Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká ryba bude lovit krevetky?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Jaká ryba bude lovit krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 14:45 Akala – Krevetky
Zdravím ,chtěl bych se zeptat: mám akvárko s neonkama, mečovkama, sekavcema, tetrama královskýma, ancitrusem a ramirezkou... Mohl bych tam dát krevetky, popř. jaký druh?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 12:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: René73
- to neni mozne, vzdyt jsi od Ostravy... tam je prekrevetovano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 12:18 Muž René73 [0] Re: swopman
A já marně scháním krevetky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 08:40 Muž swopman [5] - Amerika
Hm, tak to já mám opačnou zkušenost - do akvária, kde jsou živorodky a betta 1+2 jsem nasadil 20 red cherry, do druhého dne - krevety v řiti. Myslel jsem že jsou jen schované, ale když jsem přistihl krevetku, kterak se plouží a betták jí ukousla ocas a poté jí nechal být, když se nehýbala, tak jsem dospěl k názoru, že betta + krevety není fajn kombinace. Naštěstí jsem měl v nose a pár krevet jsem dal i do nádrže k potěru, kde se jim daří. Ale i tak je to škoda :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 19:55 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: křupka
Na krevetky tak nějakýho čtverzubce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 19:51 křupka Re: cress
Parmičky čtyřpruhé mám s krevetama taky a ani se jich nevšimnou.
Na krevetky bych zkusila skalára nebo čichavce,já osobně krevetky chovám a scháním je dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 13:51 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Petr01
doporučuji akarku zelenou
měl jsem v akva krevetky i s ramirézkama a dalšíma rybama. Vždy se je pokusily zdlábnout, ale po pár úskocích je to přestalo bavit a začaly se věnovat něčemu jinému.

Když jsem jich dal zkusmo pár k akarce zelené, tak ta je vydržela pronásledovat hodně dlouho a když se někde schovaly, tak na místo dorážela nebo aspoň dobu hlídala, jestli krevetka nevyleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 13:07 ledovec Re: Petr1
Chceš se zbavit krevet? Pokud máš rostlinn akvárium tak máš málo rybek, stačí odlovit rybky, do nějaké nádoby odsát skoro všechnu vodu, Krevety se Ti shromáždí na dně, pokud máš akva alespoň trochu vyspádované, tak u předního skla. Všechny je snadno odlovíš..já si pro ně rád přijedu. Pak vodu a ryby zpátky a jsi skoro bez krevet. Akva 120 litrů překrevetkované? Když všude vidíš krevetu musí čítat daleko víc než 100 krevet. Naše chovné má 80 litrů, teď jsem přidal 100 black-white a vidím je sem tam a to není rostlinné akvárium jen průměrně zarostlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 10:35 cress Re: Petr1
mě se taky red cherry množily až moc, pomohlo když jsem dal do akva parmičky čtyřpruhé, ty to dokáží pročistit. Dospělou krevetu nezvládnou,ale o to se postarají ramirézky. Ted vidím krevety jen občas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 10:30 0 Re: Petr1
Radikální řešení je vše vybrat a zařídit akva znovu , to už bude "čistý". Času na to jak je vidno určitě mít budeš dost . U microrasbor , bych problém neviděl. Dalších komentářů na tohle téma se nezůčastním. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 10:25 houbeless Re: filipsi
tak tak. Dokonce - i kdyz pristoupime na to, ze vykaly zerou, tak porad budou platit zakony zachovani - proste krevetky nebudou produkovat vykaly z niceho. Takze bud pres ne projede cast vykalu, ktere v akvarku uz beztak jsou nebo navic spapkaj dalsi veci - rasy, hnijici casti rostlin, mrtvolky, (?)

Nekde na webu jsem videl clanky o vyvoji populace krevetek v prirode. Je tam nespis rocni cyklus s dramaticky rozdilnym poctem jedincu - ale vubec jsem to necetl, zkusim pohledat. Treba mas situaci, ktera nahrava jejich optimalnimu mnozeni ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 10:11 Muž filipsi [1295] Re: Petr1
Pokud nepristoupime na to, ze se krevety a pancernicci zivi vykaly (i kdyz castecna recyklace byt muze), zahada toho, co zerou, nam zustava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 09:36 Petr1 Re: filipsi
Spousta krevetek ale také produkuje spoustu výkalů ... teď jich mám asi 30 v pulitru a přes noc je pokryte dno bordelem. Jinak skoro nekrmím. Právě minulý týden jsem to počítal a malý Sera San (100ml, cca 25 gramů) vydrží na 3-4 měsíce. Je to akorát pro ty mikrorasbory. Co žerou pancéřnéčci, to nevím. Ale ještě nechcípli a vesele se třou, takže asi nestrádají. A pokud si nějaké žrádlo najdou pancéřníčci, najdou si ho i krevety ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 09:12 Muž filipsi [1295] Re: Petr1
Jak psal houbeless a jiste si si pred polozenim dotazu nasel, zkusenosti betka/krevety jsou ruzne.
Jeste me napada - co na to jit z jine strany - mene krmit. Par stovek krevetek prece musi neco zdlabnout. Jestli to neni vetsinou to, co nasypes ty, zbyva jen rasa, tam bych zapremyslel, jestli az se zbavis stovek krevetek nebudes mit jiny problem a z krasneho rostlinneho akva se nestane rasovy rybnik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 09:02 houbeless Re: Petr1
Co se tyce souziti betty a krevetek, resil jsem podobny problem - ovsem z druhe strany. Ja se naopak zajimal o to, zda je mozne, aby spolu prezili...
Projel jsem si akvarka lidi co maji betty a co maji krevetky. A koukal, zda jsou nekde pohromade a jake jsou s tim zkusenosti.
Jsou ruzne!
Gabi - mela krevetky a betta je prakticky hned sezrala.
darley - uplne opacna zkusenost - krevetky v pritomnosti betty prezivaji a dokonce se uspesne mnozi.
Patrne zalezi na velikosti akvartka, hustote porostu, velikosti skvir mezi kameny, na tom, co je betta zvykla papkat ...

Takze tolik asi muj nazor. Ja to zatim v praxi nezkusil, ale brzy k tomu dojde.
K chovani. Zda se mi trochu zvlastni, kdyz clovek nema cas na odloveni nejakych krevetek (nema cas starat se o akvarko, ktere je jeho konickem), ale ma cas se na webu dohadovat o blbostech. O tom jestli nekdo presne odpovida na jeho dotaz a podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 08:50 Petr1 Re: 0
Ach jo ... to jako mám do akva dát okouna z rybníka či potoku? Myslíš mezi hejno malinkých microrasbor? A pak ho lovit ve velmi hustě zarostlém akva, kde ani nevidím skrz? No nevím ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 08:47 Petr1 Re: Nobody
Pokud mi Betta sežere všechny, tak neva. Rád se jich zbavím všech. Možná bych pak dal Japoniky, ty nesežerou určitě a zároveň se určitě nepřemnoží. A chci ji tam pak nechat. Ale potřeboval bych nějakou červenou či oranžovou (možná i žlutou) variantu. A ze zdravého chovu. Nemám kde mít karanténu. Když jsem byl ve Vivariu, tak neměli, stejně tak nemělo i Exo-Eko v Nymburce. Ti měli krásné kusy, ale tmavé (tmavě modrá a téměř černá). A ještě ke všemu se zaručit zdraví zdráhali - ryby doporučili, ale prý raději karanténu, že za nic neručí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 00:36 0 Re: Petr1
Fotka k příspěvku Petře pokud by se ti podařilo získat okouna říčního např. od některého rybáře , tak ten se umí o to postarat a pak jej jednoduše vypustíš zpět do volné vody. Krevetkami nepohrdnou i mečovky a parmičky nádherné , když se s tímhle krmivem obeznámí - o tom jsem na fo'ru se už zmínil a jinak by byly chutným soustem pro mé vzrostlé Kongáče - přiložil jsem jejich portrét. Škoda , že nejsem Tvůj dobrý soused. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 23:04 Petr3 Re: Nobody
co barbusky ? ty jsou dost dravy, mebo nejakou vetsi rybu, ta si myslim krevetkou nepohrdne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 23:49 Nobody Re: Petr1
Bohužel na Vaši otázku není jednoznačná odpověď.Ano nebo ne!
Betta je sežere pokud nebude mít jiné krmivo-pak ovšem může sežrat i ty dospělé.
Větší ryba-pořídit za účelem sežraní-sežere i dospělé určitě-a co potom s ní?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 14:16 Tereza Re: Petr1
V Čakovickém Globusu zrovna prodavačka říkala, jak by potřebovali krevety. To bys měl mít kousek, ne? A když jich vezmeš 50, tak ti to hodí pěknou sumičku, i kdybys je prodal za 10 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 11:04 Petr1 Re: Snofrev
Nemohu. Včera jsem je opět odsál a zklikvidoval. Kamarádka tím krmí větší ryby a želvy. A teď už je odsávám pravidelně, překrevetované to bylo cca 3 týdny zpět a do toho stavu už se to nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 10:46 Žena bucliik [99] Re: Petr1
jinak myslím že rájovec by si je s chutí dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 10:42 Muž Snofrev [54] Re: Petr1
bylo by možno ukázat nějakou fotku jak takové překrevetkované akva vypadá?
né že bych nevěřil, jen si je chci taky pořídit, tak bych chtěl vidět co bude mým cílem :-D

co se prodeje týče, tak bych jich taky něco klidně vzal, akorát že až tak za měsíc možná za dva :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 10:40 Petr1 Re: filipsi
je :-) Znamená to je odlovit, skladovat, pak někde nějak předat a to vše za pár korun a spoustu času. Ten nemám a i kdybych měl, nehodlám ho na to věnovat. Jde to udělat jednou, dvakrát, ale pravidelně? Už to nechtějí ani u nás v akvaristice ... Pokud si někdo chce přijet na Prahu 9 ještě za Letňany ... Myslel jsem si, že to bude hezký a užitečný doplněk a on je to plevel horší šneků :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 10:34 Muž filipsi [1295] Re: Petr1
Tve problemy bych chtel mit. Je problem je prodat?
Myslim, ze zrovna tohle je artikl, ktery se prodava docela dobre.
(ted ctu - nikdo to uz nechce. Tak ja urcite jo, zalozim pracovni led krevetarko. Kdyztak se ozvi osobnim vzkazem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 10:33 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Johan
krevetky si vždycky něco najdou:)je nemusiš třeba měsic krmit a hlady žádná nepadne,se spokoji s houvinkama:-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 10:31 zanek Re: Petr1
fakt jich mas tolik? to musi bejt hrubý :) tak tam pust sumce (panceřníček kropenatý) ten je vyzobe!! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 10:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Petr1
hm, beta asi mladý žrát bude. no, asi bych změnil styl krmení, tak aby to sežrali jen ryby. Prostě stejný boj jak se šněkama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 10:21 Petr1 Re: Johan
Myslíš na každém listu několik krevet? Kam se podíváš, tam krevety? Koukneš se například na pogostemon a ten se celý hýbe, koukneš na anubias, ten plný krevet ... pár možná, tak 10-20, to jsem i chtěl, ale abych jich při každé výměně vody 50 vyhodil? To je trochu moc. Stovky je číslo nadnesené, ale přes 100 jich bude určitě. Minimálně těch větších. Pak je tam dno pokryté krevetama 1-2 mm velkýma .... A v hustě zarostlé nádrži to odlovit nejde :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 10:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Petr1
a moc krevet je nějaký velký optický problém? nebo čemu vaděj? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 09:07 Petr1 – Chci nechat vyžrat krevety
Ahoj lidi,
prohledal jsem forum, ale každý řeší opačný problém. A tak se ptám - Vyžere mi Beta krevety? Chtěl bych je nějak rozumně zlikvidovat, jsou horší jak okružáci. Mám sem tam šneka, ale jinak akva zaplevelené krevetama. Zatím to likviduju odsáváním, ale není to ono. A co pak s nima? Nikdo to už nechce.

Chci dát tedy do akva nějakou vhodnou rybku. Mírumilovnou, malou, klidnou, ale aby žrala krevety. A někde jsem četl, jak beta krásně vycucla krevetu. V akva mám jen pár mikrorasbor a Gavůvnky vidloocasé. Akva je hustě zarostlé a je kvůli kytkám, ne rybám. Takže žádné mřenky, bichiry a podobně ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6410-jaka-ryba-bude-lovit-krevetky?od=101