Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mušle v akvárku

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Mušle v akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 08:53 Delfínek Re: Čudla
škeble je ale chráněná no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 22:36 Čudla
Jednou na rybách jsem na obleru(styl rybaření)vytáh přichycenou živou sladkovodní škebli,bylo to asi před 4 lety,a s tátou jse mněli asi 80l. akva a tak jsme se rozhodli ji tam dát žila tam asi1,5 roku a rybyckam to podle mne nic zvlastniho nedelalo. :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 20:34 Nobody Re: Silent
Měly by být ovšem z importu.Ty naše... :)
Taky by šly živorodky. ;-) Vyskytují se i ve vodách brakických. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 17:41 R Muž Silent [5949] Re: popelucha
Máš pravdu. Díval jsem se na fishbase a žije v oblasti Kantonu v roklích Bílých oblačných hor. Voda má pH 6-8, tvrdost 5-19 dH a teplota 18-22 stupňů. :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 17:29 Žena popelucha [12] Re: bushmanka
Já jsem se dočetla, že kardinálky jsou z krasových oblastí. Čili těm jediným ze jmenovaných druhů by tvrdá voda neměla vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 12:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bushmanka
dej to do skalky. kytky v ní budou mít mnohem větší radost než v akva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 12:10 bushmanka Re: Johan
diky...upřímně jsem si sama myslela že to nepujde...to bude mít mamka radost že se táhla s takovým těžkým kusem v kufru a nic z toho nebude...ale dekorace je to fakt supr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 11:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bushmanka
co tvrdost, ale hlavně pH.. to ti může stoupnout klidně až na 8!! myslím, že je spoustu jinejch dekorací, které udělají akva krásné a vápencovej šutr to být nemusí! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 11:49 R Muž Silent [5949] Re: bushmanka
Tak to by mohl být problém. Tvrdší vodu snáší živorodky, středoamerické a východoafrické cichlidy. Bojovnice , kardinálky a siamky jsou z měkkých až středně tvrdých vod kde je tvrdost tak do 10 stupňů dKh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 11:43 bushmanka Re: Silent
aha aha....mam bojovnici, parmičku zlatoua siamskou kardinálku č....co myslíš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 11:41 R Muž Silent [5949] Re: bushmanka
Ta chemická reakce se zákalem rozhodně neprojeví. Zákaly v akváriích bývají většinou biologického původu. Pokud ho tam dáš tak bude stoupat tvrdost vody. A pak záleží na druhu ryb jestli to snese nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 11:34 bushmanka Re: Johan
to máš pravdu proto se pořád zdráhám ale když mi tam začne probíhat tato reakce tak se to projevý zákalem...myslím si že by ve sladkovodním akva nevadil on totiž vypadá spíš jako kamen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 10:35 R Muž Silent [5949] Re: bushmanka
Pokud máš mořské akvárium tak jo, ale do sladkovodní nádrže korál rozhodně nepatří. Byť je sebekrásnější. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 10:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bushmanka
ono nejde o to jestli kalí, ale o to, že se ve vodě "rozpouští" CaCO3 + H20 + CO2 = Ca(HCO3)2 mění chemismus vody. já bych ho tam nedával.
Edit: jej, zapomněl jsem že do mořského klidně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 10:32 bushmanka
Zdravím,
prosím vás mohl by mi někdo poradit? mamka mi z dovolené přivezla kus korálu který díky otvorům a prasklinám tvoří krásnou jeskyni jen nevím jestli ho mužu do akva dát zatím je umístě ve váze a vodu nekalí co myslíte můžu nebo ne? rybičkám by se určitě líbil :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 14:28 václavka Re: Petulinka
POkud savo neporuší ty vrstvy....bo je převařím....akvo bylo celé vydensifikováno savem a to i rybky a žijou takže se neboj a mlžeš to taky vyzkoušet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 12:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: václavka
to je natobě jak moc se bojíš, že si něco se škeblí přineseš. já když něco dávám do akva, tak to jen opláchnu teplou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 12:11 Petulinka Re: václavka
Savem to uršitě nedělej, pak ti umře všechno v akvu ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 07:58 václavka Re: Johan
Jsou nasbíraný z přehrady ale teda vymrzlý dosti je to od podzimu vypuštěný, ale to snad nevadí....mám je převařit nebo vysavovat radši?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 19:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DonJuanKarlos
to je sice hezký, že je z perleti, ale perleť je vápenec, akorát ve formě aragonitu.. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 19:09 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Johan
Rozpouštět se bude hoodně pomalu, protože pokud je to škeble tak je její schránka zevnitř perleťová palec a podle mě vydrží docela dost potlesk takže jí klidně použij palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 18:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: václavka
rozpouštět se bude určitě.. pokud nešumí, tak asi proto, že je na to ocet slabej. jde jen oto, jestli to dokáže až tolik ovlivnit vodu v nádrži.. atd. zkuste to, vyndat jí můžete vždycky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 14:16 václavka Re: filipsi
Zkusím je tam dát, ale když to nic nedělá tak si myslím že by to nemuselo se rozpouštět..nevím kdo je tam má nebo ne v akvu, ještě se zetptám v akvaristice jakej na to maj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 22:31 Muž filipsi [1295] Re: Akusek
Proc? Myslis asi skeble morske, ale nejak si moc nedokazu predstavit proc ne nektere schranky sladkovodnich mlzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 22:20 Akusek Re: filipsi
do sladkovodního akvaria se škeble nehodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 20:34 Muž filipsi [1295] Re: Johan
Ano, kazdy je jiny. Takova perlorodka ricni se rozpousti fakt blbe. Ale treba schranky odeslych neritin (par) v akva beze strachu mam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 19:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: filipsi
já je vytahuju. teď když jsem zkoumal proč mám vysoké pH, jako jednu příčinu jsem určil schránky slávičky. v HCl se rozpouštěly rychleji než vápenec!! a když se kouknete na schránky okružáků, taky moc trvanlivé ve vodě nejsou. ale například schránky velevrubů byly trvanlivé docela dost.
to fillipsi: ochrané vrstvy sice mají, ale jenom zvenku. ale jak ste napsal, proti gustu :-D když se tam někomu líbí tak proč ne.. já už je tam strkat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 19:32 václavka Re: filipsi
Tak nepění to zevnitř ani venku a to jsem polila celou škeblu a nic...dám je tam bude to krásný už se na to těším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 19:09 Muž filipsi [1295] Re: václavka
I kdyz schranky mekkysu tvori ruzne formy vapniku casto, ja bych vetsinu skebli a musli v akva jako tragicke nevidel. Z obou stran maji vetsinou uchranne vrstvy, ktere rozpousteni zabranuji a jsou dost trvanlive. Takze tady bych volil podle druhu, poctu a velikosti a podle gusta.
(edit - pro odpirace musli a skebli - prece taky neodmitnete dospelou ampularii a neritinu s tim, ze vam budou pritvrzovat vodu a jsou nevhodne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 18:53 václavka Re: chicko
Tak nevím, ale keble nešumí ani jedna ze 3 hop tak je tam dám proč by ne když je to v pohodě...nevím jestli mají šumět ale mě nešumí ani trošku a to jsem to pro jistotu dost zkoumala
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 08:40 Muž chicko [124] Re: Kamekh
Škeble šumět určitě budou :-D smich , do akavária zcela nevhodné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 08:24 Kamekh Re: vaclacka
Kápněte na škebličky ocet nebo kyselinu, když to nebude šumět, nemělo by to vadit. Vzhledem k tomu, že schránky pocházejí z přehrady, bych je desinfikoval. Asi převařením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 08:09 václavka – Schránka škeble jako dekorace na dno-škodí??
Zdravím chtěla jsem se zeptat jestli se z té schránky od škeble nemůže uvolnovat něco škodlivého pro akvárium, byli jsme u přehrady a úár jsem si jich nasbírala a chtěla bych je použít jako dekoraci na dno

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 10:08 Muž Vodník1 [16] - AmerikaRe: ČUPR, rolandmynar
Ať si každý dá do nádrže co chce (dle vkusu) jen mušle tvrdí vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 10:02 Radka Re: ČUPR
Není třeba tady zacházet do diskuzí,protože Aky je malá holčička,která má jiný vkus než my dospěláci.Pokud se jí mušle líbí ,tak ať je tam má.O přitvrzování vody jsem jí psala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 21:41 rolandmynar Re: ČUPR
Mě je jasné, že má každý jiný vkus, ale řekni mi, v čem by měli bydlet šněkáči, popř v čem se podle tebe liší ulity mořské od sladkovodních? Měl jsem moře doma a řekl bych, že v ničem. potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 21:39 Muž ČUPR [204] - TetryRe: rolandmynar
Promiň mi prosím, ale byl to můj názor. Myslel jsem jen, že není vhodné do sladkovodního akva dávat mořské ulity no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 21:38 Muž bunda [28] Re: rolandmynar
ČUPR to popsal přesně. Akva má být takové, aby vypadalo přirozeně. Ta mořská mušle nebude ve sladkovodní říši vypadat pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 21:35 rolandmynar Re: ČUPR
Nechápu jak můžeš srovnávat ulity s umělými potápěči, truhlami apod... Vždyť je to přírodní materiál, škebloví a ulitoví živočichové žijí ve sladké i ve slané vodě a nevím nevím, co by ti na to řekli tzv. šnekáči, tj. rybky, které bydlí přímo v prázdných ulitách? Kde by asi podle tebe měli bydlet? Mají být home lesáci? coze Jen proto, že se ti nelíbí prázdné mušle a škeble? rozzureny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 21:11 Muž Kolco [57] Re: ČUPR
U jednoho člověka jsem viděl 600 litrouvou nádrž se stádem 25cm piraní,kde dominantní dekoraci tvořila pravá kravská lebka i s rohama a válelo se tam několik menších kostí.Samozřejmě nechyběly rostliny,větve,kameny.Je to kýč?Můj názor - velmi nekonvenční,velmi originální poněkud šokující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 20:34 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Aky
Rozhodně NE no Jsem zásadně proti dekoraci z nejrůznějších ulit mořských živočichů do sladkovodního akvária. To samé platí pro nejrůznější "potápěče" "lebky" "potopené pirátské lodě" "ponorky" "truhly otvírajíci víko a uvoňující vzduchové bublinky"..... Vrcholem nevkusu jsem viděl nedávno jakéhosi klauna na balónku jako vzduchování.
Použij pouze přírodní materiály blížící se biotopu Tvého akvária. Pokud budeš mít v biotopu kořen místo kamene a naopak - je to určitě menší zlo, jak výše posané kýče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 17:04 Radka Re: Aky
Aky, pokud máte doma vodu měkkou,tak mušle nevadí.Jen když je voda tvrdá ,tak by to mušle zhoršovaly a kytky v akva by špatně rostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 15:14 140bpm Re: Aky
do morskeho rozhode. do sladkovodneho skor ee, ale koniec koncov je to tvoje akva... ale mysli aj na rybky a snaz sa im vytvorit prirodzene podmienky, ake maju volne v prirode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 14:37 Aky – co se hodí do akva?
hodí se do akva mušle z moře?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 15:55 pepo Re: Baru
mam v akavarku musle asi 6 let a nic se s nimi nedeje je to volovina ze je tam nemuzes mat gupky mi do nej kladou ikry ale zrejmne je to tym ze je vyvaram v slane vode vzdy kdyz cistim uplne cele akvarko tak za 3 mnesice velice dobre je kdyz tak za dva tydni nasypete dve lyzicky kuchynske soli voda se vam vubec nezafarbi alespon mne to tak funguje
ps:jsem ze slovenska sorry za chyby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 10:07 Sidonius Re: georged
Georged: Čím kyselejší voda je, tím více se vápenaté schránky rozpouštějí...
O to právě jde. Problém s těmi skořápkami, ulitami ap. nastane např. ve chvíli, kdy začnete mít potřebu přidávat do vody CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 09:49 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Baru
Pár jsem jich tam dal, kvůli šnekům(ampulárkám). Na tvrdost vody to má minimální vliv(dal jsem tam ulity, skořápky od vajíček, sépiovou kost a kousek vápence :-D a tvrdost se zvedla o 1dGh - měřena tvrdost vody v akva oproti tvrdosti vody ze zdroje ;-) ). Ono bude hlavně záležet na objemu vody v akva a na Ph. Čím kyselejší voda je, tím více se vápenaté schránky rozpouštějí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 09:27 zaciatocnik Re: Baru
cawte enviem akov vy alôe ja amm uz asi vyse 14rokov musle v akvariu a nic sa nedeje a mam 14rokov:-Dale tie msuel su tam yvse 14rokov lebo aj moj oco choval ryby tak preto su tam uz vyse 14 rokov a nemam problemy s nicim a mam 118l akva a msuel amm na jednej kope nahadzane abo boli ako srisa pre moju fosiliu a vobec sa nerozpadavaju :-| tone ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 20:22 Baru – ..
Můžeš...Mám je tam taky-nevím proč by měli nadit,ale musíš je před tím vyvařit ve slané vodě a potom omýt-to musíš udělat se vším ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 14:52 Žena Marfi [10] Re: oldkiwinka
mušle tam nedávej, rozpustí se a budeš mít tvrdou vodu plnou vápníku. Ale kost vodě nevadí je pěkně ožraná od rybek smich taková čistá.. máš piraně? hmm smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 3725x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/834-musle-v-akvarku?od=51