Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koule

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Koule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:59 Muž Yirka [9118] Re: Sandpiper
Musíš se na to dívat v kontextu času. Já když mně bylo těch 8 let (1962) jsem jinou možnost než láhev od okurek neměl. Až když jsem vydržel rok,dostal jsem asi 15 litrů z litého skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:40 Sandpiper Re: Polux
S tim bych se byt tebou moc nechlubila. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:33 Polux
Kdyz jsem byl malej kolem 8 let kamos me dal nakou rybku uz nevim co to bylo no a ja si ji dal do flasky od okurek (te velke) Byla tam jenom ryba a nad ni lampicka.Ryba me zila 3 roky akorat jsem vymenoval vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:28 Muž filipsi [1295] Re: jajaapaja
Mas necim podlozene tvrzeni, ze se ryby v kouli zblazni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:46 Muž jajaapaja [174] Re: Stana
Ty ryby se zblázní pořád jezdí dokola.V kouli může pěstovat tak rostliny.A nějakého šneka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:41 Muž pařa:) [2] Re: Stana
Omg ctverzubec je taky ryba, drapatka nvm... Dej si tam sneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:40 Moncucak Re: Stana
Akva tvaru koule - to je pro ně asi jako by tě zavřeli do blázince...dost ty rybky lituju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:40 Stana
Ahoj,může být v kouli aspoň něco? Třeba drápatka,nebo čtverzubec? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:37 Muž pařa:) [2] Re: Já
At si okamzite koupi NORMALNI akvarko ve tvaru kvadru (samozrejme s jednou stranou volnou) a objem tak 50l. Ale neonky bych k pavim ockum nedaval. Pavi ocka serou a neonky radeji cistou vodu. tone
Edit: At si koupi objem tak 80l a do toho 10 neonek a na dno 8 pancernicku a jednoho ancaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:35 – Akva koule
Ahoj všichni. Má kamarádka si pořídila akva jenže má tvar koule. Podle popisu bych si tipla tak asi 15-25l. Mám tam 6 rybek a to neonky a paví očka. Ale v akva nemá žadne vybaveni, topitko, vzduchovac, nic. Jake na to mate nazory? coze
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 17:41 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kacisek
shop.miga.cz/…
v kouli může být i filtr i topení, to nic nemění na faktu, že pro rybky je nevhodná. Rostlinky, šnečci, krevetky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 16:57 petak Re: Kacisek
no to je správný přístup jsem zvědav jak dlouho to vydržíš.A co si pak pořídíš.teplota 15stupnů je blbý kdyby to bylo tak 26-28 betta splendens by byl můj tip ale takhle to je těžké.osobně bych do žabek nešel.můj názor.ale kulaté akva za žádnou cenu to ryby stresuje.všude se to píše a lidi stejně nedbaj rady.to mě štve!!!včera jsem koupil akva 98l.a bettak si vesele plave ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 16:52 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Kacisek
v kouli není nikdy topení ani filtr, tudiž jsem předpokládala že by mohla v pohodě ještě líp než v kouli žít ve vetším hranatým akvárku
Nemohla. Je to prostě jen příklad dokola omýlané lži, která se potísící stane pravdou. Závojnatka je sice ryba, které se daří v chladnější vodě, ale s tím rozměrem a filtrem je to přesně naopak. Vyžaduje velké akvárium s dobře filtrovanou a okysličenou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 16:51 Kacisek Re: filipsi
Tak já bych si kouli nikdy na rybku nepořídila, možná na kytky, ale tím bych končila...

Našla jsem si tu 3akvárka s žabkama, nevadí jim zima tak bych je možná zkusila... Ale na druhou stranu potřebují víc prostoru než bych jim mohla dopřád. Lidi kter= je tu mají je chovají taky v akvárku kolem 22l a píšou jak jsou žabky čilé a ostatní jim to chválí, tak uvidím. Zatím založim akva bez ničeho a pak uvidím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:33 Muž isamik [180] Re: Kacisek
Cekal jsem tu reakci presto mam ve 12l topitko i mini bublifuk, presto mini akvaria nejsou pro kazdeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 07:59 Muž filipsi [1295] Re: Kacisek
Proc 15? Kde to bude, to nebudes mit doma? Pokud bys dlouhodobe netrvala na tech patnacti, uvazuj radeji nez o rybach (rybe) o krevetkach, je s nima taky spousta legrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 22:31 Kacisek – Koule a ryby.
15 stupňů a koule. Co do ní? Co myslíte? V kouli není nikdy topení ani filtr, tudiž jsem předpokládala že by mohla v pohodě ještě líp než v kouli žít ve vetším hranatým akvárku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 19:55 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Mrakoplash
Bylo to v chovatelských potřebách hned vedle normálních akvárek. Ne v květinářství...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 19:27 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Voloďka
Treba masozravy kytky nebo kaktus moznosti je spousta, nikde neni psany ze to je na rybky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 19:22 Muž Sprachys [48] Re: Voloďka
A nebyla to vaza? smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 18:39 Žena Voloďka [59] - Tetry – Koule
Už jste někdy viděli akva kouli o objemu cca 1litr? Když jsem doteď vídala 10litrové koule a nadávala jsem na to, tak tohle asi už fakt není normální! Na co to proboha je? Já bych tam dala leda tak jednu či dvě krevetky a bodlila se, aby mi nechcíply mini prostorem! A nebo snad na šneky by to byl luxus! smich smich smich Viděla jsem to v hypernově...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 21:45 Caleb Re: katka
Když opomineme vhodnost rybek v kouli, tak stejně nechápu, jak se to může za 2700,- Prodávat???? Za to koupíte komplet standartní akva klidně i 80 litrů. Viděl jsem v akvaristice u nás v Plzni 80L akva s krytem (+osvětlení) za 1700,- Takže za 2700,- se určitě sežene fajn komplet (se vší technikou) třeba do těch 80L.

Mě osobně by nenapadlo dát rybky do koule. Je to navíc kýč. Chtělo by to udělat nějakej seriozní výzkum, aby bylo pro jednou jasno.

Mrkněte na tohle www.darkyzvesmiru.cz podle mě taky tragédie. Tohle rozhodně není žádný vztah k přírodě ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 21:24 Muž [] Re: Anonym
ech ..tiez mi ich je luto v tej guli ..najprv ma vsetci ukecavali, ze to bude v pohode ..ale uz zacinam pokukavat po hranatych akvarkach
len dufam, ze to potvorky preziju, kym sa mi to podari zrealizovat
..zatial sa rybkam dari celkom fajn ..bojovnik je uuplne v pohode, dokonca ked pridem k akvarku hned ma nahana a predvadza sa :) ..a uz sa aj ostatne osmelili a aj veselo papaju ..len panciernik mi robi este starosti ..asi mu musim kupit nejake ine krmivo ..lebo vlocky nevidi, ani ked ich potopim a necham padnut rovno pred neho ..mate niekto nejaky dobry tip? ..jeden chlapik v akvaristike spominal, ze maju radi hociaku zeleninku, ked ich clovek odmalicka na to uci ..len som sa zabudla spytat ze aku
a staci ked im vymenim vodu raz za tyzden? ..nechcem ich moc stresovat prenasanim, tak to asi urobim len ciastocne ..nejaku odsajem a doplnim, snad to bude stacit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 19:40 Žena Kate [10] Re: neo
Nanacházím slov... Je to otřesné. Já jsem vyčetla (no jo, už zase ta má pochybná literatura, nesežerte mě prosím), že ryby maj paměť až jeden měsíc. Je to zase nějak hodně, ale prej dělali pokusy a zjistili, že i po měsíci si rybky pořád pamatujou svojí nádrž. To by mě zajímalo, jak to zkoumali.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 15:52 neo Re: filo
Ryby určitě nemaj pamět na 3 sek. to je blbost, A ten výskum dělali stejní omezenci jako ti keří vymysleli tu otřesnou kouli. achjo, hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 09:37 filo – koule
Někde jsem slyšel, že byl poveden výzkum na tema koule x rybka. A rybka ma pamět jen 3 sec. takže by to PRY nemělo vadit. Ale kdovi co je pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 22:49 Muž [] Re: katka
No když už to tam máš tak jen už toto.Postav ji někam do tmavého rohu nebo třeba do květinové stěny-to kvůli tomu aby se tolik nebáli a měli pocit částečného bezpečí.A když nemáš filtr tak vzduchuj dnem i nocí = 24h denně.Nepřekrmuj.Pokud nechtějí papkat tak jim nic nedávej.Až jim otrne tak kousek daj.To vzduchování nemusí být silné aby rybky nelítali jak na tobogánu.Modlit se budeš muset stejně pořád.Koule není na ryby,ale na květiny. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 21:27 katka – nova "koule" :)
ahojte ..trochu sa hanbim ako total zaciatocnik ..ale vyhrabala som niekde stare gulate akvarko ..objem netusim ..no take velke ze ho tak akurat oblapim, takze na gulu dost ..a mam tam zatial len kamienky, bublinkovac a jednu rastlinku ..a sest rybiek ..parik gupiek a mecunov, jedneho zlteho prisavnika a jedneho samceka bojovnice ..a spociatku sa vacsina drzala pri zemi (dnes su tam druhy den) az na bojovnika a prisavnicka ..gupky sa uz osmeluju ..ale mecuniky sa boja chudence a schovavaju pod kamen ..no a nechcu mi este papat vlocky ..vraj to moze byt tym ze su tam este kratko
budem vdacna za kazdu radu ..luskam knizky ..ale ako dlho im denne pustat vzduch, ked tam maju aj rastlinku som tiez nikde nenasla ..tak to zatial robim tak intuitivne ..a rano sa modlikam, aby este nikto neplaval hore dnom :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 19:56 fishy wishy Re: brtas
Mna by najviac zaujimalo, ako zistim ze sa ryba zblaznila..... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2006 22:51 brtas – Koule
Já kouli mam. A řeči, jako že se z ní ryby zblázněj apod. nejsou pravda, pokud jim člověk vytvoří členité a přívětivé prostředí.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6544x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/864-koule?od=201