Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Riccia fluitans - pěstování, přichycení

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Riccia fluitans - pěstování, přichycení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 19:36 Žena @ Morticia [31] Re: Morticia
Pinzetou vytahána část odehnilých stélek, fakt to musím vybrat celé..? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 23:11 Žena @ Morticia [31] Re: vaaclav
NO, zítra budu hlavně pinzetovat - to hnusné hnědé. Takže probírka bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 22:38 R Muž @ vaaclav [6557] - EchinodoryRe: Morticia
Stříhat,stříhat a zase stříhat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 22:09 Žena @ Morticia [31] Re: drvi
NO, napadlo mě to! Tak já budu otáčet, to by mohlo pomoct, ne? Mě se koláč líbí, takovej zelenej špunt, aby nevylezly krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2017 22:01 Žena @ drvi [1365] - RostlinyRe: Morticia
Jasně, že zespodu odehnívá, nemá tam světlo, protože ten koláč je moc tlustej. Já vždycky velkej koláč vyhodím a nechám jen malej kousek, kterej se zas časem rozroste. Jak se mi tahle kytka dřív líbila, tak teď mě pěkně štve, je děsně vlezlá tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 21:49 Žena @ Morticia [31]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zase já! :-D Teď to vypadá, že týrám Riccie...
Každopádně - v nádrži Šnekokóla mi Riccia zespodu (opět) podezřele hnusní. Je to takový kompaktní koláč,který při čištění jednoduše vytáhnu a u toho jsem si právě všimla, že je zespodu zhnědlá. Co ju třeba otáčet? Může třeba stínit sám sobě..? Nebo co myslíte, o co může jít? Díky za rady...
Foto Riccia zvrchu a ze spodu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 17:50 Žena @ Morticia [31] Re: Morticia
Fotka k příspěvku Tak Riccia dopadla takto. Už ani neplave, ale klesá ke dnu. Vybrala jsem pár posledních zelených stélek. Mohlo být na ňu v té kóli vedro třeba - nemám tam teploměr,kóla stojí na okně s odpoledním světlem. Ve velkém akva Riccia přežila i nájezd sinic.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 10:58 Žena @ Morticia [31] Re: powery
Z článku zde:... "Příčinou jejich růstu je nedostatek světla.." Kóla je na okně,nedostatek světla teď v létě určitě nemá, možná spíš naopak.
..."jako s hnědými, trochu drhnoucí povlaky na rostlinách, skle a dně..." Na skle, kamenech ani jiných rostlinách nic hnědého není.
Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 10:29 Muž @ powery [89] Re: Morticia
Hnědý hnus by mohly být rozsivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 23:28 Žena @ Morticia [31]
Fotka k příspěvku Mám Ricciu - ve velkém akva, kde ju prorostla sinica, je to vybrání krásná a ve šnekokóli mi celá hnusněla. Co se stalo? Kóla založena 29.4. Riccia v ní dlouho krásná a teď hnědý hnus - není to třeba vedrem?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 21:16 Žena @ Morticia [31] Re: drvi a Wendy2
Aha, takže se musím smířit prostě s občasným navazováním nové. Zrovna dneska to mám za sebou. ;-) A já se snažím furt vysledovat,jestli mi to nic nežere a každej kolem toho pluje/leze bez povšimnutí.
A české názvy moc nedávám.Su zvyklá na latinu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2017 17:01 Žena @ drvi [1365] - RostlinyRe: Morticia
To je pro riccii typicke, nikdy ti delsi dobu nebude drzet navazana, ani pod sitkou. Uz jsem tady jednou psala, ze proto se jmenuje Trhutka plovouci, ze se za cas proste utrhne a uplave. Je to hezka, ale dost obtizne ovladatelna kytka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2017 16:51 Žena @ Wendy2 [398] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Morticia
přesně tohle... že všechno uchycení je dočasné, mně se osvědčila síťka od citrusů, dočasně xD
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 12:55 Žena @ Morticia [31] Re: Blahos
Co znamená více práce? Mě to pěkně drželo,ale teď se to uvolnilo/rozpadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 08:17 Muž @ Blahos [1] Re: Morticia
Riccia na dně bude vyžadovat víc práce, ale bude to pěkný.
Na udržení na hladině se mi osvědčila obyčejná nit. Uděláš z nitě "oko" a převlékneš (klidně dvakrát) přes bochánek riccie. Niť mám provlečenou v přísavce a tu na vhodném místě na skle. Pak to máš jak na vodítku, když jdeš venčit :-) Pohybuje se jen v určitém malém prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 01:13 Žena @ Morticia [31]
Mám dotaz k Riccii. Navázala jsem ju vlascem ke klacíku a kamínkám. Vypadalo to pěkně a měla jsem radost, jak se pěkně rozrůstá. Ale teď se nějak rozpadla či uvolnila a plave na hladině. Zbytky na některých kamíncích vypadají nic moc. Na některých to pěkně drží (na těch později navázaných, tak jestli mě čeká totéž i s nimi...) :-O Beru rady.
A ještě radu - jak udržet na jednom místě plovoucí Ricciu? Mám jí hodně...
A ano, mám Ampuláriu, ale ta si toho nevšímá. Ani jednou jsem ju na tom neviděla a to, co se uvolnilo,plave na hladině.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 08:15 Muž @ Lucasxx [5] Re: Sadiie
Páni, to vypadá fakt dobře, určitě vyzkouším, díky za tip. :-)
Klasickou sprchovou houbu jsem zkoušel a je dost výrazná... :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.10.2015 12:04 Žena @ Sadiie [54] - Miniakvária
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prima best practice na nenapadne prichyceni riccie na cokoliv je "jemna sitka na vlasy" a 12Kc za 2 ks, k dostani v dobre zasobenych drogeriich jako je pemi drogerie. Pouziva se na drzeni natacek a je velmi jemna, tvarna a nenapadna. Barvy ruzne, me se jako nejvic nenapadna osvědcila hneda. Není defacto poznat jiz od prvního dne. Riccia se ji da chytit na drevo, hladky obly kamen, cokoliv... lepe se mi s ni pracuje, snadno se zavaze. Na fotce v porovnani s bilou sitkou ze sprchove houby.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2014 09:43 Muž @ ŠtefanT [203] - ŽivorodkyRe: Designer
já bych to s tou riccií zas tak tragicky neviděl :-) mám jí v jedné nádrži po celém dně na ploše 60x30cm. Namotal jsem jí na nerezové destičky rybářským vlascem. Drží v pořádku už třetí měsíc. Jedinou údržbu co potřebuje, je občasné (1x za 3 týdny)zastřihnutí. Pokud se drží ve výšce 2-3cm od dna, tak neuhnívá a je pořád krásně zelená. Když porovnám ze stonovkami, ty musím upravovat každý týden. To co po zastřihnutí vyplave, stáhnu sítkem a o menší kousky se postará skimmer. Není to bez práce, ale výsledný efekt za tu námahu stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 06:34 Muž @ Designer [5631] - CichlidyRe: honza259
S touhle rostlinou jsou pri prichyceni same problemy. Sama o sobe nijak nedrzi, nema cim, navic plave (uvolnena jde okamzite k hladine), takze se musis starat ji udrzet kde chces a vecne ji upravovat. Mel jsem z ni kus koberce, hezke to je, ale po case mne to prestalo bavit vecne umravnovat. Obal kus kamene jemnou vrstvou, dej pres to sitku (prodavaji se jako myci zinky v drogerii, je to dobra sitka a v ruznych barvach, navic levna) a pockej az to proroste. Takhle to muzes nejak udrzovat (obcas sestrihnout jak travnik), i kdyz ani tak to neni na veky.

Za mne, je lepsi si vybrat nejaky hezky mech, neni jich na vyber malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 00:06 Muž @ prasan [2478] Re: honza259
Treba ju naviazať.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 23:29 Muž @ honza259 [2] - Parmičky – Riccia fluitans
Fotka k příspěvku Mám dotas, jestli rostlina Riccia fluitans přiroste třeba ke kořenu nebo kameni.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 15:58 Muž @ MarekP [681] - Amerika + AsieRe: dudak
Kdyžtak nějakej pokus vyzkouším při další údržbě, mám teď objednány nové kytky, tak pak uvidím. Díky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2014 15:54 Muž @ dudak [1259] Re: MarekP
je to jak píše Václav, kořen nepotřebuješ, můžeš jí dát na kámen- břidlici, umělohmotnou destičku nebo jen samotnou do síťky a přichytit u dna. Osvědčily se mi síťky od brambor nebo pomerančů. Síťku nemusíš moc utahovat. Časem se ti možná vytvoří submerzní forma, která neplave, je tmavě zelená a má mnohem tenčí stélky - s tou se už pracuje dobře, prostě ji přichytíš kam chceš, nebo ji necháš válet se na dně - ale zase není tak dekorativní. Dej si ale pozor při stříhání, i malej kousek ti může zaplevelit nějakej mech nebo jiné hustě rostoucí rostliny a velmi špatně se toho zbavuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 15:53 Muž @ MarekP [681] - Amerika + AsieRe: vaaclav
Díky za odpověď. Nj, tady jsem se teď dočetl něco podobnýho - www.akvarko.cz/… Takže kdybych to tak chtěl, bylo by potřeba častého udržování. Asi zůstanu u současného stavu, akorát to budu trochu redukovat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 15:35 R Muž @ vaaclav [6557] - EchinodoryRe: MarekP
Problém je, že ve větší vrstvě prostě silon proroste a spodek uhnije a máš ji zase na hladině. Na placku ji dát můžeš, ale v malé vrstvě a přikryješ ji nejlépe síťkou a počkáš až trochu proroste a pak ji musíš často stříhat, aby ti opět neskončila na hladině. Stříhal bych ji ale mimo akvário. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 15:01 Muž @ MarekP [681] - Amerika + Asie
Vzhledem k tomu, že se mi Riccia na hladině celkem dobře rozrůstá a začíná stínit ostatním rostlinám, tak uvažuju, že bych ji umístil na dno (kořen v akváriu nemám). Je mi jasný, že zasadit do substrátu je nesmysl, takže jsem uvažoval tak, že bych trs Riccie položil na placku břidlice, omotal silonovým vlascem a položil na dno. Co myslíte, je to dobrej nápad nebo se může vyskytnout problém například s uhníváním? Nejde mi o to, abych vytvářel koberce, klidně ať je to chuchvalec.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 15:40 Muž @ visek [44] - Parmičky
hledam ricii v prirode.byl jsem v loucne u litvinova na malem oprame.vubec nic.skoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 15:03 R Muž @ vaaclav [6557] - EchinodoryRe: eXe
To si musíš vyzkoušet jestli ti poroste na hladině, pokud se vytvoří bochánky máš vyhráno a můžeš dělat další koberce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 00:21 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: eXe
Fotka k příspěvku mám to na hladině cca 3 týdny , na ricii jsem položil sítku od pomerančů , krapánek to tou sítkou prorůstá ale daleko více spíš směrem dolů , raději bych vzal tu sítku od pomerančů a "přišpendlil" to rovnou na místo kde to bude růst v akva
v druhém akva jsem to tak udělal , sítka byla cca 2x větší než trs , ted po 14 dnech už sítka skoro není vidět

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2014 23:38 Muž @ Johan [4637] - RostlinyRe: eXe
Se zastříháváním nemám zkušenosti, ale na hladině s trochou živin (zvlášť draslíku) a na světlém místě, se hodně rychle množí a dělá i husté bochánky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 23:12 Muž @ eXe [3] Re: vaaclav
A pokud ji chci rozmnozit, dalsi trsy na dalsi sitku, na hladine by se to mohlo povest? vim ze to neni idealni pro travnik, ale pokud bych ji zastrihaval, mohlo by se darit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.03.2014 22:15 R Muž @ vaaclav [6557] - EchinodoryRe: eXe
Nezapomeň stíhat, stříhat a stříhat, jinak ti přichycená spodní část uhnije a najdeš ji na hladině. Nitě dlouho nevydrží lepší je použít vlasec. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 22:08 Muž @ eXe [3]
Fotka k příspěvku Mám přichycenou ricci na nerezove síťce,omotanou nití. Dobrý nápad nebo se mi to časem může nějak vymstít? :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 20:46 Muž @ Johan [4637] - RostlinyRe: visek
Jsem z druhé strany republiky. Nemohu vám tudíž říct, kde přesně na metr jí můžete najít. Ale z té oblasti je známa (konkrétně v. n. Matylda), ale podle mapy tam je desítky malých tůní a někde tam určitě bude stále. Chce se to jen projít a hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 20:44 Muž @ visek [44] - ParmičkyRe: visek
je to jezero vrbensky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:37 Muž @ Johan [4637] - RostlinyRe: visek
Jednoduchá pomoc - www.mapy.cz
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:26 Muž @ visek [44] - ParmičkyRe: Johan
bohuzel nemam navigaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:05 Muž @ Johan [4637] - RostlinyRe: visek
Zkuste mrknout do tůní, třeba někde zde: 50°32'2.181"N, 13°36'24.609"E
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2014 17:14 R Muž @ vaaclav [6557] - EchinodoryRe: achmed
www.levnestavebniny.cz/…
Já jsem překryl na kamenu riccii perlinkou a omotal vlascem, počkal až prorostla a pak už je stíháš a stříháš. Když se na stíhání vykašleš, najdeš jí na hladině protože spodní část uhnije. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 16:40 Muž @ visek [44] - Parmičky
pise se ze riccia roste v prirode v cr.vite nekdo kde se da sehnat na mostecku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 14:30 achmed - ParmičkyRe: vaaclav
Da sa to aj na nejaky druh kovoveho sita alebo nieco take?Viete mi popripade poradit nejake sitko kotre by aj vyrdzalo?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:53 Muž @ Robo [44] Re: Toník
A co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:38 Muž @ Toník [388] Re: romant
Nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 20:25 R Muž @ romant [25288] Re: optimas
Chtělo by o fotku, ale nebude to biogenní odvápnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 20:21 Muž @ Robo [44]
Mám Riccii přivázanou na kameni a z jedné strany mi začíná bělat. Nevíte proč?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 15:50 R Muž @ vaaclav [6557] - EchinodoryRe: Vašek
Fotka k příspěvku Přidělat to na něco co budeš moct kdykoliv vyndat z akva, protože se musí dost často stříhat, Jinak spodek uhnije a máš ji zase na hladině.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 15:37 Muž @ grunda [1768] - Cichlidy
někde jsemm viděl, že riccii přivázali na síťku(třeba na mýdlo) a nechali ji plavat na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 15:31 Muž @ Moucha [1419] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
a to misto nemusi byt az tak bez proudeni..... jinak docela dobry je kdyz je prorostla bublinatkou, ta ji trosku zpevni... proste potrebuje svetlo a ziviny, pak roste i pod hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 15:14 Muž @ Johan [4637] - RostlinyRe: Vašek
Na klidném místě vytvoří kompaktní polštáře i na hladině.
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 4089x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/6802-riccia-fluitans-pestovani-prichyceni