Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Netradiční krmiva

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Netradiční krmiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.04.2017 09:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: KLeo
Jenže když se podíváš do karty třeba Ancistruse, tak tam je napsáno, že jako malý upřednostňuje rostlinnou potravu, ale se zvyšujícím se věkem přibývá ve stravě masité složky. A i třeba rostlinožravá piraňa zvaná pakú se sice živí plody, je schopna rozlousknout i větší ořechy, jenže ořechová jádra obsahují, mimo jiné, i tuk. Takže bych to vegetariánské krmení neřešil. Mohlo by se stát, že snahou o vegetariánství by se docílilo opaku a sice, že by ryby strádaly kvůli nějaké chybějící složce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 09:26 Angus68 Re: KLeo
Vegetable flakes od f.Prodac (Italie),ale ta rybí moučka je asi všude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 09:17 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: KLeo
A myslela jsem si,že by mohla existovat nějaké čistě vegetariánská krmení.

Třeba Dennerle má u jedné řady krmení slogan: "Ryba je kámoš,ne žrádlo."
(ale tam zas sice nemají rybí moučku,ale mají tam rybí oleje a korýše...takže to taky není úplně veg.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 09:13 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: ctibum
No,jsem vegetariánka a napadlo mě,že je zbytečné u býložravých ryb (jako jsou např. ancistrusi) abych dostávali třeba tablety se spirulinou,kde je ale i živočišná složka jako je třeba rybí moučka,jen protože to tak výrobci do toho dávají kvůli tomu že je to levné.

Jinak zatím krmím běžnými vločkovými krmivy a tabletami s živočišnými složkami,ale jak říkám u býložravých druhů mi to připadá zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 08:11 R Muž ctibum [6923] Re: KLeo
A důvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 08:09 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: KLeo
já přikrmuji žabincem a okurkou.
Krmení bez živočišné složky je podle mě pro většinu ryb týrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 07:55 sachlj Re: KLeo
špenát? kopřivy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 07:42 Žena KLeo [13] - Živorodky – Vegetariánské krmivo pro ryby
Nevíte jestli se vyrábí čistě vegetariánské krmivo pro ryby,které by neobsahovalo žádné rybí moučky,oleje,korýše apod.?Dívala jsem se na internetu,ale buď krmiva pro býložravé ryby obsahují něco z živých zvířat nebo výrobce složení neuvádí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 11:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: Omylem jsem koupil předsmažené koktejlové krevetky. Myslíte, že tím můžu krmit masožravé ryby, nebo ty krevetky mám radši sníst sám?
Ryby to žerou, ale mám hodně vzácné a drahé ryby. Takže radši si připlatím za něco pořádného, než riskovat.

Rybám bych to asi nedával. Bůhví, co v tom je. Takže asi klasika - budeš je muset sníst sám. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 10:08 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Omylem jsem koupil předsmažené koktejlové krevetky. Myslíte, že tím můžu krmit masožravé ryby, nebo ty krevetky mám radši sníst sám?
Ryby to žerou, ale mám hodně vzácné a drahé ryby. Takže radši si připlatím za něco pořádného, než riskovat.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 17:58 Muž DaveLister [478] Re: lenkalor
Jo to vypadá použitelně, i když tedy ta cena za 50 g je taková rybářská, díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 17:25 lenkalor Re: DaveLister
Dobrá, tak druhý a poslední pokus. :-) KAMOFISH- rybářské potřeby skladem-rozpustný extrakt z pivovarských kvasnic. Rozpustný i ve studené vodě,vhodný do mixů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 16:37 Muž DaveLister [478] Re: lenkalor
Ten je mazací, tam bude asi plno přísad a nepůjde rozpustit ve vodě. Potřebuju v prášku, chci namíchat nějaké ty živná média z receptů na akvaristovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 16:21 R Muž afc1886 [14695] Re: lenkalor
Zase se tak neboj ;-) www.aso-online.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 16:01 lenkalor Re: DaveLister
Nevím jak sem dát odkaz a přímo e-shop asi taky nemůžu napsat. Ale zadej drožďový extrakt Aso a jestli je to ono,tak stojí 100g 88,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2016 18:42 lenkalor – trubčina
Má někdo zkušenost se zkrmováním larev včel- konkrétně trubců ? Blíží se doba,kdy včelaři vyřezávají z plástů trubčí larvy a matečníky,aby jim nevylétly včely,tak by mě zajímalo,jestli by šly zpracovat jako krmení. Mám čichavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 13:32 Muž visek [75] - Tetry
zkus to v pekarne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 20:01 Muž DaveLister [478]
Nevíte někdo, kde koupit kvasničný extrakt (hydrolyzát) v prášku, potravinářský (ne ten laboratorní za spoustu tisíc)? Vůbec se to nedá vygooglit, protože to hází akorát odkazy na hysterii kvůli glutamátu (někdo by těm lidem měl vysvětlit, že bez glutamátu by byli hned mrtví).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2015 00:37 Muž Mislow [304] Re: Shimamoto
Ahoj, ja pouzivam jako krmeni mrazene maso skebli a krevetky. O puvodu skebli si jisty nejsem, ale krevetky jsou morske, tam to na balicku pisou. Nemam s tim zadne problemy. Ovsem maso ryb nepouzivam ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 22:50 Muž Shimamoto [492] – Závadnost pangase a mořských ryb?
Zdravím, uvažuji, že bych své dravce (bichiry, ctenopomy) začal krmit i masem z pangase. O tomto produktu kolují někdy až hororové historky o jeho závadnosti - nečistý chov, používání antibiotik a hormonů... Zajímaly by mě názory a hlavně zkušenosti, zda pangas může být skutečně znatelně škodlivý jako krmivo pro ryby.

Jinak se snažím krmit co nejpestřeji a pokud používám rybí maso, tak to jsou tzv. grundle a tresčí file. Objevují se ale i názory, že pro sladkovodní ryby a jiné živočichy je maso mořských ryb nevhodné, tak mě zajímá, zda má s tím někdo nějakou negativní zkušenost. Děkuji za odpovědi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2014 13:01 Muž kofejn [963] Re: kjura
Fotka k příspěvku Oka to vidí asi u skalár a ty jsou žrouti jako neonky. Jinak ryby zatím žijou, dal jsem hluchavku i krevetám. Taky baští ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 23:00 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: kofejn
Ahoj, vím, že je to trochu off topic, ale tobě jedi paví oka spařenou kopřivu? Jak jsi to dokázal :) ? Tak bych rád těm svým takto spestřil stravu, ale prostě nechtějí :). Už jsem jim ji zkoušel dát po 2-denním půstu - nic
Čerstvou - nic
Spařenou - nic
Spařenou a potom zmraženou - nic
Sušenou - nic

Budu jim ji holt muset rozmixovanou přimíchat do nějaké kaše s "voňavým" krmením, v tom snědíkde co

Každopádně pak napiš, jak to dopadlo s tou hluchavkou, abych ji případně mohl dát krevetkám, ty kopřivami nepohrdají :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 22:39 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Nevydržel jsem to a hluchavku zmrazil a spařil. Rozhodně jim chutná, snad v ní nejsou látky nebezpečné rybám. Uvidíme zítra.
www.lecivapriroda.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 18:48 Muž kofejn [963]
Kopřivy u baráku došly, jaké máte zkušenosti s krmením hluchavkou? Pro skaláry, pávčata a krevetky. Na otíky se asi zase nedostane.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 19:45 Muž luckyway [5] – Rybi jatra
Chci se podelit o dve zkusenosti. Dnes jsem dal trosicku nasekanych rybich jater do akvarka. Rybam to chutnalo( cichavci, pavi ocka, pancernici), ale dela to velky neporadek v aqua. Mam z toho mlecnou vodu. Taky jsem zkousel jikry. Ty jim moc nejely. Dalsi pokus bu dou uvarene rybi jatra a rozmixovane jikry. Tak uvidime jak to dopadne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2014 19:43 R Muž romant [27987] Re: luckyway
List.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 19:39 Muž luckyway [5] – Pampeliska
Byl tady dotaz, jak krmit pampeliskou? Taky by me to zajimalo. List, koren nebo kvet?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:17 rastrot
Poradí někdo kde v Praze koupit krmivo SAK 55 nejakou akvaristiku?dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 19:09 R Muž romant [27987] Re: Amras
Obojí můžeš lehce spařit, zpucují to rychleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 19:06 Muž Amras [34] Re: Amras
A ještě jsem se chtěl zeptat jak krmíte živorodky kopřivou? A jestli spařenou nebo čerstvou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 18:21 Muž Amras [34] – Okurka pro živorodky
Mám dotaz. Krmíte někdo živorodky okurkou? Případně jak ji ,,servírujete" :-D ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 10:10 radim Re: LiborSprysl
copak nelíbí se moje é :-D se musím hodně hlídat, abych tak nepsal...u nás se tak mluví a já ne a ne se to odnaučit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 08:23 Žena Moncicak [0]
Krmit s tim chci zivorodky( pavi oka, black molly, platy red), betta a tetry a dania aty krunyrovce. No myslim, ze cesnek asi vynecham a nebo jen mini mnozstvi. Jinak dik za tu pampelisku, na zahrade ji mame tolik ze no problem a to taky nakrajet nebo jen hodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2014 05:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Kančíci (thorychthis) se rychle naučili žrát v prstech rozmáčklé mladé hrachové zrnka.
Tedy rozmáčklá mladá hrachová zrnka jsem nedokázal smich Ale jinak spásají ryby opravdu neuvěřitelné věci.
Na ten česnek opatrněji, není na stálé krmení no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2014 01:09 radim Re: Moncicak
Zkus tu mrkev nastrouhat opravdu najemno a po malých kouscích pinzetou (co ryby narvou do tlamy) vhazuj do nádrže :-) naučí se to brzo. Mrkev mi žerou např. kolumbijky.
pokud jde o rozmlsané krunýřovce, tak hlad je nejlepší kuchař...platí pro všechny ryby teda.
Kančíci (thorychthis) se rychle naučili žrát v prstech rozmáčklé mladé hrachové zrnka.
Chce to čas...napoprvé to moc nevypadá.
Krmím cuketou(slupky), mrkví, tím hráškem, různé saláty, teď čerstvé listy špenátu, rajče bez toho rosolu se zrníčky, na jaře jsem dával větvičky vrby s pupeny atd...jak píše Honza tak pampeliška a květ ožírají taky. Jedinou okurku jsem vypustil kvůli její rychlé zkáze a nafouklým panakům rozzureny
Abych pravdu řekl, tak jsou ty moje ryby takoví pokusní zeleninoví králíci, ale všeho s mírou a vždy se dívám jestli to žerou... Před časem jsem zkusil i Stellaria media (ptačinec) ten roste v podstatě celý rok a taky už to do sebe cpou :-)
můžeš jim z toho udělat i mletou směs s tím česnekem a klasickým vločkovým krmivem...je toho spousta co do sebe ryby nacpou.
Hlavně jim nesmíš dát třeba ráno klasické žrádlo a pak pokračovat přes den nějakýma novotama, to se ti na to víš co :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:27 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Moncicak
Základní otázka ale je, koho tím vlastně chcete krmit, přesněji jaký druh ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 19:04 Žena Moncicak [0] – domaci
Predem se omlouvam za tak rozsahly dotaz :-D cetla sem hodne clanku o pouziti domacich surovin jako krmeni pro rybky. Tak sem to zkusila s mrkvi a okurkou, ale ty ryby to nejedi tak se chci zeptat jestli to nejak upravujete, protoze se mi zda ze je to pro ne dost tvrdy. A cetla sem o pouziti drozdi a cesneku. Drozdi kostku nebo takovy to co se sype? A jen tak? Bez upravy? A ten cesnek? To vubec me nenapada jak a jestli to nejsou jen famy. A mate treba nekdo zkusenosti i s dalsimi domacimi surovinami? Vim o vajicku, spenatu, kapuste, bananu tak treba neco jineho nebo zvlastni uprava techto surovin. Diky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 16:11 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Asi bych se toho nebál :-D ale pampeliška je pampeliška palec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 14:20 radim
můžu dát rybám aloe? když je to tak zdravé... :-D myslím eLka. Nějak nám to doma přerůsta přes hlavu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:52 radim Re: Urtman
ne chobotnice teplokrevná není :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:44 JoKa Re: radim
Tak tím spíš to nevadí... Teplokrevné maso to není (aspoň doufám, že se teď neztrapňuju), tak bych problémy nehledal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:08 radim Re: Urtman
koupil jsem před časem chlazenou chobotnici a zamrazil, tak v tom nic přidané snad nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:01 JoKa Re: radim
V podstatě ve všem, co si koupíš v tescu, jiných marketech (éčka a konzervační látky, náhražky masa) a i některých akvaristikách může být problém... To se ale nakonec dostaneme ke krmení pouze vločkami, nebo co si nachytáš sám někde na rybníku a i tam může být problémů, že až....
Takže za mě, nemáš problém.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:53 radim – chobotnice
dnes jsem zkusil krmit chapadlama od chobotnic...velmi šmakuje :-) může v tom být nějaký problém? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 22:08 radim Re: cejpa
to řekni tomu prodejci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 21:43 Muž acik [416]
a co pro placky moučnaky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 21:39 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
Hmm , to víme , no ani se toho nedotkli, prostě asi na to nejsou zvyklí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 21:23 Muž visek [75] - TetryRe: radim
tohle je krmeni pro kapry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 21:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Urtman
Super, no jdu to otestovat hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:06 JoKa Re: MonterMonty
Já jim je házím vcelku tak jak jsou akorát je v sítku propláchnu vodou. Zakuklené nedávám, ale asi by to taky nevadilo...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 12480x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/790-netradicni-krmiva?od=101