Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Entizol

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Entizol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 20:53 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: antiA
Už zase je k mání v lékárnách. Veterinářka,která mi na něj napsala recept říkala,že se zase normálně vyrábí teprve od června.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 20:23 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: KLeo
a kde jsi ho sehnala? v CR je ho nejakou dobu nedostatek.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 20:19 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: MonterMonty
Já tím chci léčit bičíkovce,ale v článku tady na stránkách se psalo i o hlísticích v souvislosti s entizolem, tak jsem to jen citovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 19:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: KLeo
Já myslím že si to trochu pletete , ENTIZOL není ani na Capilarie ani na hlístice , ale na bičíkovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 13:55 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: kvietik
Chci tím léčit střevní bičíkovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 13:14 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: KLeo
A vieš určite , že potrebuješ liečiť Capillariu? Inak Entizol je skor na bičikovce ako na hlístice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 11:03 Žena KLeo [13] - Živorodky – Dávkování v pokročilém stádiu
Ahoj, potřebuji se poradit-jaké mám zvolit dávkování entizolu (četla jsem tu rozmezí 1 tab.na 20-50 l vody) pro nádrž převážně s živorodkami v pokročilém stádiu nemoci? Které už trvá dlouho, kvůli neúspěšné léčbě léčivy od eshy, pak odložením této léčby kvůli jiným příznakům, a v poslední době i s přidáním komplikací a úhynů- na příznaky polehávání, problémů s plaváním.
Nezdravé výkaly se střídají s normálními,ale snížení imunity je na nich znát.
V článku tady na stránkách je napsáno: "1 tableta 250mg na 20litrů vody, při 100litrech přidáme jednu tabletu navíc, po třech dnech odkalíme a přidáme na každých 100litrů jednu tabletu po dalších třech dnech odkalíme půl akvária a celý postup opakujeme, je to důležité kvůli vajíčkům Capilárií na které má Entizol účinek až po vylíhnutí. Teplotu vody je vhodné zvýšit na 32°C pro urychlení líhnutí vajíček hlístic..."
To znamená že se má po třech dnech odkalit běžná třetina vody?A dát 1 tab.na 100l vody bez doplnění dávky z odpuštěné vody?
A má se zvýšit teplota i když neléčím terčovce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 19:05 JoKa Re: MonterMonty
Takhle to dělám... Písek v akva se houpe tak, že to odlakovač nadzvedává... Můžu odlakovačem přesazovat rostliny...

Jak říkám, teorii mám najetou... Včetně inkriminovaného článku, který je, uznávám velmi dobrý, lepší, než jsem si tenkrát myslel...

Miloš: díky za odkaz. Četl jsem tu práci už kdysi, ale nikdy nepotřeboval. Alespoň jsem to nemusel znovu hledat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 18:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
s grindalem to fungovat nebude ,ale spíš po těch předešlých pokusech ,bych to o tři dny prodloužil ,tedy i devátý den dal třetinovou dávku navíc -dvanáctý velká výměna , pokaždé při výměně hodně hluboko odkal dno - nitrifikace stejně dostává na prdel - jde o to dostat co nejvíce uvolněných vajíček pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 18:52 JoKa Re: MonterMonty
Tak nějak oboje. Nadávkuji tabpety na 500l, to rozmačkám na prach. Pak přidám pár kapek vody, fakt jen pár a udělám z toho kaši. Takové husté, barevně jako mléko... Do toho dám živý grindal a nechám je v tom koupat, dokud červy nevypadají, že chcípnou...
Tak dvě hodiny...

No a tohle všechno pak nahrnu do akvária. Ryby sežerou nacucané červy (kromě tamtoho blba, ten nežrala, dnes už ano) zbytek jde do vody... Lépe to asi nevymyslím, nebo??

V době aplikace je samozřejmě voda stažena na půlku a dolitá po dvou hodinách, abych do ryb dostal co největší koncentraci...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 18:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
dávkuješ do vody ?
EDIT: jasně že do vody , jsem pako , dyt nežral ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2017 18:39 JoKa Re: JoKa
Nevím, jestli to tady ještě vůbec někoho zajímá, ale entizol zřejmě zabral... Po týdnu přispěchal ten na houby terčovec a normálně žral suché. To jsem u něj tři týdny neviděl... Poslední týden nežral vůbec a dva týdny před tím žral jen živé...

Léčbu rozhodně dotáhnu, výsledky vidím po první dávce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   21.05.2017 19:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
- Entizol
-Tabulka 21. Léčebné dávky metronidazolu koupel
-Tabulka 30. Léčebné dávky metronidazolu pro aplikaci v krmivu

- www.frov.jcu.cz/…
- doporučuji konzultace k jednotlivým druhům ryb a metodiky léčby
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 17:17 JoKa Re: JoKa
Tak jsem jeden reflektor vypnul. Už svítí jen dva a jednu stranu jsem zatemnil, takže to vytvořilo tmavý kout...
Nevím podle mě je v tom akvu teď tma a až přidám výluh, tak už asi ryby neuvidím...
Jsem zvědavý, co na to rostliny... Ale jestli to má pomoci rybám......

Edit: omlouvám se redaktorům, ale asi bude potřeba přeházet podstatnou část této konverzace do vlákna terčovec nemoc... Nějak se to tady zvrhlo, kvůli mě a s entizolem už toho společného moc nemá... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 16:48 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: rriki
Jasně , a auto není auto ale hromada krevele ,barel ropy a dva kaučukovníky
to co sem dáváš na fotce , bude nějak upravená surovina ,základem bude lignin , pro výrobu finálního produktu , který se jmenuje aquahum a vzhledem k tomu , jak i sám píšeš ,že se surovina zaleje vodou - bude to výluh

hezkou neděli všem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 15:11 Muž rriki [818] - CichlidyRe: MonterMonty
Fotka k příspěvku www.amagro.com/…
V roce 2006 na stránce výrobce byla dokonce fotka výrobné linky z Petrohradu a detailní rozbor a dokonce i postup vzniku rozpadu lignitu ,který obsahuje humínový kyseliny a lehce voní po vanilce.

A takhle vypadá v před zředěním,dostal jsem ho pytlík když začínali
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 15:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: rriki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2017 14:48 Muž rriki [818] - CichlidyRe: MonterMonty
Aquahum není žádný výluh to jsou šupinky, který se zalijí vodou a vznikají z hnědého uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 13:45 JoKa Re: MonterMonty
Tak přemýšlím, asi aquahum používám déle jak rok... Od té doby co mám placky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 13:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
ptám se kvůli tomu preventinu v torbenu ,ale akvahum by měl být čistý výluh
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 12:17 JoKa Re: MonterMonty
Dřív torben, dnes už více jak rok aquahum. Dále v akvu stále plavou listy mandlovníku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 11:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
Jaké výluhy používáš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 11:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: rriki
Je to celkem zvláštní , když koukám na přípravky např pro psy , proti tasemnicím ,obsahují až desetkrát méně praziku než jiných látek - zčehož mi vyplyne že je tam prazi jen jako pomocná látka - nikoli účinná ,ale je to dost zavádějící , výrobci léčiv se snaží samozřejmě o co nejširší spektrum záběru -aby mohli konkurovat jiným a chvástat se že jejich léčiva zabírají "na vše"
budu to muset odzkoušet a pozorovat jak to bude působit, každopádně díky za zkušenost - ale už to vedeme opravdu jiným směrem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 11:02 JoKa Re: Tojsouvěci
Takže jste Luďku přesvědčený, že mé problémy jsou apriori způsobeny přesvětlenou nádrží? Teď ano, když léčím, nedávám výluhy, ale za normálních okolností mám skutečně problém do akva vidět...
Ty reflektory tam jsou tři, když jeden z nich vypnu, tak je na dně tma a rostliny, i ty jednoduché, trpí...

Zkusil jsem teď půl nádrže přistínit, jak moc se půjdou schovávat do stínu. Zalezl tam jen ten jeden, co nežere. Ostatní prozkoumali, co se stalo a vrátili se do prosvětlené půlky...

Údržbu provádím s železnou pravidelností. Před měsícem jsem velmi důkladně odkalil. Pravidelná údržba je jednou týdně skoro 1/2 vody a poctivé posbírání bordelu ze dna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 09:21 Muž rriki [818] - CichlidyRe: MonterMonty
Ano na Capillarie opravdu praziquantel nepůsobí on není ani zázrak na žábrohlísty s porovnáním s jiným léčivem,ale na tasemnice je super do druhého dne to z ryb krásně leze .Kdyby praziqantel zabíral tak proč by Esha dělala Gdex a NDX a sera Tremazol a Nematol stačilo by jedno léčivo přeci.Tady o léčení nematod ví spousta lidí úplně kulový ani rozeznat o bičíkovců to nedokáže do nedávna tady platilo bíly výkal=entizol.U mě to bylo stejný do tý doby nežli jsem si koupil mikroskop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 02:05 Muž strappy [39] Re: MonterMonty
Jasně,už jen jak pan ing. Filip píše,mi došlo že ví,proto jsem to zmínil. Měli jsme spolu i pár hovorů a opravdu mi o prokrmování louhovanými patentkami v praziquantelu na nematodes vyprávěl. Pokud to vyznělo že tl zpochybnuji,tak to v zadnem pripade a neni tomu tak.ale jak rikas,je to anthelmintikum. A velmi šetrné. Troufam si i říci ze setrnejsi nez levamisole. Omlouvam se za offtopic a odbocku k nematodam,odted uz mlcim a uz jen entizol a biče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 01:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tojsouvěci
Jen se to Luďo strappyho dotazem ,po mém příspěvku zvrhlo k těm capillariím , a protože mě to opravdu zajímá(není mým úmyslem do někoho vrtat) reagoval jsem na rrikiho odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2017 00:58 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: rriki
Možná mi uniká souvislost,ale původní dotaz byl snad na bičíkovce a hexamitózy,nebo se mýlím?
Nechci polemizovat a posouvat se do zavádějících témat,ale domnívám se,že se jednalo
o aplikaci Entizolu,mimochodem původní dávkování bylo 250mg/62,5L a vlivem nedodržování léčebné kůry došlo k rezistenci bičíkovců na současných 250mg/12,5L!Možná mne někdo opraví,mám názor,že v případu tazatele se jedná o oslabenou imunitu ryb vlivem stresu z nevhodého prostředí,přesvícení, bez možnosti odpočinkové zóny ,nejsou uvedeny parametry vody a krmný program,tady v tom bych hledal zásadní problém,místo řešení chemií. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 00:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: strappy
Věř tomu že p, Filip ví co píše , pokud si ty jeho odpovědi pročteš pozorně , najdeš přesné popisy parazitů , dávkování, teploty , možnosti léčiv atd - i to už o něčem svědčí , pokud si dobře pamatuji odchovával ryby 40 let ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 00:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: rriki
ať to doupřesním , snad se nepletu , píšeš jinde ve vlákně že prazik nepůsobí na nematody (capilárie) že je na tasemnice
já zas všude jinde čtu že je to antihelmetikum - namatoda je helmit pak mi nesedí proč by na ně prazik neměl působit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 00:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
Tyhle komerční léčiva moc neznám , prakticky mám jednu dávnou zkušenost Terepem - těžko soudit ,ani nevím jaký je postup léčby - u Terapu to bylo cca podobně jako u Praziku- helmiti , nebo entizol bičíkovci - všechno co je vejcorodé - je potřeba léčbu opakovat ,na vajíčka léčiva nepůsobí -to jsou ty moje "kolečka"

žábráky bys poznal, to jen pro jistotu ,to nechutenství by taky mohlo směřovat k nim

léčivo pro mařeny - entizol - biče
samozřejmě prošly i prazikem před odbičováním - postup byl stejný , tehdy jedna samice přestala žrát ,ačkoli se vedle ve vlákně vedla dlouhá debata o (ne)rozpustnosti praziku ve vodě (vím že je mizerná) jinou možnost jsem neměl a nadávkoval (i po předchozí zkušenosti s raminama) do vody 0,25g/100L vody, cca po tejdnu samice začala žrát ,tak jsem přešel na naloužené patentky prazikem

doporučení teplotu na 34 po dobu deseti dnů mám taky z více zdrojů - byl k tomu ještě dodatek maximální hygiena v akvu - proto i u té hygienicky zařízené nádrže píšu vydrbat dočista jak to jen jde ,toho asi ale v zarostlé nádrži se dnem nedosáhneš - pochopil jsem to tak ,snad správně, že všechno co z ryb vypadne odsaješ pryč , nemá se už co vylíhnout a opět napadnout hostitele - snad se mají i biče při 34°přestat množit ale asi to bude fungovat jen v ranných stádiích napadení, když ještě ryby nejsou parazity prožrané

počkej na ten mikroskop - budeš chytřejší, popřípadě skoč s detritem někam do školy - chemie ,fyzika, přírodověda - tam nějaký mikroskop mít musej

co a jak vypadá , na youtube jsou videa z mikroskopu obojích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 23:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: MonterMonty
Jak vedle nematodama?A o praziquantelu jsem nenapsal ani slovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 23:34 Muž strappy [39] Re: MonterMonty
Monty,takze myslis ze praziq je na nematody dobra volba? Vim ze praziq je velmi dobre snasen i narocnejsimy druhy ryb. Vim ze praziq krmna kura ve spojeni s patentkami byla velmi doporucovana na dajanapet.cz poradna panem ing ruzickou tyden patentky s praziq tyden normal tyden patentky tyden normal a takto asi mesic a pul. Prijde mi to setrnejsi nezli levamisole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 23:21 JoKa Re: MonterMonty
Předně ještě jednou děkuji za vyčerpávající odpověď...
Ve zkratce povím, čím vším a jak jsem léčil a také nějaké postřehy k tvému příspěvku. Nebude to seřazené, to ani seřadit nejde, jinak bych na něco zapomněl...

- Léčil jsem nejprve Hexa Ex od tetry, pak Flagellol od Sery. Pak přišli na řadu kombinace od eshy, 2000 + ndx, exit + hexamita, pak skoro dva týdny jen 2000. Prostě od eshy vše, co nabízí. Na ty helmity a jiné červy (předpokládám nematoda) by měl zabrat ten ndx.
- Žábrohlísty jsem už také přeléčil. Čistě preventivně. Vím, hlásám, že nejsem zastánce preventivní léčby, ale už jsem nevěděl, kud kam.
- Když léčím, tak čtvrt hodiny před zhasnutím světel, degradace léčiva na světle je mi známa. Čtvrt hodiny před, abych mohl sledovat, co to s rybama dělá, případně zasáhnout. Po 15i minutách světla zhasnou. To mi poradil Miloš.
- Když dávkuji léčivo, tak stáhnu vodu na půlku. Nadávkuju a nechám vodu poloviční další dvě hodiny, aby se toho pořádně nažraly, pak teprve dopustím... To mi také poradil Miloš (sakra, kdyby to nebyl takový černokněžník, byl by to i fajn chlap)
- Pálím do toho jak se dá, 150W. To akvo není přesvětlené. Přidávám výluhy, hodně. Přísahám na děti, že po čerstvém nadávkování (při výměně) není do akva vidět... Akvo má 90 cm výšky... Masakr sloupec vody. Kytky na dně vysloveně živoří. Z těch v prezentaci je tam dnes už jen jedna kytička. Ostatní zdechli. Je tam fakt tma...
- teplota 34. Pejša mi poradil, ať zvednu teplotu na 35 a nechám v tom ryby 5 dní. Přesně tak jsem to učinil... Zkoušel jsem i podobnou radu, 34 stupňů na 10 dní... Také bez většího efektu.
- Nežere jen jedna ryba, ta má akutní problém. Ale koukám do akva rád a často. Další 3 se mi nelíbí. Zbylých 9 je naprosto v cajku a třou se mezi sebou pravidelně, takže to s tím prostředím asi nebude úplně blbé.
- Romanovu vodoléčbu jsem také zkoušel. Měsíc jsem poctivě měnil 1/3 objemu ob den. Zase žádná dramatická změna.
- píšeš léčivo pro mařeny, ale nepíšeš jaké...

Teď to vypadá, že se obhajuji, že za njic nemůžu, ale není to tak. Něco dělám blbě... Jen popisuji, jak jsem do teď postupoval. Světlo klidně jedno odpojím, ale pak do akva nebude vidět a neporostou rostliny už vůbec... Mikroskop už hledám. Jenom nevím, jak poznat to, na co koukám, jestli mi rozumíš...

Je mi jasné, že ideálně pro terče by bylo akvo bez dna, ale zrovna tohle akvo je průhledovka. Dominanta vlastně celého bytu. Nedovedu si představit, že by tam byl takový pohledový nic moc....

Takže asi tak, prostě placky školí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2017 22:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: rriki
rriki , nic ve zlým , ale není možné že jsi s těmi nematody a prazikem trochu vedle ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 21:10 Muž rriki [818] - CichlidyRe: strappy
Na Capillarie jedině Levamisol ,patentkky můžeš namáčet jak chceš mě nezačaly chcípat ani po třech hodinách,ale ryby se ich ani nedotknou ani ty které jsem den před tím nekrmil a jinak žraly jak šílený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 20:41 Muž strappy [39] Re: JoKa
Mě pár chovatelů už radilo,že přesvětlené nádrže jsou často pro ryby stresující. V přírodě jim těsně nad hlavou taky nepraží žádná žárovka,jak mi řekl nejmenovaný chovatel disků ze Dvora Králové. S kolegou jsme řešili taky hexu u jeho disků,ale tam to bylo na tuty právě podle vzorku trusu pod mikroskopem. Obešlo se to i bez léků, i když to bylo v dost počátečním stádiu. Stačilo akvárium o polovinu přistínit a ubrat na proudu filtru. Za cca dva- tři týdny byly ryby zase ok a žraly zase na plno a samy se vyčistily i bez léčiv vitaminů a pod. V invazním stádiu už se ale asi bez léčiv obejít nedá. Chtěl jsem se vás kluci zeptat, (monty) je vhodnější na louhování patentek patentek zejm. Na cappilaria praziquantel či levamisole? Já si myslím,že praziquantel na cappilarie není nejvhodnéjši.jaký máte na toto názor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2017 16:21 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: maq
poláci mají na svém fóru dokonce část diskuze věnovanou videím a fotkám z mikroskopu, něco ve stylu "kdo pozná mého parazita". Co sem tam tak vypozoroval, tak se skoro dá říct, že než koupíš prvního terčovce, měl by si mít vůj mikroskop. I výběru mikroskopu věnují celkem pozornost.
www.discusforum.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 16:05 JoKa Re: Maq
Nebo sebereš bobek, s vnitřními parazity se u konečníku drží dlouho, takže žádná velká věda...
Teorii mám najetou...

Monty upřímně děkuji za vyčerpávající reakci, odepíšu, ale večer, až si sednu k PC. Tohle se mi na mobilu datlovat nechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.05.2017 15:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Maq
Odsaješ detrit ze dna
samozřejmě v krajní nouzi , je lépe jednu rybu obětovat a prozkoumat trávící trakt ,ale řekl bych že to co nejdeš v detritu ,nejdeš i v rybě - ikdyž už nějaký čas nežere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 15:56 Maq Re: MonterMonty
MonterMonty napsal: doporučím Ti pořídit mikroskop a budeš mít celý proces pod maximální kontrolou
Pánové odpusťte troubův dotaz, ale - když budu mít mikroskop, jak dostanu na sklíčko zrovna to co hledám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.05.2017 13:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
Josef , rozhodně Ti jako Roman doporučím mikroskop - i mistr tesař se utne- prostě je to jistota , nedivil bych se kdybys tam našel i helmity
třeba se pletu - je to moje úvaha - ryby sice bičů zbavíš- ale trápit je budou sále helmiti , tedy imunita a celková kondice ryb bude stále na stejné úrovni - a biče se Ti vrátí (prohlídnul bych při té příležitosti i žábry)
pokud najdeš helmity - nedokážu zdůvodnit proč, ale začal bych s nimi

podruhé bych se zamyslel nad prostředím ve kterém terče máš- tím myslím poznámku k tomu osvětlení nádrže- "Pálím do toho jak vzteklý, 150W ledek" nebude Ti myslím novinkou že přesvětlené nádrže terčům nedělají potěšení , naopak silně je to bude stresovat a podepíše se to opět na celkové kondici
EDIT: není novinkou že léčiva působením světla degradují , na hodně silném světle budou hodně rychle degradovat

osobně - pokud se s tím takhle už delší dobu trápíš - i s rizikem že to nějaký kus nedá - přelovil bych ryby do hygienicky zařízené nádrže 34°teplota a léčil tam s tím že před každým doplněním léčiva a výměnou vody ,vydrbeš všechno sklo a zařízení nádrže houbičkou na nádobí a odsaješ binec ,asi bych vynechal filtraci - každé tři dny měníš část vody - krmit asi zatím nebudeš - když nežerou ,silně vzduchovat ale to jsou věci které znáš

když mi 4 Mařeny přestaly žrát , nadávkoval jsem první den plnou dávku léčiva do vody 3a6 den třetinu první dávky po očistě akva a odkalení třetiny vody , měl jsem štěstí a nebo to prostě funguje 6 den prvního kolečka ryby něco málo začaly žrát - přišly na řadu patentky naloužené léčivem (na 150g perfektně vyčištěných ŽIVÝCH patentek 2 rozdrcené entizoly - posypat tím patentky - nechat 12 hodin macerovat občas promíchat - patentky to u mě přežily dokonce 24 hodin - min 2x lépe 3x denně trochu nakrmit- jen to co sežerou, po deviti dnech od započetí léčby - kompletní očista akva min 50% vody ven a týden pauza - pokud ryby už žerou - jednou denně trochu nakrmit , po týdnu pauzy už jsem krmil dalších devět dní nalouženýma patentkama , celé to min 3x zopakovat
pak máš min 5 týdnů na to abys něco provedl s tím akvem kde terči normálně žijou co s trím udělat si nějak netroufám radit

doporučím Ti pořídit mikroskop a budeš mít celý proces pod maximální kontrolou - já koupil tenhle a jsem max spokojenej www.alemat.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 09:43 JoKa Re: romant
Mám jasnou hexamitu, teda ne já, ale ryby... Už dávno několikrát potvrzená. Dokonce jsem sem kdysi někam dával fotku ukázkové děrovky... Bohužel nikdy to nebylo doléčeno úplně... Příznaky stále stejné, hexu už poznám i po tmě...
No už jsem s entizolem začal, tak to doléčím a když to nezabere už půjdu na ten mikroskop...
Jinak už jsem vyzkoušel veškerá léčiva od eshy. Hexa ex od tetry, i flagellol...
Vždycky zabere na chvíli a pak je to po čase zpět...
Má frustrace z nich už je taková, že jsem dokonce přemýšlel, že se placek zbavím...
Zatím jsem ale žádnou rybu nikdy nevzdal, tak to neudělám ani teď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.05.2017 08:25 R Muž romant [27987] Re: JoKa
Doporučuji udělat mikroskopický rozbor, aby byla léčba cílená a nebylo to jenom pokus omyl, třeba ten entizol není zrovna nejvhodnějším léčivem na tvoje problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 08:19 JoKa Re: romant
Děkuji, šlo mi hlavně o to jak moc dno a rostliny dávku sežerou...
Už ty placky řeším dlouho a nemůžu se toho zbavit, proto jsem z toho lehce frustrován...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2017 08:09 R Muž romant [27987] Re: JoKa
Zřejmě máš 250mg tablety, potom je to dávkování správný, jenom bych podle toho jak píšeš, že tam máš dno a rostliny, to dávkování o třetinu navyšoval. Po třech dnech odkalit a znovu přidat 2 tabelty na 100 litrů, za další tři dny ještě jednou zopáknout, teplotu na 32 st. klidně přidat vzduchování, aby bylo dostatek kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2017 07:59 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: strappy
Entizol působí proti řadě prvoků a některým bakteriím, sám jsem nikdy neléčil, ale kolegové popisují, že biologická filtrace v průběhu léčby dostane řádně "na prdel" Léčili střevní bičíkovce, léčbu aplikovali takto: 1tab.250 mg na 25 litrů vody, rozpustit ve vodě při teplotě 45-50°C. Léčba 3 -8 dnů. První 3 dny 2x denně to znamená každých 12 hodin. Další dny postačí 1/2 dávkování. Před léčbou je nutné důkladně odsát dno a vyměnit cca 30- 50% objemu nádrže. Během léčby můžeš měnit vodu cca co 48 hodin ale cca 30% objemu nádrže maximálně. Pokud není znatelné zlepšení, protáhne se léčba na dalších 48 hodin ve stejné dávce a následně dalších 72 hodin se použije 1/2 dávky to znamená 1,5 g léčiva na 100 litrů vody. Vodu mění před a po léčbě zhruba 50% objemu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 07:13 Muž strappy [39]
myslím,že na youtube jsem zahlédl i jak do terčovců ( nevím zda proti nematodám,bičikům nebo jen vitamíny) cpali hadičkou do terčovců. to bude asi ale chtít nějaké know how. aplikoval bych dle odzkoušených návodů přímo do vody. pokud to jsou bičíkovci a ne capillarie a pod. měla by léčba být učinná. mě by ale zajímalo protože každý píše jinak a já zatím nemám vlastní zkušenost, zda Entizol narušuje biologickou filtraci, nenarušuje a nebo jen částečně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2017 06:49 R Muž ctibum [6920] Re: JoKa
Tak když už mě tu dáváš za "vzor", tak tedy...

AD Entizol
Vlastní zkušenost nemám.
Ale prošel jsem toto téma a několikrát se tu uvádí návod na dávkování. Rozpustit ve vodě a nalít do nádrže. Ryba žrát nemusí, ale když jí to naleješ do vody, tak to do sebe dostane chca nechca, když v tý vodě plave. Nebo ne? Tak Co chceš víc? Dát rybu na kapačku? Nebo myslíš, že ryba vezme do huby vodu a ten Entizol vyfiltruje a vyplivne? Jako když kočce zabalíš tabletu do kousku lososa (vlastní zkušenost mám mnohaletou)? Jistě ti akvaristicky nesahám po kotníky, ale na tohle stačí trocha selskýho rozumu, řekl bych. Ale třeba se pletu...
Co s filtrem je tu taky popsáno, dno a kytky nikdo neřeší, přesto léčba zabírá...

AD modurit
Sám jsi napsal, že se názory různí. Tak asi univerzální rada není, nebo to nikdo nezkoušel, když ti dodnes nikdo další neodpověděl a ty se holt budeš muset rozhodnout buď tak, nebo tak. Nebo vem jako bernou minci dva roky starou Liborovu odpověď a hotovo.
A protože u moduritu jistotu nemáš, tak jsem ti poradil jinou variantu, která se používá a je vyzkoušená. A pak, protože mě to zajímalo, jsem ještě hledal a vložil citaci od jinýho, který kontaktoval výrobce, který modurit do akvárka nedoporučuje. Pravda, omylem jsem to nevložil jako odpověď tobě, ale autorovi cintátu, takže se to nepočítá, ale četls to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 22:33 JoKa Re: strappy
Pálím do toho jak vzteklý, 150W ledek... Filtry vypnout nemůžu, používám bublifuk, vzduch zajišťuje kompresor, který krmí další kubík vody v jiných akva... Takže ano, filtry jedou dál...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7736-entizol