Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká ryba bude lovit krevetky?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaká ryba bude lovit krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 08:29 Muž KarásekLut [89] Re: Hynek
Já mám v akváriu taky paví očka a krevetky, ale mám pocit taky že mi krevetky mizí. Červený sem napočítal už jen 2 (z původních 5) a japonik sem napočítal 3 (z původních 6). Ale u japonik mám problém je v AQ vidět když sou "průhledný" smich smich smich ale v Srpnu je u nás Aqua tera, tak uvidím jak se do té doby obyvatele zredukují a tam nakoupím další. Ale krevetek bych vzal tentokrát více když vidím jak se to redukuje. Ale nevěděl sem že můžou paví očka až tak baštit krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 08:09 Silviebaris Re: Hynek
Paví oka.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 08:04 Muž Hynek [2] – Co mi žere krevetky?
Zdravím, koupil jsem do akva 14 dní zpátky 10 Krevetek, dneska jsem čistil akva a je jsou tam už jen 3.1 uhynula sama, vytahnul jsem ji, ale kde se poděl zbytek fakt nevim.Při dnešním čištění jsem viděl jeden zadeček.Co je sakra žere?Mám tam jen paví očka a přísavníky hřebenité.A šneky.Ampulárka je snad taky nemůže sežrat.Tak já nevím.Rada?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2018 23:39 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Cyklohentán
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2018 23:30 R Muž Anthrax [4739] Re: Cyklohentán
Tetra ohnivá malou krevetku sezobne. Dlouho jsem si myslel že ne ale stačí se pozorně dívat. :-)
Jinak třeba pancéřníček malý, ten podle mě nechává na pokoji i mrňavé krevetky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 22:49 Muž ludvik [1082] Re: Cyklohentán
Jenže čerstvě vylíhlé mají asi milimetr. Čili pokud se neschovají, budou nejspíš sežrány.
Razborky jsou menší, tam už asi je žraní i takto malých málo pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 22:49 bla Re: Cyklohentán
Vyzkoušej a řekni, já je nikdy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 22:44 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: bla
Tetry ohnive ich asi zrat nebudú. Tie sú malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 22:34 bla Re: Cyklohentán
Mám pár kousků Rozbor espei a viděl jsem je zkoušet, zda krevetka není k jídlu. Kupodivu čichavci perleťový na ně doslova kašlou... možná by šlo dát hejno Razborek - bornejská / trpasličí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2018 22:24 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Cyklohentán
Taková není. Jak to vyroste, bude lovit každá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 22:07 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: bla
Akurát ze ja potrebujem rybu ktorá ich nelovi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 21:56 bla Re: Cyklohentán
Bude lovit, je to bašta. Krevetek třeba 30?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 21:52 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Betta imbellis
Bude lovit krevetky? A kolko ks do akva 50*30*30 ak možné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2018 16:46 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Celsiq
Osm kousků je spíš taková hraniční skupinka, než-li hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2018 13:33 Silviebaris Re: Celsiq
Uvidíš,vyzkoušej,zato nic...jen pár korun,třeba ti to vyjde a budeš úspěšně odchovavát i mladé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 13:30 Muž Celsiq [50] Re: silviebaris
Toho jsem se přesně bál :/ To jí radši, jak píše kolega, budu muset potěšit jinak :-D Když přijdu s krevetáriem, tak řekne, že zas tak moc je nechce ;)

No uvidíme, času na vymýšlení mám dost :) Dle různých názoru ostatních, jsem našel i akvaristy, kteří tuto kombinaci mají / měli a fungovalo to, na druhou stranu našel jsem i mnohé, které to rychle vzdali :-D bude to asi individuální a záleží na rostlinách i krmení :)

V atlasu je psáno, že pokud je parmiček hejno, tak nechávají ostatní být, předpokládám ovšem, že se jedná pouze o rybičky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.11.2018 13:06 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Celsiq
Ženu můžeš potěšit vícero způsoby, ale z krevetek v akváriu budou více ''vodvařené'' ty parmičky. Pokud z toho uděláš džungli, tak ti něco možná přežije, ale raději jednotlivé krevetky nepojmenovávej, protože jakmile vystrčí rostrum, bude po nich veta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 13:06 Silviebaris Re: Celsiq
Tak si pořid ještě menší akvarium,jen pro krevetky,těm stačí od 10 litrů...to se někam vejde a jen pro ženu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 12:48 Muž Celsiq [50] Re: Wanderer
Ano, chtěl bych je dát sem, nicméně jak píši - časem. Chci počkat až povyrostou rostlinky a akva se pořádně zaběhne :)

Velikost jsem myslel tak, že když nyní jsou menší, tak by je mohli nechat být. Krevetky poté porostou i s nimi. Chápu, že přijde moment, kdy se to "zlomí" a velikost již bude neúměrná = bude to pro ně dle komentářů níže potrava. Zas tak rychle ovšem nerostou :)

No uvidíme za měsíc-dva. Zatím je to pouze myšlenka, abych potěšil ženu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 12:37 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Celsiq
Tyhle parmičky jsem nikdy nechoval, ale co jsem se o nich dozvěděl, tak se vsadím, že ti vyplnění komplet celé krevetí osazenstvo.

Navíc nerozumím tomu uvažování o poměru velikostí, to jako že nedospělé/malé zůstanou pořád? Za pár měsíců dorostou na plnou velikost a pak to teprve vypukne. :-)

Navíc, jestli je chceš dávat do akvária v prezentaci a jestli je aktuální, tak se nebudou mít kam pořádně schovat a jejich dobu přežití odhaduji ve dnech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2018 12:28 Silviebaris Re: Celsiq
Podle mě a taky ze zkušenosti,krevetky je vhodné chovat samostatně,hlavně cardiny a neocardiny...budou vidět,a pěkně se množit...Jinak,která rybka pohrdne živou potravou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2018 12:10 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Celsiq
Ahoj, tyhle parmičky budou z nudy napadat prakticky všechno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 11:52 Muž Celsiq [50] – parmičky vs krevetky
Ahoj,
Rád bych časem pořídil červené krevetky. Velikost při pořízení cca 1cm. Mám v akváriu 8 parmiček mechových / čtyřpruhých. Ještě nejsou dospělé, cca 3cm veliké. Máte někdo zkušenost zda i při tomto poměru velikostí, budou krevetky napadat? Níže jsem se dočetl, že pokud jsou krevetky větší (nebo logicky parmičky menší), tak si jich nevšímají.
Děkuji za zkušenosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2018 11:25 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: fingerstyle
Jak se jim to vejde do tlamy, tak je budou žrát i malé razborky. S tím počítej. Pak už bude jen záležet na tom, kolik bude ryb, kolik mladých přírůstků a případně ty schovky. V podstatě jestli krevetky budou rodit rychleji, než rybičky požírat. Ale žrát je budou zcela jistě, vím to z vlastní zkušenosti. Jediná jistota, jak mít co nejvíc krevetích prcků, je akvárium bez ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2018 11:01 R Muž Anthrax [4739] Re: fingerstyle
Každá ryba si zobne, pokud se jí vejde krevetka do tlamy. Například i tak malé ryby jako jsou neonka modrá nebo tetra ohnivá. Takže předpokládám, že i ty razborky :-) Snad jediné ryby, které nechávají krevetky být úplně, jsou některé ryby dna (pancéřníček malý, otík). Je to opravdu o těch rostlinách a schovkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 10:51 fingerstyle Re: Anthrax
Tak to asi ty Gavunky vypustíme.Nadrž bude 110*45*45 tak udělám dvě hejna Razboru Espeho+ třeba Razborka Bornejská.A ten Kryptopterus vitreolus? Ještě možná Grara Flavatra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2018 10:39 R Muž Anthrax [4739] Re: fingerstyle
No tak to si gavůnci zobnou. Ale jak říkám v hustě zarostlé nádrži to může fungovat i s přírůstkovama. Jestli nechceš aby se ti krevety křížily, tak jdi do jednoho druhu caridin a jednoho neocaridin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 10:34 fingerstyle Re: Anthrax
Budou to asi nějaké Neocaridina davidi var. Blue.Něco do 2 max 3 cm.Ještě si musím něco načíst aby se mi nekřížily ale chtěl bych tam tak dvě baravny formy. Blue + green nebo orange...Tak něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 10:13 R Muž Anthrax [4739] Re: fingerstyle
A o kterých krevetách je řeč? Malé krevetky by určitě zpestřovaly gavůnkům jídelníček. Ale v dostatečně zarostlé nádrži to není nemožné je chovat pohromadě. Třeba japoniky by ke gavůnkům šly podle mě bez problémů ale zase se ti nebudou množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 10:09 fingerstyle
Mohl bych dát ke krevetkam Gavunka diamantového?U Rataje mi to nedoporučili že už je moc velký.Dál plánují Razboru Espeho a Sumečka průsvitného.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2018 07:22 Muž Jifi [675] Re: PeCh
Můžu potvrdit. Dokonce i ty nejmenší druhy rasborek Boraras sezobnou čerstvě vylíhlé krevetky. Je potřeba mít pořádně zarostlé akvárko, kde mají krevetky dost úkrytů a pak v pohodě přežijí.
Čím větší ryba, tím větší krevetky bude lovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.09.2018 18:06 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: PeCh
I takoví prcci, jako razborka trpasličí si rádi zobnou. Určitě většina rybek je žere, i když se o nich tvrdí, že jsou vhodné ke krevetkám. Prostě když se jim vejde krevetka do huby, tak se musí počítat s tím, že je bude žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2018 09:23 R Muž Anthrax [4739] Re: PeCh
I neonka modrá nebo tetra ohnivá si u mě občas zobne malou krevetku. I když jsem dlouho myslel že ne, protože krevetky přibývají jak na běžícím pásu. Ale už jsem oba dva druhy několikrát viděl při činu :-)
Jinak kdo podle mě spolehlivě nechají krevetky na pokoji jsou třeba pancéřníčci malý a jiné ryby dna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2018 09:20 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: PeCh
Stejně tak drobné druhy pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2018 09:11 R Muž ctibum [6870] Re: PeCh
Ve "21" mám tři druhy Razborek a ještě jsem neviděl, že by po nich šly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 09:08 Muž PeCh [77] – A ktorá ryba sa vôbec ku krevetkám hodí?
Keď čítam toto vlákno, tak mám dojem, že vlastne akákoľvek ryba je pre krevetky riziko. Sú nejaké ryby, ktoré nechajú krevetky napokoji? Dajme tomu neocaridiny. Čo kombinácia s neonkou modrou alebo tetrou kráľovskou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2018 14:23 Muž Fid0 [2] Re: Anthrax
Nechcem to teraz ...tak za 2 mesiace.. .len robim prieskum ci sa do toho pustit ... za 2 mesiace bude akvarko viac zarastene ,nejake rastliny este pridavam ... len som zistoval tie kombinacie ci sa to bude znasat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2018 13:51 R Muž Anthrax [4739] Re: Fid0
Ahoj, budou je pravděpodobně chtít sežrat. A myslím že ani neonky neodolají, takže bych netvrdil, že jsou co se týče krevetek v pohodě :-) Můžeš zkusit spíš rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska Samozřejmostí je řádně zarostlá nádrž, což podle fotek co jsi sem dával zatím není tvůj případ.
Akvárko máš taky dost čerstvé, takže bych teď nic nepřidával a nechal to v klidu začít fungovat.

Edit: Pokud by jsi to měl opravdu hodně hustě zarostlé, tak i ty cherryny by tam s čichavcema přežily a klidně se i množily. Ale je třeba počítat se ztrátami. Protože každá ryba si ráda občas obohatí jídelníček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2018 13:46 Muž Fid0 [2]
Ahojte, uvazujem nad krevetkami (red cherry) no mám v akvarku neonky (tie su v pohode), dalej danio pruhovane a hlavne Guramu zlatu a Guramu krpatu ... má niekto skúsenosť či Gurama nebude chcieť zožrať krevetky ??? no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 11:12 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: PaDa
To s oprsklostí krevetek a nezájmem ryb, když je krevetek přes 50, je dobrý postřeh. Samozřejmě se nedá úplně zobecňovat, ale často to tak je. Ivan Vyslužil říká, že krevetky jsou plevel a v některých zaběhnutých nádržích se jich nedokáže zbavit.
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 10:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Jitka66
Určitě se to nedá doporučit na cílený odchov krevetek. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 10:25 Žena Jitka66 [8] Re: PaDa
Díky za info. Vím, že je 70 pro mřenku malá..... Četla jsem něco na internetu, kde byly různé názory.... Tak jsem chtěla názor někoho, kdo s tím má zkušenosti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 09:45 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: JoKa
Jestli myslíš tuhle: Botia striata, která se správně jmenuje mřenka proužkovaná
Úplně správně sekavka proužkovaná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 09:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Jitka66
Jestli je to do té sedmdesátky, tak ta je hlavně malá na ty mřenky ;-)
Jinak já mám Red cherry ve dvou akvárkách s mřenkama. V jednom malém s Ambastaia sidthimunki a Yunnanilus cruciatus, tam jednu dobu hodně stagnovaly, ale poslední dobou se jejich počet rozrůstá.
Do druhého akvárka jsem je ani cíleně nedával, protože jsem nepředpokládal reálnou šanci na úspěch. Chromobotia macracanthus, Botia lohachata, Botia kubotai, Botia striata, peřovci. Zatáhl jsem tam pár mladejch krevetek s rostlinkama. Najednou jsem sem tam viděl opatrně se pohybující již dospělou krevetku. Přihodil jsem tedy asi dalších deset. Po čase se rozmnožily na cca 50 ks, kterých si ryby nijak zvlášť nevšímaly. Čím jich bylo víc, tím byly krevetky oprsklejší a nezájem ryb větší.
Takže jde ledacos, pokud je akvárko hodně zarostlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 00:11 Muž navik [908] - SumciRe: Jitka66
I menší mřenky (sekavky) např. rybicky.net/atlasryb/mrenka_mala jsou velmi hbití plavci a i když nepolknou dospělou samici red cherry, tak i v dobře zarostlém akváriu vysbírají veškeré malé či dorost do posledního mrněte, takže krevetky bez doplňování omladiny časem stejně zmizí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 22:47 JoKa Re: Jitka66
Jestli myslíš tuhle: rybicky.net/atlasryb/mrenka_trpaslici , která se správně jmenuje mřenka proužkovaná, tak ta je docela velká. Po mřence nádherné jich moc větších neznám.
Tak přesně takové vychytají krevetky do poslední... Na to vezmi jed!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 22:42 Žena Jitka66 [8] – Mřenka trpasličí
Tak by ně zajímalo, zda mřenka trpasličí může být dohromady v akváriju s krevetkami.... Máte někdo zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2016 18:51 R Muž romant [27982] Re: kornxi
Tak jako příkrm pro ty betty, tedy určitě omladinu budou pucovat, ale kdo ví, příroda může překvapit a nechá něco přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 18:15 Žena kornxi [10] - Miniakvária – Kolik krevetek
Ahoj, ráda bych se zeptala, kolik krevetek (asi red cherry) bych mohla dát do mého 42l akvária. Mám ho i v prezentaci. Žijí v něm dvě betty, čtyři razbory hengelovy, 4 pancéřníčci a dvě neritiny. Je docela zarostlé, možná budu přidávat rostlinky, ale aby se tam měly rybky kam hnout :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2016 14:49 R Muž afc1886 [14655] Re: Akala
jako krmivo dobré,ale drahé
edit-každý si ďobne

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6410-jaka-ryba-bude-lovit-krevetky?od=51