Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mušle v akvárku

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Mušle v akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 18:00 Usine Re: oldkiwinka
Dej si je někam na poličku, ale do akvária je určitě nedávej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 16:33 oldkiwinka
a můžou se tam dát jenom schránky asi 1 rok staré,dobře promyté,ale pochází z moře?já je měla už ve svém 20ti litrovém akvvárku a bylo to ok,teď mám akvárko 85litrů a zatím je to taky ok.jenom by mě tedy zajímalo,musím je vyndat nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 14:22 zmar
Můj názor je, že je lepší mušle do *sladkovodního* akva NEdávat....
Z vlastní zkušenosti: do 60l akva jsem dal před lety 2 mořský mušle, pěkný i s perletí, no krása:) asi do roka, možná dřív, ale mušle proděravěly a rozpadly se, zbyly jen ty silnější vnitřky (fuuj)..jsou to přece jen vápenatý schránky, takže je mírně kyselá voda v akva pomalu rozkládá, vyhodil jsem je a už bych to tam nedal... navíc, když se taková vápenatá schránka rozkládá, uvolňuje se vápenec do vody, takže se voda odkyseluje (stává se zásaditou) a to rozhodně dobře není, rostlinky to moc nemusí a rybky taky ne no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 13:53 Chocenak
V mořským naopak bys nějakou tu mušličku mít měla ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 20:25 Delfínek – Mušle??
Ahojky,víte tady někdo jestli můžu mít v akvarku mušle?? :-) On mi každej říká něco jínýho :-O Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 19:39 Muž [] Re: Vesnach
No spadne do řeky...a odtud ten výřez z přírody přeneseme do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2006 09:39 Žena Vesnach [56] Re: Anonym
A co ma co delat koren z lesa v sladkovodnim akvariu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 08:57 Muž [] Re: Falcon-554
...a jinak co má co dělat mořská mušle ve sladkovodním akváriu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 21:31 blek Re: Falcon-554
Mušle může být v akvárku živá nebo mrtvá (vyskytují se oba případy)
Živá mušle do akvárka nepatří v žádném případě, jelikož je přísně chráněná což je asi nejdůležitější a její larvy (glochidie), kterých vypouští do vody desetitisíce parazitují na rybách a to taky ničemu neprospívá.
Mrtvá mušle je o něco méně nebezpečná ale také to není nic moc. Vápník váže CO2 z vody a pokud je v nádrži, nedaří se tam většině rostlin. V Malawi akváriích to sice opravdu nevadí, ale zkušení chovatelé ovlivňují chemizmus vody spolehlivějšími způsoby, než nejistým rozpouštěním vápníku z mušlí. Nicméně lastury se záměrně používají při odchovech tzv. šnekáčů což jsou africké cichlidy se specifickým chováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 20:57 Žena sharon [126] Re: Falcon-554
pokud chováš ryby, které upřednostňují tvrdou vodu (živorodky, africké cichlidy ap.) tak tam být můžou (pokud se teda týká kvality vody)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 20:45 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Falcon-554
Ja sem si pred porizenim akvaria koupil takovou malinkou knizecku pro maly deti :) pisou co je potreba jak udelat sou tam obrazky :) a tam teda pisou ze do akvaria nepatri:
kořeny přinesené z přírody (sou u toho nejaky vyjimky) kameny obsahujici vapenec, schranky morskych mekkysu (ulity,lastury), cerstve skorapky kokosovych orechu a pomalovane hracky....
tu knizecku sem si koupil protoze sem nikdy akvarko nemel tak sem si nacerpal nejaky informace :) slo by to urcite i z netu ale ten si nemuzu vzit sebou do "čítárny" (tam kam chodil i kral pesky) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2006 20:36 Falcon-554 – Mušle v akvárku
Můžete mě někdo říci svůj názor na umístění "mušle" v akvárku? Jedna akvaristka mě psala, že mušle "kazí" vodu tím, že mění Ph vody. Důvodem má být vápník co se postupně uvolňuje z ulity po mušli. Na druhou stranu mě jiná akvaristky říkala, že mušle měla celý život v akva a nikdy nějaký problém neměla. Jsem začínající akvarista, tak si nechám rád poradit. Pokud tedy máte někdo nějakou radu,zkušenost či podnět ( upozornění ), tak se o to podělte. Díky ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 3725x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/834-musle-v-akvarku?od=101