Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pijavice

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Pijavice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 19:05 Muž malvinator [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, prosim vás tyhle pijavice mám tak 3 měsíce v akvárku, nevim jak se toho mám zbavit, drží se na dřevě a na kokosu, zabíjím to, ale stejně se to furt množí, předem díky za rady :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 15:58 Ria542 Re: Ciffik
Ale niéééé... sad koniec mojej akvaristickej kariéry... ak sa toho rýchlo nezbavím, tak to môžem zabaviť :( Prosím, ako sa toho môžem zbaviť??? Môže to vyliezť von z akvária? Štrk mám z akvaristiky, premytý, viz moja prezentácia Konečne Aquael. Ako by to mohlo ublížiť krevetám??? Prosím pomôžte mi zbaviť sa toho!!! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 09:46 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Ria542
Je to druh pijavice, nic moc pěknýho v akva. Máš dno příp. kameny z potoka? Nejčastěji bývá na spodní straně větších kamenů. Celkem ochotně se množí smich nezávidím

Co se rybek týče, ty budou v pohodě. U krevetek už si tak jistej nejsem. Budou dělat zlobu. Ale to spíše odhaduju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 07:12 Ria542 Re: Ciffik
Hej, nejak sa to blbo preformátovalo tone Netuším čo je erbopdella, d´ufam, že žiadny hnus.... Dá sa to nejak zneškodniť/vyplieniť z akvária? Môže to niečo spraviť rybám, prípadne krevetám? Dokáže to prežiť mimo vody??? Ďakujem za odpovede! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 22:05 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Ria542
ty fotky jsou s prominutím na ... tipnul bych Erpobdellu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 20:53 Ria542 – živočíchy v akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, už pred cca 2 mesiacmi som založila 30 litrové akvárium. Na jednej stene som objavila takého divného živočícha. Vylovila som ho a považovala som to za vyriešené, keďže ďalší neboli, ale dnes som našla ďalších 3 :(Btw neviem čo to je, dufam že nič zlé a k tomu riešitelné... má to dva konce ktorými sa to vie prychitiť, vie sa to výborne naťahovať a riadne to drží na sieťke... prikladám foto, prosím Vás, čo to je a čo mám spraviť, aby to zmizlo???!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 17:36 Jery
Osobně teď delší dobu řešim postupný úbytek krevet. Mám asi 70 l krevetárium s red chery a před asi měsícem jsem našel jednu pijavici. Protože mi odešlo světlo nad akva, tak jsem nesvítil a dnes jsem našel asi 3 ve štěrku na skle. Docal mě to znepokojuje a začínám se děsit možné souvislosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 17:40 Muž vlacek [402] Re: xx
Ja mam nitenky pro panciky jako zasobu krmeni a nemam s nimi problem. Zustavaji jen v mistech, kam pancici nemuzou. Obcas pisek prozenu cerstvou vodou a pancici se pak "pasou" na vyfoukanych nitenkach. Chobotnatka to urcite neni, je dost jina. Asi budu muset odsat pisek v miste, kde zrovna bude. Na zradlo ji totiz tezko vylakam, kdyz ho ma dostatek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:59 xx Re: vlacek
Ty nitěnky trvale ve dně nejsou dobře. Normálně by se dala chytit tak, že do místa kde naposledy byla by se dal chomáček nitěnek a přikryl by se plochým kamenem. Pak by stačilo čas od času kámen zvednout a pijavici na něm přisátou vyhodit.

Kdyby to byla chotnatka, tak se bude muset z ryby sundat pinzetou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 15:45 Muž vlacek [402] Re: xx
Diky za odkazy. Co presne mam nevim, nikdy jsem to cele nevidel, jen tak 2cm vylezla z pisku a vlnila se. Bylo to stranou, na ktere urcite nebyla prisavka. Je to ploche, hnedave barvy. Asi jesm si ji pritahl s nitenkami. Na necem ale vyrust musela, mozna na nitenkach, ktere mam v pisku trvale. I kdyby se ale zivila mekysi a hmyzem, tak predpokladam rybickou do 2cm nepohrdne, ma-li ji jak chytit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 15:18 xx Re: vlacek
Na rybách cizopasí např.:

Piscicola geometra - chobotnatka rybí
www.biopix.net/…
www.biolib.cz/…

Hemiclepsis marginata - chobotnatka pestrá
www.biolib.cz/…
www.anemoon.org/…

Většina našich pijavic se živí hmyzem a měkkýši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 13:58 Muž vlacek [402]
Ma nekdo zkusenost jak jsou pijavice nebezpecne pro ryby? V akvariu mi neco delalo "krtince", az jsem dnes zjistil, ze je to pijavice. Kdyz se natahne tak ma asi 4cm. V akvarku odchovavam male pancernicky, tak bych chtel vedet, jak je nebezpecna nebo jestli ma nekdo nejakou radu jak ji chytit? Dosud se mi to nepodarilo, dokaze se v pisku stahnout az ja nevim kam. Sotva jsem se zbavil flubenolem plostenek, mam pijavici :-( Flubenol uz aplikovat nehodlam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 07:10 Muž gati [13] Re: Fugee
Zdravím,já ty potvory jednou do akva dotáhl s novýma rostlinama.Měl jsem jich v akváriu docela dost,byly zalezlé skoro všude,ve štěrku,pod dekoracema,pod krycím sklem. Co jsem viděl při čištění akva tak jsem vytáhl,ale nijak zvlášť jsem to neřešil,ztratilo se to samo.Rybám to nijak neškodilo...tak to je moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 23:13 Fugee Re: Nobody
Jasně, chápu. :-) Zatím jsem v akváriu viděl jen jednu, a tu jsem hned vyhodil, tak tam snad jiná nebude, třeba byla jen jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 22:29 Nobody Re: Fugee
Ubližuje pokud se přisaje.Pije krev jako každá pijavice-odtud odvozen její název. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 22:16 Fugee Re: Nobody
OK, příště si dám pozor. Krevetkám a rybám nijak neubližuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 22:14 Nobody Re: Fugee
Ahoj,nejlépe vychytat vlastní rukou a při krmení živou potravou si dát pozor.Jednoduché řešení je,dát živé krmení do nízké ploché nádoby-pijavice se většinou přisají na stěny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 22:07 Nobody Re: Zoidik
Pijavice zmražení nepřežijí(-18).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:20 Fugee Re: Zoidik
Nemám, to největší, co mám, je otík :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:19 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Fugee
Zřejmě ano. A nebo s rostlinami. Jestli máš větší ryby, tak bych ty pijavice zkusil dostat do volné vody a ryby si s něma třeba poradí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:15 Fugee Re: rriki
V tomhle akváriu moc ne, ale krmím. Cyklopem, artémiemi, koretrami. Taky jsem zkoušel asi před 2 týdny živé koretrhy z Vivíria, že by to bylo ono?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:13 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Fugee
s nítěnkou ,nebo patentkou ,či jiným živým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Fugee
Krmiš mraženým? Jedině ji nějak vychytat. Máme ji v jezírku a zdržuje se ve filtru a pod kamenama. No, buď ji nějak dostat do filtru nebo vyhrabat dno a převařit, ale spíše někdo zkušenejší v tomto poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:10 Fugee Re: Zoidik
OK, ale jestli to je pijavice, tak jak se tam vzala? A jak se jí zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Fugee
Vypadá to na pijavici. V jezírku jich máme hodně a jednou jsem ji měl i na sobě. Pokud nejsou na rybách tak bych je neřešil. Případně vylovit, nasekat na jemno a krmit rybyk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:01 Fugee
Fotka k příspěvku Zdravím, tak jsem zase něco našel v akváriu... Velikostně je to srovnatelné s otíkem, je schopna se hodně roztáhnout, asi tak o 100%. Přisává se na skle a plave jako hádě. Moc kvalitní fotku nemám.. Neví někdo, jak se toho zbavit, a čím škodí? A hlavně, co to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 21:01 Muž kana [0] - Amerika – hnus
Fotka k příspěvku Zdravím přátelé, dnes jsem v akva našel jakéhosi hnusného červa silně připomínajícího pijavici, je tak 2cm dlouhý plave "hadovitě" a jednou stranou se přisává na sklo. našel jsem ho pod krycím sklem. jednoho jsem našel už cca před týdnem ale ten byl menší tak jsem to nějak neřešil ale teď mě to docela znervozňuje.
1) mohl jsem si to přitáhnout s mraženýma patentkama, oběvil se chvíli poté co jsem jimi začal krmit, jiná možnost mě ani nenapadá, nové ryby naposledy před víc jak měsícem, a rostliny zhruba taky tak.
2)může to nějak ohrozit ryby(především ancistrusi - popř jejich jikry a potěr, razborky a krevetky)
3)je nějaká možnost jak se toho zbavit?opř tomu nějak předejít?

Mockrát děkuji za odpověď, nic o svém "něpříteli" totiž nevím, a to mě znervózňuje
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 21:36 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Pitr01
Nehaj tak, ja som nepozoroval že by to nejako škodilo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 21:22 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pitr01
To budou plostenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 21:15 Muž Pitr01 [6] Re: RadioactiWe
Ale co to je a co s tím?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 21:14 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Pitr01
Ja to mám u slimejšov a u Colossomy vo filtri.. hmm

Pijavica to nieje určite ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 21:13 Muž Pitr01 [6] – Bílá nitka 5mm
Ahoj lidičky chci se zeptat, našli jsme u šváry v akva takový bílí nitky asi tak 5mm dlouhý a buď to leze po skle a nebo to i plave(plavání jako kroucení do S),fotku nedam jelikož to je tak malý že to nejde vyfotit, nevíte o tom někdo něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 15:54 Muž Ludek [39] Re: Johan
Tak toto přísavka nebyla, zužovalo se to oběma stranám do špičky a pohybovalo přesně jako žížala a mělo to i stejnou barvu. Protože jsem nevěděl co to je tak se ptám, protože co kdyby náhodou... :-) Pokud je to tak jak říkáte tak mi skutečně vadit nebudou, tedy pokud jich tam nebude tolik, že by znemožnily správnou funkci filtru což se asi nestane. A když žerou detrit tak ať si dají, toho je dost ;-) Děkuji za identifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2008 15:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Ludek
Ale na fotkách u nigule jsou vidět přísavky. Osobně bych to typoval na eiseniella tetraedra, ale jen hádám, z té fotky se toho moc poznat nedá. Jinak eiseniella se živý detritem (protož asi ten filtr) a různým jiným odpadem, kdežto většina "pijavic" se živý například šnekama, takže bych to nějak tragicky neviděl. Je to jen otom, jak moc se vám nelíbí. A když žije ve filtru, tak jí na očích moc nemáte, že?=)) Tak "přemnožit" se může všechno, ale čemu by to vadilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 15:22 Muž Ludek [39] Re: Johan
Nechtěl jsem zakládat zbytečně nové téma tak jsem využil tohoto, protože v předešlých diskuzích byl u přispěvovatelky nigule podobný tvor. Že to je pijavice je zřejmé, přísavku to nemá a žilo to ve vnějším filtru. Nalezl jsem dva kusy, ale možná jich tam bylo víc. Chtěl jsem spíš vědět, co to je za potvoru a jestli třeba hrozí případné přemnožení. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 15:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Ludek
Mě osobně to připomíná píš žížalu než pijavici, ale je to na mě moc malé. Ale hlavu bych si z toho nedělal. Když si v akva poklidně žil, tak proč ho zabíjet atd. Já bych ho hodil zpátky do akvárka. ;-)
Má na nějakém svém konci "přísavku"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 13:58 Muž Ludek [39]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes jsem čistil filtr a tento šmejd v něm žil. Nevím co to je, proč to tam je, jestli to něčemu vadí, jestli se to přemnoží a jak se toho případně zbavit ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 10:04 Muž isamik [180] Re: fajfmen
Nedovedu si toho rajovce predstavit v me 20l mezi krevetkama jak odlovuje pijavici :-). Nehlede na to, ze bych ho u nekoho musel sehnat. A pak, co bych s ní potom dělal? Nepříjde mi zodpovědné pořizovat si jednoho živočicha pouze za účelem (navíc jednorázové) likvidace jiného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 21:59 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: RADOVAN
Vpusť tam rájovce, těm pijavice chutnají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 21:56 Muž Onďa [32] Re: RADOVAN
Jo, jo, pijavice vydrží bez potravy i přes 1 rok.:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 19:48 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: isamik
Ja ich tiež nemôžem vyloviť, lebo sa objavuju iba občas ale stále tam sú.
Ryby asi odlovím do karantény (no, to bude sranda- asi 30x gupky a platy-poter + dospelé)
Existujú na to aj nejaké chemikálie (napr. meď)? Ktoré by zabrali?
Prvá pijavica ktorú som odlovil žije už dva mesiace bez stravy a je pomerne vitálna.
Takže to vidím tak že ich tam budem mať do nekonečna, preto sa pýtam na nejaké "dezinfekčné" riešenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 19:40 Muž isamik [180] Re: RADOVAN
Preju prijemny lov :) Ja sem ji u krevetek nechal, protoze ji nemuzu vylovit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 19:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: RADOVAN
Odlovit. Prostě tvorečka na kterým je přisátá odlovit, pinzetou odebrat a zase tvorečka hodit spátky do akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 19:30 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: RADOVAN
Vylovit(síťkou) a spláchnout(do záchodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 19:15 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – pijavice- ako proti nim?
Ahoj. V akváriu som objavil tvora ktorý bol prisatý na slimákovi a vyzeral presne takto rybicky.net/forum/3811
Čiže pijavica. Neviete niekto ako sa týchto potvor zbaviť?
Mám odznova založiť akva( 50 litrov)?

Ďakujem za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 13:23 nigule zase ta pijavice .-)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mrazenyma patentkama krmim, to je pravda.

Podle vseho to asi opravdu bude ta hltanovka bahenni (jeste sem nasla nejaky info). Ale odkud se vzala? Pisek v akva-karantene momentalne neni zadnej. Mrazena potrava se podavala (ale jeste kdyz to bylo akva a ne karantena - cca 14dni zpet). Takze bud tam zustaly zarodky z mrazeny potravy, nebo mohly byt na kytkach - ty sou tam asi tyden a sou koupeny ve zveraci.
Jak sem se docetla, ta mrcha snasi "kokony" na kameny a rostliny...
kazdopadne prikaldam jeste par fotek, kdyby mel nekdo chut se jeste "pokochat". :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 20:16 Muž [] Re: nigule
Ještě mě napadlo že se tam dostanou s novýma kamenama či říčním pískem.Tam jich jsou tisíce.Stačí na potoku otočit šutr a má je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 19:38 nigule Re: Sidonius
At se snazim, jak se snazim, tak do ty huby prsote nevidim. Je to pristy na skle a cumim i pod lupou a rozeznat tam neco nejde...
I kdybych se premohla a vzala to do ruky, tak to nepomuze, takhleto mam krasne nastaveny na skle a nevidim nic, kdyz se s tim manipuluje desne to sebou mrska...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 19:30 Sidonius Re: nigule
Je třeba tomu kouknout do huby! :) ano
Jestli to má ty 3 sací lišty, je to hltanovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 19:26 R Muž Mrakoplash [1776] Re: nigule
Hod si ten nazev Dina lineata do Googlu a uvidis ze to je hltanovka paskovana palec
Ale vic sem o ni nenasel az na zminku ze jeden z druhu hltanovek lovi bezobratle. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6050x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/712-pijavice?od=51