Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká ryba bude lovit krevetky?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaká ryba bude lovit krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 16:48 Muž KarásekLut [50] Re: vlka
tak prostředí bych se snažil udělat co nejlepší palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 16:08 Muž vlka [3067] Re: KarásekLut
Jak píše Tojsouvěci, všechno je to o ,,prostředí,, a o hladu...
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 07:27 Muž KarásekLut [50] Re: Tojsouvěci
koukal jsem i že dayany sou cca dvojnásobně tak velcí jako japonicy. To sou teda velký krevetky. To už zní lépe ty crystalky nebo cherryny potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.11.2022 00:45 Muž Tojsouvěci [3216] - Kytky s čudlamaRe: KarásekLut
Nehledej problém,tam kde není,snaž se pochopit,že když vytvoříš vhodné prostředí,pro prioritní živočichy,tak se jim bude dařit.
Běžně chované krevetky jsou společenští všežravci (min 10ks+),dokáží atakovat rybky se zdravotními problémy,ale na druhou stranu zdravou rybu neuloví,platí to i pro daynány.Mohou prospívat v nádržích s dostatečným podrostem,aby mláďata měla dostatečný úkryt,před většími rybičkami,než dorostou do velikosti,v které mají dostatečně tvrdý krunýř (bezbranou krevetku po svleku na volném prostoru,slupnou téměř všechny ryby,kterým se vejdou do tlamky).
Krevetky likvidují jikry ryb,které nepečují o potomstvo a některé požírají i vajíčka surmovek.
V přijatelných podmínkách,lišky neumřou hlady a zajíci nevyhynou.Jestli nechceš mít krevetky jako spotřební zboží (odchovy Caridina japonica,filtrující krevetky,nebo Sulavesi se u laikům moc nedaří ),tak se nauč pro základ chovat a množit Cheriny,Crystalky,nebo Dayány.Pokud možno v monokultuře s vhodnými druhy ryb a dostatečným množstvím úkrytů,pro svoje chovance.
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
Možná vím,o čem mluvím,ale neznám všechno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 22:05 Muž KarásekLut [50] Re: vlka
vypadají zajímavě, ale píše se tam že můžou zaútočit na malé ryby u dna. To znamená že by mohly i na šneky nebo rybky ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 18:27 Muž vlka [3067] Re: KarásekLut
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Vyzkoušej tyto krásné Krevetky : Macrobrachium dayanum. Rozhodně se nenechají od rybiček napadat, ale ,,je jich dost,,...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 11:28 Muž KarásekLut [50] Re: Anthrax
já už mám cca 3 v akvárku a vím že sou to dobrý krevetky.Já sem si právě říkal že bych koupil 15 maximálně, kdyby nějaký měli nějakou nemoc tak by mi tam pak zůstal i tak hezký počet. Ale stejně musím prvně počkat až akvárko řádně zaroste :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2022 11:20 R Muž Anthrax [4323] Re: KarásekLut
Japoniky jsou dobrá volba ale v dospělosti jsou docela velké. Za mě je 15 na 41 litrů vody docela dost. Bral bych polovinu. Ale je to jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 10:50 Muž KarásekLut [50] Re: Lojza007
Jak jsem odpověděl Anthraxovi, asi bude nejjednodušší koupit jen japonici a víc to neřešit. Místečko na 20 l akvárko nemám. Z jedné strany akvárka je televize a z druhé skříň :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 10:48 Muž KarásekLut [50] Re: Anthrax
Já jsem tam dal jeden košíček sagittaria teres. po nějaké době sem přišel k akvárku a zjistil jsem že mi odumírají rostlinky.Před nějakou dobou sem přidal plovoucí rostlinky a ted sem zjistil že utvořily "shluk" na jednom místě a tam tudíž nešlo světlo a tak roslinky střádali :-O tak sem teď většinu plovoucích vyhodil a nechal tam vyloženě jen pár kousků plavat na hladině. Ono asi než riskovat že budu kupovat neocaridiny a ty budou jen zpestření jídelničku ryb, tak raději koupím třeba 10 - 15 japonic a bude to.nebude to sice barevný akvárko až tak moc ale bude tam vidět "různost".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 10:30 Muž Lojza007 [742] Re: KarásekLut
Osobně si myslím, že i když tam dáš plno rostlin, tak u čtyřpruhých parmiček ty krevetky nepřežijou ani den.
Pokud máš místo, dej vedle 20l kostku, trochu písku, nějaký kamen, jávský mech a případně ještě nějakou nenáročnou rostlinu, nějaký bublifuk nebo pidi filtr, co tam bude trošku hýbat s vodou a tam si dej krevetky. Uvidíš, jak rychle se budou množit. A pak jich pár můžeš zkusit dát vedle do akvária a uvidíš, jak rychle zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2022 09:52 R Muž Anthrax [4323] Re: KarásekLut
Jde o to jaké rostliny přidáš. Pokud chceš aby měly krevety co největší šanci, tak jdi do mechů, růžkatce, najasu apod. Prostě chce to houštiny a ne jen rostliny jako takové.
Pokud ti ale opravdu jde o chov krevet, tak sólo nádrž bude vždy nejlepší řešení. Zrovna parmičky po krevetkách půjdou. Obzvlášť když už jsou tam zabydlené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 09:40 Muž KarásekLut [50] Re: Sha
mám parmičky čtyřpruhé a neonky červené. už sem k nim jednou neocaridiny dal ale dlouho nepřežily.tak sem si říkal že když zkusím vysázet další rostlinky tak by se třeba malé krevetky měli kam schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 09:29 Muž Sha [157] Re: KarásekLut
Při možnosti se schovat něco přežije. Nepíšete jaké parmičky a ty budou asi větší lovci než neonky. U mne s neonkama problém nemám, krevety se množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 09:05 Muž KarásekLut [50] – krevetky
já sem přemýšlel jestli když do mého akvária přidám rostlinky (a tím pádem i úkryty) tak jestli by krevetky neocaridina přežili ve společnosti neonek a parmiček? Co myslíte? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2022 17:43 Muž RAP [1366] Re: Foligno
Včera jsem pozoroval 2 dánia perlové, jak se snaží rozškubnou centimetr a půl velkou krevetu.
..ať pomůžou se sinicema...
To co píšeš za druhy jsou na řasy, sinice musíš zvládnout sám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2022 14:49 Muž vlka [3067] – ...
Je to jednoduché, jakákoli hladová rybička si zobne do Krevetky, která se nestihne schovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2022 14:12 Muž Rovano [105] - RostlinyRe: Foligno
Mně žralo mládě samice Endlerky krevetky. :-) Píšu to v minulím čase, protože jsem to viděl jen 1 den. Možná měla zrovna hlad. Jinak asi 2 generace mladých krevetek tam úspěšně rostou s Neonkama modrýma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2022 10:01 R Muž Anthrax [4323] Re: Foligno
Dokonce i podstatně menší neonku modrou jsem viděl žrát mladé od krevet. Je to opravdu o tom, co se rybě vejde do tlamy. Taky ale hodně záleží na úkrytech a krmení. Pokud jim poskytneš dostatek např. růžkatce, ve kterém se budou moci ukrýt, tak přežijí a rozmnoží se i ve společnosti větších ryb. Samozřejmě to z hlediska krevetek ideál nebude.
A taky jsou tu i větší duhy krevet, kterým požrání od ryby velikosti kardinálky nehrozí. Např.: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2022 09:54 Muž Foligno [7] Re: vlka
Dokonce i neonka? No teda. Já budu dávat pryč pár akar hnědých a zřejmě i tetry kosočtverečné. Myslím si že Akary mi po nocích zlikvidovaly otíky a pancéřnířky panda, A tak jsem chtěl menší rybky tzn kardinálky pandy a k nim otíky a několik krevetek ať pomůžou se sinicema. Jestli ale i rybky velikosti kardinálek loví krevetky, no potěš. Jednou jsem viděl, jak kančík příčnopruhý zblajznul rybu- mladou mečovku, která se mu podle mně nemohla vlézt do tlamy. Vlezla.
No jsou to zkrátka věci.
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 00:58 Muž vlka [3067] – ...po údržbě...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera při údržbě mně jedna cca 1 cm velká Krevetka ,,prošla,, odkalovačem a byla dost otřesená. Neuvědomil jsem si to a pustil ji do volné části akvária. Reakce Neonky černé byla okamžitá a po několikerém vyplivnutí a polknutí ji normálně zbaštila. Marná sláva, jsou to dravci...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2022 23:07 Muž vlka [3067] Re: DanielCoufal
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Když jsem je míval - Ancíky - tak jim to spolu bez problémů ,,klapalo,,...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2022 22:45 Muž DanielCoufal [1] Re: vlka
Fotka k příspěvku Krmím je každý druhý den tabletami a jednou za čas ukorka. Nemyslím si že mají hlad ale neznám jiné vysvětlení . Úkrytu i všeho dalšího by měli mít dostatek

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2022 22:40 Muž vlka [3067] Re: DanielCoufal
Na mrtvé rybičce si určo pochutnají, ale že by baštili živé Krevetky ? To asi ne. I když, hlad je hlad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2022 22:01 Muž DanielCoufal [1] – Krevetky
Zdravím a mám dotaz ???? mám 120 l akva kde byli stovky krevet a mám tam od malička dva ancitruse. Akvárium krásně prosperuje ale krevetky prakticky zmizeli je možné že je ancitrusy žerou ? Nic jiného mě nenapadá.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 17:43 Muž vlka [3067]
Nejednou jsem viděl, jak Neonka černá zblajzla malou Krevetku, která nestačila zdrhnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2021 12:56 Silviebaris Re: Hynek
Nikdy jsem to nezahlídla,že by živorodky žraly nakladené vajíčka,spíš ozobavaji mikroorganismy z rostlin,a zbytky potravy co se zachytily,kdyby to tak bylo,60% začatečníků by neřešilo přemnožené šneky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 12:47 Muž Hynek [2] Re: Silviebaris
Tak hlavně, že na na vajca Levatek úplně s.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2021 12:44 Silviebaris Re: Hynek
Tak ony jsou stále hladové,tak proč si nepřilepšit živou potravou,ale budou tě milovat.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 12:42 Muž Hynek [2] Re: Silviebaris
Takové čudle jedou po krevetkach?to by mé vážně nenapadlo.Potvory nenažrané rozzureny smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 08:29 Muž KarásekLut [50] Re: Hynek
Já mám v akváriu taky paví očka a krevetky, ale mám pocit taky že mi krevetky mizí. Červený sem napočítal už jen 2 (z původních 5) a japonik sem napočítal 3 (z původních 6). Ale u japonik mám problém je v AQ vidět když sou "průhledný" smich smich smich ale v Srpnu je u nás Aqua tera, tak uvidím jak se do té doby obyvatele zredukují a tam nakoupím další. Ale krevetek bych vzal tentokrát více když vidím jak se to redukuje. Ale nevěděl sem že můžou paví očka až tak baštit krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 08:09 Silviebaris Re: Hynek
Paví oka.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 08:04 Muž Hynek [2] – Co mi žere krevetky?
Zdravím, koupil jsem do akva 14 dní zpátky 10 Krevetek, dneska jsem čistil akva a je jsou tam už jen 3.1 uhynula sama, vytahnul jsem ji, ale kde se poděl zbytek fakt nevim.Při dnešním čištění jsem viděl jeden zadeček.Co je sakra žere?Mám tam jen paví očka a přísavníky hřebenité.A šneky.Ampulárka je snad taky nemůže sežrat.Tak já nevím.Rada?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2018 23:39 Muž Tojsouvěci [3216] - Kytky s čudlamaRe: Cyklohentán
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2018 23:30 R Muž Anthrax [4323] Re: Cyklohentán
Tetra ohnivá malou krevetku sezobne. Dlouho jsem si myslel že ne ale stačí se pozorně dívat. :-)
Jinak třeba pancéřníček malý, ten podle mě nechává na pokoji i mrňavé krevetky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 22:49 Muž ludvik [1082] Re: Cyklohentán
Jenže čerstvě vylíhlé mají asi milimetr. Čili pokud se neschovají, budou nejspíš sežrány.
Razborky jsou menší, tam už asi je žraní i takto malých málo pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 22:49 bla Re: Cyklohentán
Vyzkoušej a řekni, já je nikdy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 22:44 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: bla
Tetry ohnive ich asi zrat nebudú. Tie sú malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 22:34 bla Re: Cyklohentán
Mám pár kousků Rozbor espei a viděl jsem je zkoušet, zda krevetka není k jídlu. Kupodivu čichavci perleťový na ně doslova kašlou... možná by šlo dát hejno Razborek - bornejská / trpasličí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2018 22:24 Muž Wanderer [2101] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Cyklohentán
Taková není. Jak to vyroste, bude lovit každá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 22:07 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: bla
Akurát ze ja potrebujem rybu ktorá ich nelovi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 21:56 bla Re: Cyklohentán
Bude lovit, je to bašta. Krevetek třeba 30?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 21:52 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Betta imbellis
Bude lovit krevetky? A kolko ks do akva 50*30*30 ak možné?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2018 16:46 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Celsiq
Osm kousků je spíš taková hraniční skupinka, než-li hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2018 13:33 Silviebaris Re: Celsiq
Uvidíš,vyzkoušej,zato nic...jen pár korun,třeba ti to vyjde a budeš úspěšně odchovavát i mladé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 13:30 Muž Celsiq [50] Re: silviebaris
Toho jsem se přesně bál :/ To jí radši, jak píše kolega, budu muset potěšit jinak :-D Když přijdu s krevetáriem, tak řekne, že zas tak moc je nechce ;)

No uvidíme, času na vymýšlení mám dost :) Dle různých názoru ostatních, jsem našel i akvaristy, kteří tuto kombinaci mají / měli a fungovalo to, na druhou stranu našel jsem i mnohé, které to rychle vzdali :-D bude to asi individuální a záleží na rostlinách i krmení :)

V atlasu je psáno, že pokud je parmiček hejno, tak nechávají ostatní být, předpokládám ovšem, že se jedná pouze o rybičky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.11.2018 13:06 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Celsiq
Ženu můžeš potěšit vícero způsoby, ale z krevetek v akváriu budou více ''vodvařené'' ty parmičky. Pokud z toho uděláš džungli, tak ti něco možná přežije, ale raději jednotlivé krevetky nepojmenovávej, protože jakmile vystrčí rostrum, bude po nich veta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 13:06 Silviebaris Re: Celsiq
Tak si pořid ještě menší akvarium,jen pro krevetky,těm stačí od 10 litrů...to se někam vejde a jen pro ženu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 12:48 Muž Celsiq [50] Re: Wanderer
Ano, chtěl bych je dát sem, nicméně jak píši - časem. Chci počkat až povyrostou rostlinky a akva se pořádně zaběhne :)

Velikost jsem myslel tak, že když nyní jsou menší, tak by je mohli nechat být. Krevetky poté porostou i s nimi. Chápu, že přijde moment, kdy se to "zlomí" a velikost již bude neúměrná = bude to pro ně dle komentářů níže potrava. Zas tak rychle ovšem nerostou :)

No uvidíme za měsíc-dva. Zatím je to pouze myšlenka, abych potěšil ženu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 12:37 Muž Wanderer [2101] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Celsiq
Tyhle parmičky jsem nikdy nechoval, ale co jsem se o nich dozvěděl, tak se vsadím, že ti vyplnění komplet celé krevetí osazenstvo.

Navíc nerozumím tomu uvažování o poměru velikostí, to jako že nedospělé/malé zůstanou pořád? Za pár měsíců dorostou na plnou velikost a pak to teprve vypukne. :-)

Navíc, jestli je chceš dávat do akvária v prezentaci a jestli je aktuální, tak se nebudou mít kam pořádně schovat a jejich dobu přežití odhaduji ve dnech.

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4267x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6410-jaka-ryba-bude-lovit-krevetky