Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tmavé dno

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Tmavé dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 10:15 Waaw Re: Kubaa
Dennerle dodava cerne, hnede i sede substraty. Tam ale nevim, zda to je priroda nebo barvene.
Jinak na Islandu na plazich se vali tuny prirodniho cerneho pisku. Skoda ze jsem si ho neprivezl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 10:07 Muž Kubaa [718] Re: Waaw
Komerčně asi ne, ovšem koho baví robotika a vezme to jako zábavu, věřím že za půl roku do miníčka přebere. Možná i mnohem rychleji. Však se dá robotem třídit i prasečí sperma - na spermie holčičí a klučičí. A je to docela fofr.

Přírodní písek jsem takový nikdy neviděl. Čímž neříkám, ze neexistuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2018 09:47 Waaw Re: Kubaa
Tak system popelka asi nebude komercne uplne idealni. Mozna v Cine by to mohli delat manualne. Idealni by byl nejaky prirodni pisek s tmave hnedou barvou, sem tam jine barvy, obcas i cerna ci tmave seda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 08:49 Muž Kubaa [718] Re: Waaw
Souhlas, flexi se mi také nelibí, je to i na pohled prostě umělé. A nemyslím, že by smíchání více barev pomohlo.

Ale když koukám do křemičitého písku, je tam docela paleta barev, včetně hodně tmavých zrn. A teď jsem koukal na nějakou soutěž v LEGO robotice. Byla by docela sranda postavit robota, mohl by se jmenovat Popelka, který by ta zrnka třídil podle barev. Ale šlo by to asi hodně pomalu a takový tříděný tmavý písek by byl hodně drahé a exkluzivní zboží smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 08:27 Waaw – Tmave dno
Vzdy jsem preferoval tmavé dno. Mel jsem uz ruzne kombinace, vcetne cerneho uhli. Nyni chystam trochu vetsi nadrz a mam dilema. Pred casem jsem byl skoro rozhodnuty pro cerne flexiobklady, ale projel jsem tu prezentace a zejmena ve vetsi plose to vypada dost neprirozene, trochu umele. Tak ted nevim. Nezkouseli jste treba nekdo michat cerny a hnedy flexi dohromady? V prirode neni nic tak jednotvarne. Skoda, ze nemaji i sedy, ta cerna uz je az moc. Nebo by tomu prospel podil nejake hrubsi frakce? Nebo jiny napad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2015 12:14 Muž jiri609 [91] Re: Mejla82
pokud opravdu tmavý, popř. černý písek, tak např. www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 09:45 Muž RBeil [174] Re: Mejla82
Za mě liapor, ale doporučuje se tu i teramol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 07:12 Mejla82
Dobry den,chtel bych tmave dno do akvaria.frakce okolo 2-6mm.Muzete mm neco doporucit??diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 11:16 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: sasula
Díky moc všem, nakonec jsem vybrala Natalit www.akvariumruzicka-eshop.cz/… , tak snad to je dobrá volba..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 21:44 Muž sasula [274] Re: Pepanka
lavove pisky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 16:58 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
Jasně já byla jen zvědavá, spíš jsem přemýšlela kde by se v přírodě vzal černý písek, jestli to vůbec jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 13:19 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Pepanka
A co zkusit pálených jíl? Akadama nebo teramol a již zmiňovaný liapor, určiťe neprohloupíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 10:46 Muž Yirka [9126] Re: Pepanka
Jakým způsobem je barvený nevím, ale vzhledově vypadá velmi dobře a hlavně, je už několik let osvědčeným akvaristickým dnem s vesměs kladnými poznatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 09:16 Muž kofejn [963] Re: Supator
Fotka k příspěvku Nebo Liapor.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 08:57 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Pepanka
muzu ti doporucit cerny písek AQUA EXCELLENT od firmy DECO.nedavno jsem ho koupil ve svete zvíratek a jsem spokojenej.zrno 1mm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 08:43 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
Děkuju! Jen se zeptám, ten písek (černý) je nabarvený? stejou metodou jako ty různé barevné písky (červený, žlutý atd?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 07:33 Muž Yirka [9126] Re: Pepanka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 23:11 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Kde koupit tmavý (černý) štěrk či písek? našla jsem jen štěrk velikost 4-7 to mi přijde na dno (pro krevetky) dost velké..prosím o typ, děkuju!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:59 Muž hardy [45]
prosim o radu potrebuju tmave dno do akva pro l sumce,jake je vhodne uvazuji o www.flexiobklady.cz/… a nebo www.rajkrmiv.cz/… co myslite diky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.03.2013 21:19 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: mix
čedičovou drť nebrat tobě by se taky nelíbilo spát na žiletkách ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:56 R Muž romant [27987] Re: mix
Sjeď si do Braníku. www.zoobranik.cz a kup si tam černej písek z flexiobkladů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:47 mix
Ahoj chtel jsem se zeptat jestli nevíte kde sehnat co nejmensi kaminky a aby byly hodne tmave cerne myslim ze jse to menuje cedicova drt chtel bych to do 10L akva a nejlepe kdyby se to prodavalo nekde v okolí metra v praze. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 12:58 Muž kortezhugo [983] Re: romant
No ja som cakal ze ta med "narusi" moj pokus a nedoziju sa ani rana. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 12:42 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Zajímavé, jedině mě napadá, že ta měď je tam v takový formě, která jim nevadí a nebo máš zocelený šneky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 12:37 Muž kortezhugo [983] Re: romant
No tak zajtra bude 10 dni a vsetky slimaky ziju. :)
Dalsia zaujimava vec je ze ten roztok FeCl3 mam uz "pouzity" -teda je v nom uz hruza Cu a nic sa nedeje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 11:07 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Jasně, šneci dobří předskokani. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 10:59 Muž kortezhugo [983] Re: romant
Dal som to do maleho pohara a nahadzal tam zopar snekov.Uvidime. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:47 Muž kortezhugo [983] Re: romant
Podla mna pomerne dlho.Ja to pouzivam na leptanie plosakov.A ono to drzi aj na plastoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:43 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Taky Ti na to neodpovím, chemie nikdy nebyla moje silná stránka, ale výsledek se mě líbí. palec Buď to vyzkoušet v nějakým pokusným akváriu, co to tzv. udělá a určitě se Ti k tomu vyjádří někdo další, kdo to bude umět lépe posoudit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:39 Muž kortezhugo [983] Re: romant
Fotka k příspěvku Viem ze to "takto" trva pomerne dlho.Tak som vyskusal z FeCl3.A to je rychlovka.Len neviem ci to moze ist takto zafarbene do akva?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:37 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Zajímavá myšlenka. Podle mě je otázka, jak dlouho ten štěrk vydrží bejt od té rzi ušpiněnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 08:57 Muž kortezhugo [983]
Nedavno som sa trochu hrabal v dne a tam kde som mal uz hrdzave matky bol aj strk hrdzavi.Tak ma nieco napadlo....zafarbit takto strk.Co poviete?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 14:10 Muž ViktorX [474] Re: čudlinka
Další varianta jinde zmiňovaný Liapor, barva údajně hnědá až hnědočerná, jako bonus velký vnitřní povrch. Jen je potřeba mu dát čas a nechat ho nasosat... už mám zamluvený pytel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2012 22:57 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: čudlinka
Ve starší literatuře se uhlí doporučuje jako jedna z možných alternativ složení dna. Jen pozor, není uhlí jako uhlí. Některé uhlí může obsahovat těžké kovy či síru. Doporučováno je nejmladší hnědé uhlí. Starší literatura rovněž doporučuje jako test dát do vody s uhlím paví očka a týden pozorovat zda se u nich neprojevují příznaky otravy. Pokud je vše v pořádku mnělo by být použitelné.
Vše mám vyčteno, osobní zkušenost žádnou, takže upozorňuji, že za případný neuspěch nenesu žádnou právní odpovědnost
Tolik zkopírováno z mého příspěvku k diskuzi na téma uhlí, která zde běžela asi před měsícem. Pokud tě zajíma průběh celé diskuze tak tady si můžeš počíst rybicky.net/forum/5688…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:47 Muž Shrimpman [36] Re: čudlinka
Když už, tak čistý antracit. Hnědé uhlí bude (jak vidno) špinit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:09 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: čudlinka
Zkuste černé uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 19:18 Žena čudlinka [25] - Parmičky – Hnědé uhlí jako dno
Máte, prosím, někdo zkušenosti s použitím hnědého uhlí jako dno? Našla jsem tuto možnost ve dvou různých článcích a na základě toho jsem o tomto dně jsem začala uvažovat do nově plánovaného akvárka. Za účelem pokusu jsem si od známých, kteří tím topí, vzala hrst hnědého uhlí a dala ho do menší skleněné nádobky s vodou a několika snítkami rostlin (které tam už před tím delší dobu prosperovaly v křemičitém písku). Po cca týdnu a půl jsem změřila parametry vody - ph někde pod 5, KH neměřitelné. Rostliny zcela zežloutly nebo spíš zrezivěly a rozpadly se. Stěny byly hustě "poprášené" rezavými zbytky rostlin. Při vymývání bylo sklo obarveno (jakoby od čaje) dorezava, šlo to smýt jen velmi těžce. Tak jsem bohužel konstatovala, že hnědé uhlí nejspíš použít nejde, že je to asi bůhvíjaké svinstvo a když tak rychle uhynuly rostliny, tak ani ryby by se tam asi neměly moc fajn. Docela mě to zklamalo. Máte někdo nějaké jiné zkušenosti? Případně, jedná se o opravdu normální uhlí, které se používá na topení, nebo nějaké jiné, třeba čistší - a kde příp. takové sehnat??? Dík! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 07:41 Žena Dona [5] - MiniakváriaRe: lap
rybicky.net/nadrze/13598, tam jsem si toho dnes náhodou všimla. Já sama mám černý, ale nemám to ještě vyfocené, měla jsem původně čedičovou drť, která mi připadala moc ostrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 11:01 Muž muťa [554] - RostlinyRe: lap
Zkus to najít v nádržích:

klikni na: nádrže, pak vlevo na lupu a zadej do okna "dno" slovo hnědý - něco ti to najde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 10:43 Muž Wrata [21] – pouštní písek
Zkoušel někdo do akvária tenhle černý písek? www.nejlepsiceny.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 20:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: lap
určitě tu pár lidí je, já mám též v jedný nádrží tento hnědý smíchaný s černým....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 13:37 lap – Flexi - hnědý
Gutntág,

má tu někdo v nádrži flexi písek - hnědý? Rád bych se podíval jak to vypadá...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 12:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Wernerka
jo písek s flexi je dobrej, taky ho mám, ale ta cena (navíc když se má posílat a má ho být víc) je horší.
Když jsem právě sháněla černý po akvaristikách a hobbymarketech v Brně tak to docela problém byl, nevím třeba už je teď jiná situace. Ale ty šutry co jsem si dotáhla z Hornbachu a které určitě mají i mnohde jinde bych nikomu moc nepřála.
Ale jestli máš peněz dost tak seženeš kde co, vycházela jsem z toho že hledáš levný štěrk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 09:12 Muž Yirka [9126] Re: Wernerka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 23:02 Wernerka Re: katterinecka
sháním právě černej štěrk ale stím asi nebude v dnešní době problém :) černý kvůli krevetkám aby hezky vynikly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 19:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Wernerka
Zrovna v bauhausu jsem kupovala křemenej spárovací a naprostá spokojenost, není úplně bílý a mají i hrubší frakce (podle mě 0,5-2mm ideál)

Teď koukám že téma je tmavé dno. Tmavé levné a dobré dno (ne moc hrubé nebo ostré) jde sehnat hodně těžko

rybicky.net/nadrze/10012 tady ho mám, na něm je trochu hrubšího říčního
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 19:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Wernerka
skoč si třeba do obi a kup písek do filtrací nebo stavební
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 19:10 Wernerka – štěrk
kde v Liberci seženu nejlevnější štěrk? je lepší zverimex nebo třeba obi, bauhaus??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 09:59 Muž kalahare [11] Re: invalida
prý škodí, prý...máte konkrétní zkušenost? Já mám tento černý písek už přes rok v akváriu s krevetkama, a ty se vesele množí. Vodu nebarví, ale jak píše navik, je dobré ho proprat, tak jako každý nový podklad, který si domu přinesete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 08:16 Žena JJaanca [67] Re: hanyking
Taky mám písek z flexiobkladů a jsem s ním maximálně spokojená.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7045x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/701-tmave-dno?od=51