Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Entizol

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Entizol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 22:29 Muž strappy [39] Re: JoKa
Předpokládám,že filtr necháš běžet, když může být případně také plný cist hexy. mas rozsviceno nebo zatemněno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 16:42 JoKa – Dávkování
Ahoj,
napadá vás někoho, jak to dostat do ryb, které zatvrzele nežerou už ani živé krmivo?
Zatím jsem to rozmačkal na prach a s kapkou vody z toho udělal kaši, mléko... A toto nalil do akvária.
Dávkuji takto 5 tablet na 100l. Ale akvo má dno a je zarostlé, tak mám strach, aby to vůbec k něčemu bylo... Musím léčit celé akva, separé lázeň nic neřeší...
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2016 11:39 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: LisourJr
250 mg. tabletu na 40l akva vody, rozpustit dopředu v hrnku či jiném... Dávka plná se dává 1., 3., 6., a 9. den, vždy po předchozí výměně 2/3 vody, může se filtrovat, zvyšuje se teplota vody na max. pro daný druh, aby se urychlil vývin nových parazitů a následně jejich úhyn, léči se celé akva z důvody možné recidívy. Krmení omezeně, musí být zajištěna naprostá hygiena vody!!! Klid, žádný stres...
Jinak tyhle léčby jsou tak trochu mimo v tom, že člověk neví co léčí, správně by měl jít výkal na rozbor nebo několik rb z chovu na pitvu a rozbor, jinak je to naslepo... Přeju hodně štěstí a hlavně úspěšnost!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 11:07 Muž LisourJr [33] – Aplikace Entizolu
Zdravím,
mám problém s mým Ancistrusem sp. Gold jelikož má propadlé břicho a vypadá to na vnitřní parazity. Rozhodl jsem se pro léčbu Entizolem v karanténní nádrži (objem cca 15 litrů) a chtěl jsem se poradit ohledně dávky, zvolil bych asi 1/2-3/4 tablety a hlavně jestli rybu i přesto že žere a chová se normálně po dobu léčby přestat krmit? Případně jestli zvolit alespoň jednu formu krmiva (vločky/okurek).
Děkuji Všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2015 09:07 radim Re: JanaS
Přeléčit to chci určitě celé. Nechci čekat az se to projeví i u ostatních ryb. V sobě to mají nejspíš vsichni, ikdyž to nich není vidět. Jinak mi připadají vitální a žravé. Zbytek osazenstva se toho včera nažral normálně. Bohužel jsem jim to přinesl v nestandardní nádobě (hmoždíř)... Moc lidí mi to nevěří, ale i na toto mi ti Hoplarchusi reagují. To tak, že se místo obvyklého somrání u skla schovávají v kořenech a velmi neochotně k žrádlu vyjíždějí. A je toho víc... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.06.2015 08:12 Žena JanaS [138] Re: MonterMonty
Radime, jestli ti to vyčenichali v suchém, je možné, že to najdou i v patentkách. U mne při hexamitě nežrali skoro vůbec (moje ryby). Ve společné jim to ty zdravé spolehlivě sebrali. Akorát bych nafutrovala Entizolem ty ostatní. Tak si myslím, že se tomu přeléčení celé nádrže rozpuštěným ent. asi stejně nevyhneš. Nejlepší by byla karanténa bez zařízení, detritu apod. Nejlepší myslím pro léčené ryby. Z hlediska spolehlivosti léčení. Ale ty tvé ryby by potřebovaly nejmíň asi tak třista litrů, nebo...? Přeléčení - dezinfekci společenské bych možná řešila na druhém místě a třeba tím Flagelolem. Jasně, stejně je to vopruz! V případě léčení hromadného budeš potřebovat cca 30tbl na den, pokud se nepletu. Balení je po dvaceti...a myslím, že tři dny po sobě s výměnou vody až 2/3 každodenně a dodávkováním plné dávky, pak pauza a zopakování kůry by to mohlo zvládnout. Existuje ještě druhý způsob, který dělám já.. Nadávkuji pl.dávku a po třech dnech vyměním dvě třetiny a nadávkuji plnou dávku. Cyklus zopakuji čtyřikrát. Před započetím léčby hodně odkalit. Filtr nechat běžet, jen vyndat takové ty věci jako zeolit apod. V té společné, zařízené, zadělané, s kořeny a rostlinami mi vylítly dusitany, bacha na to. Už jsem pak bez karantény nikdy neléčila. Jen ten objem měněné vody hmm Ještě jsem tady na fóru narazila na názor, že hexamita bývá často vyvolána, nebo jde současně s nematody. Na ty Entizol nezabírá, potlačí příznaky, to jo. Je třeba i odčervit, potvrdilo se mi to mnohokrát. Prazinquantel, Flubenol, Soldep atd.

Mimochodem, jsou akvaristi, kteří přísahají, že stačí 1tbl 250mg na 40l, v případě holé karantény bych na vyšší koncentraci já osobně nešla. Fakt, že jsou i akvaristi, kteří by do tohoto stresujícího, čímž ohrožujícího martyria, kvůli pár dírkám v hlavě nešli. Jedině při úhynech apod. Na všem něco je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 21:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
Mražené jsou kničemu , jde o to jedině právě patentky nějakou dobu ten entizol snesou živé a dostatečně tím nasáknou snad i část sežerou , a v tom je ten zakopanej ....
granule taky jdou ale tím jak nasáknou i vodu , po vhození do akva se toho entizolu spousta uvolní do vody a neníto tak účinné , potřebuješ toho co nejvíc dostat do ryby - ve žrádle do žaludku a střev- tím do krve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 21:32 radim Re: MonterMonty
nene ono jim to prostě asi s tímnejede...předpokládám, že je ten entizol hořký hmm Oni jsou ti Hoplarchusi dost trucovití pokud se jedná o jakékoliv změny v žrádle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 21:30 radim Re: MonterMonty
díky zkusím, jen nemám ty živé patentky
jedině, že bych to zkusil dát do mražených, ale to už pak nemůžu znovu zamrazit...Každopádně ty patentky někde seženu
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 21:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
plivali jakékoli žrádlo i předtím ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 21:24 radim Re: romant
díky,
už jsem jim to tam teda hodil nasáklé do hikari.. všichni se tím cpou, ale Hoplarchusi mě normálně asi prokoukli a vůbec se k tomu nechtějí přiblížit tone a to je to jejich nejoblíbenější žrádlo. Velice podezíravě a optrně to přežvikujou a plivou ven. Snad se to do nich dostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2015 21:19 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
Radime daleko lepší je sehnat živé patentky , rozdrolit půl entizolu na prach (na cca dvě odměrky patentek), živé propláchlé patentky posypat tím prachem a zamíchat , až uvidíš že patentky začínají chcípat , zamrazit třeba do kostkovače na led , krmit 3x denně týden , pak týden jen zelené , pak zas týden patentky - nejlp 3x dokola , teplotu aspon na 32
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 21:16 R Muž romant [27987] Re: radim
Vymáchej ty granule, je to účinný způsob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 21:09 radim
ahoj, jdu poprvé dávat rybám entizol a chtěl bych jim to dát přímo na žrádlo...pročetl jsem to tady celé a z dávkování přímo na žrádlo jsem docela zmatený. Je to teda vhodné, nebo není?
Na celé akvárium toho mám nejspíš málo, tak jestli mám počkat a koupit zítra další balení a rozpustit to do vody podle zdejších návodů (tableta na 20-25L), nebo jim v tom vymáchat granule už teď a zítra ještě dát do vody?
Jinší léčivo jsem po celých Pardubicích narychlo nenašel...v akvarijnictví na mě hleděli, jak na blázna, když jsem chtěl esha hexamita nebo flagellol. Všude jen samé prventiny a jiné všeléky :-O
Jde o Hoplarchus psittacus. Jeden má dvě menší dírky a druhý jen jednu. Normálně bych si toho ani nevšiml, ale jak ty ryby pořád fotím...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 21:52 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Takže léčba asi zafungovala. Rozpustil jsem 1/4 tablety ve 2ml a kapal na vipagran. Celkem jsem za ten týden spotřeboval 3/4 tablety.
Uvidím jak dál, ale i ta schovávající se skalára už připlave bez zaťukání. :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 20:33 Muž kofejn [963] Re: romant
Jaké asi dávkování? 1/2 tablety do 10ml a nakapat na vipagran? Ten když se nacucá, tak neonkám odolává nejdéle. Separé nádrž mám jen 10l a to pro 7 skalár na klasickou léčbu je fakt málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 20:19 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Jj, má je tam. Entizol do žrádla a budeš vidět jestli to budou brát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 20:17 Muž kofejn [963] Re: romant
Fotka k příspěvku Teď byly 14 dni na živém, ale v sobotu už jsem led neprorazil, tak dostaly po půstu vipagran s fishtaminem. Tři už jsem poslal na druhý břeh, byly to mrzáčci, ale teď vidím divný bobek i u té největší a nejhezčí. Jedna je ještě asi horší, plave ke sklu až na zaťukání, ostatní jsou tam, hned jak vstanu z gauče.
Kdy chytám je tůnka bez ryb, napájená jen spodní vodou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 20:01 R Muž romant [27987] Re: kofejn
No jistě, pokud ryby ještě žere, to je ten nejlepší způsob. Píšeš přerušovanej bobek, nebyla by fotka? Ono se to často zamění za výkal způsobený podávanou potravou. Čím je futruješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:57 Muž kofejn [963]
Zkoušel jste někdo léčit entizolem ve žrádle? Ideálně s pozitivním výsledkem? Do celé nádrže se mi entizol lít nechce, ale napadlo mě že když nechávám nacucat vipagran fishtaminem, mohlo by to fungovat i s entizolem. Dvě skaláry maj přerušovaný bobek a na žrádlo se vrhaj.
Zaznamenal jsem tu dotazy od riso, ale výsledek jsem nenašel.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 10:43 R Muž romant [27987] Re: sportsmen
Tu hranici u zarostlejší nádrže jak píšeš, klidně můžeš posunout na tu 1 tabletu(250 mg) na 20 litrů čistý vody a na dalších 100 litrů můžeš jednu dát navíc, za tři dny odkalíš a dáš už tu slabší dávku 1 tabl. na 100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 10:30 Roman Re: sportsmen
Počítá se čistý objem vody. Entizol je snášen dobře. Pokud si nejsi jistý, dej dávku nižší a pokud ryby neragují negativně, dodávkuj léčivo na plnou dávku. jelikož se doporučené dávkování dost odlišuje 1 tableta na 20-50 litrů vody,nevím kolik tablet by způsobilo předávkování. Běžně doporučováno je 1 tableta(250mg) na 30 litrů.
Entizol je i antibakteriální, tak je potřeba počítat s tím, že baktérie ve filtru dostanou na frak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 10:15 Muž sportsmen [62]
Přátelé jakým způsobem počítáte koncentraci léčiva v okrasných, silně zarostlých nádržích s dekorací. Počítáte dávku z objemu nádrže včetně dekorací, nebo jen z čistého objemu? Mám silně zarostlou nádrž a rozdíl mezi hrubým a čistým objemem činí možná 100 litrů vody.

Zkoušel někdo, zda se dá entizol předávkovat?

Děkuji za odpovědi, snad bude má otázka ve vlákně přínosem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 09:28 Muž melrok1 [13] - ŽivorodkyRe: melrok1
opuch z 90% prec obe rybi sa citia dobre pockam este tyzden a ak pojde vsetko OK vratim ich z karanteny. potlesk zaujimave ale este pocitam z moznostou ze sa to vrati budem ich sledovat coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 19:39 Muž melrok1 [13] - ŽivorodkyRe: romant
Opuch o 1/3 mensi a holka ma mensi bieli flak supiny sa narovnavaju uvidim zajtra ak by orestali zrat alebo sa to komplikovalo utratim ich. Ale zatial bojuju. ( mimochodom da sa utratit ryba ponorenim do sodovky ? Zevraj ju tu uspi a zabije co2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 16:32 R Muž romant [27987] Re: melrok1
Ryby šetrně utratit a nepůsobit dál příkoří jim ani sobě, to je moje rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 16:29 Muž melrok1 [13] - Živorodky – zufali pokus
Takze zbadal som deformaciu na mojom chvnom samcekovi black molly a aj na jednej samicke ona je este len v zaciatocnom stadiu. Maju nafuknute bruska vypadavaju supiny . Jedia v pohode dychanie ties v pohode. Liecim ich tak ze dostavaju polhodinovi kupel v entizole kazdych 12 hodin. Obavam sa stresu z prelovavania do kupaciej nadrze. Stadium je velmi pokrocile u samceka mal by som ho utratit ale mam ho uz dlho a antibiotika sa musia podavat sokovo aby zabrali. Potom napisem ako dopadli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 22:53 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: riso
Já ty svý placatý potvory léčím tím způsobem že dám tabletu entizolu na 15l vody plus granule nasáklé sera flagellolem.Pokud tohle nezabere tak nasadím flagellol do vody a je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 22:39 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: riso
Spíš bych tipnul bičíkovce, ale nasadil bych léčbu která je popsaná v onom článku, než přidávat entizol do krmení ;-) Podle mě to smysl nemá hmm Aby byla léčba úspěšná tak je nutné dodržet dávkování, přidáním entizolu do krmení toho nedocílíš a spíš hrozí že si paraziti vypěstují rezistenci a nakonec budeš muset použít jiné léčivo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 22:18 Muž riso [129] - CichlidyRe: Bob66
tezko rict jestli jsou to bicikovce nebo hlistice, to neumim posoudit. Ryby maji dlouhe bile hlenovite vykaly, jsou casto zalezene v rostlinach. Ale vzdy vecer cekaji na krmeni a nazerou se. Zkusim par dnu krmit granulema nasaklyma Entizolem a uvidim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 21:49 R Muž romant [27987] Re: Plecos
On je kolega Bob66 autorem onoho předmětnýho článku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 21:47 Muž Plecos [322] Re: romant
Divnej určitě ne :-) Entizol mívám po ruce hlavně pro odchytové ryby, ale zachraňoval jsem tím i posledního samce B. macrostoma.
V tobě, kdy jsem měl démony, jsem tenhle lék ještě neznal, takže nevím jestli by je zachránil, ale spíš jo.

Pro Bob66: Reagoval jsem hlavně na článek, který mi linkul romant. Ten chybně míchá Flubenol a Entizol dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 21:14 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Plecos
Máš samozřejmě pravdu že žádné léčivo není na všechny parazity. Jde také o přesné určení vnitřních parazitů, a to bez laboratorního vyšetření nejde ;-) Proto jde pořád jen o odhad, co to je a čím léčit. Léčbu entizolem jsem provozoval pouze rozpouštěním do vody, pokud jsem ho potřeboval použít tak už ryby stejně nechtěly žrát, nehledě na to že účinnost byla perfektní při dodržení celého postupu a dávkování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 21:02 R Muž romant [27987] Re: Plecos
Zaplať ten nahoře, nikdy jsem to řešit nemusel, ani u placek ani u nikoho jinýho, asi jsem divnej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2012 21:00 Muž Plecos [322] Re: romant
Tak nakonec jsem trochu googloval a nějak jsem nikde neobjevil, že by flubenol působil na střevní bičíkovce. Na odkazovaném článku (Vnitřní paraziti u terčovců) je link na aquar.cz a tam se dá dohledat v tomto linku : www.aquar.cz/… ,že na bičíkovce zabírají "přípravky s obsahem metronidazolu ... ", což splňuje entizol ( www.farmaceutika.info/… ).
Flubenol s léčivou látkou Flubendazolum je anthelmintikum (předtím jsem to napsal blbě), které působí na střevní parazity - helminty viz: cs.wikipedia.org/…

Prostě na bičíkovce je Entizol, na hlístice Flubenol.

Míchat Entizol do krmiva asi smysl má. Ryby s děrovou nemocí často ještě žerou (má zkušenost se S. daemon). Znám akvaristy, kteří občas takto preventivně "přeléčí" některé choulostivější druhy. Já řešim nechutenství u ryb tak, že nechám rozpustit jednu tabletu na 30 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 20:15 R Muž romant [27987] Re: Plecos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 20:12 Muž Plecos [322] Re: Bob66
Jen se ptám - flubenol je i proti bičíkovcům? Vím, že je to širokospektrální antihelmetikum, ale bičíkovci jsou trochu jiná skupina, ne? Musel bych pohledat skripta ze zoologie nebo googlovat, ale třeba se mi zde dostane rychleji odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2012 19:50 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: riso
Entizol do žrádla smysl nemá, pokud ryby žerou tak je vhodnější přidávat do žrádla flubenol ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:19 Muž fido16 [631] Re: riso
Já to rozpouštěl v 1 litru. Ale i to mi přišlo silné dost. Když máš jednu tabletu na 20L tak deci je celkem dost silná dávka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:18 Muž riso [129] - CichlidyRe: fido16
fido16 napsal: Rozdrť entizol a ve vodě ho rozmýchej a nasyp do té vody krmivo nech ho tam chvilku nasát a pak jej dej do akva.
Postup je jasny, spis me zajima jaky pomer entizolu a vody. Jako prvni pokus jsem rozpustil 1 tabletu Entizolu v 1 dcl vody. Je to slaba, nebo silna koncentrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:11 Muž fido16 [631] Re: riso
Do žrádla klidně můžeš ba naopak si myslím že to na škodu není. Rozdrť entizol a ve vodě ho rozmýchej a nasyp do té vody krmivo nech ho tam chvilku nasát a pak jej dej do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 11:50 Muž riso [129] - Cichlidy – Entizol do zradla
Ahoj,
kdyz maji ryby vnitrni parazity ale zerou, ma smysl pridavat jim Entizol do zradla? Jestli ano, jak to davkovat?
Diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:36 Muž sia333 [1] - CichlidyRe: kulich
Dík Dejve, musím začít hnojit, kytky dostávaj zabrat, řasa si začíná lebedit, tak sem chtěl slyšet nějaké názory. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 00:35 kulich Re: sia333
Myslím,že se nemusíš Milane obávat.Entizol by ti měl v pohodě zabrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 18:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: sia333
Ten lék působí na ryby a s prostředím to snad nic společného nemá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 17:45 Muž sia333 [1] - CichlidyRe: LiborSprysl
No jak sem říkal, možná hloupej dotaz :-) , jen mě šlo o to, abych ryby tím vším ještě víc nezatěžoval, každopádně díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 17:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: sia333
A proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 15:45 Muž sia333 [1] - Cichlidy
Dobrý den, prosím radu zkušenější, mohu při léčbě entizolem COčkovat a hnojit kytky? Možná hloupý dotaz :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2012 20:31 R Muž romant [27987] Re: roberto33
Ano, intenzivní vzduchování a teplotu na 32 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 20:25 roberto33 – Entizol
treba pri liečbe Enizolom zvýšiť teplotu a zapnú vzduchovanie?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7736-entizol?od=51