Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

eSHa Exit

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
eSHa Exit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2013 12:00 R Muž romant [27981] Re: mara
Určitě bych se začetl do tohoto vlákna, kde je vše na co se dotazuješ nespočetkrát popsáno. rybicky.net/forum/2223 Jinak u danýho léčiva bude přiložen návod k použití a ten bych ctil a držel se ho. Jako nic nekazící opatření bych provedl častější, klidně denní výměnu vody, ono to krupice býti nemusí a je to třeba jenom nějaký zaplísnění a to by vylepšení prostředí mohlo řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 11:50 mara – postup při krupičce
Dobrý den,chci se zeptat na radu.Mám 54l akvarium,14dni,mám zde 4 paví očka,dvě black molly,dva ancistruse(jeden už je mrtvý),dva pancéřníčky,a bojovnice samici a samce.Na bojovnicích se objevily bílé tečky,hlavně na ploutvích,začaly ztrácet barvu,někdy když plavou tak připlujou až ke dnu ,kde si lehnou na bok jak mrtvé,pak zas ožijou a plavou si dál,samice nežere,samec ano.Mám klasickej vnitřní filtr s molitanem uvnitř,vzduchování nemám,bylo mi řečeno,že není třeba když mám dostatek živých rostlin.Teplotu mám těch 24 stupňů.Ph taky ok.Pokud je to krupička,tak jaký je nejlepší postup.Jestli sehnat vzduchování,dát sůl,zvednout teplotu na 30-32 stupnů(nevím na jak dlouho) a čekat a pak vyměnit vodu.Nebo použít esha exit(projistotu jsem si ho už objednala),v případě pořízení esha exitu,jak postupovat,kapat a měnit po třetinách vodu nebo jak.

děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2013 07:00 R Muž romant [27981] Re: uf
Podpoř kondici rybek častou výměnou vody a možno přidat i nějaký rašelinový výluh, jako takovou následnou renkonvalescenční péči a pořid si karanténu, do budoucna se určitě bude hodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 20:15 uf Re: Haimdol
Díky za info, už jsem filtr vykuchala a nechala tam jen molitan. Snad rybky budou brzy ok. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 12:07 R Muž Silent [5949] Re: romant
Výborná připomínka, díky za ní. V původním dotazu ovšem nebylo uvedeno jak dlouho tam to uhlí je, ani co je to za filtr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2013 11:26 R Muž romant [27981] Re: uf
Pokud je tam to uhlí dále než 14 dní, tak už svojí funkci stejně neplní a slouží už jenom jako prostor pro nitrifikační bakterie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.03.2013 10:07 R Muž Silent [5949] Re: uf
Nevím co máš za filtr, ale neměl by být problém uhlí odstranit. Koneckonců filtrace přes aktivní uhlí je v běžných podmínkách naprosto zbytečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 10:04 uf – Exit a filtr ve kterém je aktivní uhlí
Ahoj, do svého 300l aq jsem si koupila nové neonky, cca po týdnu mají krupičku. Koupila jsem eSHa Exit a 2000, ale v návodu je napsáno, že pokud mám ve filtru aktivní uhlí, tak se nemá pouštět.A ten já mám.... Jak to mám ale udělat když mám na filtr napojeno i vzduchování? Vydrží rybky léčbu bez filtrace a vzduchování??? Pomoc sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 18:50 hanzys Re: romant
Jojo uvidime jak to dopadne porad jsem z toho nervozni! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.02.2013 17:09 Muž Yirka [9118] Re: hanzys
Vodu neměnit, až po léčbě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 16:09 hanzys Re: katterinecka
A vodu nemám měnit při léčbě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 16:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hanzys
prostě se drž návodu, léčba zvýšenou teplotou a solí taky jde, ale esha je šetrnější a mnohdy účinnější. Nejhoší je to patlat všechno dohromady. Krupička má také více druhů, někdy je to v pohodě a někdy horší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 16:06 hanzys Re:
To asi nemám ale někde sem to četl dobře poslechnu vás :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 16:02 hanzys Re: katterinecka
Dnes je to páty den a krupičky je čím dál více tak včera sem zvedl dávku na dvojnásobnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 16:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hanzys
u té eshy se drž návodu, není potřeba zvyšovat teplotu, ryby to může i více oslabit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 15:58 hanzys Re: romant
S tou krupičkou vubec nevím dnes sem zvyšil i teplotu tak uvidíme co to udělá:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 09:41 hanzys Re: Haimdol
Dík moc! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2013 09:40 R Muž Silent [5949] Re: hanzys
Ne. Jak uvidíš léčebný účinek a počínající mizení krupičky dávkování sniž na předepsanou úroveň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 09:33 hanzys Re: Haimdol
A to mám nechat pořád dvojitou dávku? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2013 09:28 R Muž Silent [5949] Re: hanzys
Nejlépe do vymizení příznaků. Pokud to bude nutné tak i 14 dní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 09:23 hanzys – Krupička
Zdravím jakou max.dobu používat esha exit používám 5.den a včera sem zdvojil dávku protože se krupička zozjela nehorazným stylem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2013 23:56 -
Podľa mňa si to v prvom rade poriadne prepískol ty Tonda.(bez urážky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.02.2013 13:29 Žena Laduschka [120] Re: Tonda
kolego, nechápu, co jste s EXITem dělal. Mě se objevila před pár dny krupička v akváriu na nově zakoupených rybách, bohužel jsem byla zrovna pár dní pryč a vrátila se až když byly ryby opravdu "přepychově" osypány. Zkoumala jsem i přípravky proti krupičce od jiných výrobců, ale ve většině případů na nich bylo upozornění, že nesmí být použity v akváriích s bezobratlými. Na EXITu jsem toto neobjevila (upřímně řečeno jsem v návodu nenarazila ani na jednu zmínku o bezobratlých), a tak jsem toto léčivo dávkovala s celkem velkou obavou, že mi to vyzabíjí komplet osazenstvo krevet. Dnes je 5. den léčby, většina ryb už je ok, na 2 slabších kusech jsou ještě vidět pozůstatky krupičky, čili pro jistotu tam asi ještě dnes nakapu. Nicméně krevety se zdají být naprosto v pohodě, neregistrovala jsem žádné úmrtí, některé dokonce nosí. Šneci taktéž i nadále vesele pokračují v procesu populační exploze. Nevím, co se Vám v akváriu pokazilo, ale vinu bych nepřikládala léčivu. Tipuji spíš špatné dávkování, nestabilitu akvária, prošlé léčivo apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.02.2013 12:51 Muž Yirka [9118]
Všichni dobře víme, že když člověk nádrž nehlídá a nemoc nechá opravdu rozjet, to znamená, že jsou všechny rybky již obsypané, pak nepomůže ani svěcená voda. Začátečníkům se to občas stává...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2013 12:47 R Muž Silent [5949] Re: Tonda
Exit je jeden z nejúčinějších a pro živočichy nejšetrnějších přípravků na krupičku a v naprosté většině případů velmi dobře funguje. Jenže se musí začít léčit včas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2013 12:46 R Muž romant [27981] Re: Tonda
Někde jsi musel udělat nějakou fatální chybu, neb s tímto léčivem je drtivá většina používajích velmi spokojena, ta menšina u který nezabere má obvykle nějaký odolnější kmen krupičky, kde je nutný použít jiný přípravek, na nějž není v akváriu rezistence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   18.02.2013 12:43 Tonda – EXIT a krupička
Postupoval jsem přesně podle návodu a po čtrnácti dnech mi v akvárku zbyl jenom jeden nechtěný šnek.
Tento přípravek nedoporučuji! Jediné co zEXITuje, je vše živé, co byste si přáli v akvárku ponechat!
Nefungující chemie, která rybičky nevyléčí a ještě oslabí.

Nejvtipnější část návodu na EXIT: "Žádnou šanci na přežití nemají ani velmi tvrdošíjně odolávající formy,..." HA, HA, HA!!! :-(:-( ...tím je asi myšleno: "Žádnou šanci na přežití nemají ani nemoci velmi tvrdošíjně odolávající ryby!"

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:07 - Re: Tom25
Ja ti píšem ss,romant ti radí tuto a ty iba strácaš drahocenný čas.
eSHA 2000 máš tak ešte rýchlo splaš eSHA exit a začni liečiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 12:08 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: romant
Jasný psal :-D ale to sem si ještě nepřečetl o tom přípravku nic až dnes :-) tak vím že je učiný i ten eSHA Exit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 11:57 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: romant
Dobře díky moc romant ale tet sem se i dočetl že je dobrý přípravek proti krupici Sera costapur tak když nebudou mít eSHA Exit koupím toto :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 11:48 R Muž romant [27981] Re: Tom25
Vše se dočteš v návodu, dávkování je tam popsaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 11:45 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – kRUPICE BLBÁ
Ahoj já už mam 3 dny krupici používal sem ten Anti.OIDIN vůbec nepomáhá tak jedu do akvaristiky koupit eSHA Exit můžete mi poradit abych pak věděl kolik mam dát první dávkování toho přípravku na 200l akvárko ? jinak asi nejvíc to mají na sobě sumeček žraločí ,ale ten má už celkem opravdu velké bílé tečky pak pár tlamovcu, bichíři jak senegalský tak uhořovitý a ancistrusí to maj snad všichni ale většinou tak každý kolem tich 4 teček nejvíc mě štve ten můj odchov bojím se ,že je ta krupice zabije :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 18:04 Adolf
Nene,žádný regulátor nepoužívám.Nechtěl jsem používat chmii vůbec ale na todle je třeba.Dle mě chemii jen na nutnost....ale díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 17:50 R Muž Silent [5949] Re: Adolf
Ještě doplním, pokud používáš při výměnách vody nějaký regulátor (Tetra Aqua Safe, Sera Aquatan apod.) nasadil bych lék až tak po třech hodinách po výměně vody aby nedošlo k nežádoucím interakcím mezi lékem a regulátorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 17:47 Adolf
No raději to zbouchnu dneska.Jdu na to.....Díky moc pánové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 17:41 R Muž Silent [5949] Re: Adolf
Ideální je začít léčbu co nejdříve, takže výměny vody klidně v krátkém intervalu (rozestup půl až hodinu) a po druhé výměně aplikovat hned exit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 17:41 R Muž romant [27981] Re: Adolf
Cmrndnul bych to tam podle návodu zítra po tý druhý výměně a dodrž dávkování a doporučený časy.
Edit: V rámci toho rychlého aplikování spíš poslechni kolegu Haimdola, přecijenom jde o čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 17:39 Adolf
To jsem ja mamlas nekoupil....Takže dnešní výměna 50%,zítřejší výměna 50% a po zítřejší výměně aplikovat jo?Nebo dnes obě (třeba v půlhodinových rozestupech)a šupnout to tam hned smich ???Asi se ptám blbě ale co už
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2012 17:30 R Muž Silent [5949] Re: Adolf
Ideální by bylo prohnat vodu přes aktivní uhlí. Pokud tato možnost není provedl bych dvojnásobnou výměnu vody a aplikoval nový lék.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 17:27 Adolf
Čauko chci se poptat....Po neuspěšné léčbě krupičky Anti Ichtinem jsem si dnes pořídil EXIT od eSHy.Myslíte že by se dal použít už dnes kdybych vyměnil 50% vody když jsem ráno kapal Anti Ichtin???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 13:52 co2 Re: Danila
Co entizol,nevíte kolik stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2012 12:09 R Muž Silent [5949] Re: co2
Když vezmu v potaz typy těchto léčiv a cíl jejich působení je to stejné jako bys použil mastičku Framykoin na léčbu tasemnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 11:55 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Danila
To je to co již píšu, akorát jsem to nedokázal napsat, tak kulantně jako ty Dášo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.06.2012 11:50 Žena Danila [4489] - SumciRe: co2
Tento nápad je tak stupidní, že to volá do nebe. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.06.2012 11:39 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: co2
Tahle kombinace asi nebude to nejúčinnější na tvůj problém. Ono každý lék má své určení a očekávat, že bude účinný i na jiné neduhy, je docela bláznovství. To by pak bylo super kdyby se dal použít Paralen na léčbu rakoviny. ano

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 11:02 co2 – střevní paraziti
Ahoj,nevíte náhodou o nějakém šetrném levném léčivu proti střevním parazitům,
napadlo mě zkombinovat eshu 2000 s eshou exit.Léky které jsou cíleně zaměřené na tuto nemoc,jsou velmi drahé.Předem dík za odpovědˇ. stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 18:15 Muž Yirka [9118] Re: jackeee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 15:32 Muž navik [908] - SumciRe: jackeee
1. den 25 kapek
2. den 12 kapek
3. den 12 kapek

preventivně jen dávka na 1.den

zvláště silná dávka dvojnásobek standardní, v těžkých případech lze dávku 2. a 3 dne opakovat po řadu dní,

ve velmi měkké vodě zvolit dvojnásobné dávkování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 15:14 jackeee
Ahojky, mám prosbu. Někde jsem ztratila návod na dávkování Esha 2000. Mohl by jste jste mi prosím někdo, kdo ho má doma, podívat, jak je to dávkování rozepsané? Vím, že první dávka (preventivně), byla 25 kapek na 100L akva první den, ale už nevím ty další dva dny.Ani kolik toho mám dát v případě nemoci. Děkuji moc za rychlou pomoc. Marie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 21:21 Nadech007 Re: romant
no ona se celá věc měla tak, že ono se to hodně rozšířilo přes tento víkend a já sem ten exid mohl koupit až v pondělí, protože v sobotu sem byl v práci. Takže bohužel než to začalo pořádně působit, tak napadený ryby umřeli :-( teda až na jednu neonku a jednu tetru krvavou, který se pořád držej. No a ted mi tam zbyly dvě skalary, který se ovšem chovají zcela normálně, žerou, plavou všechno ok. Příznaky nemají, takže asi napadený nejsou, ale stejně se o ně bojim. Exid aplikuji již 3 den a ve vodě pořád poletují ty bílé tečky. Vím že to asi nebude trvat jen 3 dny, když ta nemoc byla na plno rozjetá, ale ted mě napadlo, že i ten novej filtr tomu asi nepřidá :-( . Takže zítra koupím ten přípravek na ty bakterie

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 8524x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6981-esha-exit?od=101