Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cladophora aegagropila (řasokoule) - pěstování

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Cladophora aegagropila (řasokoule) - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 23:16 aqalka – řasokoule zelená
nemuže tato rostlina přenýst řasu na kytky a dekorace ? aby pak nebylo akvarko zařaseny coze pls pověste :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 17:21 Muž Snofrev [54] Re: lovec
Píšou tam tzv, což znamená, že se tomu tak říká, jak praví Sid.
A jinak, podle mě to je taky řasa, ale hádat se o to s nikým nebudu, raději si počkám jak se tu vyvine diskuze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.05.2008 16:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: lovec
No ja souhlasim stim ze je to spiš jen řasa ale není tady to pisou ze to je obojí...
Že někde o řase napíšou "mechová koule", neznamená to, že jde o mech. O mechové parmičce bych si taky netroufl tvrdit, že jde o mech... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 15:44 lovec Re: Sid
No ja souhlasim stim ze je to spiš jen řasa ale není tady to pisou ze to je obojí ano a taky si jich par ojednam co vynato taky si ji objednejte www.akvachovleo.estranky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 08:49 Niky Re: Snofrev
jo, to je pravda, že si to roste jak chce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 08:24 Muž Snofrev [54] Re: Niky
stříhat to do tvaru se mi nechtělo, na to jsem moc línej, navíc by mě to stejnak určitě rostlo jinak než bych chtěl, takže jsem jen zredukoval objem a kašlu na to, ať si poradí sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 08:06 Niky Re: Snofrev
já rozstříhala jednu obří na asi 5, dokulatila nůžkama ;-) a je to OK, mám je už přes rok, rostou docela rychla, akorát mi ten tvar ničí čichavci, asi jim chutná, potvory :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 07:58 Muž Snofrev [54] Re: lovec
klidně roztrhnout ano , já si objednal tři a přišly tři koule větší jak tenisák, tak dvě jsem tam hodil a jednu roztrhal
sice to teď nevypadá jako koule, ale po třech týdnech je vidět jak řasy dorůstaj a maj snahu zase tvořit kouli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 07:44 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
myslím že pro nás dosti zásadní je informace, že cladophora je rostlina importová, vyskytuje se například v teplých jezerech na Islandu a mám pocit že i v malajsii a jejím "průmyslovým" pěstováním se u nás nikdo nezabývá...každopádně jak je psáno níže pod silnějším světlem i po rozdělení roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2008 23:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Woolin
Jedná se o jakýsi druh mechu...
Jak napsal Snofrev: kam chodíte na takové informace? :-)
Cladophora je zelená řasa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 21:02 lovec Re: datura
tak ja nevimjestli to mam zkusit nebo si spíš další koupit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:21 Žena datura [104] Re: Woolin
jojo, já jí tak úspěšně množím trháním. teď jsem část rozbalila jako koberec a položila na dno. vypadá to efektně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2008 19:43 Muž Snofrev [54] Re: Woolin
Rozhodně není dobré ji trhat na dva díly, poněvadž po týdnu by z ní již rostlina nebyla.

To teda nevím kde jste to vyčetl.
Tady na rybičkách je napsáno dělením koule, já jsem se to dočetl i jinde a podle toho jsem se zařídil a jednu roztrhnul na tři a zbytek vyhodil.
Divil jsem se teda, že uvnitř není hnědá, ale "ouplně stejně" (malý rozdíl tam je) zelená jako na povrchu.Mám ji už takhle roztrhanou 3 týdny a začíná se zakulacovat a je vidět jak se rozrůstá, pokud má dost světla, tak roste celkem rychle a nejlépe jí svědčí proud, kde se může pootáčet a pak roste do krásné koule, pokud stojí na místě, tak roste do prostoru s největším osvětlením a začíná šišatět.

Toť moje zkušenosti.

PS: docela bych rád viděl jak se taková řasa či mech (nebo co to vlastně je)laboratorně rozmnožuje, pak pomalu roste a stojí jen 35 Kč koule velká jak tenisák hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 19:27 Woolin Re: lovec
řasokoule=cladophora je velice pomalu rostoucí rostlinou. Jedná se o jakýsi druh mechu. Údajně vydrží v akváriu až 20 let. Poté uhnije... Rozhodně není dobré ji trhat na dva díly, poněvadž po týdnu by z ní již rostlina nebyla. O rozmnožování žádné přesné informace nepodám, domnívám se, že se rozmnožují jen laboratorně. A jak jsem již podotkl na začátku, rostou velice pomalu, za rok asi tak centimetr do průměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 18:05 lovec – Řasokoule zelená a rozmnožování
Prosí vás nevíte někdo jak se rozrusta Řasokoule zelená ? V atlase jsem nic nenašel tak jestli s tim někdo má zkušenosti tak prosím napište

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 19:33 agent007
Mě asi jeden den do ní uobal skalár, ale myslím že jen požíral nějaké nečistoty na ní a nebo zkoušel co to je.Pak přestal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 09:52 Muž sux [117] - Amerika
Ja jí vzdycky pral, protoze se na ni nachyta spousta "smeti" takze nevim jestli má nejakou jinou schopnost nez dekorace, ale bordel na sebe nalepi urcite :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 09:20 Janik
taky sem ji mela a nezdalo se mi ze by nerostla, spis naopak, za rok byla min dvojnasobna

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 20:11 Dexter
pěkná dekorace za pár korun. Jen jí nesmíte kupovat v Hornbachu a podobných.. Stačí nějaká akvaristika docela malinká. A cladophora je doma za 25 Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 17:12 Delfínek Re: matrix069
No,mně ji rozkusuje krunýřovec :-D takže ji mám po celém akva ano ale jinak je dobrá a pěkná hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 15:53 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Inak,nieje Cladophora ako Cladophora. Niektorá vyzerá naozaj ako skôr riasová guľa(nie moc hustá,ľahká,mäkká,na pohľad nie moc ľákavá,ľahko sa trhá) a druhá skôr ako mach(pevná guľa,hustá,krátke štetinky,má určitú váhu,pevná,na pohľad veľmi pekná,len veľmi ťažko ju možno roztrhnúť). Já mám tú pevnú(cca 10 mes.,nikdy som ju nepreplachoval,nedávno som ju roztrhol(fakt držala pevne) a kúsok dal ku krevetkám a zbytok nechal ako placku na dne. ten kúsok sa už rozrastá.A stále je pekne zelená. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 12:57 kralik
mno,my máme mechový koule už celkem dlouho,ale kdaž je aspoň jednou za tři týdny nepropláchnu,začínaji bělat...jednu jsme teď roztrhli a položili na velký kámen,je to uplně normální řasa uplácaná do kuličky,trochu čistí vodu a po čase se trochu zanáší špínou...dá se koupit na rybích burzách,jsou každou neděli po Praze...pár jich je na www.akvarko.cz/… bývaji tam tak za 50 kč velký a za 25 kč malý zatim se mi ujímaji tak zatim pápko,kdyby se někdo chtěl na něco poptat,určo mi napište na mail: kralik@tpro.cz X-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 10:51 Žena bucliik [99] Re: Jajankovy
tenhle přípravek sem měla-kytkám se vůbec nelíbil, ale řase až tak nevadil, docela vůbec-pak sme pořídili malinký ancíky a víc kytek a hned to bylo lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 22:38 Muž isamik [180] Re: Jajankovy
Zajimave, kdyz je to tak dobry prostredek proc ho vsichni nepouzivaji?

Nebyli by lepsi prosperujici rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 22:32 Jajankovy Re: isamik
Anti-Algaen proti řase, plísni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 22:07 Muž isamik [180] Re: Jajankovy
A jak se ten zazracny prostredek jmenuje smim-li se zeptat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 22:04 Jajankovy
Rádi by jsme aplikovaly prostředek na hubení řasy a máme obavy jestli tuto kouli nezahubíme poraďte
Je to taky řasa a tak se obáváme aby nezašla.
Jináč nemáme s nimi problém jsou krásný a nikterak je neobracíme. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2007 23:14 Jana Re: Anonym
na Vinohradech U kanálky je mají taky.Jinak já už jí mám asi rok a ještě se nerozpadla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2007 13:30 renie
Ahoj já jsem kupovala čtyři koule a mám tam jednu a nějaký zbytky...Ten zbytek je bůhví kde :-( Ale asi vím čim to je-mám tam taky čtyři závojnatky :) Kámoš měl skaláry a teď má kančíky a ze dvou koulí má obrovskej mechovej porost a vypadá to fakt dobře a neni mi známo,že by je nějak obracel nebo proplachoval palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2007 12:09 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Miki
koupil sem si s kamarádem zároveň kouly,jemu se po cca měsici rozpadla a mě drži už cca rok a to je u raka jedna a druhá u krevet a v poho,jinak sem je tu ted(ve čtvrtek) viděl za 18kč,jinak je maji po 12ti kč X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2007 07:32 Žena darley [12] Re: Tony
Ja ich obracať nemusím. Za mňa to urobia prísavníkovia alebo botie. Tie si prenášajú po celom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 16:57 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Miki
Mne se třeba rozpadla, ale od doby co ji vyndám a opláchnu roste na své poměry rychle a nerozpadá se(oplachování je dobré k vymití bublinek kyslíku...vždy je jich plná a pokud to neudělám, tak vyplave)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 15:40 Muž Miky [14] Re: georged
Ahoj s tím rozpadem po půl roce to není pravda mám dvě v akva cca rok a jednou měsíčně ji obrátim. Rozpadne se jenom, když doroste určitého rozměru. Když změní tvar z koule na šišku tak je dobré jí vyndat roztrhnout vejpůl a uplácat novou kouli pak roste spokojeně dál je totiž vevnitř dutá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 15:20 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Anonym
tone V Praze ... občas je maj Na Hroudě (jede tam myslím tramvaj č.26 z Hradčanský). V Hornbachu mají kytky docela laciný (většinou srovnatelné s online cenami), ale mají jich málo a mají je blbě pojmenované. Ale pokud maj dovoz, tak jsou ceny astronomické
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 15:18 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Rebbie
Rozpadají se... cca po půl roce (pokud je neobracíš ani neproplachuješ). Pak to plave po kouscích všude po akvári.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 15:09 Žena Rebbie [71] to anonymous....
...já ju koupila za hříšný peníze v Hornbachu... ;-) ale fakt byla drahá, že prej dovoz z Německa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 14:50 Anonym
Kde v Praze ji sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 14:08 Žena Rebbie [71] Re: georged
....že se rozpadne slyšim, čtu prvně :) Mam dvě a obě sou super :) četla sem že je nic nežere a vypadá to tak, šnek po ní leze, když tam zapadne nějakej kousek jídla tak ju luxujou pancíci i ancík, ale neni vidět, že by ju něco užíralo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2007 14:06 Štěpán Re: Tony
guľu čistia od rias? guľu čistia od guľy? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 13:56 Tony LukyPalu
Machovú guľu mám asi 2 mesiace, čistiť ani preplachovať ju netreba, raz za mesiac ju obrátim na druhú stranu. Krevetky ju čistia len od rias, inak jej neublížia. V akváriu pôsobí pekne dekoračne. Odporúčam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 13:29 LukyPalu Re: georged
Jak dlouho tak zůstane pohromadě než se rozpadne,proč se musí vyndavat a čistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 13:22 Athaya Re: LukyPalu
mam dve cladophory- rasove koule a su fajn. prisavnika som zatial (myslim) este na nich nevidela a mala som aj krevetky- tie ich len ocisitia. po nejakom case ich prehadzujem na druhu stranu aby sa "zevraj" nerozpadla. mam ju asi od januara alebo marca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 13:21 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: LukyPalu
Problém s ní je jen jeden, a to že se musí cca jednöu za 14 dní propláchnout a je náchylná po čase k tomu, že se rozpadne a plave všude po akvariu :-(. Ancitrusi jsem ji ji žrát neviděl, jedině občas šneci něco ukousnou, ale to jí neuškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 13:17 LukyPalu – Mechová koule
Jaké máte zkušenosti s mechovou koulí,nesežerou jí Ancirtusi,krevety,jak dlouho vydrží,není s ní nějaký jiný problém.Děkuji vše za odpovědi.L

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 13:34 PeS Re: mirhal
Nebo jako dobrá zásobárna krmiva pro raky. Akoráto to chce mít bokem schovanou další, protože jsou schopni ji zcela zničit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 20:23 Muž Norton [109] Re: mirhal
je to tótó: rybicky.net/atlasrostlin/cladophora_aegagropila
;-) A je to pravděpodobně pouze na "parádu". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 18:27 pansuu Re: mirhal
-mirhal. ŘASOVÁ koule. Je to dekorace a prý má vysokou spotřebu NO3. To mi říkala chytrá prodavačka :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 17:28 mirhal
Na co je dobrá MECHOVÁ KOULE?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 16:15 markyz Re: jardik.cardik
no s tím množením mám také zatím rozpačité zkušenosti... kousek jsem odtrhl a zmačkal do kuličky. Ta původní se mi ale začala rozvírat a po 3-týdnech už je to "dutá polokoule" at se snažím jak se snažím jí kulatit... Někde jsem tu už čet, že se tu někomu nakonec uplně rozpadly na kousky a musel je dát pryč( tak asi tu druhou ani množit nebudu zkoušet...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 21:34 Muž Sprachys [48] Re: Havel-st
ja ji jednou za cas proleju odstatou vodou z 1,5l flasky nad kyblem a zda se mi ze pak trosku obrazi :-) (delam to tak priblizne 1x za 14 dni) :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 10650x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7208-cladophora-aegagropila-rasokoule-pestovani?od=251