Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přípravky a přístroje k měření pH

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přípravky a přístroje k měření pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2024 23:34 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: Uzivatelkapetra
Ano i ne. Rozhodně bych byl ve srovnávání výsledků opatrný. Drop Checker má tekutinu která je namíchána na 4°uhlicitanove tvrdosti
a k reakci dochází defakto odpařením CO2 z vody a přes vzduchovou bublinu dochází ke styku s touto kapalinou. A primární účel drop Checkeru je měřit úroveň CO2 ve vodě.

Oproti tomu, když měříte pH kapenkovym testem, tak do indikační tekutiny lejete vodu neznámé uhličitanové tvrdosti a pH vody neovlivňuje pouze CO2, ale i řada dalších rozpuštěných látek. Takže tyto látky mohou ovlivnit výsledek testu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2024 07:21 Žena Uzivatelkapetra [112]
Jen se rychle zeptám.
Dropchecker a kapkový test PH by měly vycházet stejně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2022 10:58 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: herbacek
Ph7-8 cca :-)
Kolik má zdrojová voda?
Kolik má ta barevná stupnice hodnot?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2022 10:56 Žena herbacek [1] – Poradite?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim,koupila jsem si test Dajana na ph,mate s nim nekdo zkusenost? Me se nezda ani jeden odstin z tech,co predkreslili stydim :-O moje voda se zbarvila do tmave zelena,co to znamena?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 11:04 Muž ajajak [228] Re: ds
Domestos na WC jinak je to na nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 10:51 Muž ds [53] Re: Sha
Ocet nezabral - ani ťuk. Zkusim to savo nebo i ten domestos. Dik za tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2022 07:02 Muž ajajak [228] Re: ds
Domestos na WC 2 x voda 1 x Domestos. To vyčistí vše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2022 18:40 Muž Sha [500] Re: ds
Co použít domácí čistící prostředky? Zkuste ocet. A Savo stopro vyřeší váš problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 18:35 Muž ds [53] – čištění CO2 drop checkeru
Zdravím,
pokouším se najít nějakou radu jak a čím vyčistit skleněný drop checker. Po pár měsících zůstávají na stěnách oranžové tečky. Zkoušel jsem je čistit mechanicky, ale zejména na vnitřní záhyby ne a ne dosáhnout (zlomená vatová tyčinka, malý kartáček na čištění trubic, drát s hadrem, resp vatou).
Lze vyčistit i chemickou cestou? Resp jaké jsou vaše zkušenosti. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 17:01 Muž spirki [10] Re: Anthrax
ja som zas na opačnej strane -7,5 a viac, ale podľa mojích očí sú výsledky rovnaké s 3 kvapkami aj pri testeroch ph(7,6-9) a (3-10)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 16:29 R Muž Anthrax [4762] Re: spirki
Zkoušel jsem dát 3 a 4 kapky a výsledky se mi mírně lišily. Na druhou stranu barvičky a moje oči... :-D Mám pH cca neutrální. Nevím, jestli to může hrát roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 16:04 Muž spirki [10] Re: Anthrax
A nebude tá 4. kvapka naviac len "rana istoty"? Mám tento test v novom variante na 4 kvapky/3 minúty, ale výsledok je jasný po pár sekundách a farba je úplne rovnaká, či dám kvapky 3 alebo 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 14:09 Muž Papik [617] Další změny
Dále jsem zjistil, že u testů GH a KH nezmiňují možnost vyšší přesnosti, při použití dvojnásobného množství vody, kdy kapka = půl stupně.
U testu PO4 nezmiňují možnost zředění destilovanou vodou a násobení patřičnou konstantou, když je barva mimo rozsah stupnice.

Říkám si, jestli měnili činidla testů nebo jen jaksi pozapomněli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 10:51 R Muž Anthrax [4762] Re: Papik
U JBL testů kupuji pouze náhradní činidla nikoliv celý test. Takže vlastně ani nevím, jestli mám čekat na vyhodnocení déle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2020 09:14 Muž Papik [617] Re: Anthrax
Jiný počet kapek jsem ještě nezaregistroval, ale porovnával jsem karty s barvami a postupy ze sady starých a nových testů. U většiny testů se nic nezměnilo, ale u některých jsou o něco delší časy čekání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.09.2020 09:01 R Muž Anthrax [4762] – JBL pH test
Fotka k příspěvku Ahoj, všiml sem si, že nyní se mají dávat 4 kapky činidla namísto 3. Přitom lahvička má stále 10 ml. :-) Takže test by se měl vypotřebovat rychleji. Vydělávat se dá holt i takhle. :-) Vlevo nový test, vpravo starý.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 06:03 Muž 4Sima [1894] Re: Jimmy
Pokud chceš měřit, pořiď kapkový test, např. od JBL. A pak ještě dropchecker, abys nepřepálil dávkování CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 23:31 Muž Jimmy [8] Re: _ucx_
Takze podla teba je lepie ist do kvapkoveho? Riesim to lebo chcem zacat s pridavanim CO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 22:32 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jimmy
Jo, máme. Ukazuje to s přesností +/- 0.5. Narozdíl od testu NH3 ve stejném provedení, který je dobrý, tohle za ty peníze nestojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 19:52 Muž Jimmy [8]
nemate niekto skusenosti s týmto?

www.rostlinna-akvaria.cz/…

oplati sa to oproti napr. kvapkovemu od JBL?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 22:15 Muž imax [47] Re: Vstorm
Vacsi rozsah vidim ako potencialne vacsiu nepresnost. A papierove testy celkovo ako nepresne. Velky rozsah je podla mna zbytocny. Parametre vody sa vacsinou hybu v cca konstantnych hodnotach a nerobi velke vykyvy hodnot. Ak su zmeny velke, je to problem, ktory treba riesit. JBL robi tri rozsahy: 3-10, 6-7,6 a 7,4-9
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 12:34 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: imax
Já bych tedy uvítal větší rozsah, údajně naše voda má z kohoutku 7,4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 07:09 R Muž Anthrax [4762] Re: Kubaa
Já si pod tím představil něco s větším rozsahem. Jak napřiklad tohle www.amazon.com/… a jak je vidět z reakci lidi, tak to prostě nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2018 18:37 Muž imax [47] Re: Vstorm
Odporucam JBL kvapkovy test. Stredny rozsah 6-7,6 staci pre vacsinu akvarii. Nestoji vela, je presny a vydrzi dlho. Kto potrebuje, maju rozsahy vyssie aj nizsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 17:30 Muž Kubaa [718] Re: Anthrax
proč 5,4-7,4 je fajn rozsah, pokud člověk nedělá afriku nebo tak něco

ale nikdy jsme je neměl v ruce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 17:13 R Muž Anthrax [4762] Re: Vstorm
Ještě aby fungovaly při tom spektru co mají pokrývat ;-) Pro akvarijní účely celkem nepouzitelna věc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 16:31 Muž Vstrom [82] - Malawi
Já dnes koupil lekarenske testy na pH a bohužel nějak nefungují:(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2014 12:51 Muž 3CK [49] Re: Designer
Takže udělám i ještě něco pro svý zdraví smich Pecka! :-) Každopádně díky za info!

(teď kvůli tobě půjde každý akvarista hned očurávat papírky :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2014 12:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Jeste to doplnim, jak nekdo nameri pH moci nad 7.5, mel by sakra ryche upalovat k doktorovi, pac ma bud slusny zanet, nebo je to jeste horsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 11:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: 3CK
Zkusil jsem, kdyz tu hnedou rozeznas kam patri, je to stejne jako jine papirky, mozna k rozeznani dokonce lepsi. A kdyz to pocuras, aspon zjistis, ze nemas pokrocile stadium rakoviny ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 11:20 Muž 3CK [49] Re: Designer
Hele...tady ty papírky na měření pH moči se dají použít úplně v pohodě hm? Ničemu nevadí, že je to určené právě na moč a ne do akvárka nebo něčeho jiného, že?

Se ptám páč jsou hezky levný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2014 10:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: patamatix
Rano jsem vytahl zapomenute pH papirky na curanky:
www.fichema.cz/…

Zkusil jsem tim rano zmerit vodu v akvarku, pH 6.3, a i kdyz nejde zrovna o nadherne barvicky, precist se to da dobre (oni doktori vetsinou nemaji lepsi barvocit nez ostatni lide, aby to mohli urcit). Navic je to 100ks, ktere jsou ovsem tak velke (reaguje cely papirek, neni to jen ctevrecek na kusu plastu), ze se z nich da nastrihat nekolik kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2014 19:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: patamatix
To už bude ako reklama, hmmm pre mňa JBL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2014 14:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: patamatix
To ti nepovim, ja nad kazdym co jsem mel (kapky i papirky) vzdycky dumam, co to asi tak muze byt. Ale zrovna dneska jsem se dival na tenhle:
www.akvarista.cz/…
a tam mi podle obrazku (kdyz si das ten dole s vyfocenym papirkem s barevnymi kolecky) prijde, ze bych nad tim nemusel tolik uvazovat.

A jelikoz mi prijde strikacka a dalsi smeti okolo k nicemu (noseni drivi do lesa), stacil by mi i jako nahradni napln za pulku te ceny:
www.akvarista.cz/…
Stupnici stejne vzdycky vytisknou tak, ze clovek tezko hleda co k cemu sedi, takze bych si myslel, ze tahle z webu:
img96.imageshack.us/…
by mi mohla stacit stejne dobre ;-) .

Pouzivate ho nekdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:24 Muž patamatix [408]
jaký kapkový test na PH,vám přijde nejlépe rozpoznatelný? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 20:59 chlebe Re: romant
To máš pravdu, kalamit bylo v celku dost a myslím, že určitě se ještě nějaké postupem času stanou... To se zajisté stává někdy i pokročilejšímu akvaristovi ;-)

Ale k těm testů, tak ten kufřík teda kupovat nebudu... Z vašich "rozhovorů" jsem usoudila, že to tedy nemá cenu... Mno já měřím pouze PH. A začala jsem z důvodu, že jsem zkoumala, jaké PH mají mít ryby a rostliny, co mám... Sice už je mám cca 2týdny (ryby) , ale tvrdost bych jim asi měla změřit též,ne? Nebo, jak už bylo zmiňováno, zkusím si to zjistit podle dovozce vody palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 20:16 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Yirka
jak jsem psal Jirko, ja jsem nezkoumal zda dotaz polozil zacatecnik nebo nekdo kdo si micha hnojiva sam... proste jsem odpovedel na otazku odpovedi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 20:14 R Muž romant [27987] Re: Xixao
Původní dnešní otázka je položena začátečnicí, pravda má už nějakou tu kalamitku za sebou(snad se neurazí), ale stále je to začátečnice, tak jsem k tomu i tak přistoupil, ale jinak si rozumíme. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 20:11 Muž Yirka [9126] Re: Xixao
To mi pověz proč by začátečník měl testovat PO4? A vůbec, proč by měl přemýšlet o pokročilých metodách hnojení. Sestup na zem. Začátečník musí zastabilnit nádrž, naučit se ji číst a pokud to dokáže, tak třeba začít s pokročilejšími věcmi a experimentovat. Než se k tomu dopracuje, tak však bude většina testu expired off. Proto je lepší mu nemást hlavu a jít na věci krok za krokem. Prostě je se třeba na to dívat pohledem tazatele a ne svým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 20:11 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: romant
to ja s tebou radu zacatecnikovi souhlasim... ale ja se bavil o testech nikoliv o tom co je vhodne pro zacatecnika... tak jsem i otazku kladenou nechapal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 20:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Xixao
já jsem si koupila testy od Rataje, některé docela k ničemu (NO2 a NO3 nevím jestli fungují) ale jiné v pohodě. Všechno jsem si zkusila a jinak ty testy vůbec nepoužívám, tak jednou za dva měsíce změřím pH a UT, když mě to zrovna napadne. Jsem ráda, že jsem si nekoupila ten kufřík a zbytečně nevyhodila peníze. Ale to záleží na každým, jestli to bude využívat, nebo to všechno zkusí a pak zjistí že to ani nepotřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 20:07 R Muž romant [27987] Re: Xixao
Souhlas, ten kdo něco testuje, ví co a proč chce testovat, tak vo tom žádná, poměr cena x výkon dost dobrá. Naprosto nic proti testování vody, ale já jsem toho názoru, že se i bez toho dá obejít, jediný test který mám, je prošlej test od Aquaru na NO3, ale to je o tom pojetí, jak akvárium provozuji já a jak Ty, každý máme svoje cesty a metody. Já prostě začátečníkovi spíš doporučím místo nákupu sady, byť kvalitních testů, aby koupil rostliny(spíš nenáročnejší) a měnil často vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 19:59 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: romant
jasny je to trosku jiny uhel pohledu..

ale i pro zacetcnika si myslim ze to je dobra investice.. cena je super a je tam vse co potrebuje... a vyhne se nesmyslnym prouzkum a vnucenym testum v akvaristikach pet centrech apod ktere muze rovnou hodit do kose...

obecne me prijde pro vsechny co neco testuji zajimava cena za ten komplet...

sam kufrik mam teda od JBL ale nemit ho tak jdu do ty Sery hned.. pomer cena kvalita je super... je pravda ze JBL je jeste o neco presnejsi zejmena v testovani PO4 ma nizsi skalu ale i pro pokrocile metody hnojeni bohate staci ta Sera...

je to takova poctiva octavia combi v akvarijnich testech neli vice..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 19:51 R Muž romant [27987] Re: Xixao
Ty to obhajuješ trošku z pozice člověka, který vcelku sofistikovaně hnojí a má chemii akva vody lehce zmáknutou, takže tu sadu řekl bych efektivně využiješ. Tazatelka je začátečník a nemyslím si, že by Tvoje doporučení využila, ale můžu se mýlit, co není mlže být, kdo se chce učit a vzdělávat, nechť si pořídí testů jak je libo a kolik chce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 19:45 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Yirka
sada stoji 999 pri objednani sleva 10 takze vyjde na 900... tzn. jeden druh testu na 90 korun od Sery casem drive nebo pozdeji kazdy temer nakoupi dva tri testy...

ja nejsem majitelem tech stranek jen rikam super cena.. normalni je kolem dvou tisic...

uz jen kvalitni NO2 a NO3 testy vyjdou neco kolem peti stovek..

jak myslis :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.10.2012 19:40 Muž Yirka [9126] Re: Xixao
Je zbytečné vyhazovat tolik peněz za testy. Pokud nechceš mít v nádrži nějaké speciality, spoustu vstupních hodnot, včetně tvrdosti, zjistíš na stránkách tvého dodavatele vody. Jinak pak je nutno zkraje měřit NO2 a později nějakou dobu NO3, abys viděla jak se pohybuje mezi jednotlivými výměnami vody. Po čase je nádrž ustálená a hodnoty takřka neměnné. Stačí tedy jen pár jednotlivých kapkových testů a za 2-3 stovky je vystaráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 19:38 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: chlebe
mereni hodnot je otazka daleko slozitejsi a nejde na to jednoznacne odpovedet..

zalezi jak hnojis, co chces od akvaria...

v kazdym pripade pokud nekdy budes potrebovat neco testovat tak v teto sade za litr najdes vse potrebne co se testuje bezne.. pokud budes testy kupovat postupne vyjde te jeden na 300 a vice korun... tady mas na roky vystarano a predevsim kvalitni testy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 19:25 chlebe Re: Xixao
Jo, na tomto kufříku jsem přemýšlela, ale před tím než bych si ho pořídila potřebuji vědět, zda opravdu vše budu potřebovat nebo jestli měříte jen třeba PH, železo, tvrdost vody... A aby mi ostatní testry doma jen tak neležely a nebyly to vyhozené peníze... Pouze z tohoto důvodu se raději informuji :-) . COOOOO?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 19:21 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: chlebe
neber to jako reklamu ale...
www.zoohit.cz/…
za 999 kompletni sada 10 testu kvality Sera.
nebo
www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 19:14 chlebe – Co všechno měříte?
ahojky, chci se zeptat, co všechno měříte v akváriu? Já zatím měřila jen PH... Ale na zbytek ještě nedošlo... Chci ještě změřit tvrdost vody... Tak se chci zeptat, co všechno měříte vy?? ano

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 3154x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4875?od=0