Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koule

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Koule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MajkaK
Zítra po práci jedu do akvaristiky, potřebuju žrádlo pro jesetery, tak bych asi vzal a uvidím jak se jim bude dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.08.2011 22:35 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
Nechci bejt za tyrana zvářat, ale já bych se těch krevet nebála. Cherryny jsou nenáročný. Já sama je mým ve 24 litrovém akvárku a úspěšně se množí. Cílených úkrytů moc nemám, však ony si krevetky něco najdou. Když se nádrž osází nenáročnejma kytkama a s počtem krevet se to nepřežene, mohlo by to fungovat. Na zkoušku bych tam dala tak dva páry a uvidíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:28 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Sid
Krevetka :-) To jsem chtěl slyšet, ale jak jsi napsal ten druh co máš, tak jsem si ho tady v atlase našel a podle toho co se píše, tak asi bude lepší zůstat pouze u těch šneků. Ta koule je moc malá na to abych jim tam udělal nějaké úkryty. Ikdyž možná kdybych si s tím hodně vyhrál a polovinu té koule vyhradil vyloženě pro kytky a na druhé straně udělal úkryty....

Rozměry koule jsou :
Výška : 23,5cm
výška hladiny : 20cm
výška dna : 5-6cm
max průměr koule : 30cm
průměr koule ve výšce dna : 25cm

Není to strašně málo pro ty krevetky nebo by se s tím něco dělat dalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2011 17:49 Muž snehulda007 [850] Re: Zoidik
No tak okružák ti tam půjde určitě. Mě se lehce přemnožily tak se pro nějaký klidně zastav...Chceš jich padesát,šedesát... smich Ne,vážně Já dal omylem ustřiženou hygrophylu do půllitrový vázy a k ní dva okružáky a jsou naprosto vpoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2011 17:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Zoidik
V podobném zařízení mám jako doplněk a "pracovní četu" ke kryptokorynám "Flamingo" krevetky Red Cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2011 17:08 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Tak třeba toho ukružáka bych tam klidně dal, ale mrkni se do zdejšího atlasu, určitě se tam bude dát vybrat i něco jinýho. Do dna samozřejmě Piskořky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 17:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Máš namysli něco konréntího, něco co si člověk dotáhne domu s rostlinkama? Myslím, že je to tohle rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky nebo myslíš nějakého většího šneka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2011 16:57 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Mrknul bych se po nějakým šnekovi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 16:55 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Koule s rostlinami - nějaký živočich ano či ne?
Mám vedle akvárka kouli s vodou cca 10litrů kam dávám rostlinky které při úpravě akvária vyplavou, omylem je ustřihnu, samovolně vyplavou.... Buď zakoření nebo nezakoření. Osvětlení, filtraci, vzduchování nemám nijak řešenou a ani o tom neuvažuji. Možná bych mohl koupit výkonější vzduchovací motorek a hadičku rozbočit a aspoň vzduchovat. Teplota vody je cca 22°C a chci se zeptat, za by se tam mohl dát nějaký značně nenáročný živočich na osvětlení, filtraci a vystačil by si jenom s rostlinkami a případně v budoucnu se vzduchem. Koule sice není ideální tvar, ale chci se zeptat na názor. Info o kouli včetně fotek je toť rybicky.net/nadrze/13157

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 23:12 Muž mko [1] Re: kortezhugo
otvor ma 30 cm, teraz som to zmeral....napisal som ti aj osobnu spravu mimo temy, ak by si bol ochotny odpovedat, bol som vdacny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 23:09 Muž kortezhugo [983] Re: mko
...ozaj
aky priemer ma ten otvor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 22:53 Muž mko [1] Re: kortezhugo
ahoj, za kazdu cenu do akvaria nepojdem, ale podla mna tu ludia dost precenuju udrzbu, mam o dost mensie akvarium a uz pol roka som si prakticky nenamocil ruku, ked funguje aj bez toho, skor cim castejsie sa rypem, tym horsie /minule som si tam nanosil nezmarov, zaby vlas a pod./...zozaciatku som musel zoskrabavat riasy z predneho skla, ale uz sa ani nepamatam kedy som to robil naposledy, lebo ziadne nerastu, menim len vodu, nejake hadice sa tam schovat od filtra tiez budu dat...ostava len to osvetlenie...v tom mas velku pravdu, musel by som porozmyslat, lebo vybojka sa mi zda byt draha, ked si mam radsej platit skripta do skoly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 22:41 Muž kortezhugo [983] Re: mko
ako akvarko to bude mat dost nevyhod a problemov
kam dat filter?,cistit gulu,nedotiahnut na spodok,mala plocha hladiny,pristup cez zuzene hrdlo,osvetlenie...
no ak clovek velmo chce? -tak sa to zvladnut da...

osobne som ale za paludarko,terarko alebo to "kytkarium"
a rad sa pozrem co z toho bude...ved 500L gulu nema doma hoci kto X-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 22:22 švíco Re: mko
Tahle vyjímečná nádržka si zaslouží realizaci... určitě se všichni budeme těšit, co z toho vyčaruješ! Každopádně se přimlouvám za napuštění vodou... bude to určitě originální a nádherná nádrž potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 22:05 Muž mko [1] Re: filipsi
no nieco asi cez prazdniny vyskusam...pocital som objem, s rozmermi len tak od oka to moze mat aj 500l....pochodil som viacero verejnych akvarii a tam mali vselico vymyslene...predstavoval by som si v strede naukladanu kopu korenov microsoria valisnerie...nech je to take zahadne...cakat, odkial vykukne stuka alebo velky sumec...samozrejme v uvodzovkach....taky sladkovodny utes :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 21:53 Muž filipsi [1295] Re: mko
Jo, tak nejak to na me pusobilo, jako destilacni banka z poloprovozu.
Prodavat se to podle me za nejakou cenu bude blbe, osobne bych mozna zkusil jen "kytkarium" bez vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 21:53 R Muž romant [27987] Re: mko
Tak s tím už se bude dát pracovat jak s akváriem, tak paludáriem, fantazii se meze nekladou. Já osobně se přimlouvám za to akvárko, aby bylo vidět, že i v kouli se dají chovat rybky, řekl bych, že takovýhoto příkladu je zde třeba. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 21:43 Muž mko [1] Re: filipsi
ono to bola nadrz na chladiacu vodu v nejakom laboratoriu, tak by to malo vydrzal, sam som ju nenapustal, lebo sa mi to zadalo byt zbytocne a je k nej aj stojan, na fotke je natocena, ale hrdlo moze byt normalne hore...no a mam aj okruhle sklo od stolika, mozno by to tak aj mohlo sluzit.
Edit: no a doteraz sme tam pestovali len pavukov a prach, preto je taka hneda....prave preto sa pytam....bud s tym nieco spravit, alebo sa zbavit....aj ked ozaj s tazkym srdcom, take rastlinarium by bolo pekne, popripade napoli napustene, alebo na kaktusy....nieco by som chcel, ale neviem este co....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 21:29 švíco Re: mko
Krásná baňka... postav v ní loďku, to by neměl bejt problém. Při stavbě můžeš mít obě ruce uvnitř :) Ne vážně, bylo by zajímavé s tím něco provést a zkusit to napustit. Ovšem bude to chtít řádně umístit do stojanu a hlavně zkusit pevnost. Jak tlustou stěnu to má a na co to sloužilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 21:24 Muž filipsi [1295] Re: mko
Tyyjo coze Tak doufam, ze proti tomuhle uz nikdo nebude nic namitat, ze tam maji ryby malo prostoru.
Ale - co to je? Prece jen uplne naplnene vodou by to nemuselo vydrzet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 21:09 Muž mko [1]
Fotka k příspěvku Dobry den, doma mi uz niekolko rokov lezi gulata nadrz, obcas po nej poskulujem, inokedy zapadne do zabudnutia....jedna sa o liatu nadrz zo skla, priemer je odhadom vyse jedneho metra...zaujimalo by ma, co by sa s nou dalo urobit...akvarium, paludarium, nic? strasne sa mi paci, no zaroven nemam odvahu sa do nej pustat, popripade, ci si myslite, ze my mal niekto zaujem si ju kupit
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 15:03 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Steegard
Dalo by sa použiť napríklad ako rastlinné akvárium, prípadne s nejakými slimákmi X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 14:06 Muž Steegard [0] - Cichlidy – Na co lze použít kouli
Zdravím. Leží mi doma 8,5L koule. Zajímalo by mne tedy, na co jej lze použít.Dalo by se použít např. ke tření rájovců nebo nějakých rybek ? Popř. k chovu nějakých ryb ?
Předem díky za odpověď. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:25 Muž vlasolis [2] Re: makyna
45 litrů je myslím celkem dost a pokud člověk do ní umístí pár malých ryb nebo krevetek + rostliny a dekorace které prostor rozbijí,nevidím problém.O sresu by se pak mělo mluvit i u akvárií s vybouleným sklem.
To týrání je pouze zaběhnutý,téměř ničím nepotvrzený názor který vzešel z pohledu na psychicky vyřízenou, s hubou na skle přitisknutou a stále dokola plavající závojnatku v kouly bez vybavení

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 19:32 Packy Re: makyna
Hlavně nedávej do toho akva neonky :-| někteří lidé si myslí, že čím jsou menší, tím menší potřebují akvo. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 18:12 Žena bluedream [245] Re: makyna
Já bych řekla, že dva dny budou v pohodě. Pokud se bude měnit voda ... přece jen jsou závojnatky prasátka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:58 makyna – nevím co mám dělat..pomozte mi
:-O ahoj,před 2dněma jsem si koupila rybičku závojnatku..Táta mi jí dovolil ale mamka ne..musela jsem si na ní všechno nakoupit ale akvarko teprve kupovat budu...mám jí v vyšším kulatém akváriiu..asi tak 45lirů..vydrží ještě dva dni než jí koupiím akvárium???filtr sice mám ale v tom akváriu ho nepouštím,protože se Jemee(moje závojnatka)v takovém malém prostoru bojí..vydrží dva dni bez filtru??
PS:každý den jí čistím :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.01.2010 18:34 S Muž invalida [3881] – ahoj
Nechci komentovat... taky jsem asi v 8 letech dostal rybku v obří číši. Asi za 2 měsíce jich tam bylo víc. Jestli bylo rybám dobře a proto se množili nebo se množili kvůli pudu sebezáchovy a pudu zachování rodu taky nebudu rozebírat. Slepil jsem ze starých přepálených skel z oken asi 80l. Řekl bych tak 3ka sklo. Lepil sem to eprozinem nebo něčím takovým chemicky šíleným.. Dokonce sem přinesl časem něco zeleně z rybníka. A akva prasklo až po 8 mi letech po průletu vrtulníku. Filtr topení světlo? Ale kdeže žádný.......... Dneska mám víc nádrží i náchylnější druhy krevet ryb. Na profilu mám jen jedno blbý akva za a neumím fotit akva za b ještě barvily kořeny a za c mě a všem se líbí. Nikomu to nenutím ale zamysleme se nad svými začátky chybami a tak. Vaše některé reakce dokážou odradit..Vím že hodně začátečníků tu lže o objemu atd. někteří to ani nemyslí vážně ale pomoc skutečným zájemcům bychom měli... Václav P.S to první akva bylo šíleně vopatlaný a ničím to zázračný lepení nepustilo ani šmirglem kterým sem to vylepšil smich a přesto na něj vzpomínám rád ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 20:10 kačka Re: Linduš
No já nevím.. Mela jsem kulate akva ;-) A v nem bojovnici ale myslim si že to neni pro rybky moc dobre protože asi za pul roku umrela sad Už bych ho nechtela. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:40 Žena Linduš [166]
"v kouli" jsou často závojnatky, či bojovnice, ale to topítko by to opravdu chtělo. pak si můžeš i líp vybrat. určitě se prodávají malá topítka za nějkou stovku.
náhodou je dobře, že se zeptala, když si i po projetí atlasu nebyla jistá.
takové tu přece chcete - zodpovědné
potlesk
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.12.2009 21:14 Dave6641 Re: Farrael
Zdravim. Ano uznavam jsem blbej, ze jsem si o tom neprecetl vice, ale chtel bych par veci uvest na pravou miru.
Jde o to, ze drive jsem se o to vubec nezajimal. Chtel jsem pro holku nejaky originalni darek a napadla me prave rybka "bojovnice v kouli" jelikoz me prave bylo receno, ze nepotrebuji filtr atd a ze staci menit jednou za cas voda. Tak jsem koupil akvarko, nejaky kaminky, "hrad" rostlinky atd. Darek to byl super a nevim kolik se "rybka bojovnice" doziva prumerne let, ale prave ze umrela ted po 5 letech co uz s holcinou chodime (a kdyz jsem ji kupoval nebyla to nejaka mlada, ale dospela rybka s velkyma ploutvema). Prave proto jsem si myslel, ze je se asi spatne nemela. Holcina se o ni starala vyborne, vodu menila velice casto a novou vodu vzdy nechaval odstat.
Kdyz tedy budu ignorovat nektere velmi podrazdene reace (i kdyz asi maji pravdu, ale jde to napsat i jinak) tak dekuji za rady. Jednou bych chtel do bytu nebo baraku nejake velke akvarko, ale to si o tom samozrejme nastuduji vice.
Dekuji a omlouvam se, ze jsem nekoho podrazdil, nebyl to umysl, jen asi opravdu hodne naivni nepromysleny dotaz. David

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 20:24 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Traktorysta
Já si hlavně myslim, že tu některým z výše uvedených pisatelů - nebudu jmenovat. Že akvárko ve tvaru koule je fakt na prd a nic.
Nejde o to, že to je koule, na jejíž název jsou tu lidi alergičtí. Ale jde hlavně o to, proč je tak nevhodná. - Je tak dobrá na šneky a krevetky max. A i pro ty neni uplně Ok. Jen si vemte jak je těžký do takový koule upevnit filtr - který je důležitý ne že ne. Na neustálou výměnu vody člověku kašle pes, ta nic v celku neřeší. Tohle je jen z nouze cnost. Ne řešení. Dále je tam ta malá plocha dna apod. No prostě je nevhodné a ne že ne. Místo toho radši může koupit akvárko o objemu 12L aspoň a je to v cajku. A nikdo na to nemůže nic říct. Stopade ho za to akvárko nezabije. Dvěstě korun za komplet bublifuk taky ne. Tak o co jde že? A co se týče těch rad. No samozřejmě, že když něco chci chovat tak si o tom mám něco přečíst. To maj snad kvuli naší lenosti a pohodlnosti a nevědomosti trpět ti nebozí tvorečkové? Jako pardon, ale to je opravdu pak zvěrstvo.
S tim opravdu souhlasim s Jurasem a jeho trefnou poznámkou s plastovýma rybičkama. Ono totiž když člověk čte mezi řádky, tak to pochopí velmi snadno a nebude mu pak za to spílat. Protože ony pak jsou opravdu bez práce. Ale reálné akvárko není. Je v něm živý tvor a o něm se má člověk něco dozvědět, než si ho pořídí. Alespoň tolik, aby se hezky měl a ne až pak, když umře, tak zjišťovat proč. Vám by se to taky nelíbilo... Tak o tom přemýšlejte, než pak vynadáte ostatnim, že se jim to nelíbí a toho člověka s ironií vypískají. Ono samozřejmě by měla být nějaká míra, ale argument ve stylu. Když něco chci s technikou tak poraděj mi tu neobstojí. Rybička neni technika. Akvaristika se nedá vysvětlit na foru, tu si musí člověk načíst. Sestavení počítače se vysvětlit na foru dá... Tak snad to obecenstvo pochopilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   05.12.2009 18:36 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Traktorysta
Prave proto, ze drtiva vetsina lidi zde zvirata miluje, snazi se podobnym tazatelum rict, ze pristup "mam na stole kouli s vodou, chcipla mi tam ryba, poradte jinou co mi hned nechcipne" neni nejlepsi. Neni se co divit, ze nekterym z toho vstavaji vlasy na hlave a daji zde bez velkych servitku tazateli najevo, co si o tom mysli. Zda se vam, ze si zde akorat leci sve ego? Jinak tu myslim zaznelo hodne dobrych rad jak takovou kouli vhodne zaridit tak, aby tam byli spokojeni obyvatele. Pripadne se na kouli vykaslat a poridit klasiku - i s vysvetlenim, proc by to bylo vhodnejsi (pomery objemu/hladiny/dna, snadnejsi udrzovani biologicke rovnovahy, lepsi umisteni techniky atp). Zda se vam, ze je to malo?
Odradil vas od akvaristiky ton nekterych prispevku? S tim zapalem pro akvaristiku to zrejme nebude tak horke, vidte. Ja uz parkrat taky dostal na foru "po nose" kdyz jsem provedl pitomost. Akvarka jsem kvuli tomu nevylil. A dostal jsem i spoustu uzitecnych rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 18:44 Žena Utahraptor [91] Re: Chem
Nedoporučuje se ze spousty důvodů, některých faktických (poměr objem/hladina, průmerná velikost, obtížnost umístění potřebné techniky atd.) a některých pseudofaktických (např. že rybky plaváním do kruhu zblbnou). Každý, kdo se o akvaristiku zajímá, dříve nebo později na tuto informaci narazí. Kdo se nezajímá, chodí se ptát jakou rybku mu doporučíme do koule :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2009 15:16 Muž Yirka [9126] Re: Chem
S tím se nedá než souhlasit, mýty o hloupnutí rybek z plavání dokola též považuji za blud. Většina se však ptá či má na mysli daleko menší objemy a pak je to problematické, protože do těch se při tom tvaru už všechna potřebná technika těžko vchází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 15:09 Muž Chem [837] Re: Utahraptor
.... aby se pročetli k tomu, že koule se na rybky nedoporučuje.
Proc by se koule pro rybky nedoporucovala? Pokud ma nekdo dvacetilitrovou kouli, nad ni dostatecne osvetleni, v ni dno, kytky, filtr a dostatecnou teplotu vody, nevidim v takovem akvarku-kouli zadny problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2009 12:56 Žena Utahraptor [91] Re: filipsi
Tak já to řeknu přesněji: Lidem, kteří se musí ptát, jakou rybičku bychom doporučili do akvárka "koule", bych nedoporučila žádnou, protože si podle mého názoru nedali ani dost s práce se zjišťováním informací, aby se pročetli k tomu, že koule se na rybky nedoporučuje.
Lidem, co dokáží v kouli provozovat funkční akvárium, které je uzpůsobeno chovaným druhům rybek, si nedovolím doporučovat nic, a taky pochybuji, že by se sem chodili na toto ptát :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 12:31 Muž filipsi [1295]
Utahraptor napsala: ...Jakou rybičku byste doporučili do akvárka koule?". Na to je odpověď "Žádnou." a zbytek diskuze tu nemusí být :)...
To si prave ja nemyslim, ale povazuji zarizeni koule a vyber ryb(y) za trosku narocnejsi. Kdyz bude mit nekdo dobre fungujici "kouloakvarium", je mnoho druhu, ktere tam budou "jako doma".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2009 12:27 Muž vena [52] Re: Dreamdiver
do 20l můžeš dát ke krevetám třeba tu bojovniciA pár dní ji nemusíš ani krmit palec krevetky jsou dost luxusní krmení, koupil bych něco levnějšího. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 11:59 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: filipsi
No člověče já nevím...píše že tam je plastový hrad...to vypadá na malou dceru. Protože pokud by to tam měla přítelkyně...mno...popřemýšlel bych o tom, že je možná něco špatně :)
Kdybych já mohl nějak radit - než takovouhle kouli, tak nic. Jako ozdobu pracovního stolu bych volil radši kytku v květináči. Pokud chcete nějaké zvířátko, ok, ale každý jen trochu rozumně uvažující člověk ví, že je to zodpovědnost, pořídit si živého tvora. Já bych na stůl pořídil malé lepené akva, tak 12l, to koupíš za 160kč. Do toho pěkné jemné dno (třeba já mám sulawesi od dennerle, v hornbahu mají pytlík do takového akva za 170kč, kořen - ten byste třeba našli někde v přírodě zadáčo - nějaký hezký kamen - taky seženeš na procházce zadarmo :) - k akvárku stačí přistrčit stolní lampičku (já tam míval pracovní lampu s halogenem 20W), pořídit pár jemnolistých rostlinek, mech, filtr pro krevety nepotřebuješ - a máš super prcka pro krevetky do 500 kč za všechno. Krevetky seženeš tady přes inzerát za 10-15kč/kus (neocaridina red sherry). Já krevetám propadnul (a to mám ještě 250l s cichlidama), mám takového pinďu na stole a skoro nic neudělám, protože místo na monitor čumím na krevetky:-) Teď jsem pořídil nanocube od Dennerle 20l vč světla, vypadá super, tenhle víkend do něj budu stěhovat osazenstvo. To je trošku finančně náročnější varianta - 20l komplet se vším všudy (dno,substrát pro rostliny, hnojivo,filtr, světlo, teploměr atd) mně přišlo na 2290kč, 10l kostku jsem tam viděl za 1990,-Kč
Do 10-12l bych nedával žádnou rybku, do 20l můžeš dát ke krevetám třeba tu bojovnici, nebo pár mikrorazbor nebo nějakého otocincluse. S rybkama bych to nepřeháněl, i 20l je prostě pro rybky poměrně málo. Ale krevetky tam budou spokojené.
Jo a ještě dodatek - pokud fakt nechceš prakticky nic investovat, udělej z tý koule něco pro krevety, proč ne, když vyhodíte ten hrad, může to být hezké a vkusné, ale rybky tam nedávej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.12.2009 11:53 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: filipsi
heled, filipsi, promiň, ale poradit někomu ať si projde cca 20 čísel onlajn časopisu aby zjistil odpověď na banální otázku je prostě naprosto pitomé a tak trochu to zavání pohrdáním. představ si, že bys dostala stejnou odpověď na fóru třeba o technice (-potřebuju koupit pohodovou kameru, ne drahou abych mohl natáčet děcka, jak si hrajou. -jóó, to si nejdřív přečti tai časopis mladý kameraman, a schválně ti neřeknu kterou kameru koupit, protože tomu nerozumíš a tím pádem vlastně nemáš právo kameru vlastnit). a takové ty keci o utrpení a živých tvorech už byste si mohli taky nechat. nevím, kdo z vás se naposledy ptal svých rybiče, jestli se u něj mají dobře, jestli jim vyhovuje podávané žrádlo a hladina NO3. já sem se tuhle ptal a nic neříkali. a znovu opakuju, jde o přístup. z člověka co chce mít doma jednu bettu v 10 litrech akvarista nikdy nebude. ale proč by ji proboha nemohl mít??? a proč by mu místní komunita nemohla poradit lépe, než viz. příspěvky výše? (a ten můj dlouhý příspěvek byl reakcí, kterou v sobě dusím už poměrně dlouho, protože takovéto případy "ironie" a "dobrých rad" se zde dějí poměrně často - jako kdyby komunita akvaristů byli zabednění egomaniaci). :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2009 09:05 Muž filipsi [1295] Re: traktorysta
Urcite, velice hezky prispevek. Ale ja to pochopil jako dotaz dospeleho pritele, ktery chce koupit ryby sve dospele pritelkyni, bez jejiho vedomi, jako darek, ne rodice diteti. Stale myslim, ze to tak je. Mnozi si jiste pamatuji toho tatinka, kteremu radit a smerovat ho ke zdrojum informaci byla velika radost.
Nemam nic proti kulatym akvariim (jen to jak opticky, tak spatnou pristupnosti, atp., neni muj salek kavy). Proc ne, beta, par vhodnych minirybek, krevetky ... se tam mohou mit bajecne.
Ale opravdu, opravdu, cloveku co nevyvine nejmensi svou iniciativu pri hledani, jake by vhodne byt mohly, jak to udelat aby se jim tam zilo dobre a o akva se musel starat co nejmene, primo radit zajem nemam. Kdyz si to najde, napise delsi odstavec s hlavou a patou, vybral jsem rybky tyto, a mam predstavu takovou a takovou, koule je velka takhle, co si o tom myslite?, take napisu odstavec.
Od lidi nad 15 let beru jako vycuranost hodit takovou otazku a chtit po ostatnich, at radi a radi.

(JuraS - reakci take nechapu, proc nedas misto ni link na nejaky ten clanek, jak provozovat akva? Proc by nemohl vytvorit hezke akva z koule? Proc by tam mel sazet kaktus, kdyz chce ryby?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 08:59 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Honz
Souhlasím s názorem, že nádrž typu koule je vhodná pro krevety, které v ní budou dobře prospívat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 08:28 Muž metal [96] - CichlidyRe: Dave6641
Kazdy zacinal s gulou a potom sa rozhodne ci ma to bavi, tak si zariadim vacsie akva. Neebavy ma to, gula ide do pivnice. Ja som pri mojich zaciatkoch choval dva roky karasa v gule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2009 07:39 kreten Re: zelvik58
Ona samozřejmě beta ve třech litrech žije v podstatě v luxusním prostředí a za dodržení traktorystových podmínek i nějaký čas žít bude - 5 let tedy dozajista nee!:-)- takže vlastně nelze mít výhrady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2009 00:47 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: traktorysta
Pokud někdo dospělý uvádí svůj dotaz evidentní nepravdou,ať se týká 5 nebo 5000l,těžko ho lze brát vážně. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   04.12.2009 00:05 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: bluedream
Já se zde přimlouvám pro odpověď typu: jasně, není to ideální, ale pokud v té kouli bude alespoň minimální rovnováha, budou tam rostlinky, bude se měnit voda a bude na to svítit občas nějaká lampa, nic srašného se dvěma gupkám (jedné betě, jednomu zakrslému čichavci atd.) nestane. jasně, je to daleko od ideálu, nestanete se akvaristou, ale nebudete nikoho trápit a nestane se nic strašného. (alternativně, pokud "akvašílence" takováto odpověď neuspokojí, je lepší rovnou hodit link na nějaký levný 60 litrový set - který má ale stejně špatné osvětlení, blbej filtr a pokud si to pořídíš bude to obrovská chyba a budeš trápit rybičky atd...takže jsme s tímto "ironickým" přístupem zase tam, kde jsme byli). prostě mám dojem, že sem občas chodí lidi i kvůli jiným otázkám než, "kerej to je anubias" nebo "jaká má bít tvrdá voda pro vitření altuma". a možná právě lidé z té první skupiny potřebují tu radu mnohem víc, než anonymní frajer, který si natírá ego domělou výstavbou 4000litrového akva (a všichni ostatní, co si natíraj ego tím, jak skvěle mu umí poradit) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 20:42 Muž olwy [24] - TetryRe: Dave6641
Jak už to psali ostatní: Kouli ne. Sežeň si miniakvárium stejných rozměrů - čím větší, tím jednodušší péče. S 10 litry to je poměrně časté (25 x 20 x 20 cm), s více litry je to snažší. Ryby vydrží hodně, jde o to, jestli ti ji stačí mít, nebo jestli chceš, aby se jí dařilo. (je to to samé, jako si pořídit dobrmana do 2+1 a neutrácet zbytečně za cvičák) Dej do googlu miniakvária a nebudeš se stačit divit. Asi všichni tady budou souhlasit s radou, ať napodobíš toto: maniakva.sweb.cz/… , nebo se na těch stránkách inspiruješ. Jak ti už psali jiní - vykašli se na ryby a jdi do krevetek. Moje snoubenka se do nich zamilovala, kolem ji plave 20 ryb, ale ona hledí jen na krevetky. Fakt jsou nádherné. Případně jdou chovat i s bettynou. Držím palce, studium se skutečně vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2009 20:22 Žena bluedream [245] Re: Dave6641
Řekla bych, že Ti tu poradilo dost lidí. Ono přečíst si aspoň něco málo o rybkách, pokud chceš mít byť i jedinou doma není na škodu. A pochybuji, že by normální malé akvárko (dejme tomu pro tu bojovnici) o objemu např. 15-20l zabralo více místa, než koule. Hlavně se do něj dá dát filtřík, topítko, ... prostě vše, co pobyt rybky zpříjemní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 19:39 Muž Honz [7] - TetryRe: Dave6641
Byla by hezký krevetky. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6544x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/864-koule?od=101