Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tmavé dno

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Tmavé dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 07:39 Muž navik [908] - SumciRe: cervajz
Na totéž jsem se dotazoval výrobce, odpověď přikládám:
"Myslím si,že černý písek by měl být pro Vás vhodný.Jako základ je použitý křemičitý písek,jako barvivo speciální ve vodě nerozpustné saze,fixace barvy je provedena epoxidem.
Myslím si,že tam není nic co by vadilo nebo se ve vodě rozpouštělo.
Písky máme i osobně vyzkoušené.Po nasypání do vody se na písku držely vzduchové bublinky vlivem povrchového napětí.Postupně sesmočil celý povrch písku.
Před použitím můžete písek samozřejmě propláchnout."
Pro míchání s jiným - viz reakce pro Swatty :-)

Pro Swatty: Jemnější písek se při manipulaci vždy dostane pod hrubý, takže i když přikoupíte 2x, vždy se "nějak ztratí" :-)

Pro invalida - mám jej v v akvárku s L-sumečky již rok a čtvrt a zatím jediný úhyn bych písku nepřipisoval (byť jsem příčinu nezjistil). Nepozoruji, že by jim něčím neprospíval či je zabíjel (Samozřejmě jako i veškeré jiné předměty a zařízení doporučuji jej před vložením pečlivě propláchnout od prachu a jiných jemných částic.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 03:41 Žena swatty [0] - CichlidyRe: hanyking
My kupovali hrubý i jemný čadičový písek o zrnitosti okolo 1 mm normalka přes net :) Nebarvený!!!Efekt nádherný, jen jsme ho přimíchali k tomu hrubému a tak nějak se nám ztratil, takže budem ještě objednávat. Momentálně nemám odkaz, ale koho by jooo zajímal, tak napište, odkaz pošlu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 02:12 Muž cervajz [0] - CichlidyRe: kortezhugo
má někdo s tímto pískem vlastní zkušenost? rád bych ztmavil dno a napadlo mě přimíchat toho černýho písku třeba 1O kg.. nevíte, čím to barví? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 23:28 S Muž invalida [3881] Re: hanyking
prej je ten barevnej na píp..ale jen doslech..elkám to neprospívá až zabíjí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 23:28 Muž kortezhugo [983] Re: hanyking
...uz ho pouzilo kopec akvaristov a nikto sa nestazoval X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 23:20 hanyking Re: Moucha
Jo díky. A jak to barví? Je ta barva stabilní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 22:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hanyking
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 22:02 hanyking – Černý křemičitý písek
Dá so opatřit jemný křemičitý písek tmavé barvy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 11:16 marsz Re: Landvir
Drží dobře tvar, myslím sklon - blběji se odkaluje do hloubky? Prostě drť. Není úplně černá, hodně tmavě šedá. Možná ostrá pro některé kytky. Obyčejné mi rostly bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 10:51 Muž llang [5] Re: Landvir
se substratem zkusenost nemam, ale myslim, ze dosahuje kvalit posipu sylnic. Pokud chces aby tvoje aqa vypadalo fakt dobre, zvolil bych substrat na odkazu. Sám ho mám a je presne jako na obrázku. shop.khanh-aquarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 17:14 Muž Landvir [57]
Zdravím, chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s tímto štěrkem: www.akva-exo.cz/…
Popřípadě jak moc je tmavý, Díky moc Landvir ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 00:00 Muž Patris [1] Re: ؤشححعؤؤهىخ
ikdyž jak koukám na tvoje 10 l akva bo kolik, tak taky černý nejsou špatný smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 23:55 ؤشححعؤؤهىخ Re: Patris
hnedé ,alebo čierne? skús tmavé dno .. xi xi xi ;-) ale ne .. čierne je super ,ale musíš mať viac svetla.. daj tam to hnedé dno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 23:01 Muž Patris [1] Re: boruberry
Já tam budu mít živorodky. A když to bude šumět taK CO,je mám vyhodiť? :-Dhmm
Edit: KOupím ten hněděj substrát :) Už jsem se rozhodl.. Snad ho budou mít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 22:48 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Patris
Jezis jsem napsal oset :-D Mno kdyz kaminky ponoris do octa a nebudou sumet tak prosly testem na vapenec. Kdyby sumely, tak obsahuji vapenec, ktery ve vode vstrebava CO2 a nedarilo by se rostlinkam. Vseobecne plati, ze tmavsi dno je pro rybky lepsi, citeji se bezpecneji. Treba u neonek se doporucuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 22:44 Muž Patris [1] Re: boruberry
treba se nejaka barva nelibi vice rybkam.. tak nwm.. a jestli to taky nema vliv na rust rostlin bo tak :) nejsem znalce :) radsi se optam hele :) a kaminky nalejt do octa jo? a kdyz to bude sumet tak co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 22:40 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Patris
Hlavne at vypada prirozene a tu zrnitost maximalne 5mm. A at nesumi v ostu. Kazdemu se libi neco jineho, nevim proc se na todle vubec ptas :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 22:33 Muž Patris [1] Re: Polux
To ještě newím.. lívej se mi ty hnědé docela velke, cca 5mm a nwm jako jaky, ale jaka je lebší barva.. líbí se mi akvarijní hnědý substrát :) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 22:31 Polux Re: Patris
Jaka zrnitost ? Co je to za kameny ? malo info hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 22:27 Muž Patris [1] – Hnědé nebo černé kamínky?
Zdrawím, poraďte které kamínky budou více vyhovovat, děkuji předem :) ano
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 13:53 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: Toony
Jedná se skutečně o klasický tmavý říční písek. V Praze v Hornbachu jsem ho před časem viděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 13:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Toony
Přírodní tmavý křemičitý písek se na 99% nesežene. Říční písek je taky fajn ;-) . Ve vaše prvním odkazu je říční písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 13:35 Muž Breathlless [6] Re: Toony
Tomi-písek, s.r.o.
Velkoobchodní prodej akvarijních ryb z Asie, Afriky, Jižní Ameriky a z tuzemských odchovů, krabů, raků, krevetek a vodních želv, akvarijních písků.


--------------------------------------------------------------------------------
Kontaktní údaje:Adresa:
Cukrovarská 147/34, 196 00 Praha-Čakovice

Mobil: +420 736 503 151

Fax: +420 283 932 456
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2009 13:18 Toony – tmavý přírodní křemičitý písek zrnitost 1-2 ???????
Dobrý den, sháním tmavý křemičitý písek, zrnitost 1-2 mm.Všude mají jenom obarvený na černo nebo různé zběsilé barvy.Ja bych potřeboval něco takovýhoto photografie.kvalitne.cz/… ale nejde to nikde sehnat.Všude mají přírodní písek tohoto typu flexiobklady.cz/… a to je moc světlé.Vite o něčem?Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 22:57 guzii Re: Vip
No pokud bude barevně stálý, tak je mi docela jedno jakej bude :) teda pokud ta barva nebude toxická :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 22:43 Vip Re: guzii
Na ten jsem dnes koukal taky. Ale ten je myslím uměle barvený tone ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 22:41 Muž Barney [61] Re: pansuu
Jestli myslíš řeku Moravu smich smich já nebydlím v Kroměříži, ale 12km od ní.
Já jsem to chtěl na 3D pozadí z polyše. Ale teď uvažuju, že asi zkusím pozadí z břidlice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 22:41 guzii Re: Barney
A to myslíš, že mezi nima bude takovej rozdíl?
zbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 22:38 pansuu Re: Barney
Fotka k příspěvku A co ten potok, kterej vám tam protejká? Tam by se nic nenašlo? Já používám písek přímo z Jizery.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 22:36 Vip Re: Barney
...to Ti žeru :-D ... no comment ...

www.akvarista.cz/… - akva od Khanh
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 22:31 Muž Barney [61] Vip
Vipe, zadával jsem to do Googlu, ale našel to co tobě, ale to já jaksi nepotřebuju. Potřebuju akvarijní, ne terarijní písek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 20:18 Muž Barney [61] – Kde seženu tmavý křemičitý písek 0,1- 1mm ?
Ahojte, chtěl bych někde sehnat tmavý křemičitý písek co nejmenší zrnitosti, najlépe okolo 0,3mm.
Jenže nevím kde, nevíte prosím někdo kde se dá koupit na e-shopu ?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 20:12 Muž Snofrev [54] Re: Johan
O zrcadlovym papíru jsem taky přemýšlel, ale to asi není ono, spíš dám černou tapetu a kdyby to bylo moc tak pak dám nějakou barevnou, ale stejnak jich je většina tmavejch, takže už je asi jedno jestli je úplně černá a nebo ne, alespoň víc vyniknou roslinky

filipsi: dno bude z fujizuny, objevil jsem to náhodou a ani nevím jestli už to někdy někdo zkoušel, ale předpokládám, že jo.Nahoru možná přijde i trocha bílého jemného štěrku aby to nebylo až tak jednotvárné, to ale záleží na tom jestli se mi podaří sehnat něco na kobereček.Pokud ano, tak tam nic bílého dávat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 19:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: filipsi
no, sice by to světlo uteklo, ale být tam třeba lesklej světlej povrch, tak by se "vrátilo" do akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 19:16 Muž Snofrev [54] Re: filipsi
jj, černa super ano
sice chci udělat nějakej hezkej kobereček, ale to záleží na tom jaký seženu rostlinky
a hlavně bych tam chtěl aby mi tom dně běhaly krveteky, hlavně Red Cherry a Babaulti a později až se to pořádně rozjede, tak snad i Blue Tiger. Mělo by to na tom černym dně být super.Ještě bych tam s nima chtěl mít tak 3 ancíky a 10 živorodek. Akva bude mít 80x40x40.
Už aby to bylo vyrobené a hned se do toho pustim hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 19:02 Muž filipsi [1295] Re: Snofrev
Tapeta predpokladam bude za akva (za sklem), tak to vubec vliv mit nebude. To svetlo by stejne "uteklo". Dno trochu jo. Tipl bych si vliv v radu procent, dle zarostlosti nadrze (a toho, s cim to srovname). Nic, co by melo na dimenzovani osvetleni zasadni vliv.
(take to mam tak rad, cernocerne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 18:58 Muž Snofrev [54] – tmavé AQ
Prosím o radu.
Zakládám nové akva a rád bych měl černé dno a černou tapetu, ale bojím se aby té černé nebylo moc.Nevím jestli ta černá nebude pohlcovat moc světla a jestli zbyde dost na rostliny.Má s tím někdo zkušenosti, jeslti je ve tmavém akva zapotřebí víc světla?
Díky předem za každou radu ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 01:01 Muž Miky [14] Re: David12188
Fotka k příspěvku Ahoj taky jsem to řešil kamarád má v práci hromadu čedičové drtě používají ji v zimě k posypu. Ale je to dost hrubý tak do 200l akva do tohohle malýho musím sehnat něco jemnějšího.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 17:44 langosh Re: mch.sokolov
On se prodává černý štěrk www.animalsdream.cz/… , který je o něco jemnější než klasická černá drť (myslím, že č. 4), ale stále to není ono....
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 17:22 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: David12188
prodává se čedičová drt:-)sám ji použivám a v pořádku:-)jinak čedičová drt se použivá k podsypu pod zámkovou dlažbu,je to celkem jemný a ani nějak ostrý:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 22:13 Žena sharon [126] Re: Dorianna
V Hornbachu je jen černá mramorová drť nebo tmavý pouštní písek, oboje je ostré a do akvárka nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 20:03 Žena Dorianna [2] Re: David12188
V Ostravě bych šla do Hronbachu, v Praze v tom podle mě žádný velký rozdíl nebude. Tak hodně štěstí a hlavně tam kup jenom fakt ten štěrk, žádné rybičky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 18:59 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – Tmave dno
Kde se da sehnat(nejlepe v Praze)tmave dno bez ostrych hran s co nejmensi hrubosti.Chtel bych to kvuli tomu,aby co nejlepe vynikly barvy ryb a neporanily se Corydorasi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 14:55 langosh Re: Anonym
Souhlas - uhlí je jeden ze zdrojů huminů - vařením se z něj žískávají různé "rašelinové extrakty".

Roman:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 13:50 Muž [] Re: GAGAL
To uhlí se dávalo dříve a prej se muselo vyvářet.Jinak jsem četl že pláty uhlí maj i v rostlinných akváriích v botanické zahradě ve wroclawi.Asi to pěkně okyseluje vodu.Je to stále dřevo,akorát starší než se běžně prodává jako dekorace do aqa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 11:47 GAGAL – dno
Tmavé dno jsem kdysi řešil pomocí uhlí nebo břidlice. A to jako drť nebo větší kusy. Drť asi není to nej. pro sumečky, ale tetrám určitě nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 11:36 Muž [] Re: rebelka
Říční písek:Normální dno na jaké jsi navyklá.Dobře to vypadá v kombinaci s křemičitým pískem bílé barvy,ale není to pro neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 11:31 rebelka Re: Anonym
A co by jste pod ty tmavé oblázky doporučili dát jako podklad?Nebo nic???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 11:13 Žena Marfi [10] Re: Anonym
jééé tak to dělá dr´t na stěrce.. no konečně vím od čeho mám ty dva škrábance zevnitř akvártka - dají se nějak napravit? zamaskovat? .. něco.. mám je přímo uprostřed přední stěny. :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7045x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/701-tmave-dno?od=101