Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aquascaping akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Aquascaping akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 13:54 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
Všechny rostliny, který jsi psal v prvním příspěvku (kromě diplidis) mám a rostou mi i bez CO2 :-) . Marsilea hirsuta mám tedy zatím krátce, pár dní, ale počítám, že poroste taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 13:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
Z uvedenych, a se kterymi mam zkusenost, i bez pridavani CO2 porostou:

glossostigma elatenoides
sagittaria subulata
limnophila sessilifolia
anubias barteri var. nana
riccia fluitans
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 13:04 Muž kortezhugo [983] Re: Aforte
Pojde alebo nepojde? Z toho netreba robiť vedu....-ved ked to nepojde? -tak zmiešať cukor,vodu,kvasnice je otázka 5 minut. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 12:31 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: grunda
Ta rotala wallichi a didiplis diandra asi taky ne, ale ostatní rostliny jsem už bez CO2 viděl, takže je zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 23:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Aforte
bez CO2 nepůjde většina vypsaných kytek, pokud nejsi Pan Kytkař ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 21:04 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Aforte
Rot. wallichi a diplis diandra bez co2? Těžko. A hodně světla, aby byly takové, proč si je člověk kupuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 18:59 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: grunda
V akva to ještě trochu překopám. Tady nebyly kameny stabilní. V písku je zajistím, takže to bude lepší. Jinak toho se neboj. Spíš budu rád, když mi to bez CO2 zaroste. Rostliny mám na zkoušku, tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 18:58 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kryštof
Děkuji. Dno budou flexi a jako zásobní substrát tetraplant complete substrate :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2013 18:40 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Aforte
podle mě takhle ne, je to moc souměrné, v popředí máš moc druhů, bude hodně složité udržet čisté linie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 16:39 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Aforte
mě osobně se líbí, a co bude za dno?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 14:37 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvku Co říkáte na tento layout? Nebo mám to ještě nějak upravit? Rostlinky budou:

popředí:
micranthemum micrathemoides
eleocharis parvula
glossostigma elatenoides
marsilea hirsuta

střed:
didiplis diandra
sagittaria subulata

pozadí:
rotala rotundifolia
rotala wallichi
limnophila sessilifolia
+ možná vallisneria nana

dekorace:
anubias barteri var. nana(2x)
riccia fluitans
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 21:31 Muž Bin [144] - AmerikaRe: Jiri_99
ale ide o to že ja tam nechcem koreň a mach, ale keďže sa neprispôsobujú tak budem musieť zvoliť niečo malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 21:18 Muž Jiri_99 [425] Re: Bin
Určitě se nepřispůsobí. Řešil bych to spíš nějakým vhodným kořenem a na něj mech.. Popřípadě kukni sem rybicky.net/forum/11682
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:58 Muž Bin [144] - Amerika – Bonsajovanie akvarijných rastlín
Ahojte, ma tak teraz napadla otázka že či sa dá spraviť niečo také ako bonsaj ale v akváriu (nejedná sa mi o tvarovanie ale o zmenšovanie). V podstate ma zaujíma to že keď napríklad zasadím valisnériu do 3 litrového akvária, či sa prispôsobý tomu akváriu alebo uhnyje.

Za odpovede dakujem.

Odpoveď asi poznám ale kto sa nespýta nevie. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 17:11 Muž honzaprouza77 [18] Re: Gordon
už ze začátku začít hnojit menším množstvím CO2+míň hnojit, ale hnojita dostatek světla. A co nejmíň se rejpat v substátu. Právě jsem vám vyjmenoval vše, co jsem já neudělal :), ale mělo by se :) Poté samozřejmě CO2 zvyšovat an 30mg/l a i hnojivo, to dělá přímou úměrnost, myslím, že světlo nijak zvětšovat nebudete, pokud an začátku nebudete svítit jen jednou zářivkou. Samozřejmě častý výměna vody, další věc, kterou jsem nedělal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 16:46 Muž Gordon [22]
Plánuju si založit jedno "ada style akvárium" a tak sbírám informace a rady, aby to od začátku nebyl úplný průšvih.
Jelikož se používají převážně náročné rostlinky a hlavně docela pomalu rostoucí, jak se ze začátku vyvaruju řas? To, že brzo nasadím pár krevet a pak doplním otíky je mi jasné, ale není třeba dobré do začátku nasadit pár rychle rostoucích kytek typu egeria, které moc nekoření?
Nebo máte nějaký jiný typ?
84 litrů hrubý objem, Filtrace vnitřní (na vnější jsem zjistil, že prostě nemám místo :( ) co2 zatím burčák, dno ada amazonia, 2*15W světlo + pokud to vykoumám tak ještě jedna zářivka.

Pravda, že ve "velkém" akvárku s řasou moc problém nemám, ale když jsem zkoušel rostlinné akva ve 12 litrech, tak nejrozšířenější rostliny tam jsou různé druhy řas a tomu se teď chci vyhnout :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:34 Muž honzaprouza77 [18]
moc pěkné články, něco podobného jsem již četl, ale opakování je matka moudrosti :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:44 akvamak Re: honzaprouza77
Neporadím ti přesný návod,jen bych doporučil držet se pokud možno hesla "v jednoduchosti je krása" Spokojený nebudeš nikdy a tak to má být. Jinak v posledních dvou číslech Aquaristiku jsou zajímavé články o aquascapingu i když bohužel ovlivněné tak trošku reklamou,přesto zajímavé:-)

www.youtube.com/… .

showcase.aquatic-gardeners.org/… .

www.youtube.com/… .

www.akvariumzive.com/… .

www.youtube.com/… .

www.rostlinna-akvaria.cz/… .

www.aquaticscapers.com/…
.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 18:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honzaprouza77
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 17:59 Muž honzaprouza77 [18]
Zajímalo by mě, jak jste "Vy" zakládali své akvárium. Nemyslím, že jste nejprve nasypali pytel štěrku a tak.....Myslím, jak jste vymýšlely Váš layout.
Např. Já jsem něcoviděl v hlavě, pak jsem to dal na papír a vypadalo to jinak...pak jsem koupil pouze podobný kořen a vypadalo to jinak a pka jsem koupil jiné rostliny, protže tamty nešli, ale za necelí půlrok(na tomto webu jsem myslím od října loňského roku a akvárko jsme založil v srpnu) jsem si toho opravdu hodně(na můj věk) přečetl a viděl spoustu nádrží.....akvárko se časem opravdu změnilo, sice se mi líbí, ale chci víc, něco lepšího.....každý umělec musí být nespokojený :)....a tak jsem se rozhodl, že nastane" Den D" a překopu akvárium. Jiné rotliny, jiné kořeny, jiný substrát, osvětlení, pozadí, ryby...prostě vše až na filtr.....udělal jsem si návrh.....zamilovaně se na něj koukal na papír a po 2 týdnech sjem udělal jiný návrh, a to byla chyba, jaký mám zvolit :(
No prostě mě chytl větší zápal, ještě než na začátku a chci udělat opravdu pěkný layout, ale nejen ěkný, ale i fungující. A proto mě zajímá, jak jste právě Vy zakládali layout akvárka, jeslti nejsem úplný blázen, ale hlavně bych se chtěl přiučit, co se týče plánování, prtože nechi, aby zase vše bylo jinak a když se mi výsledek líbil, prtože nechcibýt zase nespokojený.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 15:36 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: uchoLV
Ještě dodám - úplnou náhodou jsem narazil na dobré stránky a je tam i blackwater biotop:
www.aquariumslife.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 21:05 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: uchoLV
www.practicalfishkeeping.co.uk/…
www.naacademy.pl/…

To je jen zlomek z toho co se nachází na googlu. Stačí jen hledat a překládat. ahoj
Šťastné a veselé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 10:03 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: uchoLV
co zkusit google?
www.google.cz/…

první video které mě zaujalo:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 09:47 Muž uchoLV [7] – Black water
Nevedel by mi niekto poradiť nejaký dobrý zdroj inšpirácie pre akvárium v štýle black water? V časopise Akvárium (č.8) ma zaujala jedna ukážka a chcel by som niečo podobné postaviť pre nožovca.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 08:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
a co zkusit pačule? rybicky.net/atlasrostlin/pogostemon_erectus pripadne rybicky.net/atlasrostlin/pogostemon_stellatus

erectus je o trosku min narocnej, ma jemnejsi listky, prumer listovy ruzice cca 7cm

stellatus - znam dve formy se sirsimy listy a druha ma sotva polovicni sirku listu, oboji ma dost sirokou listovou ruzici ( klidne i 15cm, kdyz se ji dari) a snaz jde do cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 23:17 Fugee Re: kortezhugo
Beauty red jsem chtěl proto, že už ho mám, a je emerzní. Možná zkusím tu Vallisnerii, asi tortu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 23:14 Muž kortezhugo [983] Re: Fugee
Echinodorus janii -bude lepsi ako Beauty red
a este trebars Echinodorus angustifolius? alebo Vallisnerie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 23:12 Fugee Re: kortezhugo
Ale co přesně? Přemýšlel i nad rybicky.net/atlasrostlin/proserpinaca_palustris, ale hůř se shání. A nebo klasiku - bacopu carolinianu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 23:02 Muž kortezhugo [983] Re: Fugee
...Beauty red je sice pekny -osobne by som ho kludne pouzil
ale pri Aquasc. bude nieco "uzkoliste" asi vhodnejsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 22:30 Fugee Re: kortezhugo
Přesně tak. :-)
Ještě jsem taky přemýšlel, že bych tam dal ceratophyllum demersum, které je teď vpravo, u vývodu filtru, a protože nekoření, tak pořád vyplavává, napadlo mě ho dát doleva, ale co dát místo něj? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 22:26 Muž kortezhugo [983] Re: Fugee
pouzit tam mozes "hocico"...
asi chces vediet co sa ti tam hodi? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 20:17 Fugee
Fotka k příspěvku Zdravím, hledám rostlinu, kterou použít do akvária místo Althernanthery (viz. fotka), hlavní je, aby neměla vzdušné kořeny. Napadl mě například Echinodorus Beauty red, co myslíte?
Mimochodem, na tom kořeni bude brzy méně microsoria, je tam jen dočasně. Omlouvám se za kvalitu fotky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:41 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Fugee
Ty kameny, na které odkazuje kolega mám v eshopu za 95,-kč/kg, originál ADA jsou většinou členitější a bývají k mání i velké kusy..Tyto ale také nejsou o nic horší:-)

Na druhou stranu je třeba mít na vědomí, že hýbou s tvrdostí vody a tak nejsou vhodné pro ty co flákají údržbu a výměny vody, mají extremně tvrdou vodu atd...Lépe je k nim používat substráty jako ADA či Shirakura, kdy je tento problém potlačen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 14:53 Fugee Re: triscene
No, i tak by mě to stálo přes 500 + poštovné. :-)
V ČR se cena jednoho kamene pohybuje okolo 150-300Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 13:40 triscene Re: Fugee
Fotka k příspěvku ja som kupil 10ks (18kg) za cca 50 ecok..nepredavali sa samozrejme pod znackou Amano, to by stali inak :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 13:13 Fugee Re: triscene
Chtěl jsem, ale nemám dva tisíce na to, abych si koupil 5 kamenů. :-)
Tyhle mě vyšly na 90Kč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 13:03 triscene Re: Fugee
co tak zainvestovat do Seiryu Stone? :)
tie su origo pouzivane mr. Amanom a oplati sa. ja som kupoval cca 18kg rozne tvary, struktura, pekne vyniknu. kilo co som ja kupoval vyslo okolo 3Eur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 12:42 Fugee Re: triscene
Pískořky už tam nejsou, včera jsem je vyndal. ;)
S kameny jsem neměl moc na výběr, buď byly všechny moc velké, nebo moc malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 12:28 triscene Re: fugee
skorej by som ti slimaky dal prec kedze isto sa lubia zaryvat do substratu a to HC nepomaha, sam som tak vezovky vylovil a aj clea helena mi obcas robi nervy ale to nejak vydrzim. z mojho nazoru by pouzil ine kamene s vacsou strukturou, tieto vyzeraju az moc pravidelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 12:10 fugee Re: voťa87
mel jsem strach, ze ho dalsim rozdelenim znicim, takhle vybagrovany je kvuli piskorkam, zkusim ho jeste rozsadit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 09:59 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Fugee
Upravit se toto dá vždy i později, můj názor je ten, že v trojúhelníkové formě se úplně potlačí význam uspořádání těch kamenů a zvláště ten dominantní...Spíš bych ale něco udělal s tím HC, takhle se na 99% nechytne, při sázení je třeba jej rozsadit opravdu po malých sazeničkách, dát mu čas a živiny aby se rozrostl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 09:25 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Fugee
Skrz tie kamene by som použil ten trojuholníkový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 08:49 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Fugee
Já bych se přiklonil k konvexnímu tvaru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 08:33 Muž Yirka [9126] Re: Fugee
Ale v tomto případě je opravdu nejlepší ten tvůj subjektivní pocit. Ty s tím přece budeš žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 03:06 Fugee Re: Miso
Vždy se hodí objektivní náhled. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 03:03 Muž Miso [470] Re: Fugee
tak to je na tebe, a ja ti potom mozem povedat ci sa mi to paci alebo nie, ale aj tak je to na tebe ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 02:26 Fugee
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přemýšlím, jak vytvarovat rostliny, co myslíte, bude lepší konvexní tvar, nebo kombinace trojúhelníku a obdélníku? Přikládám fotky :
(celé akvárium : rybicky.net/nadrz/12971/0.jpg)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 15:03 Fugee Re: Barakainus
Já vím, je v 11,46cm, ono to tak jen vypadá, že je ve středu, dal jsem sem fotku ze špatného úhlu. No já poslední týden nedělám skoro nic jiného, než sleduji ostatní nádrže a čtu články, a čím víc toho vidím, tím méně jsem rozhodnutý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:45 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Fugee
zlaty rez urcite neni tam kdes ho nakreslil - tedy v pulce.

jinak nejlepsi je opravdu zkouset a pak se koukat na internet kde je spousta fotek takovychto akvarii. tak najdes nejlip, co se tobe osobne libi. pak to jen udelas ve svem akva v podobnem stylu.
koukni treba na Amano gallery; on ma spousty mini iwagumi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:41 Fugee Re: voťa87
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No ono je totiž složité najít tak malé kamínky, já je najít nemohl, přeci jen je to jen 12l a každý kamínek tam vypadá velký :-D
Písek mi dorazí ve středu, rostliny v pátek, tak mám ještě čas.. Ok, dám je za sebe, pak by to akvárium rozdělilo, a to by nebylo moc dobré.

Tady je těch pár kamenů, co jsem koupil v obchodě, v tomhle počasí nemám chuť se brodit v potoce. :-) Možná, až bude lepší počasí..

A tohle mne napadlo, pátý kámen bych pak dal do svahu, svah bych vytvořil na levé straně, a do něj dal jeden plochý kámen, aby byla vidět jen část.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5 6

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 15648x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7482-aquascaping-akvaria?od=101