Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tmavé dno

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Tmavé dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 10:33 Muž [] – černá drť
Měl jsem ji.Průser je v hrubosti a navíc se chytá na magnetickou stěrku.Poškrábalo mě to sklo tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 16:27 Muž [] Re: Wampi
Nemusej to být zrovna minikamínky.Třeba 30ks pěkně černých kamenů velikosti vejce mají neskutečné kouzlo.Já to tenkrát sbíral na Úpě u chaty.Mezi to jsem nasbíral větší hnědočervené.Líbilo se všem i mě :).Navíc takto zvrásněné dno vypadá více dramaticky a třeba sumečci a cichlidky se v tom mohou i ukrývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 15:56 Muž Horác [3942] Wampi
Jé, tohle sem Ti chtěl poradit a jak koukám, Roman mě předběh. Se mrkni ke mně, já jsem taky chtěl tmavý dno - hlavně kvůli neonkám. Ale veškerej černej štěrk, nabízenej v akvaristikách, byl vždycky strašně vostrej. Tak sem si šel do Jizery nasbírat břidlicový kamínky. (Blíže viz deník, r. 2004 nebo moje akvárium - dekorace). Vlastně jsem to obšleh od svýho táty, ten to takhle kdysi dávno měl a vypadalo to fakt krásně. P.S. Ale souhlasím s langošem - sbírat to, to byl očistec. :o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 15:29 langosh Re: Wampi
Já jen že vím o čem mluvím - sbírali jsme to na pláži (což je něco jiného než české chmurné podzimní hvozdy) víceméně ve dvou a nakonec to pro 84l AQ vůbec nestačilo...
Roman:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 15:11 Žena Wampi [54] Re: langosh
No jenže co by člověk pro svou vizi neudělal,že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 14:56 langosh Re: Wampi
to budeš jako Popelka :) - do 200l si to nedovedu moc představit.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 14:31 Žena Wampi [54] Re: Anonym
A víš, že to tak asi udělám... Břidlice mi přijde ostrá, ale tmavší kamínky někde od řeky jo , to by šlo. A je vlastně fakt, že to nemusí bejt po celým , ale jen v předu. Díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 14:21 Muž [] Re: Wampi
A co na místa v popředí bez rostlin dát kousky nějaké hodně tmavé břdlice?Dobré na ůdržbu.A Jinak je dobré sehnat z řeky nějaké černé oblázky,já jich pár mám a vypadá to dobře.Dříve jsem to měl taky s neonkamá a jinejma tetrama.Vyjde do na 1 procházku k nějakému potoku či řece. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 21:54 langosh Re: Wampi
No teď už se odkaluje dobře - téměř žádný písek už tam není :) . Úžasný černý (lávový) písek byl na plážích Vulcana (Liparské ostrovy) - škoda, že jsem si nenabalil igelitku sebou :-D .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 21:49 Žena Wampi [54] langosh
No máš to pěkný palec A co při odkalování?

Jirka: pouvažuju, ale nejdřív musím zjistit jak to vypadá. No a pokud je to moc ostrý tak to asi kvůli pancíkům nepůjde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 21:49 Muž Jirka [10] Re: danrycka
V zahradnictví 16kč kilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 21:48 Muž danrycka [56] – láva
láva je taky zajímavá ale taky asi nebude z nejlevnějších ne? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 21:42 langosh Re: Jirka
to je možná to, co jsem myslel tím "drobnější drť"
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 21:41 Muž Jirka [10] Re: langosh
Wampi co lávu drcenou?Je sice větší5-10mm,ale uvažuji o ní!Akorát je ostřejší tak nevím.................
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 21:34 langosh Re: wampi
Já jsem chtěl černý nebo tmavě šedý, středně hrubý písek, ale ten se u nás nedá sehnat - jen ta divná černá drť (i když mám pocit, že teď prodávají drť už i o něco drobnější) - nakonec tam mám zelené a šedivé kamínky z Černé hory www.akvarko.cz/…
Roman:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 21:07 Žena Wampi [54] Re: langosh
langosh no asi možná i vybrala bejt zazobaná... Ale takto asi ne-e :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 20:59 langosh Re: wladys
Ten pouštní písek není moc dobrý (příliš ale opravdu příliš jemný), i když je pravda, že ho občas v akvaristikách u neonek používají - já jsem s ním přesypával své oblázkové dno, ale bohužel se postupně při odkalování odsává - nedovedu si představit, že bych ho měl v AQ jako normální dno - to bych po pár výměnách vody byl na skle :-D
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 20:44 Xara Re: wampi
Ahoj,taky sem zatoužila po tmavym dnu,ale nechtěla sem úplně černý.V Hornbachu sem koupila 10kg černobílej štěrk za 88kč.Je sice černobílej ale působí spíš tmavě.Eště ho sice nemam v aqua(nebyl čas)ale až ho tam dám,napíšu(vyfotim)jak to vypadá.Ale myslim,že to bude super ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 20:43 Muž wladys [291] - CichlidyRe: wampi
to dno měli za ty prachy v tescu...na netu jsem ho našel za 100-120kč..... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 20:36 Žena Wampi [54] Re: wladys
Dvě kila za tři stovky? No to by asi bylo fakt parádní, ale do toho po finanční stránce fakt nejdu.. hmm
Ty jo, to by bylo parádně drahý dno... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 20:28 Muž wladys [291] - CichlidyRe: wampi
..tak k narozeninám....gratuluju já budu taky brzo slavit... :) ...tmavé dno u neonek je opravdu parádní mě se černá drť taky nelíbí,ale viděl sem v akvaristikách tmavý pouštní písek.Já ho chtěl kdysi použít na pozadí,ale vzhledem k tomu že 2kg stály tři stovky jsem ho nakonec nepoužil...,ale jako dno k neonkám by to stálo za to.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 20:15 Žena Wampi [54] Re: Usine
Usine: asi se mi víc líbí, to světlé tak nějak dost odráží světlo. No a já coby milovnice neonek ho i nejspíš potřebuju. O 20- 30 kousků mám dokonce zažádáno k narozeninám tak ať mi vyniknou. Asi budou i líp vypadat kytky. Ale černé dno taky nemám na mysli.
Logik: ano, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 20:06 Muž danrycka [56] Re: Usine
lip na nem vyniknou rybky a nestresuji se tak jako u svetleho ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:59 Usine Re: wampi
Proč chceš tmavé dno? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:52 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: wampi
ja sem cet ze pro malwi a tanganyika je radsi svetle,tak nevim ale ani nevim jak ten tvuj vypada. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:48 Žena Wampi [54] – Tmavé dno
Ahoj všichni , mám toho málo a tak budu zakládat další akva ( 220 l ). A chtěla bych do něj tmavší dno, hlavně ne to nějak barvené to ani omylem. Ale to jak se běžně prodává tzv. říční písek či štěrk kupovala jsem 10 kg balení mi přijde dost světlé. Sím poraďte.. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7045x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/701-tmave-dno?od=151