl. Při konzultaci s prodejcem, mi mezi řečí řekl, že se mu vrátilo minimálně 50% prodaných na reklamaci. Pokud ovšem neteče, funguje jak má ;-) Je o trochu hlasitější, ale při podložení utěrkou o něm nevím. Skimmer mají ovšem na 3 věci, velmi často se ucpává a nasává pouze sporadicky. Doporučil bych JBL nebo Eheim. Bohužel, pro tvoje akvárium se asi nevejdeš do rozpočtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 11:09 Žena Rennee [21] – Filtr do velkého akva
Dobrý den, prosím poraďte filtr do velkého akva (475L). Sedím nad tím už několik týdnů, ale pořád v tom tápu a recenze se hrozně různí. Měl by být spíš vnější a aby s ním bylo co nejmíň práce. Akva bude s rybkama i rostlinkama. Nejvíc se mi asi zamlouvají Sunsun nebo JBL. Cena by měla být tak do 4000,- víc asi ze své skromné peněženky nevylovím.
A ještě druhý dotaz nad kterým tápu, není lepší pořídit dva méně výkonné filtry než jeden silnější? Děkuji za tipy i názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 11:13 Muž kami [0] Re: Olin
Olin napsal: Osobně jsem měl podobnou zkušenost s filtrem tetratec ex 1200.(taky tekl) Pak jsem pořídil novější verzi tetratec ex 1200 plus. Ty nové tetratec s označením plus už mají lépe řešené těsnění. Od té doby mám klid a s tetratec jsem spokojený. Ale pokud to máš na akva 240l viz prezentace , tak bych neřešil tetratec ex800 ale šel bych určitě do tetratec ex 1200 plus. ......

Na Ex 1200 jsem ani nepomyslel, v dřívější době měl příšernou pověst. No zařadil jsem ho tedy taky do výběru i když jsem si říkal, že bych se rád vešel do 2500 kč. Taky jsem se díval na dostupnost náhradních dílů pro budoucnost a tady vede Eheim s Tetrou. Rád bych i zohlednil ekonomiku provozu, tady jsou obrovské rozdíly 8- 20+ W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 17:13 Muž vlka [3444] Re: RAP
O náplně z Hydra Filtronu. Např 3DM Nuggets.
Edit: www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 16:56 RAP Re: UndeR
Vlka chtěl zachovat náplně ze stávajícího filtru. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 16:45 Muž UndeR [80] Re: vlka
Filtrační náplně si následně můžeš vyměnit dle libosti... Osobně bych volil filtr podle jiných vlastností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 16:36 Muž vlka [3444] Re: romant
Mně šlo hlavně o filtrační náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 16:03 R Muž romant [27987] Re: vlka
Bohužel, zde je vcelku žalostné zpracování plastů. Už jsem měl tu čest, za mě nebrat, za obdobný peníze se dá pořídit třeba Eheim, nebo Jbl, kde je kvalita zpracování když ne o řády, tak určitě o řád výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 15:47 Olin Re: kami
Osobně jsem měl podobnou zkušenost s filtrem tetratec ex 1200.(taky tekl) Pak jsem pořídil novější verzi tetratec ex 1200 plus. Ty nové tetratec s označením plus už mají lépe řešené těsnění. Od té doby mám klid a s tetratec jsem spokojený. Ale pokud to máš na akva 240l viz prezentace , tak bych neřešil tetratec ex800 ale šel bych určitě do tetratec ex 1200 plus. ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 15:29 Muž vlka [3444] Re: kami
Došlo mi emailem od Rataje. www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 15:12 RAP Re: kami
Osobně mám slabost pro JBL, zdají se mi ideální co týče výkon a cena.
U své 240litrovky mám Eheim professional 3, typ 2073(kupoval jsem celý komplet z druhé ruky). Taky slušný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 09:57 Muž kami [0] – Náhrada Tetratec Ex 700
Prosím o radu. Po letech mi opět teče filtr Tetratec ex 700. Už jsem na něm měnil těsnení a ventily a zase pár let jel.
Teď teče kolem pumpy a nedaří se mi to utěsnit. Zkusím ji vyřadit přelepit.
Přesto má asi nárok na výměnu.
Tady nevím co vybrat? Našel jsem si Tetratec EX 800 (790 l/h), Fluval 306 (1150 l/h), JBL 902 (900 l/h), Eheim 2215 a 2036.
Nabízí se Tetratec ex 800, stačilo by našroubat staré hadice a vzít náplně ze starého a dát do nového (měly by pasovat).
Přesto se poohlížím po jiném a trochu výkonějším (možná zbytečně).
Můžete dát nějaké návrhy a zkušenosti s dlouhodobým používáním filtrů? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 00:51 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: vlka
"Čerpadlo s keramickou hřídelí je velmi tiché, na hranici slyšitelnosti, pokud posloucháte s uchem na akváriu."

Ještě aby to externí průtokové čerpadlo bylo slyšet s uchem na akváriu... :-D

No, věřím, že bude tišší, než filtry, které znám. Čerpadlo oddělené od samotné filtrace u sebe nemá takovou ozvučnici. Na druhou stranu je tam zákonitě více zranitelných míst. Při té cenovce asi úplně nespatřuji ten přínos (leda by hlavním kritériem opravdu bylo odhlučnění). To bych spíš pořídil pořádný okurkáč, samotné čerpadlo a dvě průchodky a vznikne totéž s poloviční cenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 23:28 Muž vlka [3444] – ASAP 800
Hezký večer, nemáte někdo zkušenost s tímto filtrem? www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 11:43 Dušan Re: Jarry
Jeden ventil mi trošicku pretekal, a tak som ho rozobral a ovinul teflonóvou páskou a už netečie. Pre istotu som to urobil aj na druhom ventile.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 11:11 Žena lucie.aqua [511] Re: drvi
Děkuji moc za reakci, už jsem nedoufala, že se někdo ozve :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 10:57 Muž Celsiq [50] Re: Dušan
Přidám mojí zkušenost. Mám filtr Sunsun 702B a po 5 měsících byl na reklamaci - tekl - vadná hlava. Dle mých informací nejsem zdaleka jediný. Plánuji kompletní prodej současného akva a pořízení většího při stěhování. Rozhodně půjdu do JBL ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 10:11 Dušan Re: NHKG
Takže obidva filtre AQUA NOVY predať, a aký kúpiť namiesto nich? SUNSUN 702 by som si nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 10:07 Jarda62 Re: Jarry
Mi protékal přes ventil i nový kus. Ale naštěstí kdo má doma nějaké o kroužky tak si to opraví sám. :-) Jinak si na ten filtr nestěžuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 09:58 Muž Jarry [1437] Re: Dušan
Začnou protékat přes ventily, když si najdeš fotku, jak ten ventil vypadá rozebraný, pochopíš proč. Jinak je to docela škoda, protože nebýt těch ventilů, přišlo mi to za ty peníze jako docela povedený filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2019 09:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dušan
OT: Hlavně se nedívej na recenze na Heurece. To jsou recenze těsně po rozbalení, ty ti o problémech s užíváním filtru nic neřeknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 09:12 R Muž ctibum [6908] Re: Dušan
Například profiplants.cz stáhl tyto extrrní filtry z prodeje pro poruchovost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 09:00 Dušan Re: NHKG
No neviem, som teraz na vážkach, lebo názory sú rôzne na tie AQUA NOVY, niektorí vychvaľujú a sú s nimi spokojní, a druhí zase kritizujú a nadávajú, tak ja neviem čím to bude...mozno aj tým, že rôzny ľudia majú rôzne nároky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 08:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dušan
2 filtry jsou sice trošku lepší, ale vyjdou dráž, mají větší spotřebu a u externích máš dvojnásobné riziko vytopení bytu (bytů).
Kudy ty filtry tekly nevím, zkus si to vygooglit. Vím jen o kamarádovi a tomu vypustil akvárium kolem kabelu, takže v místě kde není žádné vyměnitelné těsnění. Nechtěl bych bydlet pod tebou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 08:39 Žena drvi [2894] Re: lucie.aqua
Já tedy nejsem vůbec expert na technické vybavení akvárií, ale sama používám v chovných nádržích dva , někdy i tři vnitřní filtry a jsem s tím spokojená. S počtem filtrů se samozřejmě úměrně zvyšuje i jejich účinnost (fltrační plocha), ale taky proud vody(nebo proudění obecně)- to je ale v každém akvu jiné, jestli větší proudění je ke škodě nebo k užitku hmm .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 08:31 Dušan Re: NHKG
AQUA NOVA filtre sa mi páčia v tom, že majú oveľa váčší objem, a to NCF-1200 má 11,7l a NCF-1500 má 14,7l a majú aj celkom nízku spotrebu 20W, pričom ten SUNSUN 702 má objem iba 6,6l a spotrebu 15W.
Tie AQUA NOVY pretekajú cez hlavu, ventily alebo cez čo?
Ja mám obidva tie novšie typy, čiže s modrými samostatnými ventilmi. Aj tieto novšie typy pretekajú, či to len tie staršie typy?
Prečo je lepší jeden silnejší filter ako dva slabšie? Nemalo by to byť práve naopak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2019 08:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dušan
Pokud chceš za každou cenu šetřit, kup si čerpací hlavu a molitan. První 2 filtry spoustě lidí tady z rybiček protekly a vytopily byt. Poslední je snad nejlevnější filtr na trhu, jeden na 300l stačit nebude. Lepší než dva bude koupit SUNSUN HW-703, ale zrovna u externího filtru bych si připlatil za kvalitu, protože při poruše jsou z toho velké problémy (obzvláště jak ti filtr vytopí sousedy pod tebou).
Já bych ti doporučil :
akvarijni-filtry.heureka.cz/…#
Ale i ten je výkonově na hraně. Objem dostatečný, ale čerpadlo ti asi udělá malý proud s rampou, s tryskou už to bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 08:02 Dušan
Zdravím. Akvárium 300l, ktorý/é filtre z týchto 3 si preň nechať? Stačí 1 alebo 2 filtre?
AQUA NOVA NCF-1200
AQUA NOVA NCF-1500
SUNSUN HW-702

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:35 Muž Budik77 [7] – Filtr do 350l
Musím pořídit nový filtr pro mé akva a rozhoduji se mezi Sunsun 704B a aquael asap 1600, poradí někdo do kterého jít? Nebo jiné alternativy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:10 Muž Tommo [828] Re: vaclav
Děkuji, já to fakt hledal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
V každém velkoobchodě s el materiálem. www.google.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 18:51 Muž Tommo [828] Re: vaclav
Václave, kde v Praze se dá ta černá trubka sehnat? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 18:39 Muž Cz Don [0] – hlavní filtr do 720l akvaria pomoc s výběrem
Fotka k příspěvku Dobrý den, máme nové aq. a máme 2x filtr tetratec ex 700 na rozsřik rampu a atman cf 1200 jako hlavní . atman jde pryč s menším aq a řeším čím jej nahradit. jde hlavně o ticho a obsluhu. máme to metr od postele.. :) prozatím řešíme jestli nový atman cf 1200, nebo einheim 4+ 600 nebo jbl. případně budem rádi za každou radu .. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 13:04 Žena lucie.aqua [511] – Akvárium 300l
Dobrý den, prosím o radu, názor. Přemýšlím, že do svého 300 litrového akvária koupím novou filtraci. Filtr Eheim Professionel 3 2073 šlape už více než 7 let, ale přece jen se mi zdá, že je čím dál hlučnější... (možná je to i tím, že s přibývajícími lety hůře spím :-D ). U tohoto filtru jsem za ty roky řešila dvakrát zlomenou páčku regulace a jedenkrát lehce protekl... :-|
I proto přemýšlím, že bych koupila filtr vnitřní. Ve stovce mám Eheim Biopower 200 a jsem naprosto spokojená... Jenže tenhle typ filtru je pro max. objem 240 litrů. A teď ten dotaz... Myslíte, že je blbost, abych filtry Eheim biopower 240 jednoduše použila do třístovky dva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 14:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Padul
U 150cm už nejde dát rampu na bok, musíš jí mít na zadní stěně nebo nech jen vývod z filtru a do protilehlého rohu k čelnímu sklu cirkulační čerpalo. Nejdřív si to ale vyzkoušej z rampou. Udělej si jí z elektrikářské černé trubky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 14:47 R Muž afc1886 [14682] Re: Padul
Při te délce bych ho umístil na zadní stěnu. Kdyby jsi ho chtěl dát na boční stěnu, asi bych přidal ještě proudové čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 09:36 Muž dimmur [283] Re: Padul
OT: nemam zkusenost s externimi filtry, to poradi jini, kdyz jsem mel rampu, tak jsem ji mel po cele zadni stene a byl jsem spokojen, ale v tomhle pockej na rady dalsich. Nevim co je lepsi s ohledem na umisteni sani externiho filtru... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 09:33 Muž Padul [2] Re: Padul
mám objednané akva 150x45x60 tam plánuji tento filtr www.sklorex-akvarium.cz/… s předfiltrem akorát jsem ve vánočce s tím zda rampu dávat na podélnou zadní stěnu nebo na boční .... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 18:24 JirkaK Re: vaclav
O elektřinu a řízení nemám starost... a dá se udělat i proudový omezovač... stejně to ve finále chci řídit za pomocí LOGA nebo ARDUNIA... ;-) od čeho mám KHpůmku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 14:14 Mist Re: Saty
No vidís, tak u tebe to bylo a ještě někdo druhý to posílal zpět :-) Ty čerpadla od Eheimu jsou celkem hlasitý, to je fakt. Mám jedno z těch slabších a taky nic extra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 13:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaK
Nevím co chceš mít v akváriu ale podle ně stačí podstatně slabší čerpadlo. Je na 24v a v tom nevidím mimo bezpečnosti moc výhodu co uberou na napětí to se přidá na proudu a to je pak vždycky problém. Je ale pravda že moc výběr není. www.aquareef.sk/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 13:13 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Mist
Já použivám Jebao 4000 a aktuálně je na reklamaci. Nešlo nastartovat. Při čištění jsem ho vypínal a byl celkem problém ho nastartovat. Stejně tak se mi nepozdával výkon, který sám od sebe kolísal. Ale možná to byl důvod proč je v opravě. Uvidíme až se vrátí. Tichý extra není ale dá se to vydržet, měl jsem i hlučnějši Eheimy.
Bral jsem ho jako nejrozumnější variantu v poměru výkon, spotřeba a cena. Abych řek pravdu nenapadá mě žadná vhodnější alternativa :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 06:09 Mist Re: JirkaK
Nevím u koho to už přesně bylo, ale u dvou lidí tady jsem viděl že měli s Jebao čerpadlem docela problémy (opakované reklamace apod), tak si o něm něco zjisti ještě než ho koupíš. Osobní zkušenost nemám, třeba neměli štěstí na kus :)
Měl jsem čepadlo Eheim a taky žádná sláva, docela křehké plastíky, nástavec se ulomil a hlučnost docela na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 02:44 JirkaK Re: vaclav
Koukal jsem na čerpadla a nejvíce se mi líbil Jebao DCT nebo DCS jsou jak ponorná tak na hadice nastavitelná... 8stupňů jen si nejsem schopný říct jaký vidět bych to mezi 2000 - 6000... Přece jen 40l filtračních médií a po zajetí to půjde tak na půlku... a doladit to mohu... Vzal bych klidně DCS 4000 jen ze zahraničí tam to jde o 1 000,- levněji...

www.profiplants.cz/…

Budu rád i za váš názor... :) co vzít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 23:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaK
Když budeš kupovat čerpadlo tak musíš počítat že výkon časem klesne a záleží kolikrát chceš otočit vodu v akváriu. Je to trochu nepraktické protože při čištění to nemá kohouty aby jsi mohl odpojit hadice. Ten objem ale stojí za to a každý litr vody navíc se počítá. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14657x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8727-filtr-do-velkeho-akvaria-201-500-l?od=51