Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Entizol

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Entizol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.06.2012 15:36 jacerv Re: 0
Mám naštěstí vedle baráku veterinu (pejsky, kočičky atd.) jen sem řekl že je to pro ryby na střevní parazity, zeptala se co budu léčit, já na to že terčovce, ona na to aha před týdnem tu byl pán a že prej karásky, založila mým terčovcům kartu a bez problému napsala 20 balení coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2012 14:19 0
Fotka k příspěvku
Tento lék v případě potřeby používám proti střevním parazitům. Je sice na předpis, ale kdo se bude patřičně snažit, tak jej sežene.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 08:52 jacerv Re: co2
kupoval sem na předpis z veteriny před měsícem 23.- krabička 20x250mg tablety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2012 16:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: co2
No já kupuji táfli za dvacku, ale to asi moc nepomůže smich Jinak netuším k čemu mám pomáhat cenou, když potřebujete Entizol. Když člověk potřebuje Acylpyrin, tak si ho také koupí, aniž by nějak moc zkoumal, kolik stojí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2012 16:48 co2 Re: LiborSprysl
Myslel jsem orientačně,myslel jsem si taky, že si tady máme pomáhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.06.2012 16:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: co2
Jak kde, socík s jednotnými cenami už skončil před časem... smich hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 13:42 co2 – Entizol-cena
Ahoj!
Nevíte kolik v současnosti stojí Entizol.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 10:07 Muž many [9] Re: Dahak
ahoj,asi ti už je jasno s tím ENTIZOLEM.Ale snad pro zajímavost.Včera jsem ho viděl v ordinaci u mého obvoďáka ve vitríně.Bylo by divné kdyby veterina pro zvěř nemohla a pro lidi normal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 09:44 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: davidus
Bude lepší bez fitrace, pokud vyndáš náplně a dáš do nádoby s vodou tak nezapomeň tam přidat i vzduchování na okysličení vody, jinak to nemá smysl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 09:15 Muž davidus [41] - Cichlidy
Při léčbě entizolem je spuštěná filtrace nebo ne? Mám venkovní Tetra tec 1200. Jestliže ne, bude lepší vytáhnout filtrační komory s náplněmi a nechat je přes léčbu v nádobě s akva vodou a filtr nechat běžet bez náplní? A nebo se filtrace upravovat nemusí?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 10:13 Muž metal [96] - CichlidyRe: danny80
nepocul som o tom ze by sa entizolom liecila krupicka.no clovek sa uci cely zivot,aj tak sprosty zomre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 09:52 Muž danny80 [0] Re: Imothep
když jsem řešil krupici v 200l akvarku tak veterinar doporučil 1 tabletu na 63 litru. Nadrtit, nasypat do strikačky, natahnout teplou vodu a ve střikačce rozmichat. Nasledne striknout do AQ. Nechat 3 dny a pak vyměnit co možná nejvíce vody, ideálně to dělat v karanténě. Přesně takto jsem to udělal a krupice za 3 dny zmizela. U tohoto postupu není nutné ani zvyšovat teplotu vody. Dávkování Entizolu se ale liší podle nemoci, takže toto dávkování platí na krupici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 09:42 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Imothep
Není ono to napsáno dokonce na této stránce,a v tomto vláknu??? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 08:15 Muž Imothep [1] – Entizol
Jak davkovat Entizol v tabletach.
Rospustit ve vode a vlit do akva,nebo jak.
1 tableta na cca 60L,nebo ma nekdo jine zkusenosti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 09:03 Žena stetinka [270] Re: davidus
najdi si články od Boba66, tam to je. Jinak Entizol filtr nelikviduje, nechávám ho tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 08:46 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Dahak
Mě ho včera doktor objednal bez problému.

Poradí někdo co udělat s náplněmi do venkovního filtru v případě že budu ve společenské nádrži léčit entizolem. Mam Tetra tec 1200. Náplně bych měl vyndat a když je nechám 3 dny v nádobě s odčerpanou vodou z akva vydrží mi v náplních bakterie?Nebo budu muset po léčbě a dopuštění vody kupovat startovací bakterie? Po dobu léčby bych nechal filtr běžet bez náplní a po výměně vody v akva bych je zase vrátil.Jde to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 17:58 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Teď mi volal kamarád chovatel, že mu veterinář odmítl napsat Entizol s tím, že byl zakázán nevíte o tom někdo něco bližšího?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 10:50 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Torr
Nečítal som dávkovanie, ale raz som výborne vyliečil Tropheusy podla známeho návodu cichlidárov. 1 tableta na 40 litrov vody, druhý deň polovica a tretí deň zase plná dávka. Už na druhý deň vidno zreteľné výsledky. Tablety nefarbia vodu, nepoškodzujú filter a neničia rastliny. Osobne som to nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 18:22 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Torr
Postup a dávkování je na konci tohoto článku rybicky.net/clanky/525 X-) Co se týká rostlin a bakterií ve filtru tak jsem nezaznamenal žádné problémy jen se u rostlin zpomalil na určitou dobu růst ;-) Pokud má problém jedna nebo dvě ryby tak bych je přeléčil v karanténě pokud je problém rozšířenější tak jednoznačně přeléčit celé akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 22:17 Muž Torr [0] – postup léčení entizolem a spojené problémy
Jaké jsou doporučení a postupy aplikace entizolu? Jak působí tento přípravek na rostliny v akvariu a bakterie ve filtru? Je lepší nemocné ryby přelovit a léčit odděleně? Prosím o vaše zkušenosti s touto problematikou.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2010 18:11 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: goblizek
Docela by mne zajímalo,jak jsi dokázal určit,že to byla Capillaria,vysvětluji ve vedlejším vlákně rybicky.net/forum/12395…
Nicméně,dávkování 1 tableta Entizolu na 50 l vody je preventivní,nebo při velmi slabém napadení.Léčebná dávka je 1 tableta na 25 l vody.Dál se o dávkování a výměně vody rozepisovat nebudu,psal jsem to tu už nejméně 4x. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 18:00 Muž goblizek [31] Re: sarlii
ahoj já dával k terčům proti vnitřním perazitům rodu capilaria 1 tabletu na 50 l vody a po třech dnech výmněna 1/4 vody a po týdnu opakovat výmněnu vody
u živorodek bych se nebál dát víc ale kratší dobu palec doufám že jsem ti alespoň trochu pomohl a nezpůsobil jsem ti v tom ještě větší zmatek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 17:48 sarlii – Dávkování Entizolu ?
Ahoj, potřeboval bych poradit dávkování Entizolu ... Na netu jsem našel jenom pro terčovce a ještě asi 20 verzí :-( Mám v akváriu živorodky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 17:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: disfan
Používam Sak energy a vločky artémie od Koblasy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 13:59 disfan Re: Bob66
diky bobe skusim to..jeden tercak je cernej jako uhlik :( a dle vykalu ma neco jako prujem cey se to rozpada..a mimichodem mas nadherny akva a tercaky palec ...mohu se te zeptat jake suche krmeni pouzivas? mne nechteji zrat od sery nic ani vlocky ani granule :( pak jsem jim dal patentky a tak to i dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 13:23 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: disfan
Tady je postup který mam ještě od Mira03 X-)
Postup je nasledovný 1tableta 250mg na 20litrov vody,pri 100litroch jednu tabletu prihodit navrch.Po troch dnoch odkalit a pridat na každých sto litrov vody 1tabletu,po dalších troch dnoch odkalit pol akvária a zopakovat celu liečebnu kůru.Je to kvoli vajičkám capilárií,ine vnutorné parazity...na tie nemá entizol učinok až ked sa vyliahnu.Preto je dobre zvýšit teplotu na 32až33stupnov,urýchli sa proces liahnutia,viac vzduchovat lebo čím vetšia teplota tým menej je vo vode kyslíku.Od začiatku liečby treba celý mesiac krmit len suchým krmivom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 09:11 disfan – léčba entizolem
ma nekdo overeny postup s entizolem? kolik mg/l a jak dlouho a kolik vody menit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 14:59 Muž rjulius [17] Re: rjulius
Tak léčení probíhá... ryby zatím přežívají všechny.
Akorát se mi pořád zdá, že se některé parmičky a sem tam asi jedna neonka otírají o listy.
U těch parmiček... nevím jak to mám poznat, jsou to čtyřpruhé zlaté, jsou celé průhledné, ale u některých se mi zdají žábry trochu červenější než u jiných :-(
Pozoruji to obzvlášť u těch menších a schovávajících se...
Nic jiného zvláštního (skvrny, tečky) nepozoruji.

Je možné, že by měly zároveň žábrohlísty?

Už mi z toho klepne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 15:52 Muž rjulius [17] Re: Bob66
Tak jsem rybkám popřál hodně štěstí a nalil jsem na ně 4,5 ml toho Flagollelu.
A přitopím jim zhruba na těch 29-30 C, snad to ty 3 dny přežijí.
Filtr jsem tedy nechal běžet, tak uvidím... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 08:22 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: rjulius
V Globusu bys to měl sehnat tam měly Flagellol a Tremazol vždy když jsem se tam zastavil ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 23:26 Muž rjulius [17] Re: Bob66
Bezva.
Tak zatím díky moc všem, přeji dobrou noc, zítra se dám do léčení.
Pokud to tedy v Plzni seženu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 23:10 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: rjulius
Přesně tak X-) Rozmíchat do vody a po 3 dnech výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 23:08 Muž rjulius [17] Re: Dahak
Ještě jenom pro jistotu... čtu návod na Flagellol...
Píšou doslova - 1 ml na 40 litrů vody... po ukončení léčby je nutné po 3 dnech vyměnit 80% vody...

Asi je to hloupý dotaz, ale to znamená jednorázově nalít do vody, 3 dny nechat a pak udělat výměnu vody?
Nebo je to jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 22:40 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Bob66
No jasny to bude v tom ze bakterie nejsou zdaleka jen ve filtru ale prakticky vsude takze to zvladly za kolegyně ktery eventuelne ve filtru zdechly :).Jinak si taky myslim ze to s nima nebude tak horky a chcipnou jen ty co jsou hluboko v molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 22:11 Muž Plecos [322] Re: rjulius
Já Entizol dávkoval 1 tabletu na 30 litrů asi tři dny za sebou, vodu jsem měnil až v termínu výměny vody (tedy ne mezi dávkami!). Vzduchové filtry jely normálně dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.05.2009 21:59 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: rjulius
Taky jsem jednou léčil Flagellolem se zapnutým filtrem a naprosto v pohodě X-) S těmi bakteriemi se to dost přehání, určitě vydrží živé ve vypnutém fitru víc než hodinu jak se tvrdí, já osobně mám zkušenost jeden a půl dne kdy nešla elektřina a žádná pohroma se nekonala, vůbec nebylo znát že byl fitr vypnutý a to jsem dělal i testy vody a byly v pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 21:45 Muž rjulius [17] Re: Dahak
No jo, ale to bych to v akva skoro mohl nechat a prohnat skrz to to léčivo.
Myslíš, že když to dám mimo a pak vyčistím, že to vyčistím tak dokonale?
To abych to vzal třeba savem, ale pak už nemusím vůbec přemýšlet jak ty bakterie zachovat aspoň trochu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 21:36 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Yirka
Ja bych se asi trosku bal ze si tema nevycistenejma filtrama zanesu opet nakazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 21:35 Muž rjulius [17] Re: Yirka
Ale jo, já jen myslel že nebudu muset ještě pořizovat vzduchovací motorek a šutr.
Bakteriím bych čeřil vodu čerpadlem s takovou tou hadičkou na přisávání (což mám) a rybám bych provzdušnil skrz čeření filtrem.
No ... asi koupím ještě vzduchovadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 20:55 Muž Yirka [9126] Re: rjulius
Když nebudeš filtrovat, nemusíš ani honit vodu v akváriu naprázdno. To ten filtr přeinstaluj a hoň přes něj ty tři dny třeba vodu v kýblu a vzduchuj v hlavní nádrži. Po skončení léčby a výměně vody pak filtr i s náplněmi vrať do nádrže a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 20:49 Muž rjulius [17] Re: Dahak
Dobrá, zítra zkusím něco koupit a dám se do toho.
Možná i ten Flagellol, sice je drahý, ale z Vivárka tam mám ryby za skoro 800...
Nemáte někdo nápad, jak udržet filtrační materiály co nejdéle "čerstvé"?

Mám představu že je vyndám celý ten koš z filtru, filtr pustím naplno, čímž provzdušním vodu v akva.
Koš dám do bandy s vodou... otázka je, jestli tam vzduchovat nebo aspoň vířit vodu kvůli těm bakteriím...
Budu vděčný za každou radu. Bude se jednat zřejmě o 3 dny, pokud půjdu do toho Flagellolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 20:02 Muž Yirka [9126] Re: Dahak
Prezentace Miro 03 je na jiném akvarijním webu: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 16:35 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: rjulius
34 stupnu je pro tve ryby opravdu moc.Nastavil bych tam maximalne tech 30°C odstavil filtr a zapnul vzduchovani.Svetlo nevadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 16:22 Muž rjulius [17] Re: Dahak
jo ... to jsem právě našel, jenom nevím, jestli moje ryby snesou 34 C... terčovce nemám a ten návod byl asi pro ně.

Ještě bych potřeboval poradit... filtr předpokládám odstavit? A světlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 16:04 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: rjulius
Tady mas navod od Romyho:dávám 1 tabletu na 40 litrů vody,při silnějším napadení 1 tableta na 20 litrů.zvednu teplotu na 34°c.druhý den odpustím 30% vody,doplním entizol v polovičním poměru.třetí den opět to samé.pak už jen denní výměna 20% vody,4-5.den začínám krmit.po 5-7 dnech zopakovat.
Miro svou prezentaci zrusil a s ni pravdepodobne i ten navod.
Muzes pouzit i bezne prodavana leciva jako Flagellol(Sera) nebo Hexamita(eSHa).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 14:58 Muž rjulius [17] – Entizol - dávkování
Ahoj, prosím o radu jak dávkovat entizol do cca 180 l vody.
Hledal jsem na foru... něco jsem našel ve vlákně Terčovec - nemoc, ale to mi přijde trochu specifické a nevím jestli to můžu aplikovat... obzvlášť tam zmíněné zvyšování teploty na 34 C.
Jinak jsem našel jen několik zmínek o jakémsi návodu od Miro03, ale ten návod jsem nenašel.
Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 14:28 Muž bunda [28] Re: Poli
Já řekl v lékárně, že ho mám pro ryby a normálně mi ho prodala. Pokus se zepat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:24 Muž many [9] Re: Poli
entizol napíše skutečně veterinář,alespoň u nás jo.Na střevní parazity to skutečně vypadá.Po patentkách je to velmi pravděpodobné a pokud byly živé tak téměř jisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 10:54 R Muž Silent [5949] Re: Poli
A co to zkusit u veterináře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 10:47 Poli – úmrtí mladých frontoz
Dobrý den všem,
chtěl bych se na Vás obrátit s prosbou. Podařilo se mi odchovat Tlamovce (Frontosa). Cca 3 týdny bylo vše v pořádku, ale najednou mi začali postupně umírat. Měl jsem jich 22, nyní 12. Vypozoroval jsem, že jsou vždy 2-3 ryby horší a bytek přijímá potravu.Mají zrychlené dýchání. Začali mít bílé výkaly. Začalo to až po krmení patenkamy, což může být příčinou? Ještě jsem si všiml, že dvě rybky mají z boku vypoulené břicho, jako vřídek. Prosím o radu. Přemýšlím o Entizolu, ale nevím jak ho sehnat. Děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7736-entizol?od=101