Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nitěnky

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Nitěnky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 17:13 blek – zmije
Bohužel, nejen že mi nedávají do ledničky nitěnky, ale ještě se mi stratil poslední lahváč. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 16:58 Pet
Když si mě má žena brala, měl jsem v bytě 2 třímetrové hroznýše (občas utekli s terária). Nitěnky v lednici jí nyní připadají jako pohádka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 15:45 Vip – ...
Na zmrzlé nítěnky v mrazáku si přítelkyně už relativně zvykla.Ovšem minulý rok jsem si dal tajně do ledničky živé červíky na ryby(v kelímku jako je hořčice od Lepše).No,po jakém kelímku myslíte,že sáhla?!Kluci vyndaní z chladna se začli spokojeně vrtět a přítelkyně po otevření značně vrčet smich .....
Od té doby jsem bez červíků... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 15:34 Blek – lednice
Moje ženy, ať už bývalé nebo ty současné, nitěnky do lednice nedávají. Ale možná jsem si toho jenom nevšiml. :) Jdu to prozkoumat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 15:26 Muž jg [3] – moja
manželka si na to tiež nevie zvyknúť už sme spolu asi +-5 rokov, nazýva to "chrobáky"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 15:19 Žena sharon [126]
vy z toho naděláte :-), vždyť ty nitěnky z kelímku nevylezou :-D :-D , je zvláštní, že můj (bývalý) manžel si toho nikdy nevšimnul, že tam jsou ;-) :-D smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 14:20 Chocenak
ano, přesně... strašně ráda hledá mezi platy zmrzlých nítěnek a dafnií zeleninku do polívky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 11:20 langosh
To moje je taky štěstím bez sebe, zvlaště když to doplním ještě koretrami a patentkami. A to nemluvím o čtvrtině zabraného mrazáku.... :)
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 09:21 Chocenak
Ano, manželka byla vždy nadšená, když jsem dal nítěnky do lednice smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2007 08:41 Žena sharon [126]
Pravda, nitěnky se doma chovat nedají, jen udržet nějakou dobu při životě v lednici
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2007 22:12 Usine
Nítěnky se doma chovat nedají ale žížaly ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 21:00 Tech – Nítěnky
Chtěl bych se zeptat jestli se dají doma nějak chovat živé nítěnky a jestli už s tím má někdo zkušenosti, mejm rakům totiž nejvíc chutnaj a hafo po nich rostou a v obchodě sou živí docela drahý cca 12 kč děkuji za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 19:05 jurek – Lenka
V mraženém krmivu můžou být zárodky nemocí!Mráz je určitě nezlikviduje! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2007 18:10 Lenka
S mrazenym krmivem si zadnou zivou vec pritahnout nemuzes a i ruzne choroby a nemoci jsou na mraz nachylne. Taky bych to videla spise na rostlinky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 15:00 Muž Eff [417] - Rostliny
To máš dobrý, já si takle jednou přitáhl krupičku :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 22:18 Kvítko – jepička
Je to vskutku pěkné zviřátko! potlesk ano palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 22:05 Usine – něco
Stačí si koupit novou rostlinu Mě se jich i pár vylíhlo ale neměl jsem je tam 3 roky ale pár neděl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 21:13 Kvítko – :coze:
Ty jo jak se to tam dostane? coze Díky coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 21:12 Sidonius – Larva jepice
Něco podobného?
http://volny.cz/muddler/800x/hunting/insect/img/h_sulp_n.jpg
Nebo tomuhle:
http://volny.cz/muddler/800x/hunting/insect/img/p_lute_n.jpg
U nás žije asi 100 druhů jepic. Jejich larvy jsou jen výjimečně dravé. Pro větší ryby super potrava. V přírodě přečkávají v larválním stádiu až 3 roky, jestli dokážou přežít v mrazáku...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2006 20:39 Usine – příšera
Jde asi o nymfu nějakého hmyzu většinou vážky a jim příbuzným potvorám. Bývají i docela dravé tak pozor . :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 20:09 ryba – nitenky
Ahoj. Kupila som si mrazeny mix/nitenky, patentky.../ vcera som nasla v akvarku taku niaku priseru: mala velke oci , bola priesvitna, a na chvoste mala take 3 pichliace alebo vyrastky ci co bola tak pol centymetra velka mohla to byt niaky druh cervika ale uz dospeli vyvynuty alebo ako to nazvat strasne rychlo sa to pohybovalo.
Poradte dakujem no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 00:51 Martix – Nitěnky
Jestliže jsi ty červy našla i ve filtru,tak to nitěnky nejspíš nebudou.Zkus na ně mrknout přes lupu nebo mikroskop.Maji na těle dost dlouhé štětiny a vepředu takový zúžený chobůtek?Tak ty jsou rybám neškodný.Jen nevypadaj roztomile.Když jsem je viděl pod mikroskopem až jsem se oklepal.Živěj se zbytky a detritem.Ja je nechávam žít.Jen když zanedbám údržbu tak se přemnožej.rybam ale nechutnaj. :-D Jestli jsou ale placatý,tak to budou ploštěnky a ty jsou problém.ty ale nejsou podobný nítěnkam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 22:00 Pipi – nitěnky
Našla jsem ve filtru potvory co vypadají jako nitěnky.Byly i v půdě.Je možné,že jsou to zavlečené nitěnky,nebo nějáký potvory co tam nemají co dělat? tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2006 00:04 nigule – nitenky
to je fakt, hlava jinak, telicko skoro stejny...a dorustaj se vetsich rozmeru, ze jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 23:56 ivan – dianema
www.catfish.cz/…
je to jen nákres pod obrázkem Thorakáta ale je vidět ten rozdíl v hlavě,jinak je podobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 17:48 nigule – nitenky
jo, tu dianemu nemuzu nikde najit....snad se mi zadari....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 17:47 nigule – nitenky
me se rozmnozily 100%, pac presne - tolik mi jich tam rozhodne nespadlo!!!
asi toho hrotnocelce zkusime...jeste si onem neco poctu, aby bylo vsechno ok...
mam 2 pancernicky zeleny a ty krapinek rypacky zavrtavaj, ale rozhodne ne moc hluboko...koukala sem ted na pancernicka kropenatyho a ten je teda docela o dost vetsi, nez ti zeleni a fousy ma mnoooohem delsi .-))) tak jeste uvidim...pokavad nebudou nitenky pribejvat ,tak asi pockam az na stehovani do vetsiho akva - cca za par mesicu...myslim, ze uz ted tam je rybek dost, tak aby zas nebyly chudinky....
kazdoapdne moc diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 02:12 ivan – nitěnky
Mě zbavili nitěnek panceříčci kropenatý - Hoplosternum thoracatus,má dlouhý fousy a vyčmuchá a vyhrabe nitěnky dokonale.Je veliký max. 8cm a může být i s neonkama.Další podobná ryba je Dianema,jen má jinou hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 22:54 Marccello – nitenky
jo nitěnky jsou mrchy, ještě jsem chtěl říct, že si myslím, že při vhodných podmínkách se v akvárku v pohodě množí, tolik kolik jsem jich tam měl nebylo jen z toho co vypadlo z krmítka!! já taky nemám písek ale štěrk, hrubost asi tak 6mm, a vpohodě se tam zavrtávají(ti hrotnočelci:). A to je právě to, že vyloví ty nitěnky až ze samýho dna, to pancéřníčci právě v hrubším štěrku nedovedou. Rostlinky je nezajímají, a pokud je máš dobře zakořeněný, tak nemusíš mít strach, a co se týče snášenlivosti, jsou naprosto nekonfliktní,nikoho si nevšímaj, kromě nitěnek X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2006 22:27 nigule – nitenky
pro marcello: travnik - ble .-))) nastesti (zatim) nejsou vsude, jen asi na 2 mistech (mimochodem se i krapet premistuji a mam pocit, ze podle toho, kde na ne moc nemuzou ryby), ale tam kde sou - je uz to taky skoro travnik...:-(
hele, ten hrotocelec nevypada spatne - ty pavi oka sou nadherny...nikdy sem moc k temhle uhoroidnim typum neprilnula, ale zase kdyby mi pomohl....a jak se snasi s ostatnima rybama? a dalsi vec, nemam pisek, ale malinkaty sterkoidni kaminky, taky se tam zaryje? na ty fotce, co je tady v atlasu je podobny dno, jako mam ja...hele a kdyz se takhle zarejva, nevyhraba tim kytky??? diky n-
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2006 22:20 nigule – nitenky
pro vena: nitenky sem mela v krabicce v lednici a fakt nekolikrat denne sem je proplachovala, dokavad se nevyplavil vsechen takovej ten humac, co "vyrabej"...
a to si vem, ze ja tam mam 28 stupnu (kvuli tercovcum) a nitenky se vesele kroutej u dna...:-((
taky je mi to divny, ale spadlo mi tam takovy maly klubko a ted jich je tam fakt mnohem vic!!!
nitenky sem nelovila, ale kupovala...je fakt, ze sme asi krmili hnedka po nakoupeni (sice proplachnuti, ale asi to nestacilo...)
obavam se, ze dojde na predelani nadrze...ach jo...:-( jeste to chvili vydrzim, jelikoz po lete budem ryby stehovat do vesiho..tak kdyz se mi bude zdat, ze nepribejvaj, tak to tak asi necham, ale pokavad budou pribejvat...dou z domu :-))
moc diky za rady a napady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2006 19:30 Muž vena [52] – nitenky
Ja bych se tech nemoci tolik nebál.Vždycky se krmilo živým krmením.Důležité je lovit a chytat tam kde se nechovají ryby .U nitěnek z akvaristiky nekrmit hned nechat par dní v chladu a měnit jim vodu,před krmením propláchnut - uhynulé ty jsou bílé se rychle rozkládají a pro ryby jsou toxické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2006 19:12 Marccello – nitěnky
stejnej problém jsem měl před časem taky, v akvaristice mi prodavač nabídl rybku - hrotnočelce, mimochodem je i na těchto stránkách - nejdřív jsem váhal a říkal si že chce mít jen tržbu - jeden stojí cca 60,-kč. Nakonec jsem jednoho koupil - a je po nitěnkách!! :-) fakt že jo,trvalo to asi 14 dní,(a těch nitěnek jsem měl hrůzostrašně přeplněný dno - v šeru to vypadalo jako trávníK,fakt děs!!
:-( ale dnes už nestačím přkrmovat :-) hrotnočelce mám už dva, zarývají se do dna a neuteče jim ani chlup! no a ty nemoce to je problém, musíš před krmením ty nitěny pořádně propláchnout čistou vodou, aspoň 3x, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2006 19:07 Muž vena [52] – nitenky
pred krmenim je potreba nechat nitěnky vyčisti - tj. nechat je pár dní v misce s vodou a tu často měnit,jo a udržují se v chladu.je mi divné jak to že ti v akva takhle vegetují - potřebují chladnou vodu.nejlepší je uchovávat je dole v ledničce tak vydrží.Já je měl jednou za oknem a zapomněl jsem na ně a stačilo ranní slunce jen chvilku a bylo po nich.
A že by se množily to se mi nechce věřit.Sice ve dně staršího akva by měly dostatek "krmení" právě to jenmé byhýnko jak píšeš,ale ta teplota.Jinak jestli nepomůže odkalení a hladovka ryb tak ti asi nezbyde nic jiného než nádrž předělat a důkladně proprad dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2006 17:10 nigule – nitenky
pancernicky mam dva a 3 krunyrovce....je fakt ze pancernicci obcas tak jakoby do dna rejou...
s nitenkama to byla zacatecnicka chyba a vubec me nenpadlo, ze se zavrtaj a hlavne jak rychle! uz s nimam nekrmim vubec - bojim se zavleceni chorob... ani mi nemluv - komari, to by jeste shcazelo...a myslis, ze se tam fakt rozmnozujou? praveze kdyz pri odkalovani poradne zareju do dna, tak v nekterecj mistech vyjede takovy jakoby bahynko, ktery pekne zakali vodu .-( navic ty potovry jsou presne v mistech, kde se moc odkalovat neda....napr pod korenem (kde je kousek nadzvednutej, takze je tam vidim). cili bych musela asi cely akva vlastne predelat, co? blby nitenky a bla ja...sakra...kazdopadne diky, zitra budu odkalovat ,tak se na ty potvory zamerim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2006 16:59 Muž vena [52] – nitenky
Máš pancéřníčky?stačí je moc nekrmit a uvidis jak se budou snažit.Platí i pro ostatní ryby nech je pár dní hladovět a uvidíš.Jinak živého krmiva dávám tolik kolik ryby sežerou okamžitě právě z těchto důvodů,představ si,že bys krmila komárama ;-) taky se doporučuje,když krmíš nítěnkama dát na dno akva pod místo kde krmíš petriho misku aby se nemohli zavrtat.Pokud ti nepomůže co jsem napsal na začátku tak bych pořádně odkalil dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2006 16:30 nigule – opet nitenky
ahoj, je to uz pres mesic, co jsem zkousela krmit nitenkama...za prve sme si s nima asi pritahli krupici a za druhe mi takovy klubko spadlo do akva a ty mrchy se hned zavrtaly.
jak rikam, je to pres mesic a nitenky jsou tam porad a zivy!!!!! navic mam podezreni, ze jich je vic, je to mozny??? da se jich vubec zbavit??? mam strach, aby se mi tam nejak nerozmnozily a nezaneradily akvarko .-( dokonce jsme za tu dobu uz lecili krupici a taky bakt. rozpad ploutvi a nitenky teda vsechny leky snasej uspesne a prezivaj....a co vic, videla jsem tercovce, jak si to zamiril k nitence a sotva byl skoro u ni, tak ta mrcha sup a uz byla schovana v kaminkach. to samy podle me probiha pri odkalovani...a ja je tam nechciiiiii .-(((( co s nima delat??? diky n.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2006 08:04 Muž [] – to Hanka
Jasně že by to rybičkám prospělo kdybys jim nachytala živé larvy ale je lepší je chytat v sudu nebo jiné dešťové vodě kde nežijí jiné ryby. Je pak menší šance zavlečení chorob
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2006 21:18 Hanka – Nitěnky
Mraženýma komáříma larvama kmím asi půl roku a nemůžu si na mě stežovat.Kupuji patentky červený a koretry ty jsou bílé a vydrží dýl plavat u hladiny.Patentky rychle padají ke dnu takže mě to žvejkají ancitrusy,pancéřníčci,a přifaří se i tetry krvavé.A dávam půl kostečky bílých na hladinu a čtvrt kostky patentek a všichni jsou spokojený.Naštěstí zatím žádná krupička.Jen jsem přemýšlela co kdybych nachytala v létě ve stojaté vodě komáří larvy živé.Myslíte že by to něčemu vadilo.Rozhodně by to bylo pro ryby spestření zalovit si.Co myslíte?loučí se Hanka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2006 18:28 nigule – mitenky
uf, tak to sem rada! uz sem mela púredstavu zanesenyho akvarka nitenkama :-)
jo, zivy uz jim davat nebudu, nejspis z toho chytli krupicku, tak na to kaslu, ale v mrazenejch muze bejt taky nejakej "bordel", ne? ale zkusim to, chutnaj jim :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2006 12:33 BRexER – nítěnky
Nejlepší sou mražené nítěnky ze živích nítěnek ti můžou rybičky dostat plísen... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2006 08:05 Muž [] – NITĚNKY
Pokud jsou stále zavrtaný ve dně je to proto že jsi jim jich nasypal moc a oni se usadili. Jestli se jich chceš zbavit jde to jednoduše. Stačí nějakou dobu ryby nekrmit (2-3dni) a oni začnou sbírat všechny zbytky co najdou v akva. Nemusíš se bát že by se něco stalo. Mě občas taky ujede ruka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2006 20:17 nigule – zase nitenky
prosim vas, je mozny, ze se mi nitenky v akvarku rozmnozily????? jak sme dostaly krupici, tak sem na nitenky zanevrela, je to tak 10 dni, co uz sem jim jenedavala a dneska koukam a v nekterjech mistech na dne vykukujou a kroutej se nitenky....co s tim? nechat to tak? jinak by se asi muselo snad cely akva vymenit, ne? nedovedu si predstav it, ze se jich da nejak zbavit :-( mozna to envadi, aspon budou mit krunyrovci dobrutku, ale nevim no....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2006 17:00 nigule – nitenky
aha - tekouci voda - jasne no, da se to zaridit, akroat sem moc nepremejslela :-)
sakra ani mrazenim se ty mrchy nezlikvidujou, to je peklo....
ted mi zase nekdo rikal, ze nitenkama by tercovce vubec nekrmil, tak ja uz sem z toho vseho zmatena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2006 16:39 Miro.M – živé larvy
Živé larvy v akvaristike nekúpiš.A mrazenie do -30°C parazity nezabíja.Len niektoré pliesne.
A tečúca voda na nitenky?Dám nitenky do pohára na zaváranie (7deci),položím do umývadla v kúpelni a pustím veľmi slabý prúdik vody.Stačí keď bude voda len trocha hustejšie kvapkať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2006 19:23 nigule – nitenky
tady meli jako odmerku takovou pidinaberacku, jako je treba u detskyho sunaru, nebo nejakejch vitaminu v prasku.
ale tak moc toho taky nemas .-) ale vubec si nedovedu predstavit, jak to delas, abys je mel porad pod tekouci vodou? jinak ty komari larvy se prodavaj taky zivy? libi se jim to totiz. jeste mam mrazeny patentky, ty jim taky chutnaj, ale uz se nehejbou :-( po zmrazeni ty zarodky nemoci zustavaj? nebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2006 19:14 Miro.M – kolko je odmerka?
Tiež beriem 2 odmerky.Ako odmerka slúžil predavačke dlho obyčajný krčmársky poldecák.Nitenky musíš mať v stále tečúcej vode.Ináč sa začnú rozkladať.Krmim s nimi2-3krát do roka.Lepšie sú komárie a pakomárie larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2006 18:43 nigule – desinfekce
a ty jich mas asi nejak hodne, co? ja je kupuju radsi tak po 2 odmerkach, to je fakt jak nic....pouziju teda min entizoklu a staci, kdyz je budu pak denne prolivat cistou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2006 18:42 tatoch – nit
Nitěnky nebrat!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2006 18:32 Miro.M – Dezinfekcia
Ja používam Entizol.Jedna tableta na 5 litrov vody a na 30-40 minút namočím nitenky.Potom zlejem a nechám nitenky 2 dni vyčistiť v mierne tečúcej vode.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8527-nitenky?od=251