Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Netradiční krmiva

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Netradiční krmiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 15:29 JuraS – Re: včelař
Sice nevím jestli ti to k něčemu bude...v normálním obchodě to nekoupíš..já to mám ve sklepě zabalené ve smršťovací folii, zabalené v jednoom pytlíku, zase ve folii, zase v pytlíku a to celé v uzaviratelném kbelíku..a stejně je to cítit..jak jsem sáhl na ten kýbl...ale neboj..za půl hodinky to už nevnímáš..problém je, že jestli máš doma záclony tak buď vyprat a nebo vyhodit..koberce taky..je to vlastně fermentovaný kril...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 15:23 Muž včelař [44] – Re: JuraS
jo díky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2009 15:21 JuraS – Re: včelař
Ta věc se jmenuje belachan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 15:18 Muž včelař [44] – Re: JuraS
Tvů příspěvek je supr pro nezasvěcené (nevýrobce boilies)nevíme vůbec nic je to jako v serialu akta x taky ses nic nedověděl tak nám prosám napiš jak se ten zázrak jmenuje jinak je příspěvek k ničemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2009 15:04 JuraS
Netradiční..? Dnes jsem koupil diskům Hikari Discus Bio-gold malé granulky..hned po otevření mě do nosu praštil velmi známý smrad (pro mě a rodinu)..těch 40 gr za necelé 2 stovky a smrdí to tak jako něco čeho mám ve sklepě asi kilo..jedna účinná složka pro výrobu boilies. Kapraři budou vědět o co jde a mají li toto krmení doma doplní název..jak to vypadá tak si začnu vyrábět i krmení pro disky páč jak koukám tak mám doma ingredience pro super profi prodávaná žrádla...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 16:10 dan999
no tak ja sem udelal z kančiku přičnopruhých byložravce. daval jsem jim ledovy salat a jeli po tom jak clovek po diaantech

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 01:01 0 Re: Sisa
Radši to ani nezkoušej (vysoký obsah cukru) a dej si ty piškoty k snídani s mlíkem , pokud se z toho nepo- , však víš co. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 19:37 Sisa – krmenie
co by sa stalo kedy som rybkam dala kusok rozdrvenej piskoty? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 06:32 Žena katunka [158]
for Reenik: téměř stoprocentně se nejednalo o mola, ale o zavíječe (tipuji nejrozšířenějšího zavíječe skladištního), což je kosmopolitně rozšířený skladištní škůdce. Krmit larvami bych se nebála...měří max. 3-4 mm, takže myslím, že jsou pro většinu ryb stravitelné a hlavně se nemusí nijak krájet, což bych třeba já nezvládla :-D . Btw...doporučuji prohlédnout všechny domácí uskladněné potraviny (mouka, strouhanka, rýže, musli, oříšky, čokolády....apod.) s největší pravděpodobností už je tam budeš mít taky. Pokud ještě nebudou vylíhlá vajíčka poznáš jejich výskyt podle pavučinek v rozích nádoby nebo sáčku s potravinami. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2007 21:33 Reeeniiik – Ahooj:)
Ahojky, já sem si koupila sušený perloočky v pytlíčku a nějakou záhadou se mi v nich začali líhnout molíci - hajzlíci.. :-D asi si prokousali dírku a prostě tam nakladli larvy.. no a když sem chtěla krmit perloočkama, našla sem v nich čerstvě vylíhlý ještě nerolítaný moly - no a tak sem je tam hodila.. taky o ně byla bitka.. nejvíc jim chutnaly molí larvy, ale těch se moc nenašlo, většinou se stihli vylíhnout.. Rybky to přežily a myslím že si pochutnaly.. Mravence nevím.... ty bych jim nedávala, ale takovej ten menší hmyz.... proč ne... palec
(to s těma nemocema je pravda, ale..... to bysme rybkám nemohli dávat nic...)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 21:08 Žena Dorianna [2]
Nedávno jsme zabili dva komáry a hodili do akvárka. Byl o ně velký boj, obě napapané ryby ještě žijou. Nikdy nevíš, co kde najdeš, jakou nemoc kdo má, ale všeobecně bych si s tím hlavu nelámala a rybám dala co hrdlo ráčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 17:19 oldkiwinka
mravenci nepošplichaní raidem možná jo, já jim osobně dávám muchy, když nějaká otravuje...ale včely se prý nemají moc dávat.nevím,proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 16:55 smajlik
Hoď ho tam,prudiče jednoho,a uvidíš :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 16:50 Muž Onďa [32]
Ja tak krmim jeseny v jezirku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 16:41 Muž PT [89] – krmeni vsim moznym
Pratele :) ,

je mozne ryby krmit letavym hmyzem bezne se vyskytujicim v lidskych pribytcich? Nejake skusenosti? Mouchy, komari, mury, moli, tiplice, jepice... ale treba i mravenci?
jsou schopny ryby hmyz naporcovat, pokud je na ne prilis velky?
Nebo radsi nekrmit verbezi z bezpecnostne-hygienickych duvodu?
Ptam se, protoze zima je pryc a lita tady kolem me jeden prudic... tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 11:19 Vodník – .
Já dal okurku šnekům a paví očka jí uplně vyžrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2006 18:49 Caleb – jablko
No jablko jsem myslel treba pro Krunýřovce :-) Slabej plátek, aby ho mohli okusovat... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2006 16:37 Lucík – krmivo
Moje rybky papaji vsechno smich jednou jsem jim dala i malicko rozmixovaneho krabiho masa surimi mohli se utlouct ale jen malo aby to nenadelalo bordel nestacilo vsak ani dopadnout :) smich a jinak jsem jim dala okurku na malicky kousky a taky dobry ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 16:08 solem – ovoce
Některé naše ryby s chutí pojídají ovoce, ale vzhledem k velikosti akvarijních rybek nevím jak bys jim chtěl to jabko předkládat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 15:29 Caleb – zpestření
OK, až si zřídím karanténní malou nádrž, tak to možná zkusím. Uvažoval jsem jen o zpestření stravy.

A co např. to jablko ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 15:24 solem – rybky
záleží na rybkách, u všežravců nebo bílo žravců bych neviděl problém, a ty zbylé asi nudle neosloví. :) Rozhodně by ale nebylo dobré krmit tím pravidelně, ale jako zpestření to myslím nemůže škodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 15:21 Caleb – kazivost
Takže kdyby těstoviny (např. jemné nudličky...mírně rozvařené) rybkám chutnaly a ihned je spotřebovaly....bylo by to teoreticky možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 15:16 solem – naše strava
Problém je že většina naší stravy je buď nastná nebo obsahuje převážně denaturovaný proteiny a ty se hrozně rychle rozkládají a kazí, takže není příliš vhodná, jinak zkušenosti mám u kaprovitých ryb, těm jede docela vařené brambory, těstoviny a bramborová kaše obzvláště, ale ta ti z akvária může udělat docela slušný humus, ikdyž by měla být docela snadno odbouravatelná, naopak třeba od masa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2006 14:51 Caleb – krmivo (netradiční)
Zdravím všechny ahoj

Nemáte někdo zkušenost s přikrmováním rybek "lidskými" potravinami? Například vařená rýže, těstoviny, brambory. Pak třeba nějaké ovoce....jablko?
Ze zeleniny jsem vyčetl např. špenát, syrový plátek brambory, okurka, list salátu....takže na zeleninu se ani moc neptám.

Mám už nějakých 15 let papouška, který žere snad všechno co my. Miluje jogurty a tvarohové dezerty, máslo :-), polévky, klidně i knedlík s omáčkou, těstoviny :-)) Občas maso, sýry. Má rád teplé jídla. Občas to zapije i pivem (samozřejmě pár loků) :)

Z ovoce má rád jablka, maliny a ještě pár dalších.....zeleninu téměř nežere (mimo vařené mrkve a kukuřice). Vyjmenoval jsem jen část :-) Jeho hlavní potrava je slunečnice a každé ráno piškot s čajem :) Takže opravdu všestranná strava.

Co je nejlepší, nikdy neměl zdravotní problémy a má se stále čile k světu.

Nechci srovnávat ptáka a ryby, ale zajímaly by mě Vaše názory a zkušenosti.

PIC ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 6 ...... [7]

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 12480x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/790?od=301