Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Netradiční krmiva

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Netradiční krmiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.08.2012 11:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: swopman
swopman napsal: Tak jsem pro zajímavost zkouknul obsah a našel jsem tam pouze zinek a mangan. Jinak maso, obiloviny, ryby, taurin, vitamíny D, E atd. Ale jak jsem psal, nějakou dobu tím krmím kančíky a relativně dobře po tom rostou, samozřejmě jen jako zpestření, nikoli jako pravidelné krmení :)
Nevím co máte za značku, ale složení bývá velmi podobné...
Pedigree konzerva hovězí v želé
Složení: maso a výrobky živočišného původu 45 % (včetně 4 % hovězího masa, 4 % čerstvého masa), oleje a tuky, vedlejší výrobky rostlinného původu, bílkovinné extrakty rostlinného původu, minerální látky. Deklarované jakostní znaky (v %): N – látky 8 %, tuky 5.5 %, anorganické látky 3 %, vláknina 0.4 %, vlhkost 80 %, vitamin D3, Vitamin E, jodičnan vápenatý bezvodý,

síran měďnatý pentahydrát, ....nevím jak například s tou mědí....!!!!

síran železnatý monohydrát, síran manganatý monohydrát, síran zinečnatý monohydrát.

coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 11:42 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
No moji psi taky vločky a granulky pro rybičky milujou, ale nabízím jim to jen jako pamlsek, třeba špetku týdně.
To že někdo háže ocelátům a podobným rybám psí granule jsem taky už mnohokrát slyšel a četl.
Ale házet rybkám kočičí konzervy, to jsem ještě neslyšel, a popravdě by mně to ani nenapadlo, když je tolik "přirozenějších" způsobů jak rybičkám dopřát masitou stravu. Když je spotřeba velká a "patentky a spol" se prodražují, dá se koupit flák mraženýho filé nebo pytel grundlí (takový ty malý mražený rybičky) a futrovat je tím.
Popřípadě se dá ve vedlejším akváriu pěstovat houfy pavích oček :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:02 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: hr
moje kocky krmeni pro rybicky zboznujou! akorat je to silne neekonomicky :-) (prisla jsem na to nahodou, nenapadlo by me to, pri presypavani krmiva se stalo, ze cast se jaksi odsypala na podlahu... no a prijely dva chlupaty vysavace, a uklidily, a pak vzdycky jak videly, ze jdu krmit rybany tak prudily, ze chtej taky... no, sem tam trosku dostaly... absolutne vede vlockove krmeni, a z toho pak spirulina)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 07:29 Muž swopman [5] - AmerikaRe: LiborSprysl
Tak jsem pro zajímavost zkouknul obsah a našel jsem tam pouze zinek a mangan. Jinak maso, obiloviny, ryby, taurin, vitamíny D, E atd. Ale jak jsem psal, nějakou dobu tím krmím kančíky a relativně dobře po tom rostou, samozřejmě jen jako zpestření, nikoli jako pravidelné krmení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   15.08.2012 17:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: koikapor
koikapor napsal: to by zaujímalo aj mňa, aj keď takto nekrmím
Jako že byste koštnul kolego? smich Problém v krmení psím či kočičím žrádlem má jednu drobnou nevýhodu...Ta spočívá v tom, že krmiva jsou doplňována také látkami, které jsou pro ryby velmi nevhodné...Savci potřebují například některé kovy, které jsou pro ryby smrtelné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 16:57 Muž koikapor [163] - divoké živorodky
to by zaujímalo aj mňa, aj keď takto nekrmím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 15:55 Muž swopman [5] - Amerika – Krmení kočičími konzervami
Zajímá mě, zda-li někdo praktikuje pravidelně krmení ryb (např. kančíků, cichlid obecně) kočičím (nebo psím) žrádlem z konzervy. Já podávám občas pro zpestření a ryby se po něm můžou utlouct. Jen jaksi nevím, zdali by, při dlouhodobějším krmení nenastaly nějaké zdravotní problémy hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 16:56 Žena Alkestis [9] Re: 1975
Ano, tyto stranky znam, ale tim specialni jsem myslela opravdu specialni. Jedna se o tabletky pro axolotly a ty vyrabi aquamaster. Bohuzel jsem je nasla jen v nabidce e-shopu v americe a australii. Hlavne v tom australskym bych si vybrala aj dekoraci... moc pekna nabidka... ale to postovny... me trochu desi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 14:09 JuraS
zjištěno...např ve štěrboholech..zavolat, domluvit se a dovezou s navezeným zbožím tak +- autobus do 14 dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 13:48 JuraS
a najde se v Praze nějaká "dobrá" akvaristika která má v prodeji živé viz. www.aquamaster.cz/… ?? mraženou kupuji na inzerát po kilovkách kde cena výjde pakatelná proti rozvážení do balení co mají v akva prodejnách. Jo a např mražené hovězí srdce z tohoto balení je 10x jemnější a lepší než to co seženu v prodejně..škoda, že nepíše v mém odkazu zda jde o slano nebo sladkovodní artemie...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 01:37 Muž 1975 [9] - RostlinyRe: Alkestis
www.AQUAMASTER.CZ Jinak v každé lepší-normálni akvaristice. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 23:54 Žena Alkestis [9] – Specialni krmivo
Dobry den, mate nekdo nejake zkusenosti kde by se dalo koupit special krmivo od aquamaster?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 23:52 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Wader
to sou zavijeci. jak si uz zjistil sam, ty rybam chuti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 20:36 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: LiborSprysl
Mócha to jistě přežije (jinak by v létě nebyly), ale ty červíci, no nevím nevím.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 19:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomas Enderson
Hele mně třeba octomilky v rybárně nehynou ani ve třicetistupňových mrazech, které jsou venku smich A divil by ses, stěhoval jsem před mrazy pod střechu morčata a kde se vzaly, tu se vzaly....stréců sedí vám mócha na repáků a to je před rybárnou nějakých dvanáct, patnáct stupňů...Takže já bych mohl i s tou flákotou v zimě, nemusím čekat na léto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2012 19:48 S Muž invalida [3881] Re: Tomas Enderson
Uložit to ven pro chuděry bezdomovce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2012 19:45 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: LiborSprysl
Jo zapomněl jsi dodat, že pro lepší efekt a spokojenost v domácnosti, je to lepší nechat maso někde venku. Jen se obávám, že v těchto dnech se asi mochy jen tak nikdo nedočká. Zato to maso bude dobře konzervováno. smich

PS: Pro méně chápavé, je to zajímavý pokus na léto.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 10:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: spajk17
Když se vám to nebude eklovat, nechte někde mouchám "napospas" kus flákoty a až se červi vylíhnou, to teprve uvidíte ten šrumec, až budete krmit. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 10:44 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
tak to je dobře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 10:41 Wader
NO zkoušel jsem to a ten červik se teměř nedotknul ani vodni hladiny a už nebyl :). Takže jim chutna :) a když jim chutna tak jim to dopřeju :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 10:40 S Muž invalida [3881]
Zkusit to můžeš a asi jim i bude chutnat jestli to nebude tvrdý. Drátovci to ale nejspíš budou a Ti jsou jako drát ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 10:34 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
dobrej napat to me nikdy nenapadlo ale nevim jestly se stim mužou krmit rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 10:31 Wader – červi z hřibu
Ahojte dneska mamka delala poradek a v krabicce s hribama objevila cerviky nevím co to jsou za cerviky tak se ptam jestli snimi muzu krmit pavi očka a neonky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.01.2012 09:43 S Muž invalida [3881] Re: scorpion075
Aloe...vím že obsahuje dost vody...tudíž bude suchomilná...s velkou pravděpodobností se v přírodě nevyskytuje kolem vody a tím pádem tam nepadá nějak často...toť názor...A příroda je moudrá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 22:38 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: radulkav
Aloe rybám asi neublíží i v přírodě zobnou do všeličehos co do vody spadne. A jestli jim to bude ku prospěchu? O tom upřimně pochybuji hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 22:09 radulkav – list aloe do akvária
Možná je to blbost,ale syn mi utrhl list aloe a mě napadlo,jestli je možné ho dát do akvária.Vím,že se používají extrakty z aloe a jsou prý pro ryby prospěšné,ale nevím,jestli se může dát přímo kus listu.Zkoušel to někdo?Napadlo mě,že by si ryby mohly zobnout a i kdyby ne,že by se ty prospěšné látky mohly z listu uvolnit,třeba jako u olšových šištiček.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 18:12 Muž gati [13]
Zdravím dnes jsem zkusil hodit mým terčákům,ždibek jiker z kapra.To byl mazec,mohli se po nich umlátit.Máte někdo podobnou zkušenost? Nemůže jim to nějak ublížit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: honzaprouza77
Tak to by byla samozřejmě jiná palec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:11 Muž honzaprouza77 [18]
Třeba koření jménem patentky, nebo ampulárky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: honzaprouza77
Tak to je samozřejmé že bez něj. Bych chtěl vidět člověka, kterej by mu to okořenil :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:06 Muž honzaprouza77 [18]
jistěře to tak je, vrubozubec je až na 2 místě, ale má to bez koření atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2011 17:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: honzaprouza77
Jednu dobu (fakt kdysi dávno) jsem strouhal srdce (myslim že snad hovězí) rybám. Moc jim chutnalo

honzaprouza77:
To bych si to raději smíchal s cibulí,solí, pepřem, paprikou, worchesrtem, sojovkou, kari..... a dal to jako krmení sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 14:18 Muž honzaprouza77 [18]
Táta dá někdy vrubozubcům maso na tatarák. :) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 16:00 JagerMaister
tak idem nato !!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 17:52 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: romant
Tak nějak, bude to vypadat jako když se dostanu k uzenýmu nebo držkovce, strašnej masakr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 17:16 R Muž romant [27987] Re: bluemonster
Dej jim je a uvidíš jak se vaří voda. Dost dobrý živý krmení pro většinu ryb(který je jsou schopný pozřít). X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 17:11 JagerMaister
ahojte mám dotaz vonku v nádrži máme teda dosť pakomárích lariev dalo by sa ich použiť ako krmivo pre ryby ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 14:25 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Banán
V domnění, že se zavděčím ancíkům, jsem zkusi rybkám předložit kolečko banánu. Ancíkům je banán celkem šuma fuk, zato však mřenky nádherné (a nejspíš mřenky všeobecně) banán milují.
Ale co mě nejvíc překvapilo, docela zachutnal sumečkům rodu Corydoras(u mě konkrétně Sterba, Black Venezuela).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 15:23 R Muž romant [27987] – Re: Tudy
No řekl bych, že se u Tebe mají čichavci a nejen oni náramně dobře. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 15:10 Muž Tudy [330] - Krevetky – zelenina pro Čichavce
Jakou zeleninou prosím dokrmujete Čichavce? U mě okusují řasy, dále sem tam oždibují okurky a rajčata určená pro Ancíky a také tablety se spirulí. Jde mi o to, zda jim tohle ze zeleného krmení stačí nebo mám ještě přidat něco extra ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 14:20 Muž vlacek [402] – Re: Tudy
No, nechtel bych pak umyvat naradi pouzite k mixovani. Strasne tezko se toho slizu zbavuje.
Jinak ja slimaky krmim, ale kapra co ma 25cm :-) Ten spanelske slimaky zpracovava vcelku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 14:14 Muž Tudy [330] - Krevetky
Vyzkoušej, rybky si určitě pošmáknou. Můžeš je také nechat povyrůst na zelenině a pak před zkrmením rozmixovat, pokud na to máš žaludek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 14:04 Glad – Krmení slimáky
Ahoj, našel jsem na zahradě vajíčka Slimáků. Teď je mám v krabičce od ramy a začínají se líhnout. Jsou vhodné pro rybičky v akva? (Mečovky, gold molly, black molly, betta, ancistrus gold a mnohoostni, parmičky černopruhe, krevety) Popř. že bych je vykrmil, až budou větší a hodil je tam. zrovna předevčírem mi uhynul v noci jeden ancistrus (9cm) a do rána z něj nezbylo vůbec nic, jen bílé průhledné kosti a lebka, takže masožravci to zřejmě jsou :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 23:12 Libor123 – Re: Caleb
Ancíkům chutná skoro všechna zelenina a Kančíkům taky. Tak, já krmím krmivem a zeleninou. palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 17:34 jasanek29 – Re: provokater
okurka jim chutná,ale nikdy jsem nezkoušel cuketu,takže můžu,super,díky ;-) :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 17:28 kreten – Re: jasanek29
Pořád a stále:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 17:27 jasanek29
Lidi,mohl bych dát rybkám,ancákům do AQ plátek cukety????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2010 21:38 S Muž invalida [3881] – Re: RadioactiWe
Víš jistě že byli jen na vašem poli? Jednou sem pozoroval hromadnej úprk z mýho pole po postřiku k sousedovi... no když už nachytáš tak to spař horkou vodou nebo rozšlápni..do akva ne!"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 21:34 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: invalida
Chcel som takýmto spôsobom pomôcť babke :) Postriekané to nieje, to viem iste hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 21:26 S Muž invalida [3881]
Já bych se bál že žrali brambory po postřiku..mám dražší elka...nemám proto argument..jen bych to prostě nezkoušel...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 12480x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/790?od=201