Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Entizol

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Entizol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 15:46 Honza Re: Honza
Jo a mel bych jeste dotazecek...Vzdycky zalejvam pokojovy kytky z vodou z akvarek a ted se bojim ze ten entizol a Aquar terap FD by mohl tem kytkam ublizit...nemate s tim nejake zkusenosti??? Diky... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 15:14 Honza – Dilema s Entizolem a vnitrnimi parazity...
Nazdar lidi...
Porad se potykam se Spironucleem a nematodou...Uspesne sem ted prelecil jedno akvarko a chystam se na druhe,ale stve me ze Entozol a FD od Aquaru vymlatil vsechny bakterie ve filtru a musim znova zajizdet,takze sok pro ryby....
Napadlo me ,ze bych to udelal nasledovne...Ryby(Tercovce) prendam do male nadrze(abych mohl menit vodu kazdy den),nadavkuju Entizol a puvodni nadrz necham bez ryb,ale nic s vodou delat nebudu,maximalne zvednu teplotu na 35 -36 stupnu(nemam tam kytky)..mozna bych dal i vic,ale nevim pri kolika stupnich umiraj i nitratacni bakterie.....Dle meho by tam bez pritomnosti ryb nemeli zadny paraziti prezit. a pak po 14 dnech ryby akorat vratim zpatky do zabehnute nadrze....mam pravdu nebo ne??? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.06.2008 22:18 Žena Danila [4489] - SumciRe: @
"Tekutý metronidazol" je infuzní roztok, obsahuje 500 mg metronidazolu (účinné látky Entizolu) ve 100 ml, vyrábí ho Polpharma pod názvem "Metronidazole 0,5%". Na veterinách se používá naprosto běžně. X-). Cena je celkem snesitelná. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 21:26 @ – Nezadarilo se...
Tekutej Entizol je na prd..je to prilis slaba koncentrace na velke mnozstvi tekutiny...Sehnal jsem si ale cistej Metronidazol...nejdriv jeden od Americky firmy prej primo pro ryby a pak ten samej od znameho z lekarny o trosku levnejc,ale je to urcite to same....kazdopadne uz ho tam davkuju celkem dlouho a velky davky(2 g na 100 L ),ale ryby maj porad bile vykaly a dietu nasadit nemuzu,protoze to jsou mesic mlade ryby a pust neni to nejlepsi v tomle veku...nanestesti mam taky docela dlouho rozbitej mikroskop a tak se ani nemuzu poradne podivat...premejslim ze by to taky nebyl Spironucleus,ale jinej previt,nikde jsem ale nenasel,jak se to jeste jinak da rozpoznat bez mikroskopu...taky uz muze byt Spironucleus proti metronidazolu rezistentni,je to preci jenom antibiotikum...Koukal sem ze posledni dobou to trapi hodne lidi v vnitrni paraziti radi spolu s vodnatelnosti...:((

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:59 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: James
Takhle se pouziva Flubenol ale ten pokud vim se prodava jen pro 600g baleni za 1000kc a to bych mel na celej zivot.Pochybuju za ma neomezenou trvanlivost :).O tekutem Metronidazolu slysim poprve docela by me zajimal nazor ostatnich tech 0,5% se mi zda malo.Jak velke to je baleni ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:27 James Re: @
zajimaa myslenka o tekutem jsem jeste neslisel aplikuji poze entizol rozpusteny ve vode, kazdopadne se budu informovat u meho veterinare a nadale sledovat toto tema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 12:04 @ – Tekuty Entizol...
Dobry den,dneska sem u veterinare poridil tekuty Metronidazole 0.5 % a hodlam to nechat nasaknou do zradla a lecit tak Spironucleus...nemate s tim nekdo uz zkusenosti???diky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 17:44 paaja
Chtěl bych se zeptat Amazonstara jak dlouho to tak trvalo po použití toho Entizolu. Byl jsem dneska u známého je zvěrolékař, teďka chová rybičky a taky mi poradil toto. Říkal že ty akvaristické přípravky jsou předražené a účinky stejné jako léky pro lidi. No to se prostě radí když se v tom člověk vyzná a dokáže poradit náhrady :) Ještě k těm střevním parazytům trpí tím i ostatní ryby že? Vím že jsou na to citliví hlavně ancistrusi, u kterých jsem to spozoroval, pak se mi ještě nelíbí hrotočelci 2 mi moc nežerou a jsou pohublí. Tak nevím jesti mám přeléčit celé akvárium,nebo dát bokem jen všechny ty sumce(panceřníky,ancistrusy,hrotočelce,sumečky dvoubarvé a trnovce). Musím si ale nejdříve sehnat předpis na ten Entizol.... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 12:58 Amazonstar Re: Dahak
no je pravda ze sem jednou narazil na takovy to hade co parazizuje v patentce,....asi to nebyli kvalitni patentky...ja sem ted poridil mrazenou moinu a ta vypada dobre...mozna bych zkusil ji v lete vypestovat a aspon budu vedet co rybam davam..to kupovany je na levacku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 12:54 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Amazonstar
No zivy bych jim nedaval.To uz radsi koretry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 12:52 Amazonstar Re: Dahak
kazdopadne se mu to bricho nafouklo az v ty karantene a za jeden den...to me ze zacatku hodne zmatlo a chvili sem myslel ze jde o vodnatelnost,ale nakonec jsem se nesplet..lecil sem to jako derovou nemoc a ty patentky sem pred tim daval zivy i mrazeny...:(( podle me to neni nejlepsi krmeni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 12:46 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Amazonstar
Je to jednoznacny Hexamita. rybicky.net/nemoc/hexamita-salmonis
Pri velkem premnozeni vylejzaj paraziti ze strev az do hlavy a tudy ven.Rika se tomu i derova nemoc.Musel bejt jima doslova prolezlej kdyz mel nafouknuty i bricho.
Krmis zivejma patentkama ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 12:41 Amazonstar Re: Dahak
hm...zajimave...me onemocneli ty ramirezaci dva....jednomu se udelala dira do hlavy jak blazen a mel bilej trus a presne jak rikate vyplivoval kulicky jako by to nemohl snist...tak sem ho dal do karanteny...druhej vypadal v pohode...
ten v ty karantene se ale za dva dny nafoukl (mozna to bylo tema patentkama) a pak sem ho radsi za dva dny utratil protoze se mu zacali odlupovat supiny...
mezitim se pozoroval i u toho druhyho ze ma bily vykaly tak sem ho taky dal zvlast do karanteny a ten po tejdnu vypada ze bude v pohode...i vykaly ma uz normalni...
takze ,podle toho co jste napsal ,tak opravdu presne nevim co to mohlo byt...hlavne to zradlo me zmatlo,ale zase i ten co sem ho utratil zakaleny oci nemel......co si myslite vy??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 12:23 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Amazonstar
Zakaleny oci bejvaj kdyz uz je hodne zle.Ryba je tmava,vyhubla zalezla a nezere.Ja jsem tohle mel zatim vzdy u strevnich parazitu.U zabrohlistu ryba pumpovala jak dabel otirala se o listy,otrepavala se a celkove byla neklidna i kdyz mela snahu zrat tak vsechno co vzala do tlamy vyplivla.Otirani a otrepavani delaj ryby ale i u strevnich parazitu.Nekdy je to opravdu tezke rozeznat.To co popisuju jsou zkusenosti s tercakama ale pravdepodobne je to stejne i u ostatnich ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 11:58 Amazonstar Re: Dahak
Kdyz ony se ty ostatni priznaky poznavaj spatne kdyz je v karanteni nadrzi kde vlastne je vyplasenej casto a to dejchani taky muze byt rychlejsi ze stresu...oci zakaleny nemel..( to je paraziz ci zabrohlist?) a nechutenstvi jak na co..:)) granule co normalne jedlu prestal jist a chtel jenom patentky...ty sem mu ale nechtel davat ,tak ho ted rozmazluju susenou artemkou..:))
kazdopadne hovnousy ma uz normalni a jestli to bude v pohode,za 10 dni ho pustim....premejslel sem ze bych ho hodil 30 ti neonkam...myslite ze to nebude problem???Ramirezaka sem jeste s Neonkama Cervenyma nemel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2008 09:54 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Amazonstar
Ano ale je toho vic.Nechutenstvi,zakalene oci,plachost a zrychlene dejchani.Podle vykalu se pozna jestli jde o strevni parazity podle zaber(cervene a zapalene) jestli to jsou zabrohlisti.Ted naposled to bylo tak nejasny ze jsem dal rybu na rozbor a byl to zabrohlist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 00:27 Amazonstar Re: Dahak
predpokladam ze se orientujete podle trusu...??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 13:22 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Amazonstar
Ja osobne 3-4 tejdny a casto ryby pozorovat.Do ty doby pokud je ryba napadena nebo infikovana by se to melo projevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 13:18 Amazonstar Re: Silent
No ja taky nemel ale podle me to dostali z mrazenejch patentek....jinak diky za rady,.... ;-)
uz sem to snad vylecil protoze na hlave uz nic nemaji a vykaly jsou taky normalni(krmim ted susenou artemii)takze je ten trus svetlej ale snad to bude v klidu...jakou doporucujete karanteni dobu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 12:58 R Muž Silent [5949] Re: Dahak
Dík za novou informaci. Naštěstí jsem léky dlouho nepotřeboval, tak mám trochu mezery. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2008 12:51 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Silent
Sera ma nove mnohem kvalitnejsi leky.Na strevni parazity coz je pripad Amazonstara se pouziva Flagellol a na zabrohlisty Tremazol u ktereho se nemusi vypinat filtry.Oboje mam ozkousene s vybornejma vysledkama.Ucinkuji rychle(flagellol 24 hod a tremazol 6 hod).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 12:20 R Muž Silent [5949] Re: Amazonstar
Dobře pomáhá Hexamita od eSHa a Baktopur od Sera. Oba léky ale taky ničí bakterie, takže by se měli použít v karanténních nádržích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 12:14 Amazonstar Re: Silent
diky a co teda ty pouzivas na tuhle nemoc??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 12:11 R Muž Silent [5949] Re: Amazonstar
Vždy je lepší použít léky určené pro ryby. Entizol je určený pro humánní medicínu. Ale k filtru. Ničí bakterie, takže vyprat a počítej s tím, že nějaký čas bude biologická filtrace v čudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 12:08 Amazonstar Re: Silent
no ale nenasel sem tam nic ohledne toho filtru....co s nim??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 12:06 Ämazonstar Re: Pepas
diry v hlave s plisni a bily trus...ten nazev bych ted skomolil..:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 12:05 R Muž Silent [5949] Re: amazonstar
Entizol je chemoterapeutikum, takže bakterie ničí. Zadej na googlu je tam hafo odkazů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 12:02 Pepas Re: amazonstar
a co měly za nemoc,že si na ně šel s entizolem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 11:01 amazonstar – Nici Entizol prospesne bakterie v akvariu???
Lecil sem ted ramirezky Entizolem a chtel sem se zeptat jestli Entizol nici prospesne bakterie a zda mam vyprat filt.....?? za jak dlouho vyprcha z vody nebo tam je naporad do vymeny vody???pokud mate nejaky odkaz na Entizol hodte mi ho sem prosim...diky.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2006 08:37 ivan Re: sarka
Tady je postup podle kterého jsem dávkoval.Špatné je to že mi potom zarostla nádrž zelenou řasou,asi je dobré lěčit jinde než v nádrži,nebo potom hodně měnit vodu.
aviaservis.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2006 10:10 Miro.M Re: sarka
Recept na entizol Ti môže napísať veterinár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2006 07:57 sarka – Entizol
poraďte mi někdo prosím kde seženu Entizol k léčení parazitů u terčovců

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7736-entizol?od=151