Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Riccia fluitans - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Riccia fluitans - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 16:01 Jindrik – Re: Strojek
teď vůbec nechápu jak myslíš že to balíš silikonem...nemám vůbec představu, to tu ricii jako k něčemu silikonem ještě lepíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 16:00 Bart Simpson
a neonky to vytahají z krevetami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:59 Strojek – Re: Jindrik
Nesežerou ale vytahaj ..já to dávám pod tu síťku a ještě balím silonem ..stejně to tahají ale drží to víc ..když si pohraješ s tím silonem a budeš to dělat poctivě tak to taky dude stačit ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:57 Jindrik – Re: Strojek
myslíš že když to udělám podle toho návodu že mi to živorodky sežerou jo??? takže co když to přidělám podle návodu a vložím to ještě do síťky? to už by šlo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:56 Bart Simpson
děkuji jindrik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:55 Strojek – Re: Jindrik
Jo takhle jsem to dělal a živorodky a ancíci v noci vždy udělali svoje ..bylo po koberečku ..teď ji přidělávám pod jemnou síťku na koupání ..sice to trochu dýl zarůstá ale pak je to ok ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:52 Jindrik
dy je ten odkaz jak jsem říkal www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bart Simpson
ruzne sitky (od brambor, od pomerancu apod.), jinak v inzeratech cas od casu nekdo nabizi prebytky... me ricii zlikvidovaly okruzaci, moc jim chutila, ale vzhledem k tomu ze jsem ji ziskal vymenou za okruzaky (na krmeni) tak mi to neva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:50 Jindrik – Re: Cenda
louny bych bral taky:-D mám je kousek:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:50 Bart Simpson – Re: Jindrik
aha smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:49 Jindrik – Re: Bart Simpson
to bohužel nevím, já zatím nemám vůbec žádné zkušenosti:-D budu teď zakládat první akva:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:49 Cenda
Přidávám schánim smich nejlépe z Loun X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:48 Bart Simpson
díky a jiná metoda třeba není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:47 Jindrik
taky sháním ricii, jednu jsem teď objednal na aukru... a k tomu jak přichytit, nevím kde to bylo, ale našel jsem jednu stránku kde ji napevno obvázali vlascem kolem kmenu a až trochu povyrostla držela tam jak přibytá a vlasec nebyl vidět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:45 Bart Simpson – Riccia
čau nemáte někdo přebytky riccie??a ještě jak riccii přichytit ke kmenu??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 00:43 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: arnošt
Přímo odpověď co jsem potřeboval, taky bych ji dal k masožravce, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 23:49 Muž Lada2 [11] – Re: DrBolíto
tim asi bylo mysleno treba paludaria atd tam se pouziva casto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 23:48 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: DrBolíto
já ji mám třeba v terariu u masožravek a roste mi přímo na hlíně. je teda fakt, že 2*týdně je po zalití pár minut pod vodou, ale roste i bez stálého podmáčení spodních partií...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 23:45 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Johan
Tobě roste na podkladu mimo vodu jakoby emerzní forma? Vím, že roste nad vodou, ale podvozek byl vždy trochu ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 13:14 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Johan
teď si na to kápnul - kdo ví co nám to vlastně v akva roste...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2010 13:09 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Já do toho šel ještě hlouběji. Zjistil jsem, že mám v akváriu (paludáriu) minimálně dva zřetelně odlišitelné "druhy" Riccie (neplovoucí, plovoucí, rostoucí na suchu a další druh jen jako plovucí a rostoucí na suchu). Jelikož v Evropě rostou jen dva druhy, tak byly srovnávány i podle Australských klíčů. Oba "druhy" se od sebe lišily jak délkou a větvením stélek, tak mikroskopicky. Nakonec se skončilo u závěru, že se prostě ničemu nepodobají. Hold při pěstování se rostliny přizpůsobují podmínkám a mění se až tak, že se vůbec nepodobají stejným jedincům v přírodě. Hold, bůchví co pěstujeme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:42 Muž Lada2 [11] – Re: DrBolíto
vydite tak sem zase chytrejsi:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vóťa87
Vy jste šel do věci hlouběji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:39 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Sid
Ano, to mohu potvrdit zarostla do všeho a vytrhala mě veškerou Utrikulu, ale jak sem psal níže, po přendání do jiného akva zmizela a přešla do normálu. To bude asi také ten problém, že někomu prostě nepřejde do podvodní formy.

EDIT: Řekl bych že to má spojitost asi s CO2, ale Sid by mě asi ukamenoval dotěrnými dotazy ať to dokážu. A já bych mu pak musel uhranout to nové kvítko co dostal. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:35 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Než se do toho zamotáte úplně-Jde v podstatě vždy jen o tu samou ricci, ovšak po delší době mění formu dle podmínek...V tom odkazu to není moc patrné, ale ta co je nazýváné jako "dwarf" roste sama na dně, je drobnější,méně náročná na světlo,dosti invazivní a jelikož jeden z prvních u nás kdo takové přechody pozoroval a publikoval na internetu byl akvarista Pet dost lidí si ji pod tímto názvem vžilo, jinak je běžně užíváno názvu "dwarf"...Při silném osvětlení zas sama začne tvořit světlejší stélky, tedy začne růst riccie tak jak ji známe i na hladině, popřípadně tvoří stélky delší což je označováno jako slender-taková forma se u dna udržuje nejhůře... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: arnošt
Neplovoucí trhutka (nevím, proč var. Pet?), existuje, (není to reklamní trik), je tmavě zelená, s tenkými stélkami, a je to nepříjemný plevel dusící "kobercové" kytky. Docela obtížně se jí zbavujete... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 11:58 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Lada2
ono se u té riccie řeší ještě varianta Pet, která roste přímo u dna a už vůbec neplave - spíše mi to přijde jako reklamní trik, ale neznám z vlastní zkušennosti, ačkoliv i zde na foru někdo nabízel
co se týká lomariopsis lineata, tak roste uplně všude a za jakýchkoliv podmínek - několik přebytků jsem hodil do pidi-šnekária(krmení pro heleny), které zde ani neprezentuji - je to dokonce bez světla a roste obstojně - kdyby si chtěl, tak ti ji můžu za nějaký drobný peníz poslat - mám ji na celém pozadí v oasis calmu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 11:53 Muž Lada2 [11] – Re: arnošt
ty odrudy taky mne to napadlo spis to byl dotaz jestli nekdo nevi narazil jsem na to nahodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 11:52 Muž Lada2 [11] – Re: arnošt
jj vim ze to asi nestoji na tu praci ale jen sem to testl.Znas to kazdej vi co je spatne ale stejne to zkusi. tone
Monoseleniu se u mne nejak nedari je uz skoro dva mesice jak sem ho dovezl jen nakej kousek za korenem kde nebyl videt se rozrostl a ten jsem slibil Dase u ni snad bude delat radost.Po celej nadrzi mi plavou kousky co rozcupujou rybicky:-))
O lomariopsis lineata jsem uz premyslel ale zaprve nejde nikde sehnat a za druhe mam strach ze dopadne jako Monoselenium :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 11:47 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: DrBolíto
taky si myslím, že to s těma odrůdama nebude tako horké - mám podobný "problém i s hygrophylou - v kraji akvaria s malým osvětlením vypadá jako klasická polysperma a na světla je červená a mapovitá jako rubella
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 11:29 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já si myslím že je to stále jeden druh, který se líší dle podmínek. Koupil jsem dle obrázku formu "Dwarf". Ta se po přendání do jiného akvária změnila na čistě podvodní formu, dle obrázku "Spiny" a když prorostla kde co, tak v tmavších místech přešla na "Slender". Je zajímavé, že když jsem trs té podvodní formy vhodil nazpět do původního akvária, opět se vrátila na formu Dwarf.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 10:37 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Lada2
podle obrázků je pro dno nejlepší asi Dwarf - problém je, že když má málo světla, tak se rozpadá - při přílišném světle zase velmi jednoduše zarůstá řasou.
osobně jsem měl Spiny a ačkoliv jsem ji už asi před 2 měsícema zrušil, tak pořád se jí nemůžu zbavit a vždy odněkud vyplave. začal jsem ji dávat na pozadí nad vodou a musím říct, že suchozemská vypadá líp jak v akvariu a nikde neplavou cucky a je to bez rizika řas.
můj názor je, že riccia za tolik práce nestojí - spíš bych doporučil monoselenium terenum nebo lomariopsis lineata (tu můžu i poskytnout)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 10:26 Muž Lada2 [11] – Riccie u dna
Ahoj pro vsechny hracicky kteri neustale topi riccii u dna.jad dlouho trva nez obroste treba tu sitku nebo vlasec a jak dlouho cca u dna vydrzi??
jeste jsem dnes zjistil ze stejne jako mechu je riccie vic druhu
www.plantedtank.net/…
krety pouzivate vy??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2010 16:42 Muž Sid [6637] - Rostliny
Někoho by mohlo zajímat... :-)
www.akvarista.cz/…=

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2009 07:54 Muž ČUPR [204] - Tetry
Fotka k příspěvku Já mám Riccia fluitans Port. (trhutka plovoucí) na břidlicovém plátku zabalenou do síťky, kterou jsem rozbalil z mycí žínky. Další možnost je přikrýt ji kouskem "perlinky" co se dává na sádrokarton (koupíš ve stavebninách - např. v HORNBACHu apod.) Síťka na citrusy má dost velká oka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 23:47 MShanti – Re: vaclav
OK, díky za radu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 23:23 Muž Pete [10] – Re: Eff
To máš asi pravdu. Několikrát jsem ji převázal, ale teď už dlouho nic. Sem-tam něco upustí, jinak je pořád stejná a drží se hezky u dna. Už jsem si říkal, že se ji zbavím, pač byl sam bordel z toho. Ale když už tam je a neplave, tak si ji nechám. A že to tak jde, jsem vůbec nevěděl coze Takže dík ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 23:23 Muž Skanky [26] – Re: vaclav
To tedy znamená že když se bude zastřihávat je šance že zůstane dolů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 23:20 Usine – Re: MShanti
Ricii ale musíš až se rozroste stříhat jinak proroste síťku a spodek uhnije a za čas je opět na hladině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 22:06 MShanti – Re: MShanti
Abych nezapomněla, salátový list musí být na dně (vždycky jej zatížím kamenem), jinak se mi na něj mřenky vybodnou. ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 22:02 MShanti – Re: orry
Dopadla jsem podobně. Měla jsem riccii připevněnou síťkou na citrony a do rána zbyla jen síťka. Mám však v akva 5 mřenek. Udělala jsem druhý pokus, ale každé ráno přilepšuji mřenkám listem z hlávkového salátu. Do večera jej mřenky ,,spasou", ale riccie je v pohodě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:16 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: gošice
Neplovoucí, tmavší Ricci "PET" si můžeme vypěstovat i z normální riccie, stačí klasickou plovoucí riccii dát někam na dno, na méně osvětlené místo, a zajistit ji tak, aby nevyplavala. Při troše štěstí nám za několik týdnů až měsíců "zmutuje" v neplovoucí formu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 12:02 Tommys
Určitě se déle riccia na dně neudrží,ale mám malinko jinou zkušenost, ricci jsem zakoupil na aukru a přišla lehce prorostlá ruduchou, nerad jsem jí dával do akva aby se mi ruducha nerozrostla na jiné kytky, ale přesto jsem ji upevnil na kámen a mám ji u dna právě díky ruduše která jí drží po kupě už zhruba 3 měsíce, ruducha zcela nezanikla takže stále ricci prorůstá, na ostatní kytky se nezanesla takže mám vlastně radost že tam tu řasu mám, je to zelená forma ruduchy takže nijak výrazně nekazí dojem z koberečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 11:32 Muž Skanky [26] – Re: gošice
Ja jsem se to docetl na Aukro kde jeden prodávající popisoval tuto rostlinu.
Mám tomu tedy rozumět tak že z té břidlice to odplave uplně?.
Vyhovuje mi i na hladine ale přesto by mě zajímal i ten druh co neplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2009 10:39 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Skanky
To je bohužel pravda, riccia je plovoucí, takže až z mohutní, utrhne se a vyplave na hladinu. Předpokládám, že to co jsi četl byl Petův článek. Pak je ještě druh neplovoucí riccie, s tou by tento problém nebyl :)
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
akvarium.napady.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 10:34 Muž Skanky [26]
Dnes jsem se mimo jiné o Riccia docetl i tohle

"Životnost takového koberečku je 5 až 7 týdnů, přičemž je stále mohutnější, hustší a krásnější.
A právě jeho mohutnění je předzvěstí jeho konce. Nakonec se utrhne a vyplave na hladinu. V té chvíli je nutné vytvořit kobereček nový, a nebo tomu předejít tím, že včas celý koberec vytáhneme a znovu omotáme vlascem."

Co je na tom pravdy? Včera jsem dost pracne pokryl několik kousku bridlice touhle rostlinou a vytvoril v AQ pruh koberecku. Byl bych nerad kdyby to po case skutečne vylyvalo na hladinu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 17:55 švíco – Re: Snowy
No máčel jsem to cca dvě až tři hodiny v hypermanganu.... Taky jsem měl obavy, ale mám ji už víc jak týden v akva a nebyly naštěstí žádné problémy ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 17:34 Žena Snowy [24] – Re: švíco
Já bych dezinfikovala hodně. Vždycky, když tam jsem, tak vidím nějakou rybu břichem vzhůru (a ne jen v jednoum akva)... hmm Tomuhle obchodu "akvaristicky" nevěřím. Ale štěňata a spol.super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 06:47 Bouda – Re: švíco
Tqak tam jsem zrovna včera kupoval rostlinky a na Riccii jsem se ptal a neměli jí :-O
No holt musim hledat a jednou jí někde budou mít. Kdyby jste jí někdo zahlídnul a vzpoměl si na mě, tak mi napište. Díky ::)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 11:46 švíco – Re: matrix069
Pro dobrotu na žebrotu :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5332x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6802-riccia-fluitans-pestovani-prichyceni?od=201