Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Riccia fluitans - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Riccia fluitans - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2017 16:51 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Morticia
přesně tohle... že všechno uchycení je dočasné, mně se osvědčila síťka od citrusů, dočasně xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 12:55 Žena Morticia [118] Re: Blahos
Co znamená více práce? Mě to pěkně drželo,ale teď se to uvolnilo/rozpadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 08:17 Muž Blahos [37] Re: Morticia
Riccia na dně bude vyžadovat víc práce, ale bude to pěkný.
Na udržení na hladině se mi osvědčila obyčejná nit. Uděláš z nitě "oko" a převlékneš (klidně dvakrát) přes bochánek riccie. Niť mám provlečenou v přísavce a tu na vhodném místě na skle. Pak to máš jak na vodítku, když jdeš venčit :-) Pohybuje se jen v určitém malém prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 01:13 Žena Morticia [118]
Mám dotaz k Riccii. Navázala jsem ju vlascem ke klacíku a kamínkám. Vypadalo to pěkně a měla jsem radost, jak se pěkně rozrůstá. Ale teď se nějak rozpadla či uvolnila a plave na hladině. Zbytky na některých kamíncích vypadají nic moc. Na některých to pěkně drží (na těch později navázaných, tak jestli mě čeká totéž i s nimi...) :-O Beru rady.
A ještě radu - jak udržet na jednom místě plovoucí Ricciu? Mám jí hodně...
A ano, mám Ampuláriu, ale ta si toho nevšímá. Ani jednou jsem ju na tom neviděla a to, co se uvolnilo,plave na hladině.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2016 08:15 Muž LukšaNM [309] Re: Sadiie
Páni, to vypadá fakt dobře, určitě vyzkouším, díky za tip. :-)
Klasickou sprchovou houbu jsem zkoušel a je dost výrazná... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.10.2015 12:04 Žena Sadiie [68] - Miniakvária
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prima best practice na nenapadne prichyceni riccie na cokoliv je "jemna sitka na vlasy" a 12Kc za 2 ks, k dostani v dobre zasobenych drogeriich jako je pemi drogerie. Pouziva se na drzeni natacek a je velmi jemna, tvarna a nenapadna. Barvy ruzne, me se jako nejvic nenapadna osvědcila hneda. Není defacto poznat jiz od prvního dne. Riccia se ji da chytit na drevo, hladky obly kamen, cokoliv... lepe se mi s ni pracuje, snadno se zavaze. Na fotce v porovnani s bilou sitkou ze sprchove houby.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 10:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: KarlosS
Pracný? No nevím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 10:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: beermajkl
pracný, přečti příspěvek na který odpovídáme:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 10:13 Muž beermajkl [3] Re: Aďa
Jájsem použil vlasec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.03.2015 10:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Mam doma 4ks a zadnou jsem jeste nepouzil, ale radit muzu smich .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 10:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
není moc jemná, proroste to?
Já mám dobrou zkušenost se síťkou od ovoce (citrony, atp.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 06:16 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: vaaclav
ona potvora časem prorůstá i tou síťkou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2015 18:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Áďa
Pekne sitky se prodavaji jako zinka. Je to plastova sitka, stazena provazkem. Stoji asi dvacku a je k mani v ruznych barvach. Takhle to vypada:
www.a-cosmetics.cz/…
je to bezny sortiment drogerii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2015 17:56 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Áďa
Na Riccii je nejlepší použít síťku. Vlascem jde špatně přichytit a časem proroste a máš ji na hladině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2015 14:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Áďa
Nechat na hladine, a az udela kompaktni "kolacek", teprve ten pouzit :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 13:38 Áďa – Trhutka plovoucí
Dobrý den, koupila jsem od akvaristy trhutku plovoucí, ale dal mi jen odstřižky. Pokusila jsem se jí přichytit nití. Je sice pořád zelená, ale části rostlin mi pořád unikají na hladinu. Prosím o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 02:32 Muž DavidDizzer [26] Re: Kytka
Ano, já uváděl příklady. Samozřejmě je lepší nějaký vlasec, jako například silon, rybářský atd... Mě se nejvíce osvědčily síťky od pomerančů - ty tenké jak silon. Postupem to zaroste a vytváří to pěkné tvary :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2015 00:19 Muž Burik [727] - AquascapingRe: volvik
Dá se použít gelové vteřinové lepido na cyanoacrylátové bázi.Prodává se to i jako speciální lepidlo na mechy,ale je to zbytečně drahé..stačí ten sekunďák.Nic škodlivého to neuvolňuje

zde je ten výrobek:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 00:10 Žena Kytka [2146] Re: DavidDizzer, volvik
Než gumičku, která ve vodě časem zpuchří a je třeba jí odstranit, je daleko lepší rybářský vlasec - bezbarvý, tudíž nenápadný a lze s ním lépe manipulovat na kořenech než s gumičkou.
Případně na větší plochy osvědčené síťky na ovoce.
Spíš než sekunďák bych volila akvarijní silikon, když už chceš provozovat takovou šílenost. Nejsem si jistá, jestli by se z toho neuvolňovalo něco, co by ryby nebo krevetky nemusely přežít.
Ale je dostatek jiných rozumnějších a osvědčených metod, tak proč nepoužít něco, co je už vyzkoušené a dobře funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 17:33 Muž volvik [21] Re: DavidDizzer
ja se jenom ptal jestli se to muze kdyz jsem to videl na netu :)
Jinak ja jsem stejne dneska vazal na koreny riccii cernou niti takze byla to jen otazka jestli se nahodou to tomu mechu nebude vadit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2015 16:44 Muž DavidDizzer [26] Re: volvik
Možná se to to omílá pořád dokola, ale nejlepší způsob jak přichytit mechy jsou: Gumičky kolem pařezů, menší kamínky - zatížit tím mech, popřípadě, že chcete přichytit mechy či rostlinky typu RICCIA FLUITANS na dno, tak já to vždy dám do síťky z pomerančů, brambor či citronů, z toho udělám kuličku, a jednoduše to pak připevním do dna tak, že tam dám něco, aby to prostě nevyplavalo ...

Stěna z mechů - třeba rošt plastový či pletivo :-)
Co se týče kořenů - když je necháta na kořenu nějakou dobu, přirostou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 20:33 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – gorilla super glue
ja teda nevim ale treba super glue mi prijde jako klasicky sekundovy...

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2015 18:41 Muž Strojek [141] Re: volvik
to bych asi nedelal ..radeji pod sitku treba z ovoce nebo rybarskym vlascem ..ale je to piplacka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 18:38 Muž volvik [21]
muze se riccia prichytit ke korenu sekundovym lepidlem???

Nekde na netu jsem to videl tak se ptam :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2014 09:43 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Designer
já bych to s tou riccií zas tak tragicky neviděl :-) mám jí v jedné nádrži po celém dně na ploše 60x30cm. Namotal jsem jí na nerezové destičky rybářským vlascem. Drží v pořádku už třetí měsíc. Jedinou údržbu co potřebuje, je občasné (1x za 3 týdny)zastřihnutí. Pokud se drží ve výšce 2-3cm od dna, tak neuhnívá a je pořád krásně zelená. Když porovnám ze stonovkami, ty musím upravovat každý týden. To co po zastřihnutí vyplave, stáhnu sítkem a o menší kousky se postará skimmer. Není to bez práce, ale výsledný efekt za tu námahu stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 06:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: honza259
S touhle rostlinou jsou pri prichyceni same problemy. Sama o sobe nijak nedrzi, nema cim, navic plave (uvolnena jde okamzite k hladine), takze se musis starat ji udrzet kde chces a vecne ji upravovat. Mel jsem z ni kus koberce, hezke to je, ale po case mne to prestalo bavit vecne umravnovat. Obal kus kamene jemnou vrstvou, dej pres to sitku (prodavaji se jako myci zinky v drogerii, je to dobra sitka a v ruznych barvach, navic levna) a pockej az to proroste. Takhle to muzes nejak udrzovat (obcas sestrihnout jak travnik), i kdyz ani tak to neni na veky.

Za mne, je lepsi si vybrat nejaky hezky mech, neni jich na vyber malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 00:06 - Re: honza259
Treba ju naviazať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 23:29 honza259 – Riccia fluitans
Fotka k příspěvku Mám dotas, jestli rostlina Riccia fluitans přiroste třeba ke kořenu nebo kameni.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 15:58 Muž MarekP [812] - MalawiRe: dudak
Kdyžtak nějakej pokus vyzkouším při další údržbě, mám teď objednány nové kytky, tak pak uvidím. Díky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2014 15:54 Muž dudak [1885] Re: MarekP
je to jak píše Václav, kořen nepotřebuješ, můžeš jí dát na kámen- břidlici, umělohmotnou destičku nebo jen samotnou do síťky a přichytit u dna. Osvědčily se mi síťky od brambor nebo pomerančů. Síťku nemusíš moc utahovat. Časem se ti možná vytvoří submerzní forma, která neplave, je tmavě zelená a má mnohem tenčí stélky - s tou se už pracuje dobře, prostě ji přichytíš kam chceš, nebo ji necháš válet se na dně - ale zase není tak dekorativní. Dej si ale pozor při stříhání, i malej kousek ti může zaplevelit nějakej mech nebo jiné hustě rostoucí rostliny a velmi špatně se toho zbavuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 15:53 Muž MarekP [812] - MalawiRe: vaaclav
Díky za odpověď. Nj, tady jsem se teď dočetl něco podobnýho - www.akvarko.cz/… Takže kdybych to tak chtěl, bylo by potřeba častého udržování. Asi zůstanu u současného stavu, akorát to budu trochu redukovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 15:35 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
Problém je, že ve větší vrstvě prostě silon proroste a spodek uhnije a máš ji zase na hladině. Na placku ji dát můžeš, ale v malé vrstvě a přikryješ ji nejlépe síťkou a počkáš až trochu proroste a pak ji musíš často stříhat, aby ti opět neskončila na hladině. Stříhal bych ji ale mimo akvário. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 15:01 Muž MarekP [812] - Malawi
Vzhledem k tomu, že se mi Riccia na hladině celkem dobře rozrůstá a začíná stínit ostatním rostlinám, tak uvažuju, že bych ji umístil na dno (kořen v akváriu nemám). Je mi jasný, že zasadit do substrátu je nesmysl, takže jsem uvažoval tak, že bych trs Riccie položil na placku břidlice, omotal silonovým vlascem a položil na dno. Co myslíte, je to dobrej nápad nebo se může vyskytnout problém například s uhníváním? Nejde mi o to, abych vytvářel koberce, klidně ať je to chuchvalec.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 15:40 Muž visek [75] - Tetry
hledam ricii v prirode.byl jsem v loucne u litvinova na malem oprame.vubec nic.skoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 15:03 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: eXe
To si musíš vyzkoušet jestli ti poroste na hladině, pokud se vytvoří bochánky máš vyhráno a můžeš dělat další koberce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 00:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: eXe
Fotka k příspěvku mám to na hladině cca 3 týdny , na ricii jsem položil sítku od pomerančů , krapánek to tou sítkou prorůstá ale daleko více spíš směrem dolů , raději bych vzal tu sítku od pomerančů a "přišpendlil" to rovnou na místo kde to bude růst v akva
v druhém akva jsem to tak udělal , sítka byla cca 2x větší než trs , ted po 14 dnech už sítka skoro není vidět
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2014 23:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: eXe
Se zastříháváním nemám zkušenosti, ale na hladině s trochou živin (zvlášť draslíku) a na světlém místě, se hodně rychle množí a dělá i husté bochánky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 23:12 eXe Re: vaaclav
A pokud ji chci rozmnozit, dalsi trsy na dalsi sitku, na hladine by se to mohlo povest? vim ze to neni idealni pro travnik, ale pokud bych ji zastrihaval, mohlo by se darit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2014 22:15 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: eXe
Nezapomeň stíhat, stříhat a stříhat, jinak ti přichycená spodní část uhnije a najdeš ji na hladině. Nitě dlouho nevydrží lepší je použít vlasec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 22:08 eXe
Fotka k příspěvku Mám přichycenou ricci na nerezove síťce,omotanou nití. Dobrý nápad nebo se mi to časem může nějak vymstít? :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 20:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: visek
Jsem z druhé strany republiky. Nemohu vám tudíž říct, kde přesně na metr jí můžete najít. Ale z té oblasti je známa (konkrétně v. n. Matylda), ale podle mapy tam je desítky malých tůní a někde tam určitě bude stále. Chce se to jen projít a hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 20:44 Muž visek [75] - TetryRe: visek
je to jezero vrbensky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: visek
Jednoduchá pomoc - www.mapy.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:26 Muž visek [75] - TetryRe: Johan
bohuzel nemam navigaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: visek
Zkuste mrknout do tůní, třeba někde zde: 50°32'2.181"N, 13°36'24.609"E
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2014 17:14 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: achmed
www.levnestavebniny.cz/…
Já jsem překryl na kamenu riccii perlinkou a omotal vlascem, počkal až prorostla a pak už je stíháš a stříháš. Když se na stíhání vykašleš, najdeš jí na hladině protože spodní část uhnije. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 16:40 Muž visek [75] - Tetry
pise se ze riccia roste v prirode v cr.vite nekdo kde se da sehnat na mostecku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 14:30 achmed Re: vaaclav
Da sa to aj na nejaky druh kovoveho sita alebo nieco take?Viete mi popripade poradit nejake sitko kotre by aj vyrdzalo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:53 Muž Robo [45] Re: Toník
A co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:38 Muž Toník [396] Re: romant
Nebude.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5332x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6802-riccia-fluitans-pestovani-prichyceni?od=51