Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nitěnky

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Nitěnky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 23:02 todor Re: halenar1984
nitenky -jednoducho ich treba dat do mysky a tu vložit do mikada na zachode a ak ste doma dvaja-traja tak maju vodu vymenenu min. 6x za den ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:45 halenar1984
Ahojte pokusil sa ich doma niekto aj chovat ? da sa to ? skuste mi dat strucny navod ak by slo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 16:00 Petr – Nítěnky v zimě?
Zdravím v létě jsem chodil na nítěnky do lesa do potoka chci se zeptat zda najdu nítěnky v únoru tento měsíc nebo jenom v létě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 19:36 Muž sirPavol [6]
skúsim, dúfam, že im pochutí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 19:35 R Muž romant [27983] Re: sirPavol
sirPavol napsal: len nemam stale pistup k zivym a preto chcem nieco mrazene, nech si pomaly zvykaju...Zkus ty patentky, vybírej pěkně červený a do sebe propletený v tý mražený kostičce a nalož s nima, jak jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 19:30 Muž sirPavol [6]
len nemam stale pistup k zivym a preto chcem nieco mrazene, nech si pomaly zvykaju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 19:28 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: sirPavol
Mrazenými nitenkami snad radšej ani nekrm,je to strašný blaf no ,živé sú úplne iný level
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 19:28 Muž sirPavol [6]
je naučený na živé nitenky, preto som skusal toto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 19:25 R Muž romant [27983] Re: sirPavol
Psal jsem tady nejen já o tom bezpočetkrát, mražený nítěnky můžou bejt někdy dost eklhaft a jestli tomu rozumím, máš to pro rájovce a to bych nepokoušel už vůbec. Spíš bych z mraženýho šel do patentek, který před podáváním nechat rozmrazit, propláchnout a potom podávat.
Edit: Omlouvám se Tvým trnuchám, jenž jsem mylně považoval v překladu za rájovce. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 19:18 Muž sirPavol [6] – nitenky na dne
Chalani, ako docieliť, aby rozmrazené nitenky nevírili po akva, ale klesli na dno (tak ako živé)? Keď to víri ako besné, tak raja nemá šancu :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 20:08 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: romant
Ale odpověděl ;-) Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2014 19:50 R Muž romant [27983] Re: deck
Já proti nítěnkám v živým stavu, dobře udržovanejm naprosto nic nemám, něco jsem se s nima nakrmil. ;-) Ovšem ty mražený už považuji za eklhaft. Tam strašně záleží na tom, kdy jsou ty nítěnky mražený, jak jsou vyčištěný a to je povětšinou ten problém, že se to zamrazí i s tím bahýnkem jenž je uvnitř těch nítěnek a po rozmražení je z toho nechutná kaše a když si uvědomíme, kde nítěnky žijí a čím se živí, je to jasný riziko a těch možností, že si tím člověk spíš uškodí, než rybám přilepší je opravdu hodně. Snad jsem Ti alespoň částečně odpověděl, i když jsem neodpověděl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 19:41 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: romant
Ahoj Romane, mužu se zeptat jaké nákazy? Měl jsem nálevníka (psali jsme si o tom palec ) Mohlo by to být z mražených nítěnek? Mam je v mrazáku asi rok a někdy je rybky dostali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 19:34 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: Robo
a co se stane s těma mrtvíma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 19:30 Muž Robo [45] Re: Čeníček
Přes jemné sítko a pod tekoucí vodou. Aspoň jsem to tak dělal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 19:29 Muž Čeníček [-22] - cichlidkynitěnky
Promiňte že sem dám jiné téma, ale jak vypláchnout nitěnky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   21.07.2013 09:30 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: romant
Jak správně píše Romant, nítěnky v mraženém stavu tak, jak jsou prodávány jsou krmením s velmi vysokým podílem rizika. Ono jde v podstatě o to, že nítěnky jsou nejdražším krmivem s vysokou poptávkou. Každý "krmivář" se za každou cenu snaží prodat tento artikl v živém stavu. Jak známo, cenu nákupu všech těhlech firem dělá i jeho množství. Vzhledem k výše uvedenému je mnohý z nich zamražuje ne za 5 minut 12, ale spíš 5 minut po 12, když už mu začínají hromadně chcípat a on se snaží vydělat i na tom zbytku! V tom je onen zakopaný pes. Pokud si je člověk zamražuje pečlivě propláchnuté a v dobré kondici, je to skutečně kvalitní mražené krmení. Nu a pozor zase na další věc. To, že jsou zmraženy neznamená, že by se jejich kvalita uchovala na věky. I v silně zmrazeném stavu stále probíhají chemicko-biologické reakce a s dobou uchování klesá i tak jejich kvalita.
Toto se nejlépe dá ověřit na tom, když si třebas i jen pokusně zmrazíte klasické patentky. Při jejich zpracovávání sami vidíte, jak jsou krásně čerstvé, všechny do jedné svěže červené. Již po třech měsících v mrazáku začínají některé kusy "bělat" a po půl roce už to za moc nestojí. Kdysi jsem si takhle "nabil čumák", když se mi podařilo na jedné lokalitě nalovit najednou asi 30 kg patentek. Tenkrát jsem si myslel, že mám na hodně dlouhou dobu vyhráno a zamražoval jako divý. Po pár měsících už to krmení za moc nestálo a po půl roce jsem vyhazoval třetinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2013 17:03 R Muž romant [27983] Re: miloš
Pokud to mražený krmivo má za sebou několik rozmrazovacích cyklů, tak je to velmi dobrej zdroj nákazy, k tomu aby se rozjel hnilobnej proces stačí opravdu málo času. ;-) Já tě nechci zrazovat a strašit, jenom informuji o možnostech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 16:42 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: romant
beru to normalne ze zverinexu a pohoda.zadny blatíčko to není:)mrazeny krmivo je nejmenší riziko zdroje nákazy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 14:44 R Muž romant [27983] Re: miloš
Nechci Ti kazit náladu, ale mražený nítěnky, to je velmi často zdroj problémů v podobě možné nákazy, ale jestli máš dobrýho dodavatele a není problém, tak proč ne. Jenom jsem považoval za nutný na to upozornit a doporučit, když to bude hodně velký blátíčko, tak tím nekrmit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 14:41 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
nitenky kupuji pouze mražené a pancérníčkum šmakujou i tetrám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 11:32 R Muž romant [27983] Re: Cayro
Člověk je taky všežravec s to či ono, tomu, či onomu jedinci nešmakuje, tak bych to viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 11:28 Cayro – Dajana Tubiflex
Tyhle kostky jsem dostala. Jsou to sušené nitěnky. Na krabičce je uvedeno, že pro všechny druhy ryb. Nicméně ačkoli jak tetry, tak pancéřníček jsou prezentováni jako všežravci, tyhle kostky nežral nikdo. Nemáte někdo zkušenost, jestli o to rybky vůbec stojí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:00 laKatos Re: lojzalojzovic
No pokud najdu ........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 10:43 Muž lojzalojzovic [327] Re: laKatos
pokud bys na ne narazil a byl bys ochotny se podelit pisni mi do vzkazu, zajimalo by me kde u nas jeste muzou byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 20:27 laKatos Re: Martin71
Jsem hodně na cisla takže za jak dlouho zhruba ty nitě vylezou. 1 minuta. 5 minut.
Každopádně jsem dnes v mem rodnem meste prosel nadhernym kusem přírody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 16:28 Muž rriki [818] - CichlidyRe: laKatos
Hledat můžeš :-D díky čističkám už v podstatě nic nenajdeš.Nítě co se u nás prodávají jsou z Ukrajiny a Rumunska.A to jsme byli velmoc nítěnkářská tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 16:03 Martin71 Re: laKatos
Pokud jen chodíš nic nenajdeš musíš chvilku zastavit a počkat na místě pak vylezou. Pokud tam jsou uvidíš jasně červený koberec jak vlezeš do vody opět zmizí musíš si to místo pamatovat a podebrat je i z bahnem pak proprat. Ale z těchto míst bych je nebral lepší jsou staré náhony k mlýnům je tam čistější voda najdeš je i u mlékáren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 15:54 laKatos
Dočetl jsem se ze nitenky by se mely vyskytovat u cukrovaru, pivovaru a vůbec u biologicky znecisteneho vyústění stoky z fabrik. Jsem se dnes vydal na průzkum ke zdejsimu pivovaru v nosovicich. Našel stoku která jde z pivovaru do reky a 3 hodiny jsem chodil, koukal, čučel, šťáral a nešel velké kulove.
Muze mi někdo potvrdit ze tam nitenky jsou? Nechci aby mi prozradil svou lokalitu ale jen me ujistil ze mám dal hledat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 19:29 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: OP
Pokud myslíš ty co dopadnou na dno, tak po zavrtání je můžou konzumovat převážně jen rybky hrabající ve dně(třeba pancéřníčci a jim podobní). Ostatní je uloví stěží jelikož nitěnka ačkoli se vlní nad dnem, se dokáže schovat rychleji než zareaguje ryba.
Proto na krmení nitěnkami doporučuji krmítko. Nabízí ho každá akvaristika za pár kaček a rybky mají super naservírováno X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:30 Muž Shrimpman [36]
Ještě k nítěnkám: to je ryby v AQ fakt nesežerou? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2012 08:26 Muž Yirka [9123] Re: corydoras
Když si o nich něco přečteš, naznáš, že domácí chov by vzhledem k jejich způsobu existence asi přinášel dost nepříjemností. Nicméně my starší pamatujeme způsoby, jak ty co si koupíš živé uchovat při životě poněkud déle. Například systémem uložení a proudění vody ve splachovadle a pod. Ale to už je spousta let, teď možná existují i sofistikovanější způsoby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:10 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži... – nitěnky
Mám dost Labyrintek, které rády nitěnky, nevíte někdo jak by se daly tyto nitěnky chovat živé? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 19:08 Muž tillecek [133] - Sumci – Njn
Taky bych řekl, že je to hlavně o zdroji, ale taky stavu, v jakém jsou podávány a celkové kondici ryb. U pancéřníčků je mazec pozorovat, jak poskočí potěr, když už si poradím s nítěnkama palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 10:58 matesino Re: Kamilstrom
Nitěnky maji sve pro a proti .. je pravda, že mohou obsahovat "jedy" tone , ale podle mě vlastnoručně chytané nitěky s ověřených zdrojů by neměl byt problém. Dle meho nazoru jsou tak přísná hygienická opatření že by nemě byt problém..náhoda je blbec. např. u sumců corydoras nítěnky napomáhají ke tření. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 23:19 Muž klm007 [114] – Kde sehnat ŽIVÉ nítěnky v Praze?
Živé nítěnky nakupuji ve Štěfánikově ul. v ZOO ve dvoře. Bohužel do konce roku je už mít nebudou. Kde jinde v Praze se dají koupit? Za hladové žabky děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 19:26 Parosphromenus Re: Kamilstrom
no manganistan mě právě napadl, nitěnky ho přežijí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 18:39 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Parosphromenus
Ja jim neverim,v zive forme,ze se vycisti,uz me to stalo par ryb,vyzkousej a uvidis.Mimochodem,kdyz je budes macet v desinfekci tak uz asi zive nebudou a pozor na tu desinfekci aby se ti nedostala do akva.to by mohlo byt docista-docista!! :) Ja i mrazene patentky,nejprve rozmrazim v sitku pod tekouci vodou apok je macim 30 min.v Potassium Permanganate(Manganistan draselny)!! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 17:36 Parosphromenus
No a co nechat vyčistit třeba týden, krmit nezávadnou potravou a zárovn desinfikovat. Tím by se mohla úroveň infekčních šmejdů snížit aspoň na běžnou úroveň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 17:26 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Parosphromenus
Nitenkam se neda verit a vycistit se nedaji uplne nikdy,ziji v bahne(bordelu)a ten je v nich,jsou prenasecem nemoci a parazitu (mluvim o zive forme),treba takove Cich. Perletove ti to muze vymlatit velice hrave!Susene(lyofilizovane) jsou ok !!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 17:12 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
proto jsou asi lepší živé, které se nechají ''vyčistit'' třeba den dva ve vodě bez potravy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 17:09 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Parosphromenus
Obávám se, že nitěnky desinfikovat nelze protože největší bordel není na nich ale mají ho ve svých útrobách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 17:06 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
Já osobně ne, ani koretry a patentky, ale protože mám jistou kvalitu zdroje.
Kdybych je ale třeba kupovala, vzala bych je proudem vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 15:46 Parosphromenus – Desinfikujete nítěnky?
ústní vodou? manganistanem? něčím jiným?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 17:48 Muž fido16 [631] Re: fido16
Jinak dávam liofylizovane patentky rybam jedou po tom jak po uzenem. Ale zkusim koupit ty mrazene a dam na noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 17:26 Muž fido16 [631] Re: romant
Me jdou dobře i po ňiťenkách ale zkusím patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 22:12 R Muž romant [27983] Re: fido16
Místo těch nítěnek použij mražený patentky, který před tím, než jim je tam hodíš, pořádně propláchneš vodou. Oni pěkně klesnou ke dnu, pokud je cestou nesežerou jiný ryby a ancíkům to bude jistě šmakovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 21:44 Muž fido16 [631]
Cauky chci se zeptat jak udrzet mrazene liofylizovane nitenky na dne davam ancistrusum tak pul kostky na noc jenze to plave na hladine nevite jak to dostat dolu? A aby to tam vydrzelo? Myslim nitenky v takove lisovane kostce tubiflex nebo jak to je. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 20:51 Usine – Re: Miras
Mražené krmení se má před podáním do akvária pořádně proprat, pak by neměl být problém. Krmit masem teplokrevných živočichů se nedoporučuje a tak nejlepší potrava pro ryby je zase jen ryba.
Mražené nítěnky ale určitě nepoužívej
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 15:51 Miras – Mražené nítěnky
Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat, jestli mohou rybičky dostat vnitřní parazity z mražených nítěnek, nebo jiného mraženého krmení, prodávaného v obchodě. Pokud ano, jakým jiným masem se dají krmit, kde nehrozí nákaza parazity? Četl jsem někde že se ryby krmí třeba hovězím srdcem, nebo i kuřecím masem atd... Tohle maso se musí vařit, nebo se dává syrové?? Předem děkuji za odpovědi. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8527-nitenky?od=51