Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Riccia fluitans - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Riccia fluitans - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 15:23 Muž Lojza007 [1199] Re: MartinPokorný
Ono je těch plazivých rostlin docela dost, ideálně mrkni třeba k Ratajovi. Akorát jestli chceš opravdu mechový efekt, tak to může být problém, většina těch rostlin bude světlejších a často budou mít míň listů.
Dobře se bude chytat i udržovat třeba hydrocotyle japan, ale je zářivě zelená, takže nevytvoří mechový efekt. S žádnou další rostlinou tohoto typu zkušenosti nemám, takže víc neporadím. Případně zkus k Ratajům napsat, třeba poradí ještě lepší rostlinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 14:35 MartinPokorný Re: Lojza007
A jakou popínavku bys mi doporučil? Napadlo mě třeba hemianthus callitrichoides cuba? Nevím, jestli je hemianthus schopen růst na dekoraci... Rád bych, aby to pokud možno kopírovalo tvar kořene a plavalo to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 10:49 Muž Lojza007 [1199] Re: MartinPokorný
Já osobně bych šel do nějaké normální popínavky, ty při stříhání normálně vyplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2023 10:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MartinPokorný
Občas se stane že ricie zmutuje nebo je to jen směs jiných odrůd a převládne ta neplovoucí, která varianta platí ti nedokáži říci. Klasická ricie plave a časem i vyplave protože spodní část zahnije a někdy ani stříhání nepomáhá a musíš přivazovat znovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 08:59 MartinPokorný – Riccia sp. Dwarf
Ahoj, pořídil jsem si Riccia sp. Dwarf, navázal jsem jí vlascem na kořen s tím, že jí budu pravidelným střihem udržovat. Problém je, že při prvním střihu jsem zjistil, že neplave. Což je problém, protože ty malý kousíčky všude zapadávají. Měl jsem předtím mechy a přesně z tohoto důvodu jsem je zrušil, koupím si plovoucí rostlinu a je to to samý sad
Zajímá mě, zda když si koupím klasickou Riccii fluitans, tak bude plavat? Jak poznat, že se jedná o plovoucí či neplovoucí formu?
Díky za rady Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2020 21:37 Muž kofejn [963] Re: vlka
Šneci se u mě mají špatně, rozpouští se jim ulity. Nicméně šneka, co zvládne sežrat zdravou kytku, do akvárka radši nechci.
Kdyby aspoň chutnala skalárám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2020 20:51 Muž vlka [3444] Re: kofejn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky, trocha trpělivosti a vybírat a vybírat a vybírat. V malém AQ mně to vesele baští Ampulárie okružákovité...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 20:47 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je na fotkách ricca? Jak se jí můžu jednoduše zbavit? Je to horší plevel než okřehek, vždycky nějaká "větvička" zůstane zapomenutá a rychle se namnoží.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2020 20:23 Muž PetrO [752] Re: M0RGAN
Jo,pravda.
Ve velkém akváriu mě veškerou Riccii sežraly
SAE a Platy. Úplně ji zlikvidovaly.

No a v malém s Endlerkami a krevetami bez problémů. Jen navázaná Trhulka vydržela asi tak max. 2 měsíce a potom se utrhla.
Na břidlici zůstaly jen hnědé uhnilé kusy a na těch si opravdu pochutnávaly krevetky a Piskořky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2020 18:59 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: sejvi
Též jsem zkoušel pokus...jen jsem jí zatížil na pár místech kamenem a chvíli prosperovala a zdálo se, že drží. Pak po tom přelezla ampularka a kousek se odtrhl a zespodu úplně hnědý a rozpadla se úplně. Možná měla málo světla, pač jsem pořád nechal nějakou trhutku plavat i na hladině. Takže si myslím, že bez zastínění by to možná šlo. Ale krevetky a piskorky si na tom hnědém labužily. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 18:13 Muž M0RGAN [120] Re: sejvi
Ta mřížka se mi líbí, jestli to funguje. Zkoušel jsem nějakou hustší síťku od batohu, o které jsem čekal, že ji proroste skrz a bude fungovat. Nefungovala :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2020 18:11 Muž M0RGAN [120] Re: PetrO
Tohle přesně jsem udělal, přivázal trhůtku vlascem ke kameni a kořeni. Pak nastoupily rybičky a celou ji vyškubaly :-D Tak jsem zjistil, že tudy ne, přátelé. Tak například parmičky černopruhé a živorodky ostrotlamé jsou s tím poněkud nekompatibilní. Ale vrátím se k tomu znovu, tentokrát v krevetárku, tak uvidím :-)

Pak mě taky napadlo si někde s CO2 napěstovat trsy trhůtky a ty pak někam zkoušet upevňovat. Ale pořád je velmi křehká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2020 13:39 Muž PetrO [752] Re: sejvi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já ji tedy vázal na větší kus břidlice a naposledy i na dva menší kameny, ale vždy po čase uhnila a musel jsem ji převázat.
Zkoušel jsem to síťkou, ale nejlépe to šlo asi silonem, asi takhle
www.youtube.com/…
Fungovalo mě to u malého akvária i bez CO2, ale teď už jsem dával kvasnice a bylo to o hodně lepší :-)

V malém by to mělo jít i bez toho bublání ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.02.2020 13:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sejvi
Tak použít ji při dobrém světle můžeš, jen starat se o to aby ti od té mřížky neodehnila a neskončila na hladině je dost opruz. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 12:21 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostliny – Kobercovka?
ahoj Koukal jsem na nějaké videa a Riccia by se asi dala použít jako kobercovku do AQ bez CO2. Uvažuji že objednám nerezovou mřížku na mechy a vyzkouším. Máte s ní někdo zkušenosti a používáte jako kobercovku? Bude dobře růst i bez CO2?

www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 00:23 Muž M0RGAN [120] Re: Pan Káč
Mně částečně emerzně roste, takže by to mělo jít :-) Někde jen vykukovala nad hladinu, když byla upevněna, jinde tak rostla dál i poté, kdy hladina šla dolů a byla jen ve vlhku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2020 21:34 Žena Icestar [595] Re: Pan Káč
To zní dobře, za zkoušku nic nedám... dík za tip pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2020 21:34 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Icestar
Pak přeji jen hodně trpělivosti. ahoj Nebo ji zkusit rozrůst emerzně? Teď čtu v atlasu, že to jde. Tak třeba se chytí vedle v misce s vodou a pak ji zkusit vrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 20:53 Žena Icestar [595] Re: Pan Káč
Světla má, doufám, dost. Plave u hladiny, přímo u zdroje, stíní všechno ostatní, CO2 má bublavé, všecko rostlinstvo mi bují a tahle mrcha rozpadavá ne :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2020 20:26 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Icestar
Mě se takhle trhala a nedělala chomáč v akváriu, kde měla málo světla. Předáním do osvětlenejšího akvárka se zahustila a teď mám tři centimetry vysokej koberec, co se z něj po odstřihnutí odtrhávaj stélky i 10cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 18:32 Muž jiri609 [91] Re: Icestar
pokud je volně na hladině, vytvořila mi malinký trs (cca 2měsíce), ale mám v akva bez filtru, hladina se nepohybuje. V akva s pohybem se po hladině pohybuje stále pár stélek a dost... Je lepší připevnit k něčemu - kořen, kámen - síťkou, vlascem, přilepit vteřinkou, silikonem... to mám trs docela velký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 17:22 Žena Icestar [595]
Mám furt rozdrobeno tisíc stélek u hladiny a trs žádný tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2020 17:51 Muž jiri609 [91] – ricica
ahoj - koncem roku jsem od někoho dostal riccii v dopise, slíbil jsem zpětnou reakci, ale ztratil kontakt (vymazaná pošta). Tak alespoň takto - stačilo nastříhané půl čajové lžičky poslané v dopisu, bez problémů mám již pěkný trs! a ještě jednou děkuji. Snad to poděkování se dostane i na správnou adresu potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 14:37 Žena Miruš [15]
Prosím kdo navazujete riccii na kameny za jak dlouho cca ji převazujete? Ať vím na co se mám připravit smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2019 07:46 Žena Miruš [15] Re: vaclav
Děkuju, už jsem nastudovala jak ji upevnit a objednala jsem si ji.. Teď jen poznat kdy už je přerostla smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2019 20:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miruš
Musíš ji stříhat jinak přeroste a spodek uhnije a máš jí na hladině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2019 20:05 Andaska Re: Miruš
Pokud přeroste, dá se zastřihnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2019 19:23 Žena Miruš [15]
Ahoj, prosím zastříhává se riccia jako třeba mechy? Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 21:54 Žena Morticia [118] Re: Amatértom
Ty jo, krásný! Tak takto velký jsme ho nikdy neměla,mě seto po čase uvolní a navážu nový kousek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.02.2018 21:25 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: dracekvo
Fotka k příspěvku Z pár stélek přivázaných vlascem ke kořenu, mi za dva měsíce vyrostlo tohle. Přivaž fakt jen kousek jinak začne zevnitř hnít.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 20:44 Žena Morticia [118] Re: dracekvo
Já navazuju vlascem na kamínky, co vyplave je plovoučka. V síťce mám nakonec jen Lomariopsis. Když krmím, udělám v Riccii prostě místo, kam sypu krmivo. Mám ale mikro granulky, co rycle klesnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 20:18 R Muž ctibum [6907] Re: dracekvo
Ta síťka na vlasy má vlákno tenký cca jak silonka (punčocha), ale oka má jak síťka na citróny. Cena pár korun...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 19:42 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: dracekvo
Chtělo by to něco jemnějšího. Ideální by byla síťka, v které se prodávají lojové koule pro venkovní ptáky na zimu. Akorát bude problém sehnat ji v odpovídající barvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 19:34 Muž dracekvo [7]
Já si můžu sehnat kvanta takové té sítě co se dává do země nad kabely, aby bagr nejdřív vyhrábl tuhle sít a věděl že tam jsou kabely. Hrubost má cca jako ta siťka na citróny. Jen si nejsem jistej, jestli se z toho nebudou uvolňovat nějaký srajdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2018 19:23 R Muž ctibum [6907] Re: dracekvo
Zkus v drogerii sehnat síťku na vlasy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 19:01 Muž dracekvo [7]
Tak sem něco našel, ale nějak se mi to nepovedlo. Tak zkusím sehnat síťku z citrónů a uvidím. Chtěl sem jí nechat zatím plavat na hladině, ale chytalo se do ní všechno krmení. Tak šla do karanténního akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2018 17:35 R Muž ctibum [6907] Re: dracekvo
Projdi si tohle vlákno, odpověď nebudeš hledat dlouho... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 17:25 Muž dracekvo [7]
Jak jí mám přidělat. Přišla mi v pytlíku, ale nějak moc to pohromadě nedrží, abych to přivázal vlascem. To jí mám zmačkat dohromady a přivázat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 19:36 Žena Morticia [118] Re: Morticia
Pinzetou vytahána část odehnilých stélek, fakt to musím vybrat celé..? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 23:11 Žena Morticia [118] Re: vaaclav
NO, zítra budu hlavně pinzetovat - to hnusné hnědé. Takže probírka bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 22:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Stříhat,stříhat a zase stříhat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 22:09 Žena Morticia [118] Re: drvi
NO, napadlo mě to! Tak já budu otáčet, to by mohlo pomoct, ne? Mě se koláč líbí, takovej zelenej špunt, aby nevylezly krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2017 22:01 Žena drvi [2894] Re: Morticia
Jasně, že zespodu odehnívá, nemá tam světlo, protože ten koláč je moc tlustej. Já vždycky velkej koláč vyhodím a nechám jen malej kousek, kterej se zas časem rozroste. Jak se mi tahle kytka dřív líbila, tak teď mě pěkně štve, je děsně vlezlá tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 21:49 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zase já! :-D Teď to vypadá, že týrám Riccie...
Každopádně - v nádrži Šnekokóla mi Riccia zespodu (opět) podezřele hnusní. Je to takový kompaktní koláč,který při čištění jednoduše vytáhnu a u toho jsem si právě všimla, že je zespodu zhnědlá. Co ju třeba otáčet? Může třeba stínit sám sobě..? Nebo co myslíte, o co může jít? Díky za rady...
Foto Riccia zvrchu a ze spodu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 17:50 Žena Morticia [118] Re: Morticia
Fotka k příspěvku Tak Riccia dopadla takto. Už ani neplave, ale klesá ke dnu. Vybrala jsem pár posledních zelených stélek. Mohlo být na ňu v té kóli vedro třeba - nemám tam teploměr,kóla stojí na okně s odpoledním světlem. Ve velkém akva Riccia přežila i nájezd sinic.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 10:58 Žena Morticia [118] Re: powery
Z článku zde:... "Příčinou jejich růstu je nedostatek světla.." Kóla je na okně,nedostatek světla teď v létě určitě nemá, možná spíš naopak.
..."jako s hnědými, trochu drhnoucí povlaky na rostlinách, skle a dně..." Na skle, kamenech ani jiných rostlinách nic hnědého není.
Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 10:29 Muž powery [250] Re: Morticia
Hnědý hnus by mohly být rozsivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 23:28 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvku Mám Ricciu - ve velkém akva, kde ju prorostla sinica, je to vybrání krásná a ve šnekokóli mi celá hnusněla. Co se stalo? Kóla založena 29.4. Riccia v ní dlouho krásná a teď hnědý hnus - není to třeba vedrem?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 21:16 Žena Morticia [118] Re: drvi a Wendy2
Aha, takže se musím smířit prostě s občasným navazováním nové. Zrovna dneska to mám za sebou. ;-) A já se snažím furt vysledovat,jestli mi to nic nežere a každej kolem toho pluje/leze bez povšimnutí.
A české názvy moc nedávám.Su zvyklá na latinu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2017 17:01 Žena drvi [2894] Re: Morticia
To je pro riccii typicke, nikdy ti delsi dobu nebude drzet navazana, ani pod sitkou. Uz jsem tady jednou psala, ze proto se jmenuje Trhutka plovouci, ze se za cas proste utrhne a uplave. Je to hezka, ale dost obtizne ovladatelna kytka :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5332x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6802-riccia-fluitans-pestovani-prichyceni