Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Test NO3

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Test NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 20:56 Muž Magic [879] - Rostliny – Zlý test?
Nameral som v pražskom vodovode (Želivka) 10mg/l NO3-. Rozumiem tomu správne, že je to jasný signál, že je čas vymeniť test? :-)
Čo meriavate tieto dni na JV Prahy?

Môj test je Aquar, ale trvanlivosť má ešte 10 mesiacov. Ani redukčné činidlo nevyzerá byť zvlhnuté...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 15:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Petas33
Určitě nedávat KNO3. Dusíku máš nadbytek a draslíku je v ostatních složkách dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 15:24 Petas33 – no3
Ahoj jdu si pro radu udelal jsem test na No3 vyšlo 40mg/l.Což je celkem dost
Dále jsem objednal hnojivo pmdd.A chci se zeptat jestli muzu uplne vynechat slozku Kno3.Kdyz namerena hodnota dusičnanu byla 40mg/l

mikroprvky namicham zvlast
a makro taky tedy bez Kno3.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2016 06:18 R Muž romant [27987] Re: Skabis
Velmi spolehlivým indikátorem přítomnosti NO3 v akváriu jsou plovoucí rostliny na hladině. Když silně prosperují, intenzivně se množí, mají mohutný kořenový systém, ukazuje nám to, že NO3 je v akvarijní vodě spíše "nadbytek", tedy s velkou pravděpodobností se hodnota pohybuje nad 10mg/l. V momentě kdy se plovoučkám přestává dařit, jejich zbarvení je spíš do žluta, než zelena, rostliny jsou neduživý, nicotný kořenový systém, nemnoží se, stagnují, je to znak nízké hladiny NO3 která se mnohdy blíží oné pověstné nule a je nutné přistoupit(v případě kombinace ryb a rostlin) k dodatečnému přidávání NO3 tzv. z venku. Tedy z toho co jsem napsal plynou dvě věci a to že není nezbytně nutné být vybaven testem na přítomnost NO3 a za druhé že nemusíme hned házet flintu do osení, když naše vstupní voda vykazuje vyšší hodnoty NO3 a my přesto chceme tzv. jít do citlivějších živočichů právě na dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2016 00:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Skabis
Přesně nepotřebuješ vědět. 30mg/l ve vodovodní vodě znamená, že můžeš zapomenout na citlivé druhy ryb jako jsou cichlidky. Je to hrozně moc. A s produkcí NO3 od ryb se ti to asi časem ještě zvedne.
Stačí si pak občas přeměřeřit to NO3 v akvárijní vodě. Musíš se snažit držet NO3 co nejníže. Jak moc stoupne, je potřeba dělat opatření (častější výměny vody, omezení počtu ryb, přidání rostlin, ...). Osobně bych se to být tebou snažil držet kolem 50mg/l. A hlavně tomu NO3 uzpůsob výběr a počet ryb (odolnější ryby v menším počtu).
No a kdyby náhodou vlivem rostlin kleslo k nule, můžeš začít uvažovat o hnojení KNO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 22:56 Muž Skabis [2] – Tetra NO3 - zkouška testu
Ahoj taky hodím nějaký info. Jakožto začínající akvarista - panna - jsem začal taky shánět testy (a že jich je) abych si ověřil částečně údaje z vodárny.
NO3 test jsem zakoupil od Tetry - postup super bezproblémovej návod, ale jejich vyobrazení sytosti barvy na zkumavce, tak nějak hádám i když v mé stupnici už je to asi jedno přesahuji 30, ale už se nedozvím jestli je to 30,35,40 - vodárna udává 32mg/l. Stupnice je rozdělena na 0 - 12,5 - 25 - 50 - 100mg/l
Přiřadil bych ho asi jen čistě k orientačnímu??. Nevím totiž jak bych s tímhle testem mohl změřit denní spotřebu NO3 přesně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 15:31 R Muž afc1886 [14700] Re: Pule
Test na NO3 od rataje bych si už nekoupil,neukázal vůbec nic ani s destilkou z nemocnice.Myslím,že toto hodnocení o něčem hovoří. rybicky.net/vyrobky/995-azotan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2016 10:13 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pule
Protože akvaristiku už dělám dost dlouho a měřím NO3 dá se říci od začátku tak jsem vyzkoušel dost testů. Nakonec jsem skončil u toho (asi) nejdražšího a to JBL. Ten opravdu něco naměří a výsledek není závislý na čase jako třeba u Sery ale dá se říci že si to můžeš zkontrolovat i druhý den. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 09:39 Muž MirekSazava [71] Re: Pule
Naprosto stejná zkušenost, taky jsem nesehnal jinou než na benzínce a výsledky testu od rataje házej totál hovadiny. Zkoušel jsem i třeba namíchat vodu z akva s nějakým hojivem (N, P) 1:1 a výsledek měření pořád stejný rozzureny

Takže mě už nějaký testy nesmí domů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 09:30 Pule – test no3 od rataje
O víkendu jsem zkoušel udělat test na NO3 od rataje. Před tím test na NO2 fungoval naprosto v pořádku, hodnota téměř nulová. Při měření NO3 absolutně žádná reakce ani zabarvení. V návodu píší použít destilovanou vodu z lékárny. Když sem se na to ptal, koukali na mě jak na zjevení. Že nemají ať si ji koupím na benzínce, že destilka by měla být stejná tam i tam (což jsem si taky myslel - zjevně mylně). Po koupi litrovky na benzince výsledek testu 0. Je to skutečně tím, že jsem si koupil špatnou destilku, a proto ten test nefunguje??
Už ve třech lékárnách jsem destilku nesehnal.. coze
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 11:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: NHKG
Tak se omlouvám. Nedalo mi to. Vzal jsem svůj starý test NO3, našel KNO3 co mi kdysi přišlo s PMDD a znovu test zkoušel. Výsledek je, že můj 5 let starý test SERA NO3 funguje.
Jenom mám v hlavním akváriu nízkou hodnotu NO3. Býval jsem zvyklý, že test je po měření akvária rudý. Teď ukáže jak u vodovodní vody kolem 10mg/l. Je to asi tím, že teď mám mladé a tím pádem menší ryby a spoustu zeleniny na hladině.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2016 09:53 Muž Kvik [6] Re: DaveLister a další
Pojedu asi zatím bez testu a snad bude stačit pravidelná výměna vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2016 23:54 Muž DaveLister [478] Re: DaveLister
Fotka k příspěvku Tak ještě pro úplnost, jak aquar no3 test vypadá po delším stání - roztok s vysokou koncentrací NO3 se úplně vysrazel.
Tak ještě jeden postřeh o tom aquaru - po té co půl dne stál v těch tetra plastových zkumavkách, tak je obarvil tak, že nejdou umejt, a jsou pěkně růžové.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2016 19:56 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: Ladis67
Provedl jsem teď 2 měření se stopkami v ruce, bo mi to vrtalo hlavou a chtěl jsem vědět, jestli mám ten test ještě koupit.
Odměrka vrchovatá, tzn. vylisovaný dolíček plný + kopeček prášku nad ním, asi jako když je vrchovatá lžička cukru. Vodovodní voda - známá No3 = 7,8 mg/l. Do 2:35 skoro nic. V čase 2:50 to dostalo tu správnou barvu, v čase 3:00 už to začalo růžovatět. To samé s vodou z akva. (NO3 kolem 10 - včera částečná výměna). Takže - záleží na čase, těch 7 kapek je tam potřeba dát rychle za sebou, když je to tak časově kritický. A ta správná barva tam je o pár vteřin dřív než za 3 minuty. A nádobku nepozoruju svrchu, ale zboku. Tím bych to asi uzavřel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 18:53 Ladis67 – Jak to dávkovat?
Ahoj, nevíte někdo co znamená plná odměrka u AQUARU? Vychází mi z toho taková růžová, která ve stupnici vůbec není. Rybky i rostliny jsou v pohodě, takže o nic asi nejde, ale chtěl bych zjistit, jestli ten test vůbec funguje smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2016 17:29 Muž DaveLister [478] Re: Zdendoslav
nevim, zkus to - já bych řekl, že když toho dáš víc, bude to víc žluté, nebo zelené, chceš-li (buď to máš blbě vyfocené, nebo to má někdo z nás blbě vytištěné, protože já tam mám žlutou...), protože ten prášek to barví do žluta, zatímco ten roztok pak protibarví do červena... jenže ten prášek je dost vyblitý, možná se ho má dávat víc... přijde mi ale, že to na výsledku nic nemění, prostě místo oranžové si představím růžovou se stejnou červenou složkou


tak jak to mám já je to prostě lacinej test, kterej funguje, ale má pár much :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 17:10 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: DaveLister
Fotka k příspěvku Asi máme různý barvocit nebo názvosloví barev,ale to je úplně fuk. Prostě jsem nedosáhl 1. - 4. barvy ze stupnice, ale vždy různou intenzitu růžové. Destilka je dobrá, tam to neudělalo nic. Odměrku mám takovouhle. Test je z května 2015. Asi v tom hledám příliš vědu. Ale přesto by mě zajímalo, jak se projeví na výsledku, když špatně nadávkuji 1. sypkou složku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 16:43 Muž DaveLister [478] Re: Zdendoslav
Jakou zelenou? Tam žádná zelená být nemá. Ale ano, tam kde má být oranžová je spíš růžová, prostě koukam jen na červenou slozku.

Lopaticku mají snad všechny NO3 testy, ale pravda, hezčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 16:37 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: kvik
Tak já se přidám, mám taky NO3 od Aquaru, problém je v tom, že jsem nikdy neviděl zelenou nebo oranžovou, ale podle obsahu dusičnanů vždycky více nebo méně růžovou. A co hlavně místo odměrky jen kus jakéhosi plastu s dolíčkem na konci. Nejsem schopen stanovit co to je "vrchovatá lopatička" jak píšou v návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 16:26 Muž Kvik [6] Re: DaveLister
No, jelikož test stál 80,- Kč, tak ho reklamovat nebudu a hlavně jsem ho kupoval na burze. Příště si od této firmy testy nekoupím!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 15:13 Muž DaveLister [478] Re: Kvik
To je dost červené, jestli to má být 11 mg/l :-D Holt asi mají nevyrovnanou kvalitu, bych to normálně reklamoval, třeba se naučí kvalitu držet, když jim to lidi budou vracet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 13:18 Muž Kvik [6] Re: DaveLister
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak tady jsou fotky, trochu rozdíl vidět je, ale stejně se mi to zdá moc červené.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 12:52 Muž DaveLister [478] Re: vaaclav
Od sery běží pořád ale aspoň pomalu, u toho aquaru se to mění hrozně rychle. Ale jinak JBL je nejlepší skoro u všech testů, ani by mi nevadilo, že nejdražší, štve mě, že ho skoro nikde nemaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 12:48 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DaveLister
Tohle mě na tom testu vadí proto jsem si koupil od JBL tam se na výsledek můžeš kouknou i druhý den a barva se nezmění u sery a asi i dalších firem reakce běží pořád. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 12:26 Muž dudak [1885] Re: DaveLister
jasně, vždy se stopkama na telefonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 12:24 Muž DaveLister [478] Re: dudak
A děláte to podle návodu? Tenhle test v podstatě nejde udělat bez hodinek v ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 11:58 Muž dudak [1885] Re: Kvik
mám s tím testem podobnou zkušenost, destilka ukazuje 0, ale jak je tam aspoň několik mg/l tak to ukazuje 80+. S testama na NO3 je to těžké, netvrdím, že to nutně musí ukazovat každý test, osobně jsem si ho kupoval na základě kladných referencí, ale musel jsem ho vyhodit a jak je vidět nejsem sám, kdo má podobnou zkušenost. Od té doby jsem zkusil Tetra a JBl a s oběma zatím spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2016 11:08 Muž DaveLister [478] Re: DaveLister
Fotka k příspěvku No a ten samý test po pár dalších minutách - tam kde dusičnany nejsou se nic neděje, ale tam kde nějaké jsou tak to červená pořád dál a dál, tzn. vyhodnocovat se to musí opravdu přesně po těch třech minutách.


(jo a je to AQUAR, jen zkumavky jsou Tetra, mám tři stejné)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2016 10:57 Muž DaveLister [478] Re: Kvik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mně to bez problémů funguje. Zajímavé je, že ani není potřeba ten roztok, stačí prášek, alespoň pro orientační měření. Nevím, co v tom je, ale není to normální Devardova slitina, je v tom nějaké žluté barvivo a to je tím žlutší, čím méně je v roztoku dusičnanů. Roztok pak přidá červenou barvu.

Zleva vodovod Praha Prosek (vodarna udava tusim 17 mg/L), kojenecká voda (0), roztok PMDD (moc), první fotka (ta jen žlutá), po přisypání prášku, druhá fotka hotový test po 3 minutách dle návodu :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 10:25 Muž Kvik [6] Re: DaveLister
To by byla paráda, kdyby si ho našel a otestoval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 10:23 Muž DaveLister [478] Re: Kvik
Na (technickou) destilku se vybodni, už jsem zažil destilku z drogerie, ve které bylo dusičnanů plno. Kvalita je kolísavá, ono je asi pár miligramů dusičnanů v žehličce nebo chladícím okruhu jedno. Když už, tak destilku třeba z lékárny, ale mnohem lepší a dostupnější standard je jakákoliv pramenitá nebo kojenecká balená voda, tam je vždy rozbor na obale a máš to za 15 korun v každém krámě.

Ten AQUAR nitrat tady možná někde mám, mám pocit, že mi ho někde přibalili jako dárek. jestli ho najdu, tak ho zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 10:17 Muž Kvik [6] Re: NHKG
JJ jedná se o Malawi ;)

vodovodní řád - hodnoty: pH 7,2, tvrdost 0,59 mmol/l, vápník 19 mg/l, dusičnany 11 mg/l, hořčík 2,7 mg/l

čerpáno z webu vodárny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 10:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kvik
Zjisti s u vodáren kolik no3 má vodovodní voda. pH 8 je hodně, jedná se o Malawi/ Tanganku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 09:59 Muž Kvik [6] – Aquar NO3
Máte někdo zkušenosti s tímto testem na NO3 - Aquar Nitrat? Dal jsem test akvarijní vody a výsledek - rudá záře nad Pacifikem i po výměně vody. Tak jsem zkusil vodu z řádu a hádejte jaký je výsledek - rudá záře nad Pacifikem, tak nevím kde je chyba. Asi seženu destilku a otestuji i tu.

No a jak tak koukám do diskuze, tak Sera má obrácený problém :)

Takže jak otestovat NO3 v akváriu?

Na NO2 používám test od Sery a ten vychází 0.
Na Ph používám test od Tetry a ten vychází 8. (kontrolní test vodovodní vody vyšel mezi 7 - 7,5 což je v pořádku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 21:15 Muž DaveLister [478] Re: NHKG
Fotka k příspěvku Tak zrovna na tom prášku se imho nemá co zkazit, pokud mě mé chemické znalosti neklamou, měl by to být prášek kovový a nerozpustný - Devardova slitina en.wikipedia.org/… - řekl bych že chyba bude v jiné složce. Nicméně ten můj funguje, i když třeba 4. roztok vypadá na pohled trošku jinak než čerstvý, jakoby tmavší a dokonce mi přijde lehce cuckovatý.

PS: jak jsem si teď přečetl tu wiki stránku, tak mě pobavilo, jak jsme v té akvaristice sto let za opicemi, když tam o tom mluví v minulém čase a i zemědělci po celém světě používají modernější metody smich

Edit: Ještě foto, měření starým a novým testem, stará a nová lahvička :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 21:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DaveLister
Můj víc jak 5 let starý test Sera NO3 nefunguje. Ukazuje u všeho nula. Prášek se nerozpustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2016 21:07 Muž DaveLister [478] – expirace testu...
Tak jsem našel šuplíkovou zásobu sera NO3 testu. Datum expirace neznámé, protože chybí krabička, reagencie jsou ale všechny. Papír na etiketě zažloutlý, u hrdla dvou reagencií zaschlé krystalky, takže to krásně skřípalo při otevírání. Navíc archeologické okolnosti nálezu a předměty nalezené ve stejné vrstvě vykopávek nasvědčují tomu, že jsem nalezený test neměl v ruce nejméně 4-5 let, jak byl starý v té době těžko odhadovat...

Vyzkoušel jsem proti novému testu na třech vzorcích, čistá voda, vodovodní voda, roztok dusíkatého hnojiva - výsledky naprosto podle očekávání a především totožné jako u nového testu.


To jen kdyby měl někdo paranoiu, zda nemá prošlý test. Myslím, že obavy jsou celkem zbytečné smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 11:35 Muž teakmon55 [6] Re: NHKG
Do 2020 by mal byt dobrý.Urobil som test este raz ale teraz som nitrat pridal do ampulky ako prvy a teraz uz sa farba zmenila.Opacne to nefunguje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 11:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: teakmon55
Jak starý je test? Mi ten samý taky ukazuje nulu a přitom dříve fungoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 11:15 Muž teakmon55 [6]
Zdravim.Mam SERA NO3 test a stale mi ukazuje nulu.Pridal som nitro od easy life a farba sa nezmenila.Dokonca aj ked pridam kvapku do ampulky farba sa nezmeni.Kde je problem?Je ten test nanič?Mam skusit JBL?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 20:48 Mirek11 Re: romant
Na hladině žádné rostliny nemám, z ostatních stojí za řeč snad jen Ceratophyllum demersum ,která se tak rozrostla,že zabírá 25% akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:36 R Muž romant [27987] Re: Mirek11
Podívej se na stránky dodavatele vody, jakou hodnotu NO3 deklaruje, ta nulová hodnota je velmi podivná v našich končinách, ověření jiným testem a nebo těma plovoučkama ze jeví, jako dobrý postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:19 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Mirek11
Máš nějaké rostliny, co rostou na hladině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:13 Mirek11 Re: Silent
Test vstupní vody vyšel úplně stejně jako vody v akva tzn. 0 . Akva běží 20 den a hodnoty NO2 jsou na 0 tzn. že NO3 by mělo být měřitelné. Napadá mne vadný test nebo jak píše romant,že rostliny to stíhají spotřebovat,což by vzhledem k tomu jak rychle rostou dávalo smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:51 R Muž romant [27987] Re: Mirek11
Rostliny to stíhají spotřebovat a pro ověření možno změřit ještě něčím jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2014 18:49 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Mirek11
Čerstvě "zaběhlé" znamená kolik dní? www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:49 R Muž Silent [5949] Re: Mirek11
Dej tomu čas. Hlavně si hlídej hodnoty NO2. Pokusně si můžeš změřit hodnotu NO3 ve vstupní vodě a pokud opravdu v nádrži žádný NO3 není tak ho tam dodáš výměnou vody a zabiješ dvě mouchy jednou ranou ;-) . Rozhodně bych v této fázi nic nepodnikal ve směru dodávání dusičnanu uměle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:40 Mirek11 – Nízká hladina NO3
Zdravím, mám čerstvě "zaběhlé" 45 l akvárium. Osazenstvo jsou 3x mečovka ada,2x black molly,3x kardinálka čínská , problém je v tom ,že po postupném snížení NO2 na neměřitelné hodnoty ( z hodnoty 0,15mg/l na 0 během 7 hodin )jsem počítal, že naměřím i nějaké NO3 jako výsledek nitrifikace. NO3 se mi však již 3. den drží na hodnotě 0. Je tato hodnota normální ? Ještě podotýkám,že v akváriu mám cca 10 rostlin a k urychlení nitrifikace jsem použil tablety Dajana Biofilter. Naměřené hodnoty : NO2 = 0 , NO = 0 , pH = 7,1 , dKH = 11 , t = 24,5 °C . Test Aquar !!!!!

Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 22:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: romant
Bežné povrchné premiešavanie krúživým pohybom nestačí, lebo pri NO3 testoch sa používa akýsi prášok a ten sa rozpúšťa veľmi zle. Okrem testov dusičnanov musím pretrepávať už len test fosforečnanov (z tých, čo mám) - tam je tiež prášok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 22:05 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: zervan
Ja pouzivam LaMotte N/NO3 test a tam se trepe 2 minuty :).Kvalitni,ale drahy! :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 5827x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6822-test-no3?od=51