Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aquascaping akvaria

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Aquascaping akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2018 16:52 Muž @ Slaviak [18] – Prvy krat Mountain scape
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 00:56 Muž @ Slaviak [18] Re: jamajcan
Ovela drahsie ako alfagrog. A o postovnom ani nehovorim.ina moznost? Napriklad zeolit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.07.2018 21:22 Muž @ jamajcan [2599] Re: Slaviak
V klidu místo toho použij lávové kameny na grilování. Efekt stejný, cena nesrovnatelně nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 21:12 Muž @ Slaviak [18] – Spodna vrstva.
Ahojte. Mam otazku. Na vytvaranie kopcov sa pouziva alfagrog,ted aspon to vsade vidim. Problem je v tom ze ja ho neviem zohnat. Respektive viem ale je problen s postovnym. Otazka teda znie ake materialy mozem namiesto toho pouzit?
Reklama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2018 17:43 R Muž @ vaclav [9374] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cherchan
Máš to jak botanickou zahradu od každé rostliny jeden kus. Stonkové rostliny dozadu a namnožit do většího počtu. Kořen je osázen příliš velkým anubiasem takže bych ho vyměnil za menší nebo jen mech. Ty velké kryptošky taky pryč a ve předu nechat ty malé a namnožit. Asi jen stačí je rozdělit. Echynáče max 1-2 jako dominanty. :-) www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 16:42 Muž @ Cherchan [5] – Rescaping AQ
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Aloha, hádam sa pýtam na správnom mieste ale mám problém. AQ sa mi jednoducho nepáči. Vždy som si vravel pridám viac rastlinej hmoty a bude to ono chce to len viac rastlinej hmoty a vzniklo mi z toho toto ( viz príloha) a stále to nejako nie je ono a tak sa pýtam vás nezainteresovaných Akvaristov ako by ste vy toto AQ pozmenili popr. čo vám tam chýba alebo čo mám pridať / odobrať / zmeniť. Vopred ďakujem za vašu pomoc s pozdravom Cherchan :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2018 12:20 Žena @ drvi [2193] - RostlinyRe: mochr
Já teď pominu biologické potřeby neonek (neonky modré bys tam ale klidně dát mohl ano ), ale z čistě estetického hlediska: neonky ti nebudou držet hejno. Budeš je mít rozstřelený po celým akvu a těch 20 kousků tam ani neuvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 09:14 Muž @ Cyklohentán [169] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: afc1886, mochr
Alebo tetra ohnivá :-) (neónka potrebuje väčší bazén)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2018 09:12 R Muž @ afc1886 [4659] Re: mochr
Aquascaping není vůbec jednoduchá věc a vyžaduje už nějaké akvaristické zkušenosti. Tady tě bude hodně lidí odrazovat, ale klidně si to vyzkoušej, není nic lepšího než vlastní zkušenost. Jenom bych do toho akvária potom volil jiné rybičky. Třeba taková rázborka skvrnoocasá by tam mohla vypadat super.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 08:20 Muž @ LeRi [305] Re: mochr
Běžný chov v nádrži střední velikosti o minimální délce 80 cm, 80-120 l. Nikoliv stísněné prostředí. Porost hustý s volným prostorem. Celkem by mělo být osázeno 60 – 70% celkové plochy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 08:05 Muž @ mochr [0] – Malé aquascaping
Dobrý den, dostal jsem se k jednomu akváriu o rozměrech 50x30x30 (cca 45l). Založení akvária už mě v hlavě vrtá nějakou dobu a mám celkem představu co to obnáší a jak by mělo vypadat. Došel jsem k závěru, že by to mělo byt ve stylu aquascaping, a rybičky by se mě libilo hejno neonek( cca 20 ?). jako byvaly modelar bych si s s prostredim akvaria docela vyhral:) neco takoveho: ibb.co/… by bylo super :). samozrejme studuji materialy. nejvetsi otazkou vsak je, jestli to ma do takoveho maleho akvarka vubec smysl investovat cas (a penize) a nebo udelat klasicke akvarko...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 16:07 Muž @ Jarry [704] Re: Jifi
Akvárium bez řas zajistí také dostatečné množství krevetek:-) Jinak 2 týdny nemusí být problém ani u hi-tech nádrží, pokud je zajištěno automatické hnojení, což většinou je. Spíše je důležité mít tam "správné" ryby, tj. malé, nenáročné na krmení a takové, co nežerou krevetky. Netvrdím, že je to nezbytně nutné, ale rozhodně to zjednoduší údržbu takového akvária:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2017 14:12 Muž @ FilipF [2] Re: Jifi
Po několika měsíčním maratonu jsem pročetl o akvárích asi všechno co je česky nebo anglicky. Zkušenosti mám jen se 80 L, kde nebyly ryby, nehnojilo se a málo se svítilo a tím pádem nebyly ani řasy. Údržba skoro žádná, vodu jsem měnil snad jednou za půl roku. Když jsem ji po několika letech (3+) likvidoval, tak jsem tam našel ancitruse v dobré kondici :) Nikdo o něm nevěděl, nikdo ho nekrmil, a přes hromadu kytek nebyl nikdy vidět. Akvárko nebylo moje - nechal mi ho onehdá spolubydlící a tvrdil, že tam ryby nejsou, tak jsem mu věřil.

Chtěl bych právě zkusit něco víc náročného. Nemyslím tím každodenní zastřihování koberce a komplet vybavení ADA, ale trochu se rozšoupnu v technice a nějaké to zahradničení a hnojení v plánu mám včetně CO2. Akvárko mám obyč, na výšku 50 cm (100 x 40 x 50) a ještě k tomu s krytem, takže hned tři protichůdné argumenty pro fakt, že z toho nikdy nějaká podvodní fengšuej krajinka nebude.
S Dry metod si asi zahrávat nebudu. Myslel jsem, že to je více rozšířené a zkušeností je hodně. Ony ty kytky nejsou zase tak levné na to, aby mi pošly a já je kupoval znovu + další měsíc čekání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2017 13:36 Muž @ Jifi [647] Re: FilipF
V první řadě si ujasni, jaké akvárium chceš, co od něho očekáváš a kolik času při pravidelné údržbě mu můžeš věnovat.
Až budeš znát odpověď, sám se nasměruješ, kterou cestou se vydat.

Mně osobně se třeba hodně líbí akvária s náročnými rostlinami, kde jsou rostliny krásně husté a barevné. To bych však musel údržbě věnovat mnohem více času a pokud bych chtěl v létě odjet na 2 týdny na chalupu nebo na dovolenou, už by to byl problém. Proto jsem šel cestou akvária spíše low-tech, kde si můžu dovolit (po pořádném zaběhnutí akvária) odjet i na ty 2 týdny a když se vrátím, tak mě nebude čekat žádná katastrofa.

Zpět k původnímu dotazu - pokud se ti tento způsob založení opravdu líbí, tak si zjisti, které rostliny se dají použít pro tento způsob založení akvárka. Založ akvárko s vhodnými rostlinami. Další rostliny nasadíš, až akvárko napustíš vodou :-)

Ještě moje poznámka k akváriím bez řas. Dost bych se divil, kdyby v akvárku po několik týdnech (měsících) nezačaly pomaličku růst řasy. Jak už tu zaznělo, jejich spory jsou všudypřítomné. Do akvárka se spory řas dostanou vždy. Aby bylo akvárko bez řas, tak někteří používají UV lampy anebo takovéto difuzéry: www.rataj-spk.cz/…
Pak je akvárium prakticky bez řas. Ovšem pozor, ať to nepřeženeš! Ať není i bez ryb ...
Jinak to chce nastudovat něco o biologické rovnováze v akváriu: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 13:15 Muž @ FilipF [2] Re: Jifi
Tak se na to asi vybodnu. Jinak k těm rostlinám - ten seznam tam myslím i mají a nebo je tam odkaz. Některé z nich se mi zamlouvají a nejsou ani moc náročné na pěstování. tedy výjimkou je osvětlení, ale s tím už počítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 12:15 Muž @ Jifi [647] Re: FilipF
Autoři ve druhém odkazu taky poukazují na to, že se takto dá akvárium založit jen s některými rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 11:59 Muž @ Maq [3807] Re: FilipF
Zkoušel jsem to dvakrát. Výsledky byly záporné, tj. větší ztráty než obvykle.
Což neznamená nic víc, než jsem napsal.
Možné to jistě je. Snadné asi ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.11.2017 11:23 R Muž @ vaclav [9374] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FilipF
Jsou to emerzní rostliny a pod vodou musí podstoupit přechod na submerz a to je dostatečný prostor pro řasy. Řekl bych že větší než při klasickém zakládání a výměna vody je stejně nemine. Kdyby to bylo tak super dělají to všichni. Je to jen jeden ze způsobů zakládání takového akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 11:15 Muž @ FilipF [2] Re: Pepan
No oni to berou tak, že když se tam pak nalije voda, tak rostliny dají řasám menší prostor. Tady o tom něco je:

aquaticmag.com/…

www.biotopia-uk.com/…

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 10:51 Muž @ Pepan [5017] - RostlinyRe: FilipF
Vzhledem k tomu, že spory řas lítají i vzduchem, tato metoda před řasami neochrání. Na ochranu před řasami se v takových akváriích používají japoniky, které žerou jak vláknité řasy, tak i sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 10:44 Muž @ FilipF [2] – Dry Start Method
Ahoj,
všiml jsem si, že akvaristé věnující se aquascapingu dost často zakládají akvárko "suchou" metodou. Údajně se tím vyhnout řasám a kdejaké podobné havěti, rostlinky líp zakoření, slabě kořenící a rostlinky dna se dobře uchytí, nemusí v začátcích měnit vodu jak zběsilí... Děláte to tak někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 18:26 Muž @ Affinity [1] - Rostliny – Hardscape layout kameny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, zakládám nové akva a snažím se trošku rozvrhnout si kameny. V popředí chci použít světlý dekorační písek jako "pláž" a na terasy výživný substrát a terramol. Zítra se koná v Olomouci burza tak třeba narazím na nějaký pěkný redmoor kořen a dal bych ho do levého rohu abych zachoval zlaté pravidlo tří palec .
Myslíte, že to je celé dobře rozvrženo? Rád bych akvarium udržel dlouhodobě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 09:13 Muž @ Paxero [71] Re: romant
To neni off-topic komentar. On byl putovni a brzy asi putovni zase bude....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2015 05:56 R Muž @ romant [27216] Re: vaaclav
Jo táák, on je fešák putovní. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 22:12 R Muž @ vaclav [9374] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant Paxero
Nezmění, já jsem to zkoušel. Takhle ho to neodnaučíš, co já se s ním natrápil. Já jsem tě varoval. Je sice krásnej ale gauner a nezbude než ho opět někomu darovat nebo utratit. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 21:33 R Muž @ romant [27216] Re: Paxero
Samce dej na 14 dní na samotku, jeho chování se po návratu změní. To, že se to nevrátí, to ti nikdo nezaručí, ale za pokus to stojí.
Edit: Lehce rozbít světlo, třeba plovoučkama, nebo valisnerky nechat svoje listy povalovat na hladině, tu samou službu udělá kryptokoryna kalatkolistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 21:31 Muž @ Paxero [71] – Jak rostlinami rozdělit nádrž, aby dominantní samec nevládl celému akváriu
Mám akvárium o půdorysu 95x129cm. Pohled do akvária je ze strany 95cm - hlubší než širší.

V akva je krásný dominantní samec skaláry, který považuje celé akvárium za své teritorium a ostatním to dává jasně na jevo. Jedna varianta je samce se zbavit, druhá je přesázet rostliny tak, aby akva bylo rozdělené na nejméně 2 části. Láká mne to, ale trochu se bojím výsledku, jak to bude vypadat, protože pokud to rozdělím vysokými rostlinami uprostřed té delší strany, tak do té druhé části nebudu vůbec vidět, což nedává smysl, A rozdělit stranu 95cm napůl znamená zasadit doprostřed akva nějakou vysokou rostlinu, čímž vzniknou dvě úzké a hluboké části - také nic moc. :-( tone

Nemáte někdo zkušenost? Nápad?

Akva je zde: rybicky.net/nadrze/21411&kateg=6&typ=0

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:23 Muž @ Vermut [5] Re: KarlosS
Tak každopádně jde o desing, proto se mě aquascaping zaujal. ADA je dobře vypadající světlo o tom není pochyb ale taky ale dobrej bussines, takový peníze do první nádrže za světlo určitě dát nechci, každopádně díky za názor palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:00 Muž @ KarlosS [1218] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Vermut
Především, které dobře vypadá. Protože potřebný světelný tok na tvou relativně malou nádrž ti dá skoro každé. Takže ADA Aquasky, KEY, Giesemann, Zetlight (i když ty jsou spíš na moře) nebo moje MAXXO LED:-). Já upřednostňuji závěsné, časem zjistíš, jak je to praktické.
Dennerle k tomu přímo světlo dělá, ale má nestandartní zářivku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 19:55 Muž @ Vermut [5] – jaké světlo
Potřeboval bych poradit se světlem do mojeho tanku Dennerle 50L viz. www.aquaristik-zentrum.at/…
ptal jsem se lidí v jiné sekci, ale pravda je taková, že aquascaping mě doslova pohltil :)
Nakupuju pomalu věci na založení, teď sháním dobré světlo, měl jsem nějaký kandidáty ale chtěl bych vědět váš názor. :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2014 13:30 Muž @ Burik [724] - Aquascaping
Já jsem fakt překvapen, chtělo to ještě měsíc pockat. Nyní vypadá akva naprosto luxusně a třebaby to bylo ještě lepší. Ale smůla. Ale za sebe jsem spokojen.
Na další rok se chystá trochu něco jiného, už žádná džungle a kořeny . Hlavně vše to bude v 300 litrech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 13:24 Žena @ LinaDee [166] - AquascapingRe: Burik
94./201 se mi zdá velice pěkné. Jsem zvědavá, jak si povede tvůj další projekt :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2014 13:22 Muž @ Burik [724] - Aquascaping
Myslím, že na tom nejsme špatně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.10.2014 13:11 Muž @ seic [237] - Raci, krabi, krevetky – velka gratulace ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:54 Muž @ DrChila [243] Re: Aforte
není míchání jako míchání.. občas to je složité.. Minule do práce přišla dezinfekce na nástroje. Balení mělo 3kg. mělo se dát do 1L vody 20ml toho prášku. byla tam odměrka a byla na gramy :-D Tomu řikám umění míchat když to namícháš dobře
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:36 Muž @ Aforte [501] - RostlinyRe: lhajek
Vždyť na tom namíchání není nic složité. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.06.2014 11:33 Muž @ lhajek [1754] - RostlinyRe: Samper
Nebo K2SO4 a roztok si namíchat. V sypké podobě k dostání na www.rostlinna-akvaria.cz nebo na aukru a dalších místech ....

Já bych do hnojiv od firem už nešel, protože si to namíchám několikanásobně levněji, ale pro začátečníky je to nejjednodušší způsob, takže to určitě nezavrhuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 00:27 Muž @ grunda [1769] - CichlidyRe: Samper
easylife kalium-potassium- ideální volba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 23:04 Muž @ Samper [3] Re: Marcel G
Zatim bohuzel ze dvou PET (burcak), tlakova lahev bude casem urcite. Vychytal jsem aspon jakztakz stabilni verzi.. Hnojit nebudu, jen dal menim cast vody a dle rady Adama Votavy mohu postupne kazdy tyden pridat pul hodiny v osvetleni, tak jsem to dnes preprogramoval na 6 a pul.
Jestli se mi povede nastolit rovnovahu a zajet to tak, ze vse poroste, po vycerpani zivin ze substratu mam v planu pridat do dna osmocotte nebo neco podobneho. Ale to je jeste daleko, ted jen at to zacne rust a ubranim se rasam, pokud to pujde..
Bylo mi doporuceno nehnojit, ale pridavat draslik kvuli Staurogyne repens. Jen nevim jaky a kde ho nejlepe koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 17:10 Marcel G Re: Samper
Pokud používáš sycené CO2 z tlakové lahve, tak podle mého názoru je přidávání "tekutého uhlíku" v podstatě zbytečné (nic navíc tím asi nezískáš). Jinak já osobně hnojím i v akváriích se substrátem ADA od samého začátku, ale kvůli řasám je přece jen jistější s tím začít až tak po měsíci (až bude dobře zaběhnutý filtr a dobře rozrostlé rostlinky). Pokud máš dost živin v substrátu, tak hnojit do vody třeba i delší dobu nemusíš, ale když to budeš dělat, tak si tím na druhou stranu ušetříš ty živiny v substrátu na horší časy (třeba když pojedeš na dovolenou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2014 15:20 Muž @ Samper [3] Re: Marcel G
Moc díky, tohle zní opravdu rozumně. S tím světlem mi to totiž přijde taky strašně málo, takže přidám dvě hodiny na výsledných 8 hodin denně. Po tom draslíku se podívám. Jinak CO2 můžu dávkovat dál a tekutý uhlík ani PMDD zatím tedy ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2014 15:17 Muž @ Samper [3] Re: KarlosS
Ryby tam nejsou, chci tam dát jen krevetky a maximálně mikrorasbory, ale až to bude zajeté a pořádně zarostlé. Filtr je zaběhnutý z druhého akva a dusíku je tam podle mě dost už v tý Adě. Zdrojová voda je v cajku, pražská, testuji průběžně a hlavně druhé akva bují jako blázen. Prezentaci založím, zatím se není čím pochlubit. Průběžně to fotím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 15:14 Muž @ Samper [3] Re: jmalyska
Dvě z těch jmenovaných rostlin jsou emerzní, u těch chřadnutí chápu, ale zbytek jsou přebytky z druhé nádrže. Dám tomu čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2014 11:09 Marcel G Re: KarlosS
Myslím si, že nedostatek dusíku rozhodně nemůže být jeho problém, pokud používá substrát ADA Aqua Soil Amazonia. Ten má v sobě prakticky všechny potřebné živiny MINIMÁLNĚ na několik měsíců. V jednom svém článku jsem to už počítal, a vyšlo mi to nějak následovně: dusíkaté látky (NH4+NO3) v ADA Aqua Soil Amazonia by měly vystačit přibližně na 5 měsíců, fosforečnany (PO4) na 5 let, draslík (K) na 4 měsíce, a železo (Fe) na 10 let ... za předpokladu, že ve vodě nebudou absolutně žádné živiny (počítal jsem s ekvivalentním odběrem živin jako při metodě hnojení EI).

Samper: Každopádně týden je velmi krátká doba na jakékoli závěry. Podle mě by ale rostliny měly mít světla dostatek od samého počátku, protože i když jsou v novém prostředí, neznamená to, že se bez světla obejdou. Tobě by se určitě také nelíbilo, kdyby ses někam přestěhoval a prvních pár měsíců si tam z nějakého důvodu dostával jen poloviční porce jídla. Každopádně bych pokračoval v pravidelných výměnách vody (to je u výživných ADA substrátů nutností), a za 3 týdny jistě uvidíš nějaké výsledky. Firma ADA také doporučuje přidávat od začátku trochu více draslíku (můžeš si buď koupit drahé komerční přípravky nebo si namíchat roztok K2SO4) a mikroprvků; ostatní živiny začínají přidávat obvykle až po pár měsících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.06.2014 08:49 Muž @ KarlosS [1218] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Samper
Předpokládám, že tam ještě nejsou ryby. Tím že tam nemáš odpad, není dusík. Určitě začni hnojit hned od počátku. Pokud tam dáš záběhovýho živočicha, nárust N (v jakékoli formě) bude po cca 2 týdnech. Záleží také, jakou máš zdrojovou vodu (NO3, atd).
Naočkoval jsi filtr z druhého akva, nebo už ho máš zaběhnutý? Bez prezentace se radí těžko...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 04:58 Muž @ jmalyska [163] - Amazonie
Aklimatizace na nové prostředí, dej jim čas...
Chápu, že Ascaping je něco jiného, ale někdy lépe funguje to, co je "přirozené" než to, co je umělé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 03:29 Muž @ Samper [3] – Zalozeni nadrze
Ahoj vsem, pred tydnem jsem zalozil novou nadrz 40 l (cisty objem 30 l). Postupoval jsem v poradi Bacter 100, Clear Super, Tourmaline BC (vse po dvou lzickach), 9 l ADA Amazonia Aqua Soil a cca 2 l dtto verze Powder.

Filtr je Eheim, CO2 sytim od pocatku (pres skleneny difuzer), proud filtru jej krasne rozhani po celem akva. Svitim 2 x 15W sest hodin denne s poledni pauzou (to jsem vycetl, ze to tak zpocatku ma byt kvuli problemum s rasou). Topitko Eheim je nastavene na 24 stupnu.

Denne menim 50% vody za cerstvou odstatou. Rostliny jsou travnik z eleocharis parvula, dale pogostemon helferi, staurogyne repens, vallisneria torta a hydrocotyle tripartita.

Po tydnu se mi ale zda, ze rostlinky spise chradnou. V cem je problem? Vice (dele) svitit? Hnojit jiz nyni PMDD a tekutym uhlikem?

Nez jsem se do teto nadrze pustil (druha low-tech s obycejnym kremicitym piskem a mene vykonnym osvetlenim funguje bezvadne), procetl jsem stovky clanku a diskuznich for. Nevim co je spatne, ale rad bych videl vysledky, kdyz uz jsem do toho investoval tolik casu i penez. Prosim o jakoukoliv radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.06.2014 07:30 Muž @ MartinHorák [31] - AmerikaRe: george
Celá tvá nádrž pro tento druh anténovců je jeden velký průser. Lidé tvého věku by si neměli pořizovat takovéto nádrže a už vůbec ne tento druh ryb. Více jsem ti napsal přímo na profil. Jinak toto vlákno je jeden velký OT samozřejmě, tady to má být o Aquascampingu, nikoli o nádrži pro anténovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 23:30 Muž @ DrChila [243] Re: Miso
no ale spousta lidí používá ten takový hrubý štěrkt co mám v 60l krevetáriu.. a že bych na to byl hrdej ani ne ale jsou tam malé krevetky a nechci zbytečně o ně přijít při výměně dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2014 23:01 Muž @ Miso [469]
ale no tak... :) co mate proti strku (ja strk volam vsetko co ma nad 0,5mm v priemere, pod je piesok), roky sa to pouzivalo a stale pouziva, kludne by som to dal do akva. Dobre je vsak dat aj nieco pod to ;)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií Přidat příspěvek • Zobrazeno 14589x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/7482-aquascaping-akvaria