Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cladophora aegagropila (řasokoule) - pěstování

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Cladophora aegagropila (řasokoule) - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2018 20:48 Muž Planorbella [643] – Cladophora
Jestli je uvnitř zelená, tak bych ostříhal hnědé části a ona by měla obrůst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 08:58 Žena permonici [316] – Uvařené řasokoule
Během havárie topení v akváriu došlo k nárůstu teploty na cca 43 °C po neupřesněnou dobu (minimálně dopoledne).
Řasokoule jsem vyndala, propláchla, nechala dva dny bokem v misce a poté vrátila do teplotně stabilizované nádrže (U nás ve vodě).
Řasokoule hnědnou, uvnitř jsou zelené.
Mám je ostříhat? Oškubat to hnědé/mrtvé na povrchu?
Lze je nějak zachránit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 17:09 Žena petulinakk [2016] Re: zdenekps
Měla jsem to navázané na půlce kokosáku, taková zelená jeskyňka :-)

rybicky.net/fotogalerie.php…

Vypadalo to dobře, akorát se to po čase začalo trochu krabatit jak povrch jeskyňky rostl :-) stačilo by to prostě zase trochu napnout a kraje ustříhnout, ale nějak se mi nechtělo :-D ono to roste hoodně pomalu, vypadalo to dobře i tak.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 14:20 Žena Turbínka [2558] Re: zdenekps
Vypadá to poměrně pěkně, roste dobře a vysávání tohoto "koberce" bez problémů. Jen se jim nechce k tomu kameni přirůst. Osobně se mi líbí, když tuhle řadoplacku přivážeš na kořen, tam se mi chytila a roste spokojeně po celé volné ploše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 21:55 Muž zdenekps [0] – řasokoule jako porost kamene.
Ahoj. Má někdo zkušenosti s tím, ze se např. Řasokoule rozplacne a privaze na kámen? Ze by to vypadalo jako mech? Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 18:31 duros – Rozmnozenie po rozrezani
Ma, prosim, niekto skusenosti, ci sa po rozrezani znovu vytvorila gula a za ako dlho?
Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 18:33 Muž pitris65 [9] Re: visek
Taky jsem to zkusil v malém akvárku.Jen 3 malé řasokouličky.A opravdu to funguje!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 11:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: visek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 11:04 Žena Karnal [196] Re: visek
Několik nádrží s rozrtřenými a zplacatělými řasoukoulemi v popředí jsem viděla v prezentacích krevetkárií:
rybicky.net/nadrze/…

Edit:
třeba tady to je pěkné: rybicky.net/nadrze/19576&kateg=0&typ=8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 11:00 Muž visek [75] - Tetry
kolega mi poradil abych misto mechu do predu akvaria polozil rasokoule aspon 10 ks.neumim si to predstavit a ni nevim kdo by to mel udelany ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 15:27 amrtin Re: Čeníček
To je v podstatě jedno,každý kousek doroste(aspoň jich budeš mít víc ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 15:14 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Co mám udělat když se mi půlí?
Na jak velké kousky ji mám roztrhat? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 14:52 Aleš Alda Měřínský Re: Legioix
Super, díky moc, mají je tam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 13:17 Muž Legioix [574] Re: Aleš Alda Měřínský
Myslím, že jsem ji minulej tejden viděl ve Sklorexu. Můžeš tam zkusit zavolat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 13:03 Aleš Alda Měřínský – kde koupit kouli ?
Dobrý den,
byl jsem v Hornbachu, ale mechovou kouli nemaji... Zadneho prodejce nebo pestitele v Brne neznam.
Muzete mi prosim doporucit ? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:18 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Slav3k
Cladophora je řasa. Podle mě je to možné ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:18 Muž Slav3k [23]
Můžu se zeptat, je možné, že by mi řasokoule, která roste poblíž jiné rostliny "expandovala" přímo na ni? že by jsi začala zarůstat ? :) bud je to normální řasa a nebo je to opravdu ta expandující řasokoule ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 15:01 christ
Řasové koule se daj nejlevněji koupit v praze na burze na pankráci(15kč) a taky v petcentru ve štěrboholech, kde jsou o dost dražší(60kč) a narazil jsem na ně i v akvaristice miga Počernická 633/93 za 30kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 22:17 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kryštof
Teď žádného červa nevidím, jen nevím, jestli je nějaký uvnitř koule a nebo už všechno vylezlo.

Jistě, mohl bych zkusit počkat, až ještě neco vyleze, dát to pinzetou do akvária a čekat, jestli to ryba sežere a nebo jestli to sežere rybu smich, jen v tomto ohledu nemám moc smysl pro dramatičnost. Až něco uvidím, pošlu fotku. Zatím mi to nejvíc připomíná nitěnky.

Jenže jestli jsou ti živočichové ještě uvnitř, mám obavu, že se zavrtají do dna, budou se tam množit a už se jich nezbavím. Proto by mě zajímalo, jestli neexistuje nějaká metoda, jak je všechny systematicky vyhubit (asi chemicky?). A nebo mám prostě tu řasokouli použít jako dekoraci mimo akvária a koupit prostě novou od jiného prodejce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.09.2013 21:22 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: michalt
to si musiš rozhodnout sám, přidej fotku červa, divej jednoho vem pinzetou a dej do akva, pokud ho ryby sní, tak by jim neměl uškodit :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:13 Muž michalt [737] - Miniakvária – Červy
Ahoj, byl jsem se podívat na burzu a ulovil jsem tam řasokouli. Po přinesení domů a vložení do vody (ne do akvária, ale zatím samostatně) z ní začali vylézat nejací červové. Tipoval bych to na živé krmení, které nebylo zkrmeno a zůstalo naživu.

Po několika výměnách vody už žádný červ nevylezl. Co teď? Můžu tu kouli použít v akváriu a nebo mám udělat ještě něco předtím? Co jestli ještě něco uvnitř žije? Pro jistotu jsem řasokouli na noc dal do velmi slabého roztoku hypermanganu, ale nevím, jestli to k něčemu bude.

Moc se mi nechce tahat do akvária cizí živé krmení, o kterém nic nevím a mohlo by se u mně taky zabydlet. Díky a hezký den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 13:13 Muž bluejack [5]
hmm mno to je pravda pomaly rastie tym padom by to asi moc trvalo kym sa aj uchití tak zatial asi necham tak ....thanx
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 16:21 Žena petulinakk [2016]
Měla jsem řasokouli cca rok "rozebranou" a přetaženou přes půlku kokosové skořápky, nic nehnilo.
Akorát s tím obrůstáním kořene to myslím nebude tak horké, roste velmi velmi pomalu (a na kořen se samozřejmě sama nepřichytí) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 14:24 Muž bluejack [5] – mozno
no dal by som len na dve casty maximalne a tak by som priviazal alebo rozobral tak aby ostal v celku velky kus a tak no to uz uvidiim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 20:52 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: bluejack
jak se ti líbí, a muže se stat když ji moc rozeberes že uhnije :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 18:48 Muž bluejack [5] – dilema
Moja otazka znie je lepsie nechat koule? anebo to rozebrat a privazat ku korenu silonem ? lebo gulka samotna sa mi paci ale ak by obrastla cely koren tak by to bola vecia parada . takze co poradite vy ?,,:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 21:53 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Souhlasím, ano proto jsem také viz. hore psal "pokud má pěknou barvu tak bych nějaké pouštění bublin neřešil" ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 21:50 R Muž romant [27987] Re: Jjapan
Ano, četl jsem, proto píšu o prosperující řase. :-) Ovšem to že nebublá, neznamená, že nebude prosperovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 21:46 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
To jo, ale ona dle pisatele právě bublat přestala potlesk . Pokud by bublala tak se to tu neřeší potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 21:42 R Muž romant [27987] Re: Jjapan
Bublající prosperující řasa, není nic nenormálního, asi tak nějak bych to viděl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 21:37 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kryštof
Snad by to tak mohlo být. Ruku do ohně bych za to nedal, ale rozhodně nebudu tvrdit, že to tak být nemůže. Samozřejmě souhlasím, že pokud má pěknou barvu tak bych nějaké pouštění bublin neřešil. Jen mně tak ještě napadlo, nemůže to být proto, že se ji dodávalo (u toho od koho ji kupoval)CO2 a hodně světla a dojížděla? Pak si ji dal do akva kde není CO2 a přestává bublat? Možná asi taky blbost, jen mně to tak napadlo stydim

P.S. Ale i tak, ten kdo žádá o radu, by mněl udělat prezenčku ať je čeho se chytnout palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2013 21:23 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Jjapan
Vždy tam zbydou nejake molekuly vázané na řasu, a mohlo se stá, že koule měla v sobě vzduch ale měla větší hustotu a proto spadl, postupem času se z koule uvolňoval kyslík a zachytával se o molekuly a vznikly větší bublinky a pak začali vyjíždet k hladině, potom co všechny vyjeli navrch k hladině, už nemají možnost se na ne navázat a do vody jsou vypouštěny jen miniaturní bubliny, je to jen teorie, ničím nepodložená, takzě pokud je koule zelená a vypadá hezky, není co řešit ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 21:17 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kryštof
Kdyby mněla v sobě zásobu vzduchu na týdenní pouštění bublin, tak by plavala. Ale neříkám, že to není možné ano !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 20:10 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: optimas
A nebublala ze měla este v sobě nahromadění nejaky vzduch, ten ten vy prchal a ty z toho más strach ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 20:08 Žena vondr001 [674] Re: optimas
Asi tak....být tebou tak jsem v klidu, moje koule taky nebublá, je krásně zelená, občas je třeba ji otočit, aby neztratila tvar. Pravidelně měň vodu a bude v pohodě. Mám ji asi 10 měsíců a je pořád hezká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 19:39 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: optimas
A nemáš volně plovouci tu Egerii? Prostě jestli ta koule je na jednom místě tak ti ji nějaká rostlinka mohla zastínit? Já bych neviděl problém v tom, že za tak krátkou dobu řasokouly něco může zanést. Ještě když tam máš jen Paví Očko na zajetí! Je to zase o tom, že se špatně radí když to aqua nikdo neviděl. Udělej si prezentačku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 18:38 Muž Robo [45]
Mám ji v AQ ani ne týden. Tak jsem teda vyměnil 1/3 vody a vypral ji tam a uvidíme jestli zabubla či ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 18:22 jitkaS Re: optimas
Světlo se mi zdá dobré. ikdyž mě nejvíc bublá pod obyč 8...Pokud se nezměnili světelné podmínky tak si myslím, že to bude v tom zanášení. Když se nepohybuje a nikdo ji pořádně nečistí zanese se. Tady je čas od času nutné vyprat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 16:16 Muž Robo [45]
Ano ve tvaru koule je ,ale stojí na místě. AQ je 30x30x35 a svítím 11W zářivkou od Dennerle, která se k tomu AQ dodává.Že by to bylo málo? A tmavě zelená je taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 15:44 jitkaS Re: optimas
No pokud ji máš ve tvaru koule a pohybuje se po akva nedostala se do stínu? Jinak každá přivázaná (třeba na kámen) se časem trochu zanese nečistotami a musí se trochu propláchnout a odkalit. Pokud ji máš jen tak volně, trochu jí promačkej v odkalené vodě a dej na osvětlené místo a bublat by ti zase měla. Jinak pravidelnou očistu pro bublinkování je třeba dělat tak jednou za tři měsíce či pravidelně při odkalování. Pokud ti ale nebublá a je stále krásně tmavě zelená a má přírůstky nic se neděje, jen prostě nemá tolik světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 15:15 Muž Robo [45]
Taky mám tuhle kouli v 30L AQ a po vložení do AQ mi plavala na hladině tak jsem ji promačkal a spadla ke dnu. Po pár dnech z ní začaly unikat bublnky což znamenalo, že je vše asi ok, ale teď už žádné bubliny nejdou. Mám nově založené AQ 2 týden a dal jsem si do něj 2 paví očka kvůli nitrifikaci. Rybky šmejdí jak divé po celém AQ i rostlinky rostou jak blbé. Hlavně Limnophila Sessiliflora, ale Egerii se moc nechce. Ta jen tak zlehka. I ten POgostemon helferi krásně roste A Micranthemum Micranthemoides taky pěkně pookřál. Jen ta koule přstala bublat. je to nějak na škodu nebo začíná někde problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 10:29 Aq – řasokoule
Děkuju moc za vaše odpovědi. Moc jste mi oba pomohli a uklidnili mě. Vše co mi vrtalo hlavou jste přesně popsali. A k tomu chovu. Přijal jsem ji darem jako nového člena rodiny, má své jméno, výsadní postavení - trochu jsem se nechal unést no. :-) Bublinky se netvoří vůbec, je krásně zelená, budu postupovat podle vašich rad - mám a budu mít zdravou a krásnou řasokouli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 17:36 jitkaS Re: Aq
Řasokoule potřebuje jen světlo a nezkaženou vodu. Takže jednou týdně zčásti vyměnit vodu ,nechat na světle a čile poroste. Jen si dejte pozor na intenzitu světla a teplo. Rozhodně nedoporučuji nechat zavařovačku v létě na jižním okně, pak hrozí sinice až " uvaření" koule. Intenzitu lze odhadnout podle tvořících se bublinek. Pokud se tvoří bublinky tak v půli dne až navečer je to dobré, pokud se tvoří nové bublinky již rána asi bych si už dávala pozor a pokud se bublinky netvoří vůbec, ale je stále krásně zelená, také to nevadí a přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 09:44 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Aq
Kytky se pěstují, nechovají :) a já jsem ji měl v 5litrové sklence s kořenem a dokonce se i namnožila. Určitě to je možné :) a přihnojovat nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 21:48 Aq – Řasokoule a stojatá voda
Ahoj, chci se zeptat. Chovám svou řasokouli v akvárku bez rybek, jiných rostlin i filtrace vody. Mám ji teprve týden, a z toho co jsem zde přečetl jsem nikde nezjistil, jestli ji někdo chová podobným způsobem, a hlavně je-li její chov v těchto podmínkách udržitelný. Na dně má pár kamínků, velikost jejího životního prostředí se dá odhadnout na cca zavařeninovou sklenku. Měl bych občas něčím alespoň přihnojit, nebo stačí jednou za čas vyměnit vodu a protočit ji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 20:02 Muž Mispulin [67] Re: Mispulin
Tak jsem udělal nějaké fotky. V moji prezentaci můžete zkouknout kobereček z řasokoulí jak v "Celkovém pohledu", tak i ve složce složce "Mech". Předem se omlouvám za kvalitu fotek. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.04.2013 19:16 jitkaS
Já ji mám na kamenech přidělanou už přes rok a musím říci, že roste až moc. Po čase se rozrostla tak, že jsem musela kameny vyndat a vyndala jsem s ním i dost písku, který zarostl dovnitř.Ovšem po té stačilo sestřihnout, pořádně vyprat v kýblu s akva vodou, vymačkat a vrátit, vesele bublá a roste dál.Ovšem pro kobereček po celém akva nedoporučuji, možná jen ke krevetkám. S rybí posádkou je přece jenom dle mých zkušeností nutno čas od času vyndat a vyčistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 18:39 Kastli
Jo taky jsem to tak udělal a připevnil na lávu, ale po čase to začíná pouštět vlasy, který se občas zachytí někde jinde. A je na tom vidět všechen bordel.Pro krevetky to je určitě dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.04.2013 16:19 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Louka
Já znám taky pár lidí co ty koule rozporcovali a přidělali na kameny, nemyslím si že by to mělo nějaky negativní vliv X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 08:11 Muž Louka [49] Re: Mispulin
OK počkám na foto a pořádně to promyslím.Od začátku jem chtěl kobereček,ale bez CO2 a to mi bylo rozmluveno a teď jsem překvapen že bych to mohl vyřešit i takhle.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 10650x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7208-cladophora-aegagropila-rasokoule-pestovani?od=51