Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny z potoka, řeky, rybníka do akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Rostliny z potoka, řeky, rybníka do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 10:38 Muž Uli [17] Re: tomas
Nejlépe tak nějakýho okouna nebo nebo podobného... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 10:34 tomas – ryba
mužu si dát do akvárka rybku z rybníku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 15:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Delfinka26
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 20:31 Muž Killer [133] - SumciRe: Delfinka26
Radši to nezkoušek, jednou sem to zkusil s rostlinkou, která vypadala stejně jako kabomba karolínská, ale nebyla jako ta tvoje, ale byla fakt zelená a z potoka..kytka uhnila a ve sklenici po ní zbyly nějaký živočiši,tak sem to vyhodil..nemoce můžeš eliminovat koupelí ve slabym roztoku hypermanganu,ale stejně to nezkoušej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 19:56 Usine Re: Delfinka26
Z vlastní zkušenosti ti to nedoporučuji. Vše čeho se bojíš se ti může stát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 18:52 Muž dajos [10] Re: Delfinka26
taky jsem si něco podobného dotáhl dom radši ani nebudu říkat z kama :) ale nedařilo se jí a už není sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 18:50 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: Delfinka26
podle mě tam nic nezatáhneš když jí omiješ, ale ta rostlyna ti asi zajde, protože roste ve studené vodě a v teplé podle mě neporoste a uhnije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 18:42 Žena Delfinka26 [0] – Rastlina z jazera
Dobry deň.v jednom jazere som si odtrhla vodnu rastlinu.chcela by som ju dat do môjho akvaria lenže neviem,či to niečo nespravi rybičkam(či si nezavlečem nejaku chorobu alebo riasu).zatial tu rastlinu mam mimo akvaria.ta rastlina vyzera podobne ako Cabomba caroliniana,lenže stonku ma oranžovo hnedu.prosim poradte mi :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:36 lup Re: oldkiwinka
Ja tedy nevim, ale prendat kytky ze studene vody do akvaria? Kde je tak 25°C? I kdyz to prozenes desinfekci a zbavis se dalsich problemu, tenhle teplotni rozdil je asi moc nepotesi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 18:03 Cranberry Re: Patris
Taky jsem si jednou donesla rostlinku z potoka, ale rostla tak neuveritelnym tempem, ze jsem ji zase honem rychle vysadila... tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 15:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sportsmen
Hlavně k držení chráněného druhu rostliny je potřeba "povolení", jinak se vystavujete případnému postihu z CIŽP.
Při vysazování chráných druhů rostlin se také vystavujete případnému postihu a ne malému.
Rostliny by se z přírody brát neměli, a když už, tak né chráněné. Čili, nemáte kytku, nemůžete jí vysazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 15:13 Muž sportsmen [62] Re: 0
No ono rozsirovani puvodne volne zijicich rostlin nekam kde je jiz nevyskytu by se toho dalo napsat spousty ale to je mimo tento prispevek! chtel jsem tim jen naznacit ze pokud si enco chceme prinest z prirody domu meli bychom vedet o co presne se jedna zda to neni zranene a pokud si i pres to vezmeme chranenou kytku domu melo by to byt setrne a kdyz se ji bude u nas doma darit tak by bylo spravne ji tam zase vratit! jeste otazka?jak je to s tim vysazovanim chranenych druhu do prirody jak jsi naznacil? staci to jen nahlasit ze to tam a tam chci dat a nebo si na to musim nechat zpracovat pusudky a musim na to dostat od prislusnych organu povoleni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 21:54 0 Re: Patris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rostliny u nás volně v přírodě se vyskytující potřebují přezimovat v chladné vodě. Kdo se tím bude řídit , tak má naději je trvaleji udržet.

1. foto: Trapa natans - Kotvice splývavá mnou v zahradě pěstovaná , foceno 20.8.08.

Získal jsem ji před několika lety z Botanického ústavu v Třebon'i , takže ji mám z povoleného pěstování a to i jiné vodní rostliny , které mi v jezírkách rostou.

Ještě doplním , že o vysazování čehokoliv živého do volné krajiny má být předem informována AOPK - agentura pro ochranu přírody a krajiny plus i Krajský úřad , odbor ochrany přír. příslušného kraje.

Vlastní zkušenosti s tím mám hlavně u terestrických rostlin , ale i vodních makrofyt. Mnohdy to není snadné vrátit "něco" zpět do volnosti.

3. foto: Vývěrová tůň s žebratkami bahenními - Hottonia palustris, jenž jsem do této lokality osobně vysadil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 17:06 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: leon
Ja osobne si nasbiral do jezirka-zevary,orobince,stulik. Stacilo skocit vedle do kacaku. Do akva bych to uz nikdy nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 17:02 Leon Re: johan
akvaristiky sou sice plne rostli ale davat 50 za kytky kdyz tamhle nekde roste u potoka mi pride zbytecny podle me poradnej vyluh malachitem nebo jinou desinfekci musi vsecko spolehlive zabit ale karantena je nevyhnutelna no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 13:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Patris
Pokud neobdivujete některé naše rostliny, myslím, že nemá cenu si do akva tahat kvítka z přírody. Nicméně je to možné, sám jich několik dlouho mám.

Většinu rostlin mám akorát od jara a mechy začínám zkoušet až teď (ale začal sem snima pozdě, takže nevím jak pudou). Přes zimu mám (nebo sem měl) Elodea canadensis, nutalii, Lemna minor, trisulca, Spirodela polyrhiza, Wolffia arrhiza, Myriophyllum spicatum Utricularia australis a teď nevím jestli moje Riccia pochází z přírody. Tyto všechny rostou dobře, kromě Utricularie, ta jen živoří, nemá dost potravy. Pak jsem ještě měl Salvinia natans, ale ta mi šla jen chvíli. Ricciocarpos natans mi šel dobře, ale nějak jsem o něj přišel. Už ani nevím jak (teď v létě).

Od letoška mám Chary a Nitelly, Hottonia palustris, Potamogeton crispus, Batrachium, Lysimachia nummularia a spousta mechů. Příští rok zkusím Pilularia globulifera, Littorella uniflora, možná i plavín, prustku, pár dalších, co najdu, nebo k čemu se dostanu z kultury (chráněné a ohrožené druhy).

Ale akvaristiky jsou plné rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 12:38 oldkiwinka Re: DrSova
Hm... Kdyby jste to vydesinfikoval pořádně, tak tam možná nic nemáte... Z chovného rybníka mám nějakou kytičku, nevím, co to je přesně, máčelo se to půl dne v silným roztoku methylenové modři, pak to ještě prošlo teplou vodou...Divím se, že přežila, ale teď je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 12:27 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Patris
Samozrejme ze muzes-technicky je to proveditelne.Ale nedelal bych to. Dotahnes si do akva spoustu novych najemniku, kteři se ti OPRAVDU nebudou libit.JA to udelal 1krat uz hooodne davno a dodneska mam pamatky rozzureny (rasy,sneci,semtam naka ta pijavice,nezmari........)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 12:20 Muž Patris [1] – Rostliny z potoka,řeky,rybníka do akva???
Chtěl bych se zeptat,jestli by jsem mohl dát do akvárka rostlinky z potoka?? coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7189x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8678-rostliny-z-potoka-reky-rybnika-do-akvaria?od=101