Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nitěnky

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Nitěnky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 08:32 jurek – Re: ToGi84
Na druhou stranu,bez nítěnek se Vám některé druhy ryb budou jen těžko třít,halančíky krmím převážně nítěnkou,stejně tak i pancéřníčky panda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 22:44 Muž ToGi84 [2]
V životě bych nedal žadne rybě žive nitenky, je to naprosty sajrajt a temer vždy po nitenkach my hodne ryb uhynulo. Nic proti, ale když vidím, jak je prodávají ve zveráku a plno lidí jim to tam nadčeně kupuje (taky kde jinde by to sháněli, pokud to nejsou nejací velcí chovatelé)tak si říkám, chudáci ryby sad sad Já krmím 80% mraženým, at to jsou komari larvy, patentky a hlavne artemie....
Každý má svuj nazor na zive nitenky, ale já se dostkrát spálil,takže mluví ze mě zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 21:45 Usine
Chodím mražené krmení kupovat na burzu a mražené nítěnky tam nikdo neprodává, proč asi? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 12:02 Muž chicko [124] – Re: skalára
mražený nítěnky nejsou dobrý vždycky je to taková kaše a spousta kalu, mražené jsou lepší patentky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 10:33 skalára
Moji miláčci (skalárky,paví očka a ancitrusci)se taky mohou po nich utlouct.Skalárky navíc MILUJÍ živé komáry.To je pak pro ně úplně svátek. hop Zajímavé je,že nad mraženými nítěnkami ohrnují čumáčky a tak jim je nekupuji. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 09:56 Muž chicko [124] – Re: Franta
jo jo mám čichavce perletové a ťem to jede nejvíc a paví očka se po tom taky můžou utloucy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 09:14 Franta
:-) Já mám Čichavce,Akary,Tetry a neonky a ty se múžou po nítěnkách utlouct takže doporučuji občas zpestřit stravu nítěnkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:58 Muž SAA [9]
Na "chov" černých komářích larev (larev komára pisklavého- Culex pipiens) je dobrou metodou jakákoli nádoba, já používám na zahradě zapuštěné vany. Komáři klaodu svá vajíčka raději do nádob, které jsou zarostlé, je v nich listí a klacky, nebo mají alespoň tmavou vodu. Samice komárů tady nakladou vajíčka, která se během pár dnů vylíhnou, larvy se něčím živí a cca. za 3-7 dnů (podle teploty) dorostou do velikosti, kdy je chytíme do akvarijní síťky. Lze samozřejmě použít i síťku s jemnějšími oky. Krmíme larvami a pupami-kuklami. Jsou považovány za jedno z nejhodnotnějších krmiv pro ryby. Potvrzuji, že se po nich ryby lépe třou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:45 Muž chicko [124] – Re: krysikmouse
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:42 Muž krysikmouse [11] – Re: chicko
neee ted mi prilitne tak možna petikilo na čelo . ale na jaře to prubnu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:19 Muž chicko [124] – Re: krysikmouse
to jako teď v zimě??? To ti nevijde... jinak hodně štěstí :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:13 Muž krysikmouse [11]
no zkusím dát na zahradu něco uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:07 Muž chicko [124] – Re: krysikmouse
jj stačí i vědro, ale jen v létě ted asi nic nepřilétne :-D . My máme na chtě 5 sudů, takže to i něco zamrazim na horší časy(zima) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 18:45 Muž krysikmouse [11] – Re: chicko
:-) já vím no vyrábět to není ten správný název:-) takže suda na zahhradku a naplnit vodou a čekat ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 18:44 Muž chicko [124] – Re: krysikmouse
vyrábíte???? no výroba to neni ale v léte je vybírám ze sudů, ale sou to ty černý larvy ale taky njim to chutná :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 18:42 Muž krysikmouse [11]
¨mam jen hloupy dotaz. Vyrábíte si někdo živé patentky ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 17:55 Muž SAA [9]
Já jsem pro nitěnky, je to dobré živé krmivo, živé se jednoduše uchovává. Mražené nitěnky jsou vhodné leda pro sumce, kteří vyberou vzniklou kaši. Patentky jsou levné, dobré, ale ryby potřebují občas něco živého, co jim zpestří stravu. Je bez diskuzí, že není vhodné krmit pořád tou samou stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 16:04 MESTEK
mám panceřníčky,krunýřovce a parmy nádherné - všechny druhy radši patentky než nitěnky a neitenky kupuju za 49 a patentky za 19 - JSEM PROTI NITENKAM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:53 Muž DrSova [28] - Rostliny
Nitenky-zive,paentky-mrazene, rybky rostou vesele.Ale bacha na prekrmeni,muzou byt pak pekne tluste.Zvlaste parmicky 4pruhe :) nenažranejsi(nejvypasenejsi) rybky sem nemel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:29 Muž SAA [9]
Já jsem krmil nitěnkami i citlivé ryby (N. rachovii) a nic se jim nestalo. Stačí mít ověřený zdroj a nitěnky proprat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 10:09 Petr
Jaké rybyčky by se nemají rmit nitěnkama a jakým to nevadí? Jsou lepší nitě, nebo patentky? Je lepší živé, nebo mražené (živé) krmení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 15:23 Muž chicko [124]
jo obcas jimdam...jenom živé mražené radsi patentky...lépe drží tvar
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 14:01 rolandmynar
Jak které rybky. Ne všechny to dobře snáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 14:01 Muž Diego [72]
málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 14:00 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Ano-často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 12:31 Alena – Nitěnky
krmite nitenkama??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 20:00 Muž calibos [0]
tak ctenim techto prispevku jsem se fakt pobavil smich :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 11:14 Muž Roman [100] - Cichlidy
Pokud už nítěnky, tak živé,více dní ustájené v průtočném kelímku či jiné nádobce.A taky lyofilizované(snad jsem to napsal správně).Zkrátka vysušené prudkým zmrazením,.ty jsou bet patogenů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 11:13 Alena – Jak casto se musi proplachovat nitěnky???
Jak casto musim proplachovat nitenky???jaka musi byt teplota???daji se zamrazit zive???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 21:33 Muž zaciatocnik [2]
takze rovno mozem take male tie larvy komara vychytat do sietky?a dat rybam enmozem ich neako zmrazit alebo co?prosim ked ich mozem zmrazit a dajak ocisiti poradte som zaciatocnik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 18:56 Havel-st
Ano to bylo ono (komáří larva). Nejlepší hned vzít síťku a zkrmit, než se potom nechat poštípat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 17:05 zaciatocnik
ja som z michaloviexc a diky za komentare a larva komara neni nahodou to?napr u stryko mal vonku daco take ao bandaska a tam bola plna vodou a ked som do nej drgol ta take divne to bolo tak smiesne spadli dolu taka jak hlavka a a mala ciarka neni to ono?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 14:57 langosh
Propláchnutím horkou vodou podstatně snížíte hodnotu mraženého krmivo. Někde jsem četl, že by to mělo být propíráno max. ve 40 st. (snad se nepletu - článek bohužel nemám u sebe). Propláchnutí je každopádně dobrá věc - mj. i z toho důvodu, že do AQ přidáváte pouze krmení a nikoliv to, v čem je to zamrazeno, resp. takovou tu "vodičku". Nitěnky navíc doporučuji nasekat na menší kousky - v některých případech jsou poměrně dlouhé a menší rybky mohou mít problémy s jejich pozřením...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 12:38 Muž Eff [417] - Rostliny
Příjemná změna to je, ovšem nějak si nevybavuju nic rizikovějšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 12:34 motýlek
s těmi nemocemi máte samozřejmě pravdu ... ale to můžete dotáhnout v podstatě se vším sad ... někdy fakt potřebuji rybky něčím rozkrmit - je to pro ně příjemná změna ... s rizikem - samozřejmě ... to máte jako se sexem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 10:56 Sidonius
V okamžiku, kdy jsou nítěnky plné patogenů, proplachování nepomůže...
Např. spor Pleistophora hyphessobryconis, (hmyzomorka rybí)- viz aktuálně diskuse na Akvarista.cz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 10:46 Muž Eff [417] - Rostliny
Já na ně zanevřel už jako malej. Propláchnutý, vyplivaný, a stějně přišla krupice. 20 let tomu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 10:41 motýlek
nitěnky jsoo dobré opravdu jen jako doplněk - nejlépe kombinovat něco umělého a nitěnky přihodit až po nakrmení jako zákusek ;-) ... ale třeba na odchov mladých jsou hodně užitečné a levnější než artemie - jen je to potřeba nasekat sklapelem nebo žiletkami - což se doporučuje i pro některé menší tetry (neonky) ... také se dá i nitenkami urychlit připravenost chovného páru ke tření ... zásada č.1: proplachovat raději více než méně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 09:48 Žena darley [12]
Čo máte proti nitenkám? ja s nimi kŕmim čas od času (teraz častejšie) a všetko je v poriadku. Rybičky sa za nimi idú potrhať. A žiadne známky ochorenia na nich nepozorujem a to si ich myslím všímam až až. A kde sa dajú kúpiť? odkiaľ si? v Ba ich predávajú v biotope....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 06:52 Kubis
Nitenky jsou zdrojem nákazy,vždyt je spoustu jiných krmiv:patentky,buchanky,perloočky,koretry,
gamarus atd.Když už krmit nitenkama,tak pořádně pročistit a krmil bych jimi panceřníky jinak nic palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2007 23:36 Muž Hanacius [14] - Tanganika
osobne bych nitěnky do akvária v životě nedal.....z takových chyb uz jsem vyrostl. Kdyz uz, tak rozhodne ne zive! Je to tak jedine na vyrybneni akvaria (vim z vlastni zkusenosti)...Kdyz uz tak jedine mrazene patentky ale ne niteky ktere ziji v tech nejvetsich sr**kach. Mozna je to jenom muj subjektivni dojem, newim...ale podle me to je nevhodne krmivo. o chovu podobných potvor v podstate nic nevim....zkus prohledat fora a urcite neco najdes palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 23:29 Havel-st
Komáři se mi jeden čas chovali sami, stačilo zapomenout ve váze vodu neošetřenou kapkou saponátu. Bylo to dost nepříjemné, radši bych se pokoušel o nějaké pakomáry (patentky). Jinak komár je podobný, jen se drží u hladiny, hlavou dolů a při vyrušení se dá na úprk srandovními kroutivými pohyby. Pakomáři žijí na dně. ...teda je to o jejich larvách.

www.sazp.sk/…

www.sazp.sk/…
(asi uprostřed stránky jsou další videa)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2007 22:00 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
ano je lepši je rozmrazit a propláchnout,pokud to výrobce správně mrazi..šokem to je myslim -60°C tak by se vše mělo zničit,já je jinak v ničem nekoupu:) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 22:00 Muž zaciatocnik [2] – nitenky c2
chcel by som sa vas opytat skade mozem zohnat zive nitenky a ako vyzera larva komara mozem ich neako chovat?lebo ja neviem ani ako vyzeraju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 21:58 Markéta – Mražené nitěnky
Ahoj všeci, mám dotaz ohledně mražených nitěnek. Nevím jestli je mám dát do akvária mražené rovnou z mrazáku nebo je nechat rozmrazit..taky mě napadlo je dát do skleničky a proprat je v dezinfekci "Preventin" prej nitěnky můžou mít různé nemoci (teda jestli to vůbec pomůže - jen mě to napadlo:-) Jsem začínajíci akvaristka...mého synka to chytlo tak se začínám zajímat i já..

Děkuji předem za Vaše rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 06:34 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
smich smich smich palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2007 16:21 Muž Roman [100] - Cichlidy
V lednici mám více živých i mražených červů než normálního jídla(no co asi tak doma jíme :-D )zrovna včera jsem byl s tou moji v rybářském obchodu a bral nějaké kostňáky,dendrobeny a hlavně živé patentky.Pán je tam má balené v novinách a jsou na rozdíl od těch běžně sehnatelných pro akvaristy asi tak 3x větší.Po té co mi prodavač řekl abych si je prohrábnul,(jako důkaz kvality)tak mladá myslela že si zobnu a padla skoro do mdlob. smich
Jinak jako malej jsem skladoval nítěnky v nádržce na WC ve sklenici.Tím se dostávalo těmto potvůrkám nové čerstvé vody a tak nedocházelo k tak velkému kažení.zkrátaka krásně proprané.I když je fakt že občas nějaká proplavala při splachování do mísy.To se nepozdávalo otci, který neměl potuchu co s tím tam zamejšlím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 06:24 Chocenak
Ale jinak má žena je zlatíčko... dokonce mi pomohla do auta, když mě při lovu buchanek ruplo v zádech... love ... ale to už je mimo toto téma :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 18:27 Muž chicko [124]
mojí mámu to taky točí když ji dám plato s nítěnkama nebo patentkama mezi zeleninu a led do pití....,ale po 5 letech co mám akva na starosti já tak si pomalu zvyká palec palec potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 17:16 Muž isamik [180]
Tak to mas smolnej den bleku smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8527-nitenky?od=201