Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny z potoka, řeky, rybníka do akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rostliny z potoka, řeky, rybníka do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2023 15:08 Žena BBchory [858] Re: Johan
Ceratophylum mi přezimuje v jezírku běžně (taky bylo nabrané z přírody), pistie nikoliv, shnije při prvních mrazících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2023 06:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: GeXeS
Jde o to jakého. Myriophyllum spicatum, verticilatum jsou běžné druhy našich vod. Stejně tak jako níže zmíněný Ceratophyllum demersum, ale i C. submersum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2023 00:43 Muž GeXeS [67] Re: vaclav
Vydatné porosty Myriophylla jsem objevil minulý podzim v řece Jihlavě v centru Třebíče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2023 09:26 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: junis
Ano ty jsem viděl v pěstírně u Hořánků mají je tam ve venkovních nádržích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2023 09:20 junis Re: vaclav
Máme v jezírku již asi pět let Vallisnerii giganteu v pulmetrové hloubce. V létě hezky kvete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2023 23:17 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PaDa
Ceratophyllum nevím teda která běžně vídám ve Vltavě za Zoo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2023 23:14 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Johan
Tak já mám zkušenost s Juncus repens a řekl bych že to přežil i Hydrocotyle tripartita ale to si ještě musím trochu počkat jestli mám pravdu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2023 22:26 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: vaclav
V jezírku mám už několik let Ceratophyllum demersum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.03.2023 20:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: vaclav
Např. jeden lom v Čechách je zarostlý Myriophyllum aquaticum. Dost špatná vizitka akvaristů.
Je jich dost, třeba Crassula helmsii, Ludwigia repens, Utricularia gibba...
Jsou popsané přezimování Vallisneria spiralis, Pistia či vodního hyacintu, ale.to beru s rezervou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2023 19:57 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostliny
Máte někdo zkušenost s akvarijními rostlinami, které přežijí naši zimu? :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2020 23:05 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Magic
Označení je dáno stavbou orgánů, to jest tou zárukou v přechod do daného listu, které je společné, podobné pro mnoho druhů a ne, že podle jedné rostliny je pojmenována kytka jiná, což je vyjádřeno tím prvním komentářem a proto jsem chtěl upřesnění a ne překrucování v údajný údiv .

Cílem je hlubší bádání a ne jen povrchní úsudek .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2020 17:51 Muž Magic [879] - RostlinyRe: 0
Ten otáznik je môj údiv nad tvojou otázkou, čo majú spoločné, keď je to z toho druhového mena jasné.

Ďalej to nemá zmysel. So starou belou čas nestrácam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2020 13:35 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Magic
Fotka k příspěvku ??? Rozlož si ty podobné názvy na jednotlivá slova (vychází 3) a přelož si je z té latiny, protože jinak, když tam máš otazník, pak teda žel s prominutím víš, akorát tak starou belu.

Foto: listy modrásky, foceno teď u mne na zahradě .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2020 05:36 Muž Magic [879] - RostlinyRe: 0
Pontederiifolia = s listami ako pontederia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2020 21:58 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Magic
Fakt, co tedy má modráska srdčitá společného s tou kryptokorynou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.08.2020 21:26 Muž Magic [879] - Rostliny – Pontederia cordata
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak už viem, odkiaľ má meno cryptocoryne pontederiifolia. X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 15:12 Anďaska Re: MonterMonty
Jj, asi to bude on, díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2019 14:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Darkness
Vypadá to na Lalušník vzplývavý , kdysi jsem ho zkoušel , chcípne do měsíce i dříve - potřebuje silný proud a hlavně studenou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 12:36 Anďaska – Co je to za rostlinku?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám tu opět rostlinku vytaženou z řeky. Bude prosím někdo vědět co je zač? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 23:24 Anďaska Re: Anthrax
Elodea to bude ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2019 23:12 R Muž Anthrax [4786] Re: Darkness
Tipnu si první dvě. Elodea a Potamogeton? Třeba mě někdo opraví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 22:26 Anďaska – Co je to ua rostlinky?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj víte prosím někdo co je to za rostlinky? První a druhá rostly ve dně a třetí plavala volně na hladině. Jsou vytažené z řeky u nás v ČR. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2019 19:50 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Apdejd
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rastie :) Zajtra založím novú väčšiu vázu len pre ňu, ak vyjde bude z toho krevetkarium :-)

Keď ju odstrihnem tak tá časť čo zostala v substráte odumrie alebo bude rásť ďalej?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.02.2019 23:41 Maq Re: Andaska, AkvaBlázen
Na místě bych zkusil změřit základní hodnoty vody - pH, vodivost, tvrdost, alkalitu. To by mi mohlo dát rámcový obrázek, v jakých podmínkách roste. Podle toho bych pak akvárium pro pěstování téhle rostliny založil a provozoval.
Vím že někteří mají s říčním bahnem dobré zkušenosti, ale mně se to pořád zdá riskantní. Pokud bahnité dno, spáchal bych směs čistého písku a čistého (práškového) jílu. Pokud humus, přidal bych trochu rašeliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:32 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám to vo váze s dnom z toho ramena. Potrebujem ale väčšiu vázu (nedokážem ju zasadiť). Druhú stonku som skúsil zasadiť v akváriu :-) Krevetky ju za noc perfektne vyčistili
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 20:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Ale já to udělal a roste mi to už rok a půl rybicky.net/nadrze/27409-mobilni-koule
Vyloženě jsem tehdy i bral vodu ze Štrkovca a vodovodní doléval postupně, jak se ta z jezera odpařovala.

Akorát jsem spíš očekával, že mi to chcípne a samotného mě překvapuje, že to jde :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 14:39 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Maq
A jak? Tak to může zkusit. Já si myslím, že by to mohlo jít. A když ne, tak co. Chybami se člověk učí. Poraď teda způsob, jak by si to uďál ty a může zkusit třeba oboje, nebo nejdřív jedno a pak druhé. Ale já stojím za tím, aby vzal bahno a šterk z řeky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 13:30 Maq Re: JirkaŠčobák, Cyklohentán
Na to bych nevsázel. Nelze "vyříznout krychli" přírodního biotopu a očekávat, že bude fungovat stejně dál uzavřená stěnami akvária.
Kromě toho docela pochybuji o tom, že voda v rameni Dunaje bude výrazně tvrdá.
Šel bych na to jinak. Ale v každém případě mě bude zajímat, jak se to podaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2019 09:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Cyklohentán
Bahno a štěrk z místa, kde jsi je našel, je podle mě nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2019 08:50 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Cyklohentán
Nemáš zač ;-) Podle mně je to to nejlepší co může být - rostlinka v něm rostla a dařilo se jí. Tak proč by se jí nedařilo teď?
PS: založíš prezentaci, aby jsme mohli sledovat vývoj?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 08:47 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: AkvaBlázen
Dám ju do vázy na okno a naberiem jej dna z ramena. Ďakujem za tip :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 08:37 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Cyklohentán
Zkus nějaký zahradnický s vysokým obsahem vápníku a nad něj ten písek z řeky. Nebo zajdi tam, kde jsi ji utrhl a vem ten substrát z řeky kde rostla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 08:20 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: JirkaŠčobák
Akým asi substratom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 07:57 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyCyklohentán
Mě rostla v jezírku (asi před 5 lety). Byla tam asi 2 roky, ale nějaký leknín co sem tam měl, mi ji udusil. Teď sem ji dlóóóho nikde růst neviděl. To Strakááč; ve Vltavě by jsi mohl vidět spíš růžkatec, ale i to je možné. To Cyklohentán: kousek si jí nech, a zkus jí pěstovat. Když jí uděláš bezva podmínky, tak se jíjistě bude dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2019 21:55 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Cyklohentán
potřebuje vápník a proto bude nejspíš nevhodná do akvária... když bys jí měl ale v jiném spešl akváriu kde bys vápník mohl přidívat víc než je vhodné, třeba by rostla.. :)
myslím, že tohle vždycky vidím z lodi, když jedem vltavu... takový hustý chomáče na mělkých a stojatých částech řeky.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2019 21:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Cyklohentán
V kouli na okně a s originálním substrátem by mohla fungovat. Potamogeton pectinatus je stejně nevhodný a roste mi od léta 2017.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2019 14:10 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Hippuris vulgaris
Ako by som ju mal pestovať?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 17:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
Právě ten Fontinalis antipyretica, v článku pouze zmíněný, mám už přes rok.
K Leptodictylum riparium mám poznámku, že je velmi tenký ve stínu. Takže světlo pro něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2019 17:19 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Planorbella
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 16:59 Muž Planorbella [643] Re: vaclav
Václave a mohl bych se zeptat které to jsou(pokud by to nebyly nějaké chráněné tak bych je zkusil) Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 16:49 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: AkvaBlázen
Několik mechů z naší přírody se používá v akvaristice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 16:41 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Fissidens fontanus - krondlovka vodní
Je možné, že sem tuhle rostlinou našel v lese na pařezu? V atlasu stoji, že roste i v ČR

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Raviolka
no já ted proděl rekonstrukci dna , šel tam místo štěrku liapor , obměna rostlin a celkového uspořádání , nebejt na tom klacku ta houba , tak je to celé v akva , ale jak říkám , je tady toho všude mraky , pokud to poroste ,najdu jinej kus .
Proti různému dříví (listnatému, tvrdému) nemám půl slova naopak , ve středu jsem měl možnost kouknout ke kolegovi Dudakovi naživo na jeho překrásnou pětistovku, má to plný větví z habru, dokonalá paráda, krásně všude čisto , žádnej bordel tam neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: visek
jj z lesa , jsou na něm i malinké červenuhnědé kvítečky , jen ten foták stojí za prd , no jeden šutr se stejným mechem mám v praze , už tak tejden v karanténím na okně , v po na to kouknu co to dělá, ale tipl bych že to bude vpoho, po třech dnech to nevypadalo že by nějak stagnoval nebo tak , tady toho je v lesech všude mraky , Orlice je plná nějaké podvodní "trávy" , zítra tam mrknu co je to zač ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:23 Žena Raviolka [2154] Re: MonterMonty
Na tom původním kořenu to teda vypadalo mnohem luxusněji ;-)
Osobně mám v akváriích různé dřevo z přírody, včetně obrovského kořene z úplně měkkého rozpadajícího se dřeva. Pochutnání pro šneky a žádná ekologická katastrofa se nekoná - já bych se toho teda nebála, ale chce to mít cit pro rovnováhu v akváriu (v případě nutného rychlého zásahu) a taky asi upřednostňovat ne moc "sterilní" prostředí, což není podle vkusu všech, uznávám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:59 Muž visek [75] - TetryRe: MonterMonty
to je ten z lesa?je to hezky hlavne aby vydrzel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 18:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Johan
hm , už jsem to sundal , zatížím to matkama na silonu a budu pozorovat co se s tím děje pod vodou ..
vypadá to luxusně potlesk rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 18:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: MonterMonty
Když drbete ty houby a protrháte mech, tak asi v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 17:36 Muž visek [75] - TetryRe: MonterMonty
Mas pravdu. Zkuz dat mech na koren co mas v akvarku. A hlavne aby ten mech vydrzel pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 16:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
místama načatej je , dalo by se to odrbat , spíš mám obavy z té huby , no raději ten mech skusím odpreperovat a přidělat k mangrovníku

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7189x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8678