Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Test NO3

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Test NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 12:55 Muž @ Roger [16] Re: Zahry
Díky, návod už jsem od jednoho kolegy zde dostal tak uvidíme ;-) každopádně stránku jsem si uložil do záložek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 12:12 Muž @ Zahry [13] Re: Roger
Je to sice trošku OT, ale použij k výpočtu nějaký kalkulátor hnojiva, třeba tenhle akvarijni-hnojivo.cz/… . Zkus udělat nějaký nástřel (např. přidám 15 ml KNO3), z kalkulátoru ti pak vypadnou hodnoty, kolik a čeho daná dávka přidá. No a na tyhle čísílka bych se následně poptal ve vlákně Hnojení někoho zkušenějšího (abys jsi zbytečně nepřehnojoval).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 23:11 Muž @ Roger [16] – Dodání NO3
Zítra koupím co jste řekli, ale teď mi řekněte počáteční dávku kterou hned nezabiju ryby a zároveň zaznamenám zvýšení NO3, něco od čeho se odrazím, čeho se chytnu a a budu od toho odvíjet četnost dávkování a množství. A ještě jedna věc, jaká je pravděpodobnost že ta bio kostka funguje špatně? Případně jestli možnost je tak čím to je, když na ní čtu všude kladné příspěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2018 23:11 Muž @ Maq [2816] Re: Andaska
Dropchecker by měl ukazovat koncentraci CO2 ve vodě bez ohledu na to, odkud se tam vzal.
Tekuté CO2 toho dodá velmi málo, funguje to jinak, a ve Tvé situaci to může nadělat hodně škody - je to jed pro bakterie.
Dropchecker Ti může něco zajímavého říct. Já myslím že máš v akvárku na nesytiče CO2 hodně. Pak dej vědět, co Ti to ukázalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2018 23:07 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostliny
Tekuté CO2 je 1,5% glutaldehyd což je desinfekce podobná savu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2018 22:41 Muž @ Roger [16] Re: Andaska
Z toho co jsem načetl o tekutém co2 tak jsi asi ten dropchacker koupila zbytečně, alespoň do doby než budeš mít plynné co2 ;-) ba co víc, z toho co jsem načetl tak tekuté co2 je spíš víc sajrajt než co2. Ale třeba jsem četl a pochopil špatně nevím. Ale do CO2 to má prý hodně daleko, za to do dezinfekce blízko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 21:13 Žena @ Andaska [12] Re: bobik0cz
Něco to přeci dělat musí ne? Aspoň to zkusim, přeci to nevyhodim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 20:53 Muž @ bobik0cz [66] Re: Andaska
Asi tak :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 20:50 Žena @ Andaska [12] Re: ctibum
Takže je to na nic jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2018 20:38 R Muž @ ctibum [3012] - Snažím se to nezahubit...Re: Andaska
To ti samozřejmě ukáže. Ale přidávání tekutého "CO2" ti s tím nepohne ani o píďu…

Viz akvarijni-hnojivo.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 20:30 Žena @ Andaska [12] Re: Jarry
To mi to ani neukáže kolik tam je CO2? Mám ten set od Derenle (naplneny směsi o tvrdosti 4° a nemísí se s akvarijní vodou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2018 19:48 Muž @ Jarry [567] Re: Andaska
Protože to s barvou ani nehne, schovej si to, když se jednou rozhodneš pro dávkování CO2 (v plynném stavu), bude se ti to hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 19:34 Žena @ Andaska [12] Re: Jarry
Jak to ze ho nemusím instalovat? Mám k nemu i ty náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 19:31 Muž @ Jarry [567] Re: Andaska
Je jedno, od koho to vezmeš, bude to stejná látka. Dropchecker nemusíš ani instalovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 19:14 Muž @ Roger [16] Re: Andaska
Tak mě vše fungovalo do doby kdyz jsem paví oka vyměnil za Dania a dal tu pistii, pár dni na to pistie se zastavila a už jsem čuchal problém, za dalších pár dní koukám na kytky a až na tu jednu která sice roste ale o poznání hůře ostatní stojí. Tak nevím, substrát nemám, tak zítra koupím co poradili a dál se uvid. Řasy zatím nemám, a kostka vypadá čistě bez řas a špíny, já ji ve vodě máchal než jsem ji poprvé dal do akva, ale netuším jestli to má ma to vliv když do teď evidentně vše fungovalo když vše rostlo a měl jsem sytou zelenou barvu na kytkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 19:08 Žena @ Andaska [12] Re: Roger
Já také chtěla dávat KNO3, ale i kdyz je ho malo v měřené vodě, tak prý bych ho mela mít dost v substrátu, tak jsem ho zatím nekupovala. Ale bylo to také prvni co me napadlo, ze bych ho tam přidala. Já mám taky filtr (bioakvacitovou) kostku+čerpadlo. Také by to mohlo byt tím (při zakladani akva jsem tu kostku zapomněla proprat ve vodě), tak jestli třeba nezlobi ten filtr. Taky je na něm hodně ras.No já hlavně nejdřív zjistíme, kolik tam toho CO2 vůbec mám a podle toho se pak zaridim. Určite, ale budu davkovat opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 18:59 Muž @ Roger [16] Re: Andaska
Jj, budu se držet rad, já tomu prd rozumím, zítra jdu do drogerky a koupím ten KNO3, uvidíme co to udělá, nějak jsem nenašel logiku v tom když mám v akvariu 54l hrubého 32 ryb tak jak můžu mít NO3 0, filtr mám houbu s Atman t by snad problém být neměl, alespoň dle lidí co ho mají tak si to chválí, dnes jsem opět naměřil 0 a to jsem myslel že když vyndám pistii tak se to trochu zlepší jelikož velký konzument je pryč tak nevím. Sice neznám pořádně souvislosti co se týká co2, ale připadá mi zbytečný cpát co2 někam kde nejsou NO3 ať už v jakékoliv formě. Ale jen moje úvaha, třeba mi to někdo osvětlí. A to jsem o víkendu paradoxně objednal asi 8 košíčků kytek :-D akorát nemám pro ně krmení smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 18:47 Žena @ Andaska [12] Re: Roger
Vzala jsem to od Seachemu, tak uvidíme. Aspoň to vyzkousim. Do kvasnic se zatím bojím, ale taky bych to chtěla jednou zkusit. Co tedy budeš dávat...KNO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2018 16:55 Muž @ Roger [16] Re: Andaska
No nemyslím že ti tekutý co2 pomůže, ale já vím prd, ostatní budou vědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 16:34 Žena @ Andaska [12] Re: Roger
Ta mi roste taky, ale je taková zeleno-žlutohnědá. Před tím byla krásne zelena. A v pohodě mám mechy a ještě egerii densu. Jinak je to bída. Pořídila jsem tekute CO2+dropchcecker. Tak třeba mi zabere to. Když ho tedy bude malo. Jsem zvědavá kolik ho tam vlastně je.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 16:22 Muž @ Roger [16] Re: Andaska
Jediné bco mi roste a to ještě mizerně oproti minulému týdnu kdy se jí dařilo celkem krásně je toto
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 16:17 Muž @ Roger [16] Re: Andaska
Ale já řasy zatím nemám, no2 mám 0 a no3 se zdá taky :) tak tam nějaké dodám podle rad zde a uvidím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 15:48 Žena @ Andaska [12] Re: Roger
Ahoooj, koukam, ze jsme na tom zase nějak podobně. Já jsem s NO3 podle Rataj. testu na 5mg. A to jsem byla před dvěma týdny na 15mg. Echinace...stejný problém. Rasy...taky. :-D . Rostlinky začaly stagnovat...taky. Zatím čekám. Hnojit...bojím bojím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 22:34 Muž @ Roger [16] Re: Anthrax
Tak momentálně se mi stonkové rostliny točí k venkovnímu sklu za světlem, tak jsem si řekl že to prozatím vyřeším takto, jelikož než se dostanu někam do sklenářství a dohodnu se na sklu tak to chvíli potrvá, a druhá věc je ta které světlo vybrat, chtěl jsem ten Sinkor ten není dostupný, tak jsem našel od firmy Tommi tak objednám asi toto tak proto. Jelikož mě od příštího týdne čekají rodinné starosti s dcerou která jde na operaci tak na toto nebudou moc myšlenky. Řešit to budu v říjnu. Snad už bude klid ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 22:27 Muž @ Anthrax [1173] Re: Maq
To máš pravdu. Ale on tam tu zářivku má hrozně krátkou, pouze ve prostřed, takže vůbec neosvětluje akvárko na stranách. Osvětluje mu to pouze prostředek nádrže. Tady je podle mě výměna světla na místě. Ledka půjde pak regulovat.. Akorát mi ten mezikrok s druhou zářivkou příjde zbytečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2018 22:17 Muž @ Maq [2816] Re: Roger
No, jestli máš málo hlavních živin, tak povzbuzovat rostliny k rychlejšímu růstu lepším světlem není zrovna logické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 22:08 Muž @ Roger [16] Re: Maq
Jj, draslík je už na cestě, tady je k nesehnaní :) a ten sanystr zkusím zítra sehnat ;-) už jsem koupil i silnější žárovku (23w 1400lm, doteď tam bylo 15w) než objednám to led a krycí sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 22:03 Muž @ Maq [2816] Re: Roger
Roger napsal: S PMDD mám obavy, nemám s hnojením zkušenost, tak se bojím řas a podobných jevů :)
@vaclav Ti radí dobře. Sanytr - dusičnan draselný - KNO3 je nejlepší řešení, pokud Ti opravdu chybí dusík a draslík. Snad jo. Tohle není tak těžké, opravdu ne. Těžké věci s hnojením vypadají jinak! :-D
Ale "hnojit" krmením - to je zrovna dobrý způsob, jak si nadělat na řasy a bordel vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 22:01 Muž @ Roger [16] Re: vaclav
Jak vidíš tak já je nemám prakticky vůbec,ale jak seto stalo nevím, asi všechno se vším :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 21:59 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
NO3 tak toho se zbavit není tak lehké. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 20:05 Muž @ Roger [16] – No3 0
Ještě mě napadá, mám puštěné vzduchování, není i to jeden z aspektů který vyvádí NO3 pryč? Nevyznám se v tom, jen uvažuji, nemám to puštěné šíleně, ale i tak jestli to k tomu nepomáhá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 19:42 Muž @ Roger [16] Re: vaclav
Ty to je alchymie ta akvaristika, na co jsem se to dal, řasy hrozí kam se podívám :-D jestli já jednou přijdu na to jak to dát do rovnováhy tak to bude úspěch smich do teď jsem měl v akváriu klid. Zkusím víc krmit, doteď jsem dával pul kostky mraženého (patentky, cyklop a koretry) vždy večer, tak dám tříčtvrtě, snad už nebudou při krmení jak pijavice a ráno dávám suché tam zachovám dávkování a uvidíme zda to něčím hne, pravidelně budu testovat a popřípadě přidám to co jsi psal. Plus přidám ještě draslík ten tam chybí evidentně taky nejspíš. Kdo ví, třeba i málo krmím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2018 19:02 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Když budeš mít 0 NO3 tak se těšit na řasy taky můžeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 18:54 Muž @ Roger [16] Re: vaclav
S PMDD mám obavy, nemám s hnojením zkušenost, tak se bojím řas a podobných jevů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 18:52 Muž @ Roger [16] Re: Maq
Magu, co by jsi mi doporučil ty za postup, navíc na echináči jde vidět asi i nedostatek draslíku, ale ten jsem už objednal, tím prý nic nezkazím. Já jsem teď vyhodil tu pistii, jelikož si myslím že mi je žere ve velkým a teď už nemá skoro co, logikou věci jsem si odvodil že když tak velkého spotřebitele vyndám tak se situace zlepší pro ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 18:49 Muž @ Roger [16] Re: vaclav
Promiň omylem jsem ti odeslal zprávu, píšu za chůze, který z těch pmdd by jsi doporučil, je tam vícero variant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 18:12 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 18:12 Muž @ Maq [2816] Re: Roger
Jak tu situaci popisuješ, nedostatek dusíku by to být mohl.
Sanytrem nikoho a nic nezabiješ, pokud se ho naučíš správně dávkovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 17:40 Muž @ Roger [16] Re: vaclav
Ty a nezabiju s tím ryby? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 17:39 Muž @ Roger [16] Re: Strakááč
Je to 4 dny co jsem odkaloval, nechci to přerybnit, už tak mi někteří píšou že tam toho mám dost tak nevím, test je sice od Rataj, ale na druhou stranu jsem dělal dva a každý v jiným akváriu u jednoho 10mg u mě téměř 0mg, pravda je že kytky spíše stagnují od doby co jsem vyndal paví oka a pár dní na to dal pistii, pistie první 3 dny prosperovala a pak najednou stop. U toho akvária s 10mg vše roste i s pistii :-) tak nevím co s tím. Pokusit se vyndat pistii a nechat no3 pro ostatní? Objednal jsem si nedávno další kytky paradoxně, s tím že kytek není nikdy dost a teď nevím jak je uživit :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 17:37 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Můžete si pomoct tím že si v drogerii koupíte sanytr (na nakládání masa) neboli KNO3 www.almipraha.cz/… je sice v potravinářské kvalitě s nějakou nerozpustnou příměsí ale používal jsem ho úspěšně roky. 20g rozdělat ve vodě (kávová lžička je asi 6g)a trochu dávkovat do akvária. Výhoda je v tom že je v tom poměrně dost draslíku který rostliny taky můžou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 17:32 Muž @ Strakááč [39] - AmerikaRe: Roger
Pokud test nekecá, tak bych přidal 10-15 neonek :) pokud by se to pořád nehlo, tak další.. :) kolem 15mg/l je dle mě optimum :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 17:08 Muž @ Roger [16] – No3 téměř 0
Ahoj, dělal jsem test na NO3 a nezbarvila se mi voda skoro vůbec, ve stejnou dobu jsem ho dělal i dceři a té vyšlo 10mg/l. Když není NO3 nerostou rostliny že, jak dodat NO3 do vody, podle mě bude nejlepší neodkalovat a nesbírat tak svědomitě starší listy a počkat až se něco nahromadí?
Testy od Rataje, dočetl jsem se že není spolehlivý, ale dělal jsem dva testy souběžně a u mého prakticky 0 a u holky 10mg. Pistie mi neroste zastavila se a skoro týden nic u holky pistie roste pěkně což by mohlo být taky indikátor ne?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2017 12:47 Muž @ Kubaa [706] Re: krokodyl
Ano, voda v akváriu může mít méně dusičnanů než je ve zdrojové vodě. Když se daří kytkám, tak je to celkem běžný stav. Pokud je ten test v pořádku, vypadá to, že budeš potřebovat přihnojovat dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 12:43 krokodyl Re: Kubaa
Máš pravdu. Asi jsem špatně pochopil prodavače. Mám od Rataje Colour FE+(ještě přidávám CO2 vital) a tam vážně NO3 není. Vodu máme z Flájí a ta je prý v kvalitě kojenecký vody. To, že to můžou kytky takhle vyžrat jsem netušil.. Zjišťovat přesné hodnoty mi přijde v tomhle případě zbytečný, nebo myslíš, že by mohla voda v akvariu po nějaký době obsahovat míň NO3, než když jsem jí tam nalil ze stejnýho vodovodu ? Děkuju za radu. Test je do r. 2020.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2017 12:01 Muž @ Kubaa [706] Re: krokodyl
Otestuj vodovodní vodu - zjisti si od vodáren, kolik tam je dusičnanů. Málokde je ve vodovodu nula. Případně balenou vodu, tam máš koncentraci dusičnanů na flašce. Jinak na tom, že ti to kytky vyžerou na nulu, není nic divného.

Akvarijní hnojiva často dusičnany neobsahují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 12:00 Muž @ Magic [550] - RostlinyRe: krokodyl
Ktoré hnojivo?

Inak najlepšie zopakovať iným testom, testy tiež majú svoju trvanlivosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 11:54 krokodyl - Rostliny – test NO3 Sera
Ahoj. Test mi opakovaně ukazuje téměř 0 NO3, což mi v akva 100 litrů s cca 25 živorodkama přijde jako nesmysl (výměna 1/5 vody před 14dny). Protože mi začaly stagnovat i kytky, přidávám komplexní hnojivo s Fe a test se nijak nezměnil. Kapalina je pořád žlutá.. Existuje možnost někde otestovat, jestli se na to můžu spolehnout ? Dík.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 21:15 Muž @ Magic [550] - RostlinyRe: ctibum
Zdá sa mi to málo. Bývalo 30.

Možno je to po žatve normálne. :-D

Ak to takto pôjde ďalej, aby som šiel kupovať KNO3 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 21:13 R Muž @ ctibum [3012] - Snažím se to nezahubit...Re: Magic
A zdá se ti to hodně nebo málo...? :)
PVK udávají 18,2 mg/l (08/17)...
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy Přidat příspěvek • Zobrazeno 4867x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/6822-test-no3