Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Platy - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Platy - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 22:26 -
Fotka k příspěvku Dnes som si doniesol X.variatus Sunset gold Hifin
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 18:25 R Muž romant [27987] Re: Rubi
Má to akvo kolem 100 litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 18:24 Rubi Re: romant
Budu muset zredukovat osádku v akváriu, kdybych tam teď přidala další 4 rybky, už by bylo mírně přerybněno a to nechci. Musím si nechat rezervy pro případný potěr Black Molly, z prvního vrhu přežilo jedno mládě a nyní je opět v očekávání. Určitě to vyřeším, nechci přeci aby se mi ryby praly, děkuji za radu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 16:58 R Muž romant [27987] Re: Rubi
Vyměnit za ty dvě holky a mít min. poměr 1 kluk na 2 holky. Ovšem je otázka jak je to akvo velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 14:14 Rubi – Souboje samců
Chováme dva samečky Platy Skvrnité a kluci se nám mezi sebou dost perou. Jeden ze samečků nám byl prodán jako samice, bohužel ale má viditelné gonopodium. Ještě jsme měli samici, ale ta uhynula. Původně to bylo plánované 1 samec na dvě samice, ale ejhle, jak to nakonec dopadlo. Větší na menšího samečka stále útočí. Žijí spolu už skoro 4 měsíce, ale začali se prát až poslední dobou. Máme doufat že je to časem přejde až si to mezi sebou ujasní. Nebo to nějak vyřešit? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 18:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaulZy
Španělsko dodává celoročně z tak kvalitní "hydroponie", že se vám to nezdá.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2016 18:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: afc1886
Zelenina a ovoce vůbec není nepřirozenou potravou, protože zcela běžně padá do vody, či je splavována období dešťů při povodních.... Plodožravé piraně by chcíply podle vás hlady... :-P ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 17:04 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: RAP
Dusičnany - proto je lepší nasbírat vršky kopřiv a zmrazit. Ale zatím se mi nestalo, že by mi krevetky umíraly potom, co jsem dal kousek okurky, natož ryby. Platy jsou navíc jedny z nejméně náročných ryb, i co se dusičnanů týče.

Zimní zelenina bude sklizená pozdě na podzim nebo ze skleníku, z importu (bramboro-jahody z Egypta), příp. na zastaralém typu hydroponie (opak je zajímavá technologie IMEC).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.01.2016 15:04 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
No nevím jak ancákům, ale mě prostě "zimní" zelenina(rajčata, okurky, papriky) nešmakuje, něco tomu prostě chybí, ale asi jsem zparchantělej tím domácím a tak když chci sem tam rybám přilepšit, mám v mražáku nějakou tu mraženou cuketu ze zahrádky a s tím prostě vystačím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 14:59 R Muž afc1886 [14704] Re: LiborSprysl
Zelenina je nepřirozená protože neroste pod vodou,kde by ji ryby normálně konzumovaly. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2016 14:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Tak ono toto tvrzení je velmi relativní... přestože je v zimě samozřejmě převážná část zeleniny z produkce, která slunce nevidí ( ale to nevidí ani v létě :-) ) tak samozřejmě vzniká dojem, že nutně musí být plná dusičnanů, čemuž panikář Václav nadšeně tleská... ale Vlastíku zase rozum do hrsti... zemědělsko-potravinářská inspekce také ví odkud k nám ta zelenina jde a myslíš, že by to nechala jen tak, kdyby to bylo fakt tak průserové, jak se snažíš naznačit? Navíc do akvária toho dáváš pár gramů, takže chemie ve víceméně stopových množstvích. Tak zase neblázni a nenech se vyhuškat starými panikáři... ;-) ... I když připouštím, domácí je domácí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2016 12:42 RAP Re: LiborSprysl
A nebo taky spousta dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2016 07:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaulZy
Zase bych si s tím nelámal tak moc hlavu ... rajče solanin - ale u nezralých. Ty se v obchodě asi nedostanou a na zahrádkách nyní nejsou. Okurka zase cucurbitacin a je to s jeho výskytem to samé.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 07:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Krm ryby pro ně přirozenou stravou. :-)
Co je na zelenině nepřirozeného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 23:22 Muž Farmy [8] Re: PaulZy
jj rajče jsem dal oloupané a bez semínek, jen si říkám jestli na něj nedat visačku "ancíkovo", aby mu to platy nebraly, když se k tomu měly víc jak on hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2016 23:13 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Farmy
Teoreticky by to vadit nemelo. Takovym krunyrovcum se rajce obcas doporucuje, ale bez pecek rybicky.net/clanky/497-krunyrovci-rodu-ancistrus Nasel jsem jeste, ze rajce muze kazit vodu. Na druhou stranu muze rajce obsahovat nejakou latku, co Platam zrovna neprospiva (doporucuji pohledat). Okurka, sparena kopriva, salat, mrkev jsou jistota. Kdyz to muzou Endlerky, tak proc ne Platy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 17:40 Muž Farmy [8] Re: vaaclav
Samozřejmě, krmím je vločkami, ale překvapilo mě, že rajče těm platám tak neodolatelně chutnalo, když to pro ně není přirozená potrava :) Díky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 17:31 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Farmy
Lidi cpou do ryb všechno možné, moji odpověď jsi ale dostal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 17:22 Muž Farmy [8] Re: vaaclav
Ona ta okurka asi taky není pro ancíky zrovna přirozená (nevšiml jsem si že by rostla ve vodě hop ) a píšou tady na fóru, že si ji rádi dají :-) Takže mě spíš zajímá jestli to jim nebo platám někdo dává a jestli jim z toho nic není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 16:49 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Farmy
Krm ryby pro ně přirozenou stravou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 15:35 Muž Farmy [8] – Krmení-rajčata
Zdravím, chci se zeptat jestli má někdo zkušenost s krmením rajčetem pro platu resp. ancíka. Ancíkům občas dávám okurku a zkusmo jsem jim nabídl kousek oloupaného rajčete bez semínek. K mému překvapení projevila daleko větší zájem plata korálová smich Může se tím rajčetem ládovat? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2015 16:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: jennis83
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 15:08 jennis83
Mohu chovat jen samce plat bez samicek? A k nim př. Samce gupek.Rybičky se mi libi a jsou vhodné do mého AQ,ale nechci,aby se mnozili,nevím,co bych pak s "mladými" delala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:55 Žena Moncicak [0] Re: romant
To bych nechtela, spise prodat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 16:47 R Muž romant [27987] Re: Moncicak
Já přemnoženou omladinou žívorodek obecně krmím skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 16:37 Žena Moncicak [0] Re: Designer
To snad radsi ne :-D a to me vlastne privadi na dalsi otazku. Co delate s tolika rybkama? Prodavate na burzach nebo darujete po znamych?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 22:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Moncicak
Svuj rekord u Platy koralove jsem tehdy zvecnil zde: rybicky.net/clanky/650-porodnicka , na konci clanku.
Porodnicka byla jak po vybuchu, 109ks. Preji at se zadari a nebudu se rozhodne zlobit, kdyz tu mou maminu ta Tva prekona ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 22:02 Žena Moncicak [0] Re: Designer
Tak to potez panbuh... tahle plata vypada ze za chvilku praskne, asi udela rekord v poctu porozenych mladat :-D dikyy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Moncicak
Zdrava a dobre krmena Plata muze mit i 100 mladych, takze pred porodem vypada jako autobus :-) . Kdyz je samice zdrava, ma zdraveho samce, a udrzuje se stabilni teplota vody, rodit bude pravidelne, rozdily v dobe jsou drobne, v ramci dni. Pokud chces cilene odchovavat, poznac si data porodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:44 Žena Moncicak [0] – plata koralova
Ahoj chtela bych se zeptat jak se pozna tehotna plata koralova/cervena. Vim zebby mela mit crrnou nebo ruzovou tecku u zadku ale hybe se tak rychlle ze nemam sanci to zpozrovat a za posledni tyden bych rekla ze docela pribrala. Rozhodne je asi tak 3x takova jako ostatni platy. Jinak neprekrmuji a zadnou nemoc nepozoruji, takze jestli nema zacpu tak jedine deti. Diky za odpoved palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 09:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Geri123
Fakt neboj, tohle je normalni ;-) .

Co slo dovnitr, musi se spotrebovat a zbytek ven, a pac zivorodky jsou ohledne traveni tzv. mene cistotne ryby, dokazi toho do sebe narvat mraky (umi byt jak koule, zerou i kdyz to snad uz ani neni mozne dostat dovnitr), a pak taky vyprodukovat poradne kopce hnoje.

V kazdem pripade neprekrmuj, ryby by mely mit co jim das za pul minutky sezrane, ne ze si daji jeste zakusky ze dna hodinu po krmeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 07:57 Geri123 Re: geralt
No teda, já je asi překrmuju hmm krmím vločkama(které jsou bohužel obarvené barvivy, což jsem zjistila až po koupi) a poté hnědýma granulkama, které ale většinou sní Betta.

Tak děkuji za uklidnění, fakt to vypadá hrůzostrašně, takové šňůry za nima :-)

Geri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 23:11 Muž geralt [11] Re: Geri123
poriadne nažratá pahltná živorodka X-) aj moje platy to občas dokážu, keď im doprajem viac ako by bolo vhodné stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 22:04 S Muž invalida [3881] Re: Geri123
Jakou barvu má krmivo? ....... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 21:31 Geri123 – Dlouhé hnědé výkaly u řitního otvoru
Fotka k příspěvku Dobrý den,
prosím o pomoc s rozeznáním problému.
Akvárium mám přibližně měsíc a poslední dobou jsem si začala všímat, že některým rybkám visí od řitního otvoru dlouhatánské výkaly, klidně až kolem 5cm. Na fórech jsem často četla o bílých dlouhých výkalalech, které značí parazity, ale to moje rybky nemají. Napadá mě, zda to může být stravou, podávám vločky a granulky. Jinak rybky jsou hbité, mají chuť k jídlu. Upřímně ale teď nevím,, zda to mají všechny, ale s největší pravděpodobností pouze mečovky.

Děkuju moc
Geri
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 14:40 Žena Kate127 [74] – Co je to?
Fotka k příspěvku Prave jsem si u mé platy všimla, že má pod hřbetní ploutev jakýsi flek. Podle mě to má chvíli. Dnes ryby hodně pozoruji a najednou jsem si toho všimla. Mám je asi týden. Je to červené, vypadá to jako krevní sraženina nebo nějaká podlitina. Přikládám foto. Může to mít z boje? Ale mám v akva jen dalších pět plat, 1 samici čichavce zakrslého, samičku cichlidky ramirezi, neonky, otika a pancernicky. Takže žádného velkého agresora. Doufám, že to není projev nějaké nemoci? Za jak dlouho by se případně rybě ztratila takova podlitina z boje? P.S. je to samice?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: sevca23
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:28 sevca23 – spolu
můžu se zeptat můžou být živorodky duhové s platama?
děkuju za každou odpověď :-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 22:14 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Z těch čichavců medových bych se nestresoval, to bude v pohodě, ale určitě bych otočil ten poměr kluků a holek u těch plat. Domluv se v akvaristice kde byly kupovaný a oni, když budou jenom trochu chtít, tak je vymění. Prostě tam měj 2 samečky a 4 samičky a bude to v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 22:01 pavel.bartek Re: snehulda007
Ojoj,drápatečku bych tam nenechával a pro čichavce je to také malé.Max.10 těch plat,každopádně o potěr se v dané sestavě živočichů ani nemusíš starat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 20:39 Muž snehulda007 [850] Re: JagerMaister
Akvárium má 54 litrů. Celkem mám 6 plat, 2 čichavce, 2 ancistruse, drápatečku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 18:58 JagerMaister Re: snehulda007
no pri živorodkách by malo platiť 1 samec na dve samice teda .... prikúp dalšie samičky alebo odober samcov aké maš velké akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 18:42 Muž snehulda007 [850] Re: JagerMaister
tak podle toho pohlavního znaku to vypadá že mam dvě samice na 4 samce. Vadí to nějak? Fakt nenechaj ty samičky chvilku v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 18:04 JagerMaister Re: snehulda007
Fotka k příspěvku samci sú narozdiel od samíc chudší a majú pohl. orgán gonopodium, zatiaľ čo samičky nie. Samičku spoznáš podľa čiernej škvrny za zadočkom ( čierna škrvrna- mladé rybky vo vnútri matky). Obraázok viz samec a jeho gonopodium a PS mne sa väčšinou medzi sebou bili iba samce .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 17:37 Muž snehulda007 [850] – chování u platy
Mám dotaz ohledně chování plat v hejnu. V aq mám 6 plat. 4 jsou z jednoho zverimexu kde mi prodavačka řekla že jedna z plat je snad samec a ostatní samice. Zbylé dvě jsou z jiného obchodu kde jsem pohlaví neřešil v domění že mam tři samičky takže i kdyby to byli samci tak samičku neuhoní.Podotýkam že mi vůbec nejde o odchov. Jenže jedna plata neustále honí ty ostatní a obzvlášť vysazená je na jednu, která je ze všech nejmenší a občas ji "šikanují" všechny ostatní najednou. Jo a jedna z plat je samička určitě mrotože se mi včera v aq objevila 5mm rybička. Je možný že bych měl jen jednu samičku a samý samce? Podle tělesných znaků to nepoznam protože jedna rybička je malá s velkým bříškem a ostatní jsou větší a štíhlejší. Je to asi hloupej dotaz ale nemůžou jí nějak uhonit? Ta nejagresivnější občas šťouchá i do čichavců(medových). Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 10:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Popellka
Poperou, silnejsi bude slabsiho nahanet, nebo kdyz budou zhruba stejni, budou to na sebe zkouset. Ale je to zcela neskodne, neublizi si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 10:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Popellka
Cim vic samic k sameckovi, tim mene bude kazdou zvlast otravovat. Ohledne poctu samic, na ktere staci jeden samecek, tedy aby vsechny stale rodily, to bychom se asi dostali k hodne velkemu cislu.

Dva samecci Plat si ukazuji kdo je lepsi, a nakonec ten silnejsi slabsiho zazene. Jeden je pak dominantni, druhy pred nim utika, nebo se i schovava. Nic si ale neudelaji, jejich potycky jsou naprosto neskodne. Protoze je kazda ryba smrtelna, mit dva samecky je fajn, kdyby treba jeden neplanovane odesel do vecnych lovist.

Myslim, ze 4 samice a 2 samci jsou v pohode, a dokonce pri koupi teto kombinace nebude ani prodavac moc vyskakovat, co budou delat se zbyvajicimi samci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 10:29 R Muž romant [27987] Re: Popellka
Ty budou mít zájem o ty svoje holky, to se neboj. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 10:28 Popellka Re: romant
A dva kluci se mi nepoperou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 10:27 R Muž romant [27987] Re: Popellka
Jasně to je naprosto v pohodě. Obecně je dobrý se řídit nepsaným pravidlem 1:3. Takže klidně přidat jednoho kluka ajednu holku a bude to fungovat. Je třeba mít na paměti, že jsou to velmi plodný rybky a budou se neustále množit. ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2846x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6462-platy--chov