Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aquascaping akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Aquascaping akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 22:50 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Fugee
Než číst desítky článků a řídit se jimi, spolehnul bych se spíše na cit pro věc! ;-)

Osobně bych dal kamenů více-třeba 5 různě velkých a i nějaké další zcela malé...Začal bych největším kamenem, k němu přidal nějaké menší "podpůrné" dejme tomu na tu úroveň zlatého řezu, kontrovat tomu pak pár menšími kameny na straně druhé.... Nápad s HC táhnoucím se do zádu není špatný, ale ten Lilaeopsis a Eleocharis bych takto striktně neoděloval, lešpí zasadit obojí na obě strany, eleo co nejvíce dozadu, jak to trochu prosroste, bude to vypadat přirozeněji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:41 Fugee
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych poradit, zakládám akvárium 30x20x20 (12l), a nevím, jak sestavit kameny, přečetl jsem asi 10 článků od Aquascapingu, a popravdě, jsem se totálně zamotal. Vytvořil jsem obrázek, jak bych chtěl, aby to vypadalo, chtěl bych poradit, jak umístit rostliny, a jestli bych tam neměl dát jen jeden kámen na místo, kde je zlatý řez, nebo to udělat ještě jinak, přidávám foto:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:55 R Muž romant [27982] Re: Jack
Ve zdejším atlasu rostlin si najeď na tu lupu nalevo a po rozkliknutí si rozbal okno "forma" a doplň stonkovka a dej vyhledat a nejde Ti to všechny stonovky, který jsou ve zdejším atlasu uvedený. Jinak stručně řečeno, jsou to listy na tyčce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:49 Muž Jack [7] Re: romant
Rostliny mám právě už domluvené s prodejcem pár bloků od mého domu. Známe se několik let tak rostliny mi dá za pakatel. Možná to bude znít jako blbá otázka ale jaké rostliny jsou stonovky? :-O hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:45 R Muž romant [27982] Re: Jack
Tak to udělej. Naper tam stonovek, hlava nehlava a na nějakej ten vzhled se prozatím, víš co. Až se akvárko dostane do kondice, tak si můžeš začít hrát se vzhledem. Koukni třeba do zdejší inzerce, každou chvilku tam někdo nabízí přebytky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:41 Muž Jack [7] Re: sollik
No ono ty rostliny které jsem tam dával v květnu rozsivka už definitivně "udusila" sad tak právě tam nějakej ten chudáček zbyl tak potřebuji nádrž znova osázet.a chci osadit minimálně 80% povrchu akvária abych konečně to akvárium pořádně nastartoval tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   09.07.2011 12:29 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Jack
Co tě vede k "překopání" nádrže? V deníku píšeš, že jsi rostliny přesázel v květnu a zároveň se zmiňuješ o problémech s rozsivkou. Podle mě jsou na boj s řasami nejlepší dobře rostoucí rostliny a těm časté přesazování neprospívá. Navíc "naordinovat" akvárium podle nějakého plánu (i když už jsem to v knížce viděl) se stejně nedá. Každý si musí najít rostliny které mu v akvárku jdou ne se snažit za každou cenu je držet protože je to v "plánu". Vím o čem píšeš, taky nemám cit pro to kam kterou zasadit, jak kombinovat barvy, tvary, velikosti ..... Já už to neřeším, jsem rád, že se rostlinám daří a jestli jsou dvě podobné u sebe mě nevadí. V tvém případě bych zkusil sehnat hodně stonkovek a nastolit v akváriu rovnováhu. Pak se můžeš pomalu pustit do budování nějakého layoutu (až zvítězíš nad rozsivkou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 11:37 Muž Jack [7] – Půdorys
Ahoj. Plánuji trošku "překopat" akvárium. Ale postrádám jakoukoliv představivost. Neznáte nějakou stránku s půdorysy akva? Potřebuji něco nenáročného na světlo prostě pro začátečníka. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.06.2011 21:57 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Tragett
Nebude to fungovat, svahy se dělají pomocí naplněné punčochy pískem, nebo pomocí pásků a kaskády z nich.

EDIT: ještě link:
www.cau-aqua.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2011 21:55 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Tragett
Záleží jaký substrát na dno se použije-obecně písky a lehké záležitosti jako Profi-soil od Rataje či JBL Manado se i při sebelepší snaze rozsypou (či spíše roztečou). ADA,Shirakura nebo Nature-soil jsou substráty těžší, hrubší a lépe drží tvar...K té výšce-polystyren bych vynechal, je to vrstva materiálu doslova k ničemu a vyšší vrstva substrátu ničemu neškodí...ADA navíc třeba používá ještě spodní vrstvu Power Sand, která obsahuje živiny a díky porézní struktuře zlepšuje cirkulaci vody ve dně-a tady se dá navýšit dno třeba pemzou nebo lávovou drtí či keramzitem, čímž se výrazaně zvětší plocha pro osídlení bakteriemi a teprve na to se dává substrát. Aby se nesypal je dobré udělat jakési linie, hrany z kamenů a kořenů a dekorační písek pak dosypat jen do míst kam člověk chce(pozor, ten už se nesype na substrát, ale přímo na holé dno! Holé partie substrátu pak prorostou kořeny rostlin a celé se to zpevní... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 21:41 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: katterinecka
Noo tot otazka ted, jestli tedy "neprizvednout" dno pomoci normalniho kusu polystyrenu, nedelat potom tak vysoky svah, spise dva kopecky na kazde strane akva, jako je to tady:

showcase.aquatic-gardeners.org/…

Dat dejme tomu 3cm polystyrenu a na to substrat a kremicity pisek, jestli to bude fungovat, to by me zajimalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 21:41 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tragett
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 21:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tragett
problém v tak tlustém dně zas tak nebývá, když tam máš rostlinky nebo můžeš použít i piskořky na "kypření" dna. Horší je to aby se tak šikmé udrželo, většinou se časem srovná (např písek z flexiobkladů nebo jiné křemičité písky). Ty speciální substráty od ADA se myslím dají líp tvarovat a vydrží (v tom případě bych tam piskořky nedávala). Ale cena je pak někde jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 21:28 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: katterinecka
Diyk za info :) Kdyz se dela u scapingu svah, jak se to dela? nenasel sem normalni info k tomu, jen v cizim jazyce, tomu moc nehovim :) Prece nemuzu dat 20cm pisu a substratu, to musi pak nejak zahnivat, dela se nejaky layout dna po moci podlozky? polistyrenu atp?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 17:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tragett
kouni se na hodně fotek akvárek, na googlu jich určitě najdeš spousty, tady na rybičkách, nebo třeba akvárka od Amana, záleží co se ti líbí. I článků o lyoutu je nepřeberně. Můžeš vyzkoušet nějaké rostlinky které ještě nemáš. Inspirace je opravdu hodně, čím víc toho shlídneš a vyzkoušíš tím víc budeš mít svých nápadů. Určitě ti to tu i hodně lidí konstruktivně zkritizuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 10:36 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: vóťa87
Osvetleni uz je pripravene, mam pripravene 4x 20W, ted doladuji kryt, na externi filtr cekam, co se tycee techniky tak to je zmaknuty, jen nejak nevim, kde zacit:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 10:10 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Tragett
Souhlasím s Bobem :-)
Jinak to akvarium má neuvěřitelný potenciál díky rozměru-s takovou hloubkou se dá udělat opravdu hodně zajímavý a opticky hluboký layout...Nevím co si však představit pod pojmem "nějaké" rostlinky a krevetky(třeba obyč red cherry či něco náročnějšího). Pro většinu rostlinek to bude smrt, pod tím aquael osvětlením...Osobně bych to řešil nejdříve po technické stránce-mnohem silnější světlo, filtr nejlépe vnější, pokud má akvarium hezky vypadat, má se dařit rostlinám, tak určitě CO2 a nějaký kvalitní substrát, písek bych viděl spíš jako doladění vzhledu...Pak přidat třeba ještě něco dřeva, zajímavých kamenů, osázet to pár druhy nízkých rostlin, mechů a hotovo. Toť můj názor jak to udělat bližší nějakému rostlinnému či přírodnímu akvariu, aby člověk pak nebyl vázaný při výběru rostlin nebo pozdějších změnách, vše fungovalo a nebylo to spíš trápení... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 10:08 Muž kortezhugo [983] Re: Tragett
...presne ako pise Bob66
ved na nete mas toho hruuuuuzu - co ta moze inspirovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 10:06 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Bob66
No tak ja se chci jen chytit nejakeho napadu, predchozi dve akva mam uz dalo by se rici vychytane, ale to jsou dlouhe "nudle"... co s kostkou zatim nevim, tak proto sem se obratil na zkusenejsi uzivatele :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.06.2011 08:50 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tragett
Tragett napsal: Co se tyce osazeni a layoutu, necham plne na vasi fantazii. Pokud ma nekdo zajem, pojdme se do toho pustit spolecne. Mě by teda nebavilo aby za mě někdo vymyslel jaké ryby mám chovat a jak má vypadat moje akvárium X-) Pár úprav a rad beru ale tohle ne, neměl bych z toho radost že si někdo vymyslí celé akvárium a já bych se mu o něj vlastně jen staral :-D Zakládání a vymyšlení nového akvária je na tom to nejhezčí a když si ho vymyslíš sám tak z něj budeš mít větší radost ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 23:13 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Layout noveho akva 60x45x40cm - pomozte
Fotka k příspěvku Ahoj akvaristi, koupil jsem nove akva o velikosti 60x45x40cm (d x š x v). Pridavam fotku, zatim jsem s akva udelal jen to, ze jsem pridal substrat a dal jsem 10kg kremiciteho pisku a jeden velky koren, ktery mi tu zbyl po predchozim akva. Rad bych vas touto cestou pozadal o napady, co s timto akva udelat, zatim jsem nepremyslel vicemene o nicem, jen o tom, ze bych chtel mit v akva nejake rostrlinky. Co se tyce rozvrzeni a dalsich veci, pokud ma nekdo zajem se na tomto akva podilet, budu jedine rad a spolecnou silou udelame prijemny domov jeho budoucim obyvatelum. Jedine prani je, ze v akva bude cca 20 krevetek. Co se tyce osazeni a layoutu, necham plne na vasi fantazii. Pokud ma nekdo zajem, pojdme se do toho pustit spolecne.

Info: Akva je napustene jeden den, zkusebne.

Za kazdy napad dekuji, Tragett
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 06:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: fantuomas
Nejlépe se obrátit přímo na autora ukázky, má úžasné nápady a skvělé vědomosti. P.S. Umí česky dobře:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 19:04 Muž fantuomas [35] - Rostliny – wabi kusa
zdravím, má tu niekto skúsenosti s týmto štýlom akvária, vedeli by ste poradiť vhodné izbové rasliny, ktoré možno pestovať priamo v akváriu?? Ď

www.plantedtank.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:55 Žena Kajka99 [229] Re: Slav3k
články o aquascape v časopisu Akvárium na stránkách klub.akva.sk a články na webu akvarista.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:55 R Muž romant [27982] Re: Slav3k
Je to standartní čerpací hlava s biomolitanem, která se nejčastěji instaluje tak jak jsem popsal a z důvodů který jsem taky napsal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:52 Muž Slav3k [23] Re: romant
Výš ... aha, no v návodu psali že prej k zemi :) že když je to nahoře tak to moc zavzdušňuje akva nebo co :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:40 R Muž romant [27982] Re: Slav3k
Projeď zdejší fórum, na téma CO2 je toho tady popsáno hodně bajtů. Co se týká těch rostlin, tak jim dej čas až se začnou chytat, tak se i ty jejich listy začnou natáčet jinak, tak jak jim to bude vyhovovat. X-)
Edit: Ještě k tomu aranžmá. Ten filtr dej výš k hladině, tak aby voda co z něj bude vytékat lehce tu hladinu čeřila, čímž se bude rozrušovat eventuelní povlak na hladině a voda se bude provzdušňovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:39 Muž Yirka [9118] Re: Slav3k
CO2 do nové nádrže rozhodně nepatří. Toto hnojení se provádí (pokud vůbec nutno) až v další fázi. Listy se srovnají jak budou potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:36 Muž Slav3k [23] Re: bali
Díky :) Určitě si počtu rád.

a ještě mě napadly další dvě myšlenky:

1. Myslíte si že do začátku by bylo vhodné podpořit trochou toho CO2 ?
2. Ty rostlinky mají listy různě pootáčené a pokroucené, natočí se za světlem časem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:30 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Slav3k
pocti si treba tady: 00lab.blogspot.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:28 Muž Yirka [9118] Re: Slav3k
Bublinky jsou obvyklé při zcela novém naplnění nádrže, zmizí za 2-3 dny. Zkrasje se sází tak aby bylo zarostlo, v druhé fázi - cca 3 měs pak do konečné podoby. Ta pak zůstává poměrně dlouho, protože není radno do chodu nádrže moc zasahovat. Podobu si každý vytvoří dle vlastního cítění a tak aby se líbila jemu a jeho okolí, které bude s nádrží dlouho žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:27 R Muž romant [27982] Re: Slav3k
Ty bublinky Ti za pár hodin zmizí, to je normálka, to se jenom tímto způsobem uvolňuje to co je pod tlakem ve vodovodní vodě. :) K tomu aranžmá, každýmu se líbí něco jinýho, ale kamenama a kořenem se nedá nic skazit. podívej se tady do nádrží oststních uživatelů a třeba se inspiruj u nich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:18 Muž Slav3k [23] – Aranžmá
Fotka k příspěvku Dobrý den,
omlouvám se, pokud je zde toto téma již probíráno.

Chtěl jsem se zeptat, není někde na internetu článek o "aranžování" akvárií a o estetickém sázení rostlinek ? aby to nebylo jen tak hala bala. Vím že teď jsem rád že mám 3 druhy kytek a hlavně že se rozbíhá bio rovnováha, ale v budoucnu určitě budu chtít svoje akva mít hezky "naaranžované" a tak bych si o tom něco rád dopředu přečetl.

Třeba o tom co se ještě používá za doplňky, kameny kořeny a tak.
Myslíte si že jak rostlinky zarostou, tak je to definitivní a už by se to nemělo předělávat?

PS: místo hrníčku a plastové misky si představte kámen :-D jen ještě žádný nemám a mám v plánu koupit tapetu dozadu.

PPS: neví někdo proč se mi všude usazujou ty bublinky ? :) čím to je způsobeno?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 19:27 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: fantuomas
Yo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 18:01 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Triangle moss - Cratonneuron filicinum
Triangle moss - Cratonneuron filicinum

Vie mi niekto poradiť, či tento druh machu prirastá k povrchu? Jasne že najskôr ho treba upevniť, ale uchytí sa časom aj sám - prirastie napr. na lávový kameň,konár?? Ď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 15:01 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: voťa87
Ten posledni odkaz je zajimavej... ale bohuzel 99,9% vsech akvaristu se k tyhle fototechnice nedostane.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 14:56 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: fantuomas
Nedám návod, protože to sám neumím...Ale tady dávám odkaz který já považuju za "bibli" :

www.cau-aqua.net/… Spousta návodů, postupů, inspirace...

www.naacademy.pl/… A tady v galeriích je to focení v praxi ADA akademie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 14:52 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: fantuomas
No... Videl bych to takhle... polopruhledna folie na sklech... 4systemove blesky rizene radiem... Pevne sklo, nejlepe do 50mm s paradni kresbou na vyssi clonova cisla, pred fotoaparatem cernou stenu (s otvorem pro objektiv) kvuli odstraneni odlesku ... Kvalitnou zrcadlovku s dobrym vystupem na vysokych ISO... A pak finalni postprocessing v editoru, vyvazeni barev, projasneni stinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 13:57 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: marsz
:) dík, nemám v konkrétnom akva žiadnu techniku - okrem osvetlenia ktoré je mimo akvária ;p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 01:10 marsz Re: fantuomas
Nedávat na přední sklo teploměr a opodál modrý akvacit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 00:03 Muž fantuomas [35] - Rostliny – "profesionálne" fotenie aquascapu
..snáď to nebude off-topic, ale kvalitné foto-prezentácia k aquascapingu neodmysliteľne patrí :)

má niekto rady, poprípade nejaké užitočné linky, ako sa dopracovať k podobne kvalitným foto ako napr.:

www.aquaticscapers.com/…

ako samozrejmosť beriem ako-tak "dobrý" foťák... X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 17:56 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: DrBolíto
??? no ja nevim, asi to zkresluje to vypukle sklo... Ale ujistiji, ze tam je ten breh jak ma byt... :-D zezadu do predu, a z prava do leva... palec

Prihodim foto... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 17:53 smik Re: Bak
Možná to špatně vyznělo. Myslel jsem, za ty ceny jsem ochoten použít jen ty substráty. Za jiné ceny, mimo kapalné hnojiva, všechno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 17:36 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: smik
Jo aktivní substrátky, asi jediná šance jak neotrávit vodu a mít pH tam kde potřebuji.
palec Jinak dovedl ych si představit hodně těch věcí používat, ale ty ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 17:30 smik Re: ustavprochore
Já používám zahnutou pinzetu dlouhou asi 25cm koupenou někde na Akvashop.sk a maximální spokojenost. Dostanu se parádně až k zadní stěně akva a nemusím mít ruku až po loket ve vodě.

Jinak kauza ADA. Co bych od nich použil jsou substráty ty jsou fakt parádní (složením), bohužel i tady je cena veliká. Co se týká ostatního tak to jsou rance. Za filtr 30k, za světlo 20k za vodu s minimální koncentrací nečeho, prohlášenou za hnojivo 500,- , ale výrobky jsou to pěkné a jejich systém funguje.

No ono to naštěstí funguje i jinak a za zlomek ceny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 16:43 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: chuanvaldes
celkem pěkné, jen nechápu proč je svah od předu dozadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 14:07 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: chuanvaldes
pekné farby :) vyzerá to dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 12:30 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: fantuomas
Fotka k příspěvku No koukam, ze nakonec se to povedlo a "cube" je konecne doma... congratulation... potlesk jinak povedlo se... ano

Ja taky zmenil layout... Narizkoval rostlinky, nektere prikoupil, nektere jeste prijdou, koupil kameny, koren, substrat od JBL na dno... a vysledek je tady... Doufam, ze to bude vypadat podle mych predstav az se to rozroste...

Zatim jenom fotka z boku, jelikoz se ted pres den, vsechno zrcadli na skle... :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 11:52 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: ustavprochore
Pinzeta přímá, zakulacené čelisti, 300mm 145kčanopalec
Link:
www.thermofisher.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 22:15 Žena darka [520] Re: ustavprochore
Denně v práci používám zahnutou pinzetu(proto si myslím, že ji používat umím smich ), ale rostlinky sázím obyč. anatomickou (=rovnou) pinzetou 14cm ze zdrav. potřeb ;-) Mám i delší, ale při mém 100l akva se mi s touto nejlépe pracuje :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 15643x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7482-aquascaping-akvaria?od=151