Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká ryba bude lovit krevetky?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaká ryba bude lovit krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2024 08:07 R Muž Anthrax [4757] Re: Scoper
To je v pohodě... Hlavně aby měly krevetky dostatek úkrytů a houštiny rostlin. Ať se cítí bezpečně a mají se kam schovat, kdyby se je skalára rozhodla zkoumat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2024 20:42 Muž Scoper [0] Re: Anthrax
Japoniky. A skaláry jsou dospělé cca 10cm vysoké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2024 20:40 Muž Lojza007 [1198] Re: Scoper
A co má být cílem? Krmivo pro skaláry? Na koukání nebudou, před skalárama se budou schovávat, kde to jen půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2024 19:56 Muž Freedlo [222] Re: Scoper
Preziji. Nebudou moc sebevedome a budou se dost schovavat, ale zvladnou to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2024 17:59 R Muž Anthrax [4757] Re: Scoper
Ahoj, jaký druh krevet? Skaláry jsou dospělé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2024 17:52 Muž Scoper [0] – Krevety a ryby
Zdravím. Přežijí krevety ve 180l hodně zarostlém akváriu s ancistrusy (4KS) a Skalara (2Ks)
Díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2023 21:10 Muž Atomret [41] – Japoniky a mřenky
Zdravím , můžu dát Japoniky k menším mřenkám? 180l nádrž.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2023 21:47 Žena BBchory [853] Re: vlka
OK, to vypadá, že přidání několika japonik by mohlo být OK pro všechny zúčastněné. Potěr neřeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2023 18:35 Muž vlka [3444] Re: Rybar
S potěrem a Japonicama zkušenosti nemám, ale když nenakrmím, miznou mi Okružáci, ale rybičky rozhodně ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2023 17:34 Muž Rybar [-29] Re: BBchory
Japoniky mám s pavíma očkama a ty malé rybky docela miznou .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2023 17:23 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: BBchory
Na zdravé ryby určitě útočit nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2023 16:15 Muž vlka [3444] Re: BBchory
Mám pár Japonic ve svém akváriu, spolu s nimi také Razborky bornejské, ale nikdy jsem nezaznamenal ani náznak ,,útočení,, na rybičky. A to jsou Japonicy hezký torpéda a když spadnou na zem, nestačím je chytit jak doslova ,,peláší,, po zemi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2023 15:24 Žena BBchory [853] Re: Xklop
Mno, když se tak koukám na velikost japonicy, která už je srovnatelná se samičkou cichlidky borelliho, tak si říkám, jestli se nemám bát, že mi krevetky budou útočit na ryby :-D . Ale to se asi neděje, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2023 19:50 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: BBchory
Japonica a Neocaridina jsou obě nenáročné. Vydrží velké rozmezí parametrů vody, ale Japonica je mnohem větší a ryby na ni tolik neútočí, ne-li vůbec.
Edit: Na druhou stranu se Japoniky v stand. akváriu nemnoží a nejsou tak barevné.....ale nejsou ošklivé. A oproti Neocaridinam jsou to větší řasožrouti. Ale take mohou rády zdrhat z akvárka, když se jim např nelíbí voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 19:39 Žena BBchory [853] Re: Anthrax
Nejsou Japoniky trochu náročnější než neocaridiny? V životě jsem krevetky nechovala, tak se poohlížím po "začátečnické" krevetce co hodně vydrží.
Likvidace jiker mi nevadí (on je jako kaviár pravidelně baští samec) a co se řas týče, nedělám si iluze, že by je krevetky zbaštily a akva bylo zářivě čisté. Řasy jsou teď "přijatelné", akorát je tam sinice, kterou nežere nic. Ale kdyby krevetky maličko vypomohly, nezlobila bych se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2023 12:07 R Muž Anthrax [4757] Re: BBchory
Japoniky by to zvládly, jsou dostatečně velké. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska

Ale neslibuj si, že když přidáš krevetky, tak řasy zmizí. Pomáhají je redukovat. Ale pokud se řasám alespoň daří, tak je krevetky nebudou stíhat likvidovat...

Edit: Taky pozor na to, že tyhle krevetky jsou schopné krást cichlidkám jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 11:43 Žena BBchory [853] Re: díky
Díky za rady. Tak nějak jsem to tušila, ale jako těžký amatér se radši nejdřív ptám. Takže rybám jako živé krmení raději koupím dafnie a pokud budem chtít krevetky, opráším jim kouli. A řasy v akvárku budou i nadále nerušeně růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2023 21:07 Muž GeXeS [67] Re: Yirka
No jo, ale když mrkneš na první příspěvek, zjistíš, že název má své historické opodstatnění - autor vlákna měl přemnožené krevety a chtěl do akvária něco, co by mu je redukovalo. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2023 16:52 Muž vlka [3444] Re: BBchory
Čauky, ve svém akváriu mám poslední cca 4-5 cm velkou Neonku černou, Tetry žhavé, Neonky červené a zlaté, jednoho ,,Fantoma,, Razborky bornejské a Pancéřníčky malé. A když pár dní nekrmím, tak začnou brutálně rychle mizet Krevetky. Jak píše Lojza007, krom Razborek a Pancíků se pustí do Krevetek každá rybička. Ale při ,,dostatečném,, krmení Krevetky volně plavou po nádrži a na dně, mezi kamínky vidím spousty krevetích miminek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2023 16:17 Muž Lojza007 [1198] Re: Yirka
A odpověď je vcelku jednoduchá - vesměs neagresivní ryby dna jako pancéřníčci, ryby o velikosti pár cm (neonky, razbory,...) budou lovit maximálně mláďata a pak bíložravci.
Já jsem si taky myslel, že když gavůnek diamantový krevetky neloví, tak je nebude lovit ani gavůnek boesemannův. Kdepak, ten nemá problém ulovit i dospělý kus. Takže krevet je v akváriu pořád dost, protože mají hodně hustých úkrytů, ale skoro nikdy neplavou ve volným prostoru.

EDIT: Ještě jsem zapomněl, dospělá parmička černopruhá je taky neloví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2023 16:04 Muž Yirka [9123]
Myslím, že toto téma by bylo přehlednější s názvem "Které rybky neloví krevetky"? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2023 15:53 Muž Lojza007 [1198] Re: BBchory
Podle mně jsou to vyhozený peníze. Ty krevetky do pár dní zcela zmizí. V akvárku je pro ně málo schovek, ale i tak nebudou pořádně vidět, protože se budou pořád schovávat před predátorem. Velikost těch ryb je přesně akorát, aby se nebály lovit i dospělý neocaridiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2023 14:12 Žena BBchory [853]
Ahoj, mám dotaz: sežerou cichlidky borelliho krevetky neocaridiny nebo nesežerou? Zvažujeme přidat do akvária 2Rybičky pár krevetek, takže chci nějaké "začátečnické" neocaridiny, ale nevím, jestli nejsou moc malé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2022 13:57 Muž Rybar [-29] Re: Ondřej47
Záleží na velikosti toho čtverzubce . Ti větší si poradí . Šneci ,krevety, tetry červené i neonky .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2022 10:10 R Muž ctibum [6902] Re: Ondřej47
Likvidaci šneků bych řešil jinak, než přidáním šnekožrouta. Pročti si vlákno rybicky.net/forum/2928
Můj názor tam je jako nejnovější přidaný, v podstatě platí i pro tvůj případ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2022 08:50 Muž Pavligin66 [11] Re: Ondřej47
bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2022 21:54 Muž Ondřej47 [39] – Čtverzubec trpasličí
Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda bude čtverzubec trpasličí lovit krevety nebo malé krevety. Jde o to, že v akváriu mám mnoho šneků a heleny to čistí pomalu (2 měsíce nasazené) Chtěl bych se tedy zeptat zda je bude lovit, popřípadě jakou rybičku přidat, co by pojedla šneky. Předem děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 16:08 Muž vlka [3444] Re: KarásekLut
Jak píše Tojsouvěci, všechno je to o ,,prostředí,, a o hladu...
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 07:27 Muž KarásekLut [93] Re: Tojsouvěci
koukal jsem i že dayany sou cca dvojnásobně tak velcí jako japonicy. To sou teda velký krevetky. To už zní lépe ty crystalky nebo cherryny potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.11.2022 00:45 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: KarásekLut
Nehledej problém,tam kde není,snaž se pochopit,že když vytvoříš vhodné prostředí,pro prioritní živočichy,tak se jim bude dařit.
Běžně chované krevetky jsou společenští všežravci (min 10ks+),dokáží atakovat rybky se zdravotními problémy,ale na druhou stranu zdravou rybu neuloví,platí to i pro daynány.Mohou prospívat v nádržích s dostatečným podrostem,aby mláďata měla dostatečný úkryt,před většími rybičkami,než dorostou do velikosti,v které mají dostatečně tvrdý krunýř (bezbranou krevetku po svleku na volném prostoru,slupnou téměř všechny ryby,kterým se vejdou do tlamky).
Krevetky likvidují jikry ryb,které nepečují o potomstvo a některé požírají i vajíčka surmovek.
V přijatelných podmínkách,lišky neumřou hlady a zajíci nevyhynou.Jestli nechceš mít krevetky jako spotřební zboží (odchovy Caridina japonica,filtrující krevetky,nebo Sulavesi se u laikům moc nedaří ),tak se nauč pro základ chovat a množit Cheriny,Crystalky,nebo Dayány.Pokud možno v monokultuře s vhodnými druhy ryb a dostatečným množstvím úkrytů,pro svoje chovance.
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
Možná vím,o čem mluvím,ale neznám všechno. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 22:05 Muž KarásekLut [93] Re: vlka
vypadají zajímavě, ale píše se tam že můžou zaútočit na malé ryby u dna. To znamená že by mohly i na šneky nebo rybky ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 18:27 Muž vlka [3444] Re: KarásekLut
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vyzkoušej tyto krásné Krevetky : Macrobrachium dayanum. Rozhodně se nenechají od rybiček napadat, ale ,,je jich dost,,...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 11:28 Muž KarásekLut [93] Re: Anthrax
já už mám cca 3 v akvárku a vím že sou to dobrý krevetky.Já sem si právě říkal že bych koupil 15 maximálně, kdyby nějaký měli nějakou nemoc tak by mi tam pak zůstal i tak hezký počet. Ale stejně musím prvně počkat až akvárko řádně zaroste :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2022 11:20 R Muž Anthrax [4757] Re: KarásekLut
Japoniky jsou dobrá volba ale v dospělosti jsou docela velké. Za mě je 15 na 41 litrů vody docela dost. Bral bych polovinu. Ale je to jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 10:50 Muž KarásekLut [93] Re: Lojza007
Jak jsem odpověděl Anthraxovi, asi bude nejjednodušší koupit jen japonici a víc to neřešit. Místečko na 20 l akvárko nemám. Z jedné strany akvárka je televize a z druhé skříň :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 10:48 Muž KarásekLut [93] Re: Anthrax
Já jsem tam dal jeden košíček sagittaria teres. po nějaké době sem přišel k akvárku a zjistil jsem že mi odumírají rostlinky.Před nějakou dobou sem přidal plovoucí rostlinky a ted sem zjistil že utvořily "shluk" na jednom místě a tam tudíž nešlo světlo a tak roslinky střádali :-O tak sem teď většinu plovoucích vyhodil a nechal tam vyloženě jen pár kousků plavat na hladině. Ono asi než riskovat že budu kupovat neocaridiny a ty budou jen zpestření jídelničku ryb, tak raději koupím třeba 10 - 15 japonic a bude to.nebude to sice barevný akvárko až tak moc ale bude tam vidět "různost".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 10:30 Muž Lojza007 [1198] Re: KarásekLut
Osobně si myslím, že i když tam dáš plno rostlin, tak u čtyřpruhých parmiček ty krevetky nepřežijou ani den.
Pokud máš místo, dej vedle 20l kostku, trochu písku, nějaký kamen, jávský mech a případně ještě nějakou nenáročnou rostlinu, nějaký bublifuk nebo pidi filtr, co tam bude trošku hýbat s vodou a tam si dej krevetky. Uvidíš, jak rychle se budou množit. A pak jich pár můžeš zkusit dát vedle do akvária a uvidíš, jak rychle zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2022 09:52 R Muž Anthrax [4757] Re: KarásekLut
Jde o to jaké rostliny přidáš. Pokud chceš aby měly krevety co největší šanci, tak jdi do mechů, růžkatce, najasu apod. Prostě chce to houštiny a ne jen rostliny jako takové.
Pokud ti ale opravdu jde o chov krevet, tak sólo nádrž bude vždy nejlepší řešení. Zrovna parmičky po krevetkách půjdou. Obzvlášť když už jsou tam zabydlené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 09:40 Muž KarásekLut [93] Re: Sha
mám parmičky čtyřpruhé a neonky červené. už sem k nim jednou neocaridiny dal ale dlouho nepřežily.tak sem si říkal že když zkusím vysázet další rostlinky tak by se třeba malé krevetky měli kam schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 09:29 Muž Sha [500] Re: KarásekLut
Při možnosti se schovat něco přežije. Nepíšete jaké parmičky a ty budou asi větší lovci než neonky. U mne s neonkama problém nemám, krevety se množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 09:05 Muž KarásekLut [93] – krevetky
já sem přemýšlel jestli když do mého akvária přidám rostlinky (a tím pádem i úkryty) tak jestli by krevetky neocaridina přežili ve společnosti neonek a parmiček? Co myslíte? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2022 17:43 Muž RAP [1553] Re: Foligno
Včera jsem pozoroval 2 dánia perlové, jak se snaží rozškubnou centimetr a půl velkou krevetu.
..ať pomůžou se sinicema...
To co píšeš za druhy jsou na řasy, sinice musíš zvládnout sám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2022 14:49 Muž vlka [3444] – ...
Je to jednoduché, jakákoli hladová rybička si zobne do Krevetky, která se nestihne schovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2022 14:12 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Foligno
Mně žralo mládě samice Endlerky krevetky. :-) Píšu to v minulím čase, protože jsem to viděl jen 1 den. Možná měla zrovna hlad. Jinak asi 2 generace mladých krevetek tam úspěšně rostou s Neonkama modrýma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2022 10:01 R Muž Anthrax [4757] Re: Foligno
Dokonce i podstatně menší neonku modrou jsem viděl žrát mladé od krevet. Je to opravdu o tom, co se rybě vejde do tlamy. Taky ale hodně záleží na úkrytech a krmení. Pokud jim poskytneš dostatek např. růžkatce, ve kterém se budou moci ukrýt, tak přežijí a rozmnoží se i ve společnosti větších ryb. Samozřejmě to z hlediska krevetek ideál nebude.
A taky jsou tu i větší duhy krevet, kterým požrání od ryby velikosti kardinálky nehrozí. Např.: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2022 09:54 Muž Foligno [28] Re: vlka
Dokonce i neonka? No teda. Já budu dávat pryč pár akar hnědých a zřejmě i tetry kosočtverečné. Myslím si že Akary mi po nocích zlikvidovaly otíky a pancéřnířky panda, A tak jsem chtěl menší rybky tzn kardinálky pandy a k nim otíky a několik krevetek ať pomůžou se sinicema. Jestli ale i rybky velikosti kardinálek loví krevetky, no potěš. Jednou jsem viděl, jak kančík příčnopruhý zblajznul rybu- mladou mečovku, která se mu podle mně nemohla vlézt do tlamy. Vlezla.
No jsou to zkrátka věci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 00:58 Muž vlka [3444] – ...po údržbě...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera při údržbě mně jedna cca 1 cm velká Krevetka ,,prošla,, odkalovačem a byla dost otřesená. Neuvědomil jsem si to a pustil ji do volné části akvária. Reakce Neonky černé byla okamžitá a po několikerém vyplivnutí a polknutí ji normálně zbaštila. Marná sláva, jsou to dravci...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2022 23:07 Muž vlka [3444] Re: DanielCoufal
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Když jsem je míval - Ancíky - tak jim to spolu bez problémů ,,klapalo,,...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2022 22:45 Muž DanielCoufal [1] Re: vlka
Fotka k příspěvku Krmím je každý druhý den tabletami a jednou za čas ukorka. Nemyslím si že mají hlad ale neznám jiné vysvětlení . Úkrytu i všeho dalšího by měli mít dostatek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2022 22:40 Muž vlka [3444] Re: DanielCoufal
Na mrtvé rybičce si určo pochutnají, ale že by baštili živé Krevetky ? To asi ne. I když, hlad je hlad...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4944x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6410