Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koule

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Koule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2017 21:10 Žena sivon [1711] - PlžiRe: Morticia
Mrňousci, které tam máš, ti udělají stejnou práci jako Clithon. Řasy, které nežerou, by ani on nepozřel.

Mám na východním okně lahev od okurek s plži a kytkami - bakopa, kryptokoryny (a úplně minimálním přikrmováním), ale je úplně na kraji okna, takže přímé slunce tam jde jen chvilku ráno, řasy tam jsou jen ty, které plži prostě nezvládnou sežrat - takové ty zelené "drátky". Možná bys kouli mohla postavit na kraj okna, kam jde slunce méně. Nějak takhle: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 18:10 Žena Morticia [118]
Dost mi zelení má šnekogula. Je na západním okně, více viz prezentace...napadlo mě to trochu odstínit, třebou záclonou?
Na Clithona je to asi malé, že?
Co bych mohla přidat za rostlinky? Přemýšlela jsem nad Anubiasem, možná nějaký mech...?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 19:18 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: romant
Jj když nechce poradit tak s tim nic nenadělám hmm. No tak dokud bude betťák v pořádku nechám je svému osudu a potom je kdyžtak nasměruju na tento web...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 18:14 R Muž romant [27987] Re: Ziki
Tak já dám jednu radu tobě. ;-) Běž od toho pryč. X-) Neměl bych problém s 10 litrovou koulí s živejma rostlinama a trvale udržitelnou teplotou vody na minimu 26st. a s přítomností jednoho beťáka, tedy ono by to chtělo ideálně tu kouli mít zakrytou, to aby se beťák nenachladil, no a velmi důležitým faktorem udržitelného života zde bude velmi častá a to klidně obdenní výměna obligátní 1/3 vody. :-) Tak za těchto podmínek bych si to dovedl představit, že to bude fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 17:18 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: romant
Má necelých 10l. 3 týdny jsem jí přesvědčovala že by bylo fajn kdyby tam dala živé kytky hmm . Škoda že si od nikoho nenechá poradit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.05.2017 19:57 Muž Yirka [9126] Re: Ziki
A úplně nejjednodušší je vzít si půllitr a plnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 19:42 R Muž romant [27987] Re: Ziki
A jak je to tedy "velký", ta koule?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 19:38 R Muž ctibum [6919] Re: Ziki
Copak malý, ale jak tam dá filtr a topení a světlo a dost rostlin...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 18:20 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: DavFM
Děkuju :) , snažím se jí přesvědčit že na bettu je to asi trochu malý. :-O No snad jí přesvědčím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 17:40 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Ziki
takhle je to i pro blondýny :-) jednotky si změň na decimetry (dm) a výsledek jsou litry

koule.wikina.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 17:29 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednoduše – objem
Dobrý den, kamarádka se dohaduje že její koule má x litrů ale zároveň jsem viděla že je ta koule velká jak její ruka... jak mám vypočítat objem koule rovnou v litrech? Nebo musím použít standartní matematický postup?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: vondr001
Ale tak to nemusíte...mám těchto relikvií řádku, i tuto knihu samozřejmě... ;-) Pokud připustím, že co je psáno, je dáno, budu teda věřit, ale myslet si své... :-D Pana inženýra si z hlediska jeho významu pro českou akvaristiku samozřejmě považuji, i když někdy s ním také nesouhlasím.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 17:56 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomas Enderson
ale potom je tam jeste vec, kdyz paprsek procházi sklem, procházi opticky hustníšm prostředím a láme se, když procházi do vody, procházi do opticky ridšího takže je velká šance, že se protnou ruzne a ne v jednom bodu a ohnisko tedy vznika, ale vždy pro určity bod koule(čočky) takže ohnisko nemá cenu řešit potlesk ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 17:32 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: vondr001
Poškození ryby bych se nebál, ale je pravda že by to mohlo dělat problémy rostlinám, jestliže by rostli v ohniskové vzdálenosti.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 15:25 Žena vondr001 [674] Re: LiborSprysl
Kniha se jmenuje 333 zajimavostí pro akvaristy, autor ing Karel Krček. str 23, bod 25. píše se tam o zakřivené kulové ploše, že soustřeďuje paprsky jako čočka...... ;-)
V případě zájmu nascanuju. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 12:52 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Johan
Tak ale určitě mate víc jak 10litru protože jsou experti který daji do 2lkoule zavojnatku :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 12:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kryštof
Já mám v kouli hejnko Boraras urophthalmoides a někdy mi dá docela zabrat je všechny najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 11:59 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
A k tem nemuseli ani topení dávat, tak to jo a rozmnozovali se tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 11:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
okounci trpasličí a jejich příbuzní...třeba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 11:56 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
Ale to uz musí byt poradne koule? A co za ryby? Betty?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 11:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Docela bez potíží...od deseti litrů nahoru je ten rozměr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 11:51 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
A v těch skvělých vytvorech žiji nejake rybky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 11:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: vondr001
On to určitě tvrdil pro nesnadnou údržbu...ale znám pár skvělých výtvorů, které působí velmi dekorativně a ještě ke všemu fungují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2013 11:40 Žena vondr001 [674] Re: LiborSprysl
No Čtyřlístek to nebyl. smich Myslím že autorem je pan Krček, který už má na kontě několik knih o akvaristice. Jen kvůli Vám to doma najdu a napíšu co to bylo přesně za knihu. ;-)
Tak snad se alespoň shodneme na tom, že ty akvárka nebudeme dávat na přímé sluníčko - co kdyby měl náhodou pan Krček pravdu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 11:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Tak jsem si oddechl...týrání se nekoná...
smich Lucko ta knížka byla nějaká divná...
Takže mohu zůstat u toho, "když se to umí, tak klidně koule" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 10:11 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Pepan
Soustředuje paprsky to ano, ale čím by jí paprsky ublížily? Možný ohřev vody na daném místě, ale určitě se voda aspon trochu pohybuje, takže v tom by nebyl problém asi co je jedine tak že může rybce poškodit zorničku, ale o tom hodně pochybuju, rybka není tak blbá aby zustala v tom bode kam dopadají paprsky. A i kdyby tak to by nesměly byt zadné mraky a slunko pařit přimo na kouly. ktera by byla na parapetu.
Kouly rozhodně ne pro rybky, doufám že jste pochopily co jsem chtěl tím to komentářem říct, z hlediska fyzika a optiky se jí nic nemůže stát. X-) ale jsou tam jine faktory :) a o tom at napíší jiní pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 07:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vondr001
I kdyby ta koule fungovala jako lupa, tak bych se poškození ryby nebál. Pokud jste někdy zkoušeli za slunečného počasí lupou zapálit papír, tak to vždycky chvilku trvá než se vznítí. Ta teplota roste postupně a v akvárku by ta rybka byla navíc ochlazována vodou a pokud by jí to teplo začalo být nepříjemné, tak by prostě z toho místa odplavala. Mnohem horší je poškození třeba laserovým ukazovátkem (video na toto téma tady dokonce někde v odkazech je) Tam by mohlo dojít k poměrně silnému poškození jak pokožky, tak třeba i očí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 07:27 Žena vondr001 [674] Re: LiborSprysl
No záměrně ne, ale když si jen tak plave po akvárku... tak se může stát, že se dostane do místa, kde zrovna paprsek prochází.
(tuto informaci nemám ze své hlavy - četla jsem to v knize o akvaristice). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 06:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: vondr001
vondr001 napsala:
4)zakřivená kulová plocha soustřeďuje sluneční paprsky jako čočka a v určitých pozicích rybek je to týrání
J á teda nemám z optiky žádné znalosti, už jsem slyšel spoustu důvodů, proč ne koule a pořád říkám, že když se to umí, tak to jde. Ale zaujala mne ta čočka... coze to možná někdo znalejší rozvede. Ale vy si fakt myslíte, že by se ryba záměrně vystavovala týrání? Jestli to fakt jako čočka funguje, tak když o kouda uhne, tak je po týrání, né? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 18:26 Žena vondr001 [674] Re: Marcel G
1) do 10 litrů bych rybu nikdy nedala (ani bojovnici), minimálně 20l
2) do krychle se lépe umístí filtr
3) při pozorování -zakřivená skleněná plocha zkresluje tvar rybího těla
4)zakřivená kulová plocha soustřeďuje sluneční paprsky jako čočka a v určitých pozicích rybek je to týrání
X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 09:07 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Marcel G
Do koule snad jen nějaké rostlinky jinak je naprosto nevhodná. A takový objem je vhodný v krychly na odchovy nebo chov krmení, ale pro trvalé žití ryb nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 08:59 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Marcel G
Žádný, 10L je prostě příliš malý objem na většinu ryb. Nejspíš byla koule použita proto, že je to symbol těchto prťavých objemů vody ....

Ikdyž někde jsem četl že ty kulaté nádoby mají co do činění s problamatikou orientace ryby nebo tak něco, ale toto ber s rezervou - už si to nevybavuji přesně ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 08:38 Marcel G
duko1995 napsal: Gula :-D ... nejvietší pitomost co je ... skus si vlést do nejakej guly a bud tam celý život jak sa budeš cítit ?
Jaké jsou podle tebe důvody, proč je nevhodné používat kulaté akvárko? Jaký je (pro ryby) rozdíl mezi 10L koulí a 10L krychlí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 22:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: navik
Kdyby dotyčná tíhne spíše k aquascapingu, doporučil bych použít jako dominantu Brassica oleracea s podrostem Allium cepa a doplnil bych to výsevem Carum carvi. Úprava Ph pomocí chemikálií stejně jako v prvním případě je samozřejmostí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.12.2012 22:32 Muž navik [908] - SumciRe: MegaNeala
Pokud už chcete mít v tomto 5 l akváriu ryby, zapomeňte na závojnatky - z akvária vyjměte šnečky, umělou rostlinku a mušli, pečlivě jej vymyjte a nejvhodnější budou v přiměřeném množství vpuštěné kousky druhu Clupea harengus nejvhodněji doplněné rostlinkami Allium cepa, Brassica oleracea (fermentované pomocí bakterií Leuconostoc, Lactobacillus a Pediococcus), Laurus nobilis, plodů Pimenta dioica a Piper nigrum případně dalších vhodných a nezapomeňte pH vody upravit pomocí kyseliny octové, malého přídavku chloridu sodného a sacharidů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 19:08 MegaNeala – Rybyčky do koule
Prosím pomozte.Máme doma dvě akvárka jedno 80 L druhé 5 L.V tom pětilitrovém mám jenom šneky,rostlinku(umělou a mušli.Koupila jsem si takový ten mini kamínek na vzduchování a teď prosím poraďte.Co bych mohla v tomto akváriu mít za rybičky? :-O Napadly mě závojnatky nebo bojovnice ale chtěla bys se dozvědět více možných druhů a jestli máte,tak nějaké skutečnosti.Děkuju. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 17:57 Muž Yirka [9126] Re: jake98
Záleží na vybavení a velikosti. Pokud má koule přes deset litrů, filtřík, popřípadě dle okolností topítko, nějaké živé rostlinky, v pohodě v ní může vegetovat nějaká krevetkaEdit: a taky nějaký plžík. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2012 16:10 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: jake98
najlepšie vôbec žiadní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 15:24 jake98
chtěl bych se zeptat, jací živočichové můžou být tedy v kulatém akvárku ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MajkaK
Jj, ale je pravda, že by to bylo lepší i pro rostlinky, kdyby tam bylo něco jemnějšího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:44 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
smich Ok. To byl jen návrh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:34 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MajkaK
No, mám možnost to vysypat bílím křemičitým pískem který mám v nádrži jako dekoraci. Né že bych si tohle včera taky neříkal smich Buď koupím nějaký, nebo vyžebrám od souseda nějaký normální písek a vysypu to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:30 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
Tak to vypadá, že se tam holkám bude dařit. Jen bych se možná přimluvila za trochu jemnější štěrk (nebo přesněji ty kameny), ale to už je detail, ony si poradí i tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:09 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Sid
Tak jsem teda dnes koupil tři cherry red krevetky. Jednu fotku jsem dal do fotek k nádrži. Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 23:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Zoidik
To moje kulaté krevetkárium má cca 6 l a funguje v pohodě víc jak 2 roky. Čas od času dokonce musím udělat výlov krevetek... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.08.2011 22:58 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
Tak vidíš. :-) Ale podle těch fotek v prezentaci to bude v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:57 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MajkaK
A v nejhorším je můžu přesunout do akvárka, kde jsou úkryty kolem lávových kamenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2011 22:53 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
To bylo myšleno žertem. :-) Ale já bych to riskla. Krevetky se dají chovat i v devíti litrech. Pro jeden druh je to dostačující...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MajkaK
No, když se jim daří u tebe, neznamená, že musí i u mě. Ta koule má tak 10 litrů a takovej porost jak tam máš ty taky tam nikdy nejspíše nebude. Čili mám o cca 10 litrů méně vody a rostlinstva minimum. Ještě o tom asi budu muset lépe popřemýšlet. Nebo to risknout? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2011 22:44 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
:-) Já si myslím, že nebude problém... Když se jim daří i u mě... stydim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6544x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/864-koule?od=51