Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Riccia fluitans - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Riccia fluitans - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 20:25 R Muž romant [27983] Re: optimas
Chtělo by o fotku, ale nebude to biogenní odvápnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 20:21 Muž Robo [45]
Mám Riccii přivázanou na kameni a z jedné strany mi začíná bělat. Nevíte proč?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 15:50 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vašek
Fotka k příspěvku Přidělat to na něco co budeš moct kdykoliv vyndat z akva, protože se musí dost často stříhat, Jinak spodek uhnije a máš ji zase na hladině.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 15:37 Muž grunda [1781] - Cichlidy
někde jsemm viděl, že riccii přivázali na síťku(třeba na mýdlo) a nechali ji plavat na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 15:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
a to misto nemusi byt az tak bez proudeni..... jinak docela dobry je kdyz je prorostla bublinatkou, ta ji trosku zpevni... proste potrebuje svetlo a ziviny, pak roste i pod hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 15:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Vašek
Na klidném místě vytvoří kompaktní polštáře i na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 14:36 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vašek
Fotka k příspěvku Nechat ji na hladině můžeš, ale jen v to případě že ti poroste a vytvoří kompaktní hmotu. Pokud ti ale nebude příliš prosperovat rozplizne se po hladině. Placatý kamen a nacpat do síťky a položit na dno. Vlasec velmi rychle proroste. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 14:31 Muž Vašek [56] Re: vaaclav
Díky, dostal jsem ji. Jen ještě nevím co s ní.

Po rekonstrukci čekám, které kytky se jak rozjedou a teprve potom budu akvárium přesazovat a vytvářet konečnou podobu. Ani tam aktuálně nemám žádnou dekoraci na kterou bych ji přichytil.

Mám ji nechat plavat na hladině, nebo bude lepší ji nechat ve sklenici vody a měnit jí tam vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 14:21 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vašek
Fotka k příspěvku ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 14:08 Muž Vašek [56]
Fotka k příspěvku Prosím toto je riccia?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 23:10 Muž kortezhugo [983] Re: bikerek
Ja som to len odstrihol a polozil na ricciu.Ono to casom prerastlo a drzalo v jednom kuse.A ked to chces drzat pod vodou - tak na to som pouzival sietku z ovocia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 23:04 Muž bikerek [9] Re: kortezhugo
perlinka tak té mám zrovna doma spoustu jelikož jsem ukončil zateplovačku hned to vyzkouším... máš s ní osobní zkušenost? jak ji zabalit do koule nebo to nějak sešít , díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 23:02 Muž kortezhugo [983] Re: bikerek
Na toto je dobra ta sietka co sa pouziva pri zateplovani budov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 22:52 Muž bikerek [9] – opět riccie
Prosím vás jak řešíte riccii na hladině aby držela pohromadě??? Koupil jsem kousek a umístil do akva aby se rozrostla , ale proud z rozstřikovací rampy ji stále strháva pod hladinu a kousky riccie poletují po celém akva... vypadá to hrozně a riccie ještě hůř a do chomáčku má tedy daleko.. zkusím posunout rampu níž od hladiny aby se nevířila, ale nevím zda to nebude spíše na škodu kvůli CO2 které se rampou pomocí reaktoru rozstřikuje po akva a proud v akva je prý důležitý... co s ní? můžu je posbírat do nějaké síŤky a tu nechat plavat po hladině? poroste pak riccie v chomáči? díky za rady!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:46 Muž exit [116] - RostlinyRe: Semtex
Mně rostla pod vodou jako blázen a to jsem měl snížené osvětlení.cca 56wattů což je asi 0,2w/litr. Na hladině taky rychle přibývala.Hodil jsem přebytky do velkého 30litrového květináče s vodou kde to tvořilo asi 15-20cm vrstvu.Čekal jsem,že spodky uhnijí a houby a to jsem tomu vůbec nesvítil jen denní světlo.V druhém akva mám samý křemenec,který obsahuje hodně vápence a ricie tam taky roste.Sice pomaleji u dna,ale na hladině celkem rychle.Takže si nedokážu představit podmínky v kterých by nerostla.Teď ji pořád vyhazuji a nejde se ji zbavit.Furt roste-stačí sebemenší kousíček. tone :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 11:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: exit
jak komu, já s tím problém nemám, ale spousta jiných jo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 10:03 Muž exit [116] - Rostliny
Ricie ti za dva-tři týdny naroste zpět.Je to plevel,který roste neskutečně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 20:41 Muž dravec [72] - Rostliny
Tak to slo rovno do WC misy, nemal som odvahu nejak riskovat. Vsak obstriham dalsiu Ricciu co bola na uviazana na kameni a to sa rychlo rozrastie, dufam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 16:42 Muž DaD [0]
Na severním okně v průhledné nádobce zalitá vodou se s občasným propláchnutím vzpamatuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 14:23 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: dravec
Já bych byl taky pro vyhození.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 13:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: dravec
Vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 13:43 Muž dravec [72] - Rostliny
Prosim Vas o radu: Prelozil Ricciu do kybla (kedze sa mi rozrastla a zaberala 1/2 hladiny, ostatnym rastlinam sa neuslo potrebne svetlo). Po 8 dnoch som ju chcel prebrat a vratit zas do akva, ale uz mi prisla taka zvadnuta, zapach, zelena voda. Ma to este sancu sa spamatat? Alebo radsej neskusat do akva, neriskovat nejaku infekciu a vyhodit to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:57 jogr
Pěkný nápad! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2012 17:55 Libcin Re: Libcin
Fotka k příspěvku A taky se dobře na cedníku zastřihává!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2012 17:53 Libcin – Vázané Riccie
Fotka k příspěvku Zdravím, chci se s vámi podělit o moji zkušenost s vázáním této rostlinky. Vážu ji na upravený nerezový cedník. Výhodou je to, že uhnívající rostlinky, které jsou po rozrostení vespod, propadávají cedníkem a dají se lehce odalit (nevýhoda 100,Kč za ks).Po navázání vytváří hned tvarem polokouli a nemusí se dlouho čekat, než bude vypadat efektně a esteticky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:51 Muž MrHu [300] Re: RedCube
Já už potřebuju zakrýt jen vršek filtru, filtrační hmotu už mám schovanou, takže to je v pohodě...:-)uvidí se...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:44 Žena RedCube [0] Re: MrHu
To není špatný nápad, myslíš že to bude vypadat hezky ano Taky mě to napadlo, ale bála jsem se aby ten filt dobře filtroval, takže to nechám jen ňák zarůst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:41 Muž MrHu [300] Re: RedCube
Taky se s ním snažím zakrýt filtr :-D koukám, že řešíme dost podobné problémy...já jsem na to ještě vymyslel vychytávku, že jsem kolem filtru nechal mřížku a až mi vyrostou nové rostlinky (microsorium), tak je na tu mřížku zkusím nějak navázat...ale nevím, jak to bude vypadat coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:36 Žena RedCube [0] Re: MrHu
Už aby to zarostlo :-) chtělo by aby povyrostlo i to microsorium, a zakrylo ten filtr a topení, zatím to tam vypadá jak pěst na oko tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:33 Muž MrHu [300] Re: RedCube
Vlascem to je ok:-) Vypadá to pěkně palec to se doladí, já musim taky ještě nějaký sehnat, mám tam mezery:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:30 Žena RedCube [0] Re: MrHu
Fotka k příspěvku Vlastcem na ryby :) Moje akvárko vypadá jak prales, jen ještě budu muset dokoupit trochu jávského mechu, protože sem tam je vidět perlinka :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:06 Muž MrHu [300] Re: RedCube
Tak to jsem zvědavý:-) s ricií jste udělala dobře, ta by Vám na tom asi nedržela...čím jste to přišila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 18:46 Žena RedCube [0]
Ták se musim pochlubit :) Perlinka nakonec zvítězila, připěvnila jsem jí dole jen zasazením do písku a zezhora jsem jí přichytila plastovými hřbety na eko obaly. K perlince jsem přišila nakonec jávský mech a ne riccii. Riccie bylo málo a za moc draho. Za chvíli se pochlubím fotkou, teď musím uklidit bordel smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 17:15 Muž MrHu [300] Re: RedCube
Je nenáročná...čím budete mít silnější světlo, tím bude hustší...aspoň takovou mám zkušesnot já...:-) Potom z ní můžete udělat koberec (na to je lepší, když jí nějakou dobu necháte jen tak plavat a hladině pod silným osvětlením, aby zhoustla, líp se pak u dna udrží...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 17:12 Žena RedCube [0] – Riccia fluitans
Ještě bych se ráda zeptala, jestli nemáte někdo zkušenosti s Riccia fluitans. Ráda bych si jí pořídila, ale tady v sekci rosliny píšou, že je nenáročná. Pro jistotu jsem se dívala i na ostatní stránky kde naopak píšou, že potřebuje intenzivní světlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 09:14 Muž djkoli [5] - Rostliny
Ahoj:), já vím,že ne, ale jak jsme spolu už miluvili, tak už ho mám koupený. A ten kořen je tak velký, že nyní ho vyndám a pak už jen při vypouštění akva:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 07:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
djkoli napsal: mám velký kořen a potřebuju tam něco dát

Akvárko nemusí mít hned po založení finální podobu, stejně se tam toho ještě hodně změní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 06:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: djkoli
záleží jak dlouho bude bez vody, jestli jen 2-3 hodinky tak to ještě jde, bude ale lepší ho postřikovat vodou.
Co takhle dát mechy a ricii každý druh do jedné plastové vaničky třeba od zeleniny s dírkama dole a nechat to plavat na hladině.
Ricii je lepší přivazovat na menší části, pak se nebude prostředek zvedat, ricie časem proroste (roste dost rychle)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 06:53 Muž djkoli [5] - Rostliny
stonkovky budou, také anubisy budou a spoustu dalších. ALe mám velký kořen a potřebuju tam něco dát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 06:32 Žena ustavprochore [567] Re: djkoli
Osobně bych akva osázela ze začátku spíš velkým množstvím nenáročných stonkovek, počkala až si odbyde takové ty "dětské nemoci" a až pak začala experimentovat s pomalu rostoucími mechy a riccií, které se velmi rády řasí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 22:51 Muž djkoli [5] - Rostliny
ještě se zeptám já. Když vezmu síťku na citrony a riccie, tak do sítky dám riccie a rohy vložím pod dno. Ale riccie bude sí´tku zvedat ne? a bude se tam tvořit boule. A další věc. Nyní kupuji 5 mechu. Do konce týdne snad dojdou, ale mám teprve týden napuštěné 450l akva. A v něm kořen. MOhu mechy upevnit na kořen a pak později ubrat vodu a zasadit kytky a pak znovu dopustit. Tím je trochu probém, že mechy budou na kořenu ve výšce bez vody. A pak se nabízí další věc, pokud riccie nechám volně plavat na hladině, aby se trochu rozběhla jak ji ná té hladíně pochytám. Nyní mi tam frčí filtr a bojím se že vyskáče na boky akva a silný proud ji vyhazí nebo rozseká. :( ŘEŠILI JSTE TUTO SITUACI? cO KDYŽ RICCIE ROVNOU NAMOTÁM VLASCEM NA BŘIDLICI A POTOM JI DÁM NA DNO A BUDU SVÍTÍT SVÍTÍT A SCVÍTÍT A POSTUPNĚ TAK PŘIDÁM KYTKY?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 14:11 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Hmm, tak to pak budu muset vyzkoušet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 11:14 Muž tomas3000 [15] Re: Johan
No, tak takto jsem to myslel taky...asi jen nedorozumnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 10:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tomas3000
Slovíčkaření to není. Pod hladinou musí být přizpůsobená vodnímu prostředí. Při plavání na hladině nemusí, protože má přímý kontakt s atmosférou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 09:55 Muž tomas3000 [15] Re: Johan
No, tady toto jsem vypozoroval u své riccie...od tam, odkud ji mám mi bylo řečeno, že je to fluitans. Jístě, existují i jiné druhy a to, že se vznáší přímo pod hladinou a ne na hladině je jen slovíčkaření. Riccii fluitans některé stélky prostě stmavnou, nejspíš proto, že se nachází hlouběji, než je její přirozené stanoviště a začíná se měnit v neplovoucí formu, aspoň toto mi riccia částečně udělala. Když jsem ji pod vodou stříhal, tak jednotlivé stélky nevyplavávali na hladinu, ale poletovali ve vodním sloupci a nakonec klesly na dno, takže se museli buď odsát nebo vyzbírat. Má potom tmavě zelenou barvu a přestává vyplavávat na hladinu...spíš se tak převaluje po dně, když do ní nějaká ryba štouchne, takže se musí přivázat, nebo se nechá zarůstat do jemnolistých rostlin aby tvořila keř nebo koberce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 08:48 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Jo? A ono se to dá udělat z plovoucí Riccie, aby byla u dna? coze A jak se to dělá? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 08:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Moucha
A kdo by na to vyvinul metodu? Kdo by to zaplatil... Jaký by se použil srovnávací materiál či při zjištění odlišností od naší Riccia fluitans (okometricky jsou odlišné, ale po mikroskopem si sou dost podobné), kde by byla hranice, že je to už něco jiného či ještě není... Rozhodně to není nic lehkého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 08:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
na to by mohlo odpovedet nejlip analyza DNA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 08:27 Muž Johan [4945] - Rostliny
tomas3000 napsal: Neplovoucí formu budeš shánět hodně těžko...

Prodává se jako R. f. Dwarf.
Jen pro zajímavost, Riccia fluitans takovéto psí kusy nedělá. Snad někdo někdy určí, co všechno za trhutky v akváriích máme.
Riccia fluitans po pobytu pod vodou mění svoji barvu na tmavě zelenou a tvar stélek je trochu jiný...je to dá se říct mutace tohoto druhu aby se adaptovala na podmínky pod hladinou, na které není primárně určená, protože se vyskytuje jako plovoucí... Takhle to rozhodně není. I když se píše, že je plovoucí, myslí se tím, že se vznáší pod hladinou. Čili pod hladinou je stále a vždy, takže pro růst pod vodou je přizpůsobena primárně ;-) Ta přeměna stélek bude spíše sloužit pro klesnutí ke dnu z důvodů přezimování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 07:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: orlynka
odkud jsi? nejaky nenarocny bych mel... i tu plovouci ricii mam (zrovna vcera jsem daroval plnou pixlu kolegovi)
pokud Pragl ci kladensko tak by to bylo v pohode....

jo kez by si vsici vyplnily v profilu z ketereho kousku republiky jsou....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5332x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6802-riccia-fluitans-pestovani-prichyceni?od=101