Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nitěnky

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Nitěnky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 10:35 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Ja si myslim ze proplachovanim se nitenky zbavi maximalne tak toho bordelu co do sebe nasoukaj ale bakterialni nebo parazitni "onemocneni" v nich zustane.
Osobne bych prirovnal krmeni nitenkama k vybirani a jezeni zbytku jidla z popelnic.Nitenkam se nejlepe dari ve stokach nebo u vyusteni odpadnich vod v ciste vode je nenajdeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 08:08 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Romy
to je peknej clanek palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 01:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Jasnovidec
No,osobně si myslím,že Akvarista.cz je nejodbornější web u nás.
Co se týče krmiva,dovolil bych si svůj článek právě z Akvarista.cz,a to:http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-87
U mražených patentek záleží,od koho(jak kvalitního prodejce) a v jakém stavu jsou.Pokud máš citlivé ryby,dají se ještě vydezinfikovat třeba hypermanganem.Jak na to,je psáno v článku.
Přirozená potrava není časovanou bombou jak si myslíš,pokud zachováš její čistotu a pestrost.Kombinovat se dá v podstatě vše,záleží jen na druhu ryb a jejich velikosti.
Ovšem pravdu máš v tom,že dnes lovit krmivo pro ryby,je spíše sázka do loterie.Nezarybněných vod je dnes žalostně málo.
Mě osobně nitěnky do nádrže nesmí.Mražené už vůbec ne.A když,tak je to týdenní čištění,a proplachování.A stejně není jistota,že jsou v pořádku.Dezinfekci snášejí mnohem hůře,než patantky.Úmrtnost je rychlá a vysoká,pak jsou na nic.
Mimochodem,na Akvaristu přispívají takoví odborníci,jako je Karel Zahrádka,RNDr Roman Slaboch,Jan Burzanovský,Radek Blaško,Roman Lang,Libor Šprysl,nebo i Jaroslav Macenauer.
Jednoduše,kdo hledá,najde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 00:45 Muž Jasnovidec [-3] – Re: tercovec5
díky, konečně nějaká konkrétní odpověď, no s tímhle by mne asi přítelkyně hnala, pěstovat doma červíky, ale třeba časem, volná místnost by se ještě našla :) . No já zatím koupil jen zamražené patentky, tak jsem myslel, jestli je dobrý je prohnat nějakou desinfekcí, zatím jsem je jen hodil do silonky a propláchnul proudem vody. Pak tu čtu diskuse o tom jak je pro ryby přirozená potrava v podstatě časovanou bombou. No rozhodně už by mne nenapadlo jít na plankton k výpusti z rybníku, jako zamlada :) pak jsem měl akva plný nezmarů a nějaké další havěti.

PS: pročítal jsem toho akvaristu asi dvě hodiny a nic kloudného.

Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 18:17 tercovec5 – Re: Jasnovidec
ha,ha,panee,stačí si u těch otázek trochu počíst první věty a snadno odhadneš,která otázka je ta pravá.Ale pokud se chceš dozvědět,jak vyčistit nitěnky,tak jednoduše.Pokud máš možnost,např vlastní vodu,kterou neplatíš,dej nitěnky do misky a zaveď slabý proud vody.Nedávej velké chuchvalce nitěnek,aby i ty uvnitř klubka měly přístup ke kyslíku.Vodu nech protékat neustále.Pokud vodu platíš,nebo nelze použít první způsob,použil jsem několik nádob poskládaných kaskádovitě nad sebe,uprostřed provrtané,do otvoru zastrčená trubka cca 7cm vysoká.Ze spodní nádoby slabé čerpadýlko žene vodu do nejvyšší nádoby,odtud kaskádovitě proté do nižších nádob.Dvakrát až třikrát denně vodu vyměň.Do jedné nádoby jsem dával maximálně litr a půl nitěnek,aby nedocházelo k úhynům.Foto ti zaslat nemohu,už jsem zlenivěl a nitěnky už pár let nejezdím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 16:44 Muž Jasnovidec [-3] – Re: tercovec5
ha ha pánové, vtipný, co jsem tam asi do toho vyhledávače zadával, je tam 14 stránek s diskusí ve které se slovo nítěnka zmińuje....

tam se prostě nic najít nedá a tady se to člověk asi taky nedoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 12:59 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jasnovidec
Problem bude nejspis nekde mezi klavesnici a zidli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 11:33 tercovec5 – Re: Jasnovidec
Na akvarista.cz bordel?To snad ne!Pavel se o web stará pečlivě.Chce to jen nebýt líný a hledat,třeba zadat do vyhkledavače na oněch stránkách slovo NITĚNKY,a pak stačí vybrat tu správnou diskusi o nitěnkách!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 09:29 Muž Jasnovidec [-3] – Re: Sid
tak jsem se kouka na toho akvaristu, ale je tam děsnej bordel :/ nic jsem se nedočetl, půlka se mi toho ani nenačetla a spadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 13:57 vitek38 – nitěnky
já sám bych se do toho nepouštěl pokud se nudíš kup si další akvárko a chovej třeba terčovce, ale nitěnky si radši koupím za pár kaček mražené :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 12:05 Muž Jasnovidec [-3] – Re: Sid
díky, jdu se podívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 10:36 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jasnovidec
Vyhledejte si potřebné informace na Akvarista.cz.
Je to sice poněkud zdlouhavé, ale vaše "zvědavost" bude jistě uspokojena. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 01:38 Muž Jasnovidec [-3] – Re: luboš
tak se asi nedozvíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 16:09 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: luboš
Už jsem svůj názor napsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 16:08 Muž metal [96] - Cichlidy
len nam to pekne prezrad ,to by zaujimalo spusta ludi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 12:58 Muž Jasnovidec [-3] – Re: luboš
a prozradíš jak se mají ošetřit? K tomu jsem se tady ještě nedobral, jen to každý odsuzuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 11:44 luboš – Re: Sid
nechápu proč odsuzovat krmení nítěnkami.Zejména sumečky pancéřníky bez nítěnek nerozmnožím. Aco se týká krmení diskusí srdcem to je horší krmení než nítěnky. Terčovce krmím pouze granulemi a mraženými koretrami. Nítěnky je nutné umět ošetřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 15:18 0 – Re: Kurhell
Ještě před třiceti lety jsem si je sám lovil v té době ještě v existujících bahnitých návesních rybnících bez ryb a po několika denním pročištění i dezinfekci s nimi krmil hlavně potěry , které po nich obdivuhodně rychle rostly.
Taky jsem je přisazoval do zahradních jezírek , kde si je ryby v létě z akvárií vypuštěné , pak jako přirozenou potravu našly.

Aby se chov vyplatil , tak na to nutno mít dostatečný zdroj levné nebo bezplatné vody - průtočný "rybník" , větší zahradní nádrž , protože organické krmivo velmi zatěžuje vodní prostředí a nítěnky potřebují dostatek kyslíku , jinak hynou. Snazší a čistší je kombinovaný nebo oddělený chov dafnií s menšími druhy pakomárů , u nichž jsou larvy světlé , ale taktéž výživné a vhodné i pro menší rybky a dá se to uskutečnit nejen venku , ale i v upravené místnosti.

V oněch dávnějších dobách jsem jako náhradu za 'červené' krmivo používal i sušenou krev hospodářských zvířat porážených na jatkách. Horkým vzduchem byla sterilizována a měla podobu pelet. Krmivo to bylo vydatné a ryby ho dobře braly.

Nítěnky jako krmivo neodsuzuji, jenže ryby v akváriích nejsou tak "rezistentní" jako v přírodě , kde se jimi běžně živí a hodně záleží na původu zdroje.

Pro větší rybky mohou být náhradním krmením menší žížaly (po vyprázdnění zažívacího traktu) a dají se též chovat. Moje ryby se jimi v létě v jezírkách běžně živily , protože jich tam stále mnoho hlavně po deštích lezlo a aspoň vyžráním na dně nezůstaly , jinak by rozkladem kazily vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 14:13 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
Sid napsal: Občas svým rybkám zpestřím jídelníček právě koretrami. Možná je to z části jen pocitová záležitost, ale nevzpomínám si na problémy v souvislosti s koretrami...

plně souhlasim,krmim převážně koretrou+dafnie to je totiž jediný co tu máme na takovej loužičce:P a skoro přes všechna ročni obdobi se daji koretry nalovit a taky jsem nikdy nic nezaznamenal(nemoc)co se týče nitěnek,mám tu taky jeden luxusni zdroj,krmil jsem vesele pár měsiců,až jednou celý akvo otočený :-( od tej doby už nikdy vice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 14:01 Muž Faraon323 [2] – Re: Faraon323
Tak to rád slyším...příjdou mi jako zdravější a čistější pokrm....Z nítěnek bylo ryziko střevních nemocí u určitých rybyček...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:58 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Faraon323
Občas svým rybkám zpestřím jídelníček právě koretrami. Možná je to z části jen pocitová záležitost, ale nevzpomínám si na problémy v souvislosti s koretrami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:50 Muž Faraon323 [2]
A co Koretry?Já krmím jen Koretrama,když už chci krmit živou potravou,není to špatná volba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: jurek
Já vám rozumím. :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:36 jurek – Re: Sid
Jo jo,já to pochopil ;-),nicméně jsem přispěl svou kapkou do mlýna :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jasnovidec
Jsou to tytéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:16 Muž Jasnovidec [-3]
a jsou alespoň ty kupované bezpečnější, než ty ze stoky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:11 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jasnovidec
Patentky jsou podle mne jen "slabším odvarem" nítěnek... :-O
Můj přístup k nítěnkám a patentkám je vyhraněný - špatných zkušeností mám, bohužel, hodně.
Nechci být za kverulanta, ale musím konstatovat - každý strůjcem svého štěstí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: jurek
...pro chovatele jsou,řekl bych,nepostradatelné...
Právě to jsem se snažil v předchozím příspěvku konstatovat... Tuto kategorii akvaristů jsem opsal výrazem "někteří". :-) "Někteří" mi rozumějí, ostatní by se měli nítěnkám obloukem vyhnout. (Chtěl jsem si to zjednodušit a neřešit sáhodlouze, že jsou "zdroje a zdroje" ap.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 13:01 jurek – Re: Sid
Nitěnky jsou na krmení nebezpečné,o tom není pochyb,ale na druhou stranu si odchov mnoha druhů ryb bez nich nedovedu představit.Např.různé druhy corydoras,též halančíci se po nich skvěle plní jikrami.
Pro běžného akvaristu zřejmě větší význam nemají,ale pro chovatele jsou,řekl bych,nepostradatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:59 Muž Jasnovidec [-3] – Re: Sid
jsou teda lepší patentky? Když jsou nítěnky tak špatné, proč je pořád v akvaristikách prodávají hlavně mražené, jak je chovají? To je sbírají ve stokách? Chtěl bych krmit rybky přirozenou potravou a nevím kde v přírodě si nastrouhají mražené hovězí srdce, leda, že by se občas z neonky, čichavce, ancíka stala taková obdoba piraňky, to pak asi jo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:33 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: metal
Nítěnky se od patogenů nevyčistí ani po měsíci. Místo do záchodové nádržky doporučuji umístit nítěnky do záchodové mísy a spláchnout.
(Ano, existují výjimky - "někteří" si mohou dovolit nítěnkami krmit, ale nemyslete si, že se jen tak mezi "některé" dostanete... :-O )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:29 Muž metal [96] - Cichlidy
po nasbierani zivich nitoviek sa odporuca krmit as po 3dnoch aby sa vicistili,potom by mali byt bespecnejsie.na 3.dni sa davaju do zachodovej nadrsky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:24 Muž metal [96] - Cichlidy
istejsie je chovat hovadzim srdcom.ale ak niekto chova len mecunky a gupky tak kludne nitovkami,tercovcom a drachsim rybam by som nitovky nedal .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: patrick
Je to nejhorsi krmeni ktery rybam muzete dat v jakemkoliv stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:14 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: patrick
Nítěnky jsou humus. Mražené, živé - nebrat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:12 patrick
a ty kupovane jsou teda bezpecne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2008 12:05 jurek – Re: metal
No to jste napsal pěknou blbost,zmrazením se patogeny nevyhubí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 12:01 Muž metal [96] - Cichlidy
tie co predavaju su take iste ako co nasbieras v kanali,akurat smrazenim sa vihubia bakterie.as si ich zamrazis tak su bespecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 11:41 Muž Jasnovidec [-3] – Re: ivan
a ty z akvaristiky jsou bezpečné? Jak je chovají profíci? Jaký je rozdíl mezi nítěnkou a patentkou? Je nějaké riziko při krmení mraženou -20°C nítěnkou/patentkou.

díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:00 Muž ivan [15] – nitěnky
Nejlepší je koupit mražené,odlov ve stokových vodách není zrovna lehký a hlavně je možnost zavlečení čehokoliv(třeba ploštěnky).Bydlím pod Libercem,v Nise jich je vagon,ale radši si je koupím.Jestli je chceš hledat,přežívají v bahně v mírně znečištěných(organické znečištění) tekoucích vodách,větší množství tvoří načervenalé kolonie nad bahnem,tak je najdeš.Ale fakt si je radši kup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 17:33 oldkiwinka – Re: kvang1
A máš to vyzkoušené? Takhle jednoduché to není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 17:24 jirkaa – Re: kvang1
v paneláku mi to nefungovalo,malý provoz na wc,nestačila se odtočit studená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 15:54 kvang1 – Re: metal
presne tak......silonka a ukotvit do zachodu kam nateka voda.....mnozi se maji tmu proste jim to vyhovuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 07:37 Muž metal [96] - Cichlidy
doma sa odchou nepouziva.zbieraju sa na bahennych miestach,kanaloch,odtoky z jatek.sdruzuju sa do cervanych hrciek.doma sa davaju do silonky a do nadrzky z vc.tam sa najcastejsie meni voda.potrebuju cerstvu vodu,tam vidrzia aj mesiac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 22:06 oldkiwinka – Re: Award
V akvaristice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2008 22:03 marsz
Bych si pořídil jatka a sbíral je pak asi u výtoku do řeky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 20:55 Award – Re: Kurhell
A kde se dají sehnat?
u nás v Akvaristice je nemaj :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 20:27 oldkiwinka – Re: Kurhell
chov: studená voda, kde v klubku budou vyčnívat půlkou klubíčka nad hladinu.
odchov se nevyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 20:22 Muž Kurhell [7] – Niťenky
Zdravím
Máte někdo zkušenosti s jejich chovem a odchovem???
chtěl bych se do toho pustit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 02:40 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Když u nás jednou za uherák seženu živé nitěnky (dovozce je prověřený, neznám nikoho kdo by si jimi něco zavlekl), začnou moje ryby přímo šílet div nerozboří akvárko... a pak dlouhou dobu nechtějí (potvůrky) nic jiného X-) :).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8527-nitenky?od=151